Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Benim bir arkadaşım ağda ile aldırmıştı ve resmen derisi kalkmıştı, kabuk bağlamıştı falan ama iple almanın sakıncası olduğunu sanmıyorum sadece soyar deriyi biraz. Yoksa neyle alacakmışsın ki onları her şey yasaksa? :S

Bende anlamadım sordum cımbızla tek tek alabilirsin yada iple çok çok dikkatli ve yavaş olmak kaydıyla alabilirsin dedi ama yine de ip kullanmazsan iyi olur dedi.

Merhaba zoretaninde 4.ayım yakında dolacak şu ana kadar abartıldığı gibi bir etki görmedim tabiki bunlar bünyeden bünyeye göre değişiyor.Göz burun dudak kuruluğu ve ellerimde kuruluk hafif yara tarzı şeyler çıktı.Ancak krem kullanınca kısa bir süre içinde yok oldular.Cildin aşırı derecede kuruduğu için yüzünü ve ellerini sık sık nemlendirmelisin,hele ki şu anda kış mevsimindeyiz soğuğa karşı çok duyarlı oluyorlar.Ağda epilasyon yasak.Ben ip kullanıyorum başladığımdan beri bir zararı olmadı.

Tamam bakalım o zaman bir kere bende denerim eğer birşey olmazsa devam ederim. Peki koltukaltı ve bikini bölgesi içinde ağda veya epilasyon yasağı varmı?

Merhaba arkadaşlar;
Bende Zoretanin kullanıyorum. Uzun zamandır sivilce problemim vardı ama tek tük göze batacak kadar değildi fakat yaz sonu aşırı derece bir artış oldu. Yalnızca yanaklarımda ve yara gibi duruyordu. Ve modül diye adlandırdığımız şekildeydi. Görselliği bir kenara attım, canım çok yanıyordu. Cildimi elleyemiyordum, yüzümü yıkarken çok zorlanıyordum. Devlet hastanelerini hiç tercih etmeden direk özel bir hastaneye gittim. Bulunduğum şehirde gerçekten ün yapmış bir hekimin gözetimindeyim şuan. 11 gün sonra 2. ayım dolacak. İlaca başlamadan öncede yorumlarınızı takip ediyordum. Zaten bu sayede casaretlenip ilaca başladım. Cildim de çok fazla bir soyulma olmadı. Alnımda ve ağız çevremde biraz kuruluk oldu. Fakat dudaklarım felaket. Aşırı kuru ve çok acıyor. Arada kanıyor. Gülemiyorum bile.. 6 aylık bir tedavi söz konusu. 20 mg - 10 mg kullanıyorum. Doktorum kendinden çok emin. İlk gittiğim gün şimdiye kadar tedavi ettiği ve etmekte olduğu hasta istatistiğini sundu bana. Ve hepsinde de bir başarı söz konusu. Tabii olay bende bitiyor ama doktorunda bu kadar başarılı olması beni bir nebze daha yüreklendirdi. 1. Aydan sonra sivilcelerdeki aşırı artış etkisini yitirdi, canım eskisi kadar yanmıyor. 2. Aydan sonra sivilcelerde azalma olduğunu duymuştum. Sizlerde öyle yazmışsınız. Sabrediyorum ama psikolojim çok kötü şuan. Geçmiyormuş, geçmeyecekmiş gibi geliyor. Fondaten kullanma konusunda doktoruma danışmıştım. Yüzünde çok fazla tutmamak şartıyla kullanabilirsin demişti. Temizlemek içinde EBOUS diye bir sabun verdi. Sürekli sosyal ortamdayım bu yüzden çok zorlanıyorum ve mecburen kullanıyorum. Eve gelincede hemen temizliyorum. Toplum içindeyken fondaten bir yana saçlarımla da kapatmaya çalışıyorum. Fondatensiz kesinlikle dışarı çıkamıyorum. Fondaten varken bile insanların bakışları beni çok rahatsız ediyor. Tatil günlerimde çok gerekmedikçe dışarı çıkmıyorum hep evdeyim. Kısacası çok kötüyüm.. :KK43:

Merhaba arkadaşlar;
Bende Zoretanin kullanıyorum. Uzun zamandır sivilce problemim vardı ama tek tük göze batacak kadar değildi fakat yaz sonu aşırı derece bir artış oldu. Yalnızca yanaklarımda ve yara gibi duruyordu. Ve modül diye adlandırdığımız şekildeydi. Görselliği bir kenara attım, canım çok yanıyordu. Cildimi elleyemiyordum, yüzümü yıkarken çok zorlanıyordum. Devlet hastanelerini hiç tercih etmeden direk özel bir hastaneye gittim. Bulunduğum şehirde gerçekten ün yapmış bir hekimin gözetimindeyim şuan. 11 gün sonra 2. ayım dolacak. İlaca başlamadan öncede yorumlarınızı takip ediyordum. Zaten bu sayede casaretlenip ilaca başladım. Cildim de çok fazla bir soyulma olmadı. Alnımda ve ağız çevremde biraz kuruluk oldu. Fakat dudaklarım felaket. Aşırı kuru ve çok acıyor. Arada kanıyor. Gülemiyorum bile.. 6 aylık bir tedavi söz konusu. 20 mg - 10 mg kullanıyorum. Doktorum kendinden çok emin. İlk gittiğim gün şimdiye kadar tedavi ettiği ve etmekte olduğu hasta istatistiğini sundu bana. Ve hepsinde de bir başarı söz konusu. Tabii olay bende bitiyor ama doktorunda bu kadar başarılı olması beni bir nebze daha yüreklendirdi. 1. Aydan sonra sivilcelerdeki aşırı artış etkisini yitirdi, canım eskisi kadar yanmıyor. 2. Aydan sonra sivilcelerde azalma olduğunu duymuştum. Sizlerde öyle yazmışsınız. Sabrediyorum ama psikolojim çok kötü şuan. Geçmiyormuş, geçmeyecekmiş gibi geliyor. Fondaten kullanma konusunda doktoruma danışmıştım. Yüzünde çok fazla tutmamak şartıyla kullanabilirsin demişti. Temizlemek içinde EBOUS diye bir sabun verdi. Sürekli sosyal ortamdayım bu yüzden çok zorlanıyorum ve mecburen kullanıyorum. Eve gelincede hemen temizliyorum. Toplum içindeyken fondaten bir yana saçlarımla da kapatmaya çalışıyorum. Fondatensiz kesinlikle dışarı çıkamıyorum. Fondaten varken bile insanların bakışları beni çok rahatsız ediyor. Tatil günlerimde çok gerekmedikçe dışarı çıkmıyorum hep evdeyim. Kısacası çok kötüyüm.. :KK43:

Canım öncelikle geçmeyecekmiş gibi geliyor, yüzüm çok kötü görünüyor, oram kurudu, buram kurudu, aman ben şimdi çok çirkinim, çok kötüym, psikolojim bozuldu gibi kelimeleri bir kenara bırakacaksın ki tedavine olumlu katkısı olsun. Ne kadar güzel şeyler söylersen göreceksin sonucuda o kadar güzel olacak. Bozma moralini sonunda bebek gibi bir yüzün olacak ve sen sadece sivilceli geçirdiğin günlerine güleceksin hemde o zaman dudakların hiç acımayacak...:21:

Canım öncelikle geçmeyecekmiş gibi geliyor, yüzüm çok kötü görünüyor, oram kurudu, buram kurudu, aman ben şimdi çok çirkinim, çok kötüym, psikolojim bozuldu gibi kelimeleri bir kenara bırakacaksın ki tedavine olumlu katkısı olsun. Ne kadar güzel şeyler söylersen göreceksin sonucuda o kadar güzel olacak. Bozma moralini sonunda bebek gibi bir yüzün olacak ve sen sadece sivilceli geçirdiğin günlerine güleceksin hemde o zaman dudakların hiç acımayacak...:21:

Sürekli iyi düşünmeye çalışıyorum ama bir an geliyor aynaya bile bakmak istemiyorum.. Çok teşekkür ederim güzel sözlerin için.. :KK16:

Bende anlamadım sordum cımbızla tek tek alabilirsin yada iple çok çok dikkatli ve yavaş olmak kaydıyla alabilirsin dedi ama yine de ip kullanmazsan iyi olur dedi.

Tamam bakalım o zaman bir kere bende denerim eğer birşey olmazsa devam ederim. Peki koltukaltı ve bikini bölgesi içinde ağda veya epilasyon yasağı varmı?

Ben dememedim ama diğer bölgeler içinde kullanma sonuçta bütün vücudun hassaslaşıyor

Vücut hassaslaşıyor ama epilasyon olmadan da gezilmez ki.. :44:

Bu arada ben bıyık olayını cımbızla hallettim. Ağda ya da ip tedirgin etti..

slm
arkadaslar benım zoretanin 24. günündeyim fakat bende cok sidetli bel agrısı oluyor sizce bu normalmı kulanan arkadaslarım varsa bana yaza bılırmısınız haftaya fizik doktoruna gitmeyi düsünüyom bel fıtıgıda olabılır belkı ilacla alakası yoktur rahatsızlıgımın ama yınede tedırgınım

evet canım ya bende 24 yaşındayım bendede ilacın enbüyük yan etkisi bel ağrısı topuk ağrısı ayaklarımın üzerine basamaz yürüyemez oldum neredeyse bunlar malesef ilacın enbüyük yan etkilrinden biriymiş dayanmak zorundayız malesef

arkadaşlar ,5.ayım bitmek üzere. yukarıda yazılanların hepsini yaşadım, dudaklarım kurudu, saçlarım kaşlarım ve kirpiklerim döküldü, belim agrıdı , yüzüm soyuldu, ellerim kızardı, ama hepsi hafif şekilde oldu. doktor tavsiyelerini ve tahlilleri sakın ihmal etmeyin ilaçlar biraz baş ağrısı ve akşam dozunda uykusuzluk yapıyo ama bunların hepsi kişiden kişiye değişiyo, yüzüm çok iyi hatta hiç sivilce yok kırmızı iz de yok, haftada yada 15 günde bir saçıma zeytinyağı sürdüm yüzümü ve dudaklarımı hiç nemlendiricisiz bırakmadım, kirpiklerim içinde bişey aldım süper ... ama burada marka ismi verince kasıtlı pazarlamacı filan zannediyorlar ama bende bu ilaca başlamadan önce bütün siteleri ilaç hakkında didik didik ettim , tek amacım kullanan biri olarak yanetkilerini enaz indirip nasıl bu süreyi bitirebiliriz noktasında yardımcı olmak, birde asabiyet konusu var tabii bunu da bol bol bitki çayları içerek geçiştirebilirsiniz. çok takmayın ilacı alın ve aldığınızı unutun, yani bunları yaşıcaksınız diye bişey.sevgi ve sağlıkla kalın

canım ya bende bu ilacı kullanmada 3. aydayım çok fazla eklem bel ve dahada önemlisi topuk ağrısı var ayaklarımın üzerine basamaz yürüyemez oldum neredeyse sende de böyle bi sorun oldumu

kızlar siz bu ilacı günlük nasıl kullanıyorsunuz .doktor bana bir kutu 20 mg bir kutu 10 mg verdi. siz aç tok nasıl kullalütfen biraz acele cvpnıyorsunuz.

sabah 10mg
akşam 20mg tok karna kullanıyorum doktorun tavsiyeside tok karna açkarna midede ağrı yanma yapabilir sindirimide daha kolay oluyomuş

yüzüm çok kaşınıyor ne yapmalıyım. bde kolumda kırmızı yara gibi bişeyler çıkmış :KK43: 12. günüm bugün

beimde bugün itibariyle 61. günüm benimde kollarımda küçük küçük yara gibi suya deydiğinde kaşınan yaralar çıktı elleöeöeye çalışıyorum umarım kendiliğinden geçerler

Yok diye biliyorum kendisi zaten o gün epilasyonunu da yaptırmıştı sadece yüzünde yaşandı bu durum. Cımbızla halledebiliyorsan ne mutlu sana.

beimde bugün itibariyle 61. günüm benimde kollarımda küçük küçük yara gibi suya deydiğinde kaşınan yaralar çıktı elleöeöeye çalışıyorum umarım kendiliğinden geçerler

Belki bepanthenle falan geçirebilirsin kendi kendine bıraktığında daha kötü olmasın sonra?

Yok diye biliyorum kendisi zaten o gün epilasyonunu da yaptırmıştı sadece yüzünde yaşandı bu durum. Cımbızla halledebiliyorsan ne mutlu sana.

Bence ağda ve epilasyon konusunda dikkatli olun arkadaşlar sonuçta bunlar cildi yıpratan şeyler ve içtiğiniz ilaçta cildinizi kurutuyor.Bikini bölgesi diğer kısımlara göre daha hassas,ben doktoruma epilasyon ne zaman yaptırabilirim diye sorduğumda ilacı bıraktıktan bir ay sonra demişti,bence doktorunuza bir danışın ne olur ne olmaz..

Bence ağda ve epilasyon konusunda dikkatli olun arkadaşlar sonuçta bunlar cildi yıpratan şeyler ve içtiğiniz ilaçta cildinizi kurutuyor.Bikini bölgesi diğer kısımlara göre daha hassas,ben doktoruma epilasyon ne zaman yaptırabilirim diye sorduğumda ilacı bıraktıktan bir ay sonra demişti,bence doktorunuza bir danışın ne olur ne olmaz..Ben koltukaltı için ağda kullanmıştım gerçi bende sorun olmamıştı ama dediğim gibi dikkatli olmakta fayda var.

Bence ağda ve epilasyon konusunda dikkatli olun arkadaşlar sonuçta bunlar cildi yıpratan şeyler ve içtiğiniz ilaçta cildinizi kurutuyor.Bikini bölgesi diğer kısımlara göre daha hassas,ben doktoruma epilasyon ne zaman yaptırabilirim diye sorduğumda ilacı bıraktıktan bir ay sonra demişti,bence doktorunuza bir danışın ne olur ne olmaz..Ben koltukaltı için ağda kullanmıştım gerçi bende sorun olmamıştı ama dediğim gibi dikkatli olmakta fayda var.

Hmm o zaman korktum şimdi ya ama jilet kullanmakta istemiyorum ne yapcam başka önerisi olan?

kızlar benim 4.ayım bitti benimde ilk aylar ellerimin üstü kırmızı kırmızı yaralar olmuştu.aşırı kuruluktanmış meğer :) doktor exipial adında bi losyon yazdı gercekten fayda gördüm dudak kuruluğu için denemediğim şey kalmamıştı en son bepanthen merhem de buldum çareyi mutlaka alın derim..ve ilaç ilk 2 ay pek fayda etmiyo gibi görünebilir ama şuan cildim çok iyi pürüzsüz oldu sonunda.ama daha 3 ay daha kullanmam lazım dozu tamamlamak için...sabredin gercekten değecek emin olun :KK66:

slm güzel kulübün güzel bayanları 24 yaşımdayım ve 2 senedir anlamadığım bir şekilde sivilce mücadelesindeyim :26: ergenliğimde bukadar başım derde girmemişti sivilcelerimle birçok tedavi yöntemlerini denedim değişik birçok doktora gittim doğal yolları denedim ama bu kadar inatçı sivilce topluluğu görmedim eskiden yüzüm bebek gibiydi şimdi aynaya bakmak istemiyorum sivilcelerim zaman zaman sönselrde yaralarının izleri duruyo alnım yüzüm heryerim kırmızı kırmızı ilzer sivilceler 24 yaşıma kadar fondoten nedir sürmedim yüzüme hep geçer sivilcelerim diye son 2 aydır fondotensiz çıkamıyorum dışarı böle saçma bir durumdayım geçen ay doktorum bana zoretanin önerdi ben okudğumda istemedim başından beri bu tip ilaçlara karşıyım birde lazer epilasyonumun 8. seansını bitirdim 2 seansım kaldı ama yüzüme tahammül edecek 1 saniyem dahi yok yarın yeniden doktora gidecem isotrexin isimli ilacın ikinci kutusunu kullandım yüzümde kuruluktan başka birşey yapmadı soyulmalar kurumalar sivilceler yine çıkmaya devam ediyolar çok üzülüyorum ya insan içine çıkmak istemiyorum eski resimlerime bakıp iç çekiyorum ama o ilacın yan etkilerini düşündikçede riski alamıyorum saç dökülmesi vs iç organlarına kim bilir nasıl etki ediyordur insanın bu karmaşada biri bana yardım edebilirmi ben migren hastasıyım ve kendi nöröoloğum kesinlikle kullanmanı tavsiiye etmiyorum başka bir yol bul dedi başka yol bilen var mı acabaaa....... :KK52:

Son düzenleme:
wala süper bi ilac ben 1 ay kullanmama ragmen sivilce falan kalmadı hicbir yerimde sadece sırt agrıları cektim o kadar ee o da olsun yani:))

X