Zorla Doğum Günü Kutlaması

Çünkü maalesef aile dediğimiz şey böyle bir şey. Anne baba nasıl serseri, sorumsuz, beş para etmez çocuklarını çekiyorsa çocuklar da bazen sorumsuz ailelerini çekmek zorunda kalıyor. Çünkü anne baba, atıp satamıyoruz.

Yani bence hala çok mümkün değil ama siz öyle diyorsanız öyledir, ne diyeyim.

mümkün olması ailede illaki destek olan biri oluyor
mesela amca oluyor çocuk amcayı örnek alıyor,
bir süre amca da destek olmuş şimdi hatırladım.
hatta asla babam gibi olmayayım deyip tamamen farklı bir rol model belirliyor.
çok da psikolog değilim yani bir şekilde bazı insanlar o bağı koparabiliyor.
ama herkesin amcası/teyzesi de aileye destek olmak zorunda değil tabi olmayınca çocuk da kayıp oluyor.
olunca da bir şekilde yırtıyorlar.

buna katılıyorum
demin de dedim insan yaşamayınca bu kadar olmaz diyor.
o kadar oluyor.
İki açıdan da bakabiliriz
Sizin durumunuz konu sahibininkinden daha sorunlu mesela
Sizin durumdan yola çıkarak aynı sertlikte bu konuya yaklaşmak bana doğru gelmiyor o yüzden
Çünkü gerçekten öyke ortada çok da idare edilemeyecek bir şey yok
Mesela siz anlattıklarınıza rağmen idare edebiliyorsanız burada 10 kere idare edilebilecek durum var

Belki ben de hayal edemediğim için fazla yumuşak bakıyorumdur
Ama gerçi ben genelde idare eder kendi bildiğimi yaparım
Sonuçta görüşmeye devam edeceğim insanlar
Pasta yüzünden, elbise yüzünden sorun yaşamak istemezdim

Kaldı ki eski konulara da baktım diyorum
Konu sahibi aile tanışmasından beri gözünün üstünde kaşın var yapıyor insanlara
Bu konuya özel değilmiş yani

ooh günlük bedduamızı da aldık
zaten anne babasını "silmiş" demedim "sevmiyor" dedim.
42 yaşında hala ana babasına bakan adamın merhamet seviyesini pek sorgulamıyorum açıkçası.
Ama kişiliklerini sevememesi ve sorumsuzluklarını onaylamaması onu hayırsız evlat değil rasyonel bir insan yapar bence.
Beddua etmedim. İnsanların bir yapısı vardır. Burada aldatan erkekle birlikte olanlara onu aldatan seni aldatmayacak mı diyoruz. Aynı mantık bu. Anne baba ne yapmış bilmiyorum. Fiziksel psikolojik şiddet görmüştür, istismar edilmiştir sevmemesini anlarım. Ama bu tür ciddi şeyler dışında aile cahil olabilir, ufak tefek hataları olabilir, maddi durumları kötü olabilir … bu gibi sebeplerle ailesini aşağılıyor, sevmiyor ve başkalarının ağzıma sakız ediyorsa bu adam hayırsızdır benim için.

O da doğru eş seçimiyle oluyor. Eşiyle annesi arasındaki köprü erkektir. Kocası gelinin arkasında durursa kayınvalide gelinin hiçbir şeyine karışamaz. Bu konuda da pasta gidiyor adam ağzını açmıyor, tül tartışması adam yok, kemençe asılıyor yine yok…Örnekler gider böyle, bunların hepsini konu sahibinin eşi çözebilirdi ama nedenini bilmediğim şekilde onlar kanatsız dilsiz melek olarak oturuyor, benim hamile karıma bir dilim pasta bıraksaydınız bari diyemiyor şeytan kv de pastayı kapıyor.
Burda haklısınız evet eş resmen etkisiz eleman ama bunun sonucu gelin de sinirleri alınmış bir şekilde etrafta dolaşamıyor işte

Burda haklısınız evet eş resmen etkisiz eleman ama bunun sonucu gelin de sinirleri alınmış bir şekilde etrafta dolaşamıyor işte
Ben konu sahibine yukarıda da yazmıştım. Bu türde her şeye kendi yetişmeye çalışıyor ama olmuyor karşısındaki insanların yapısı belli. Hiç değilse görmezden gelsin ya da kocasına söylesin o uğraşsın. Çünkü burada hamile haliyle kendi kendine sinirlerini bozuyor ama geri kalan herkesin keyfi yerinde.

İki açıdan da bakabiliriz
Sizin durumunuz konu sahibininkinden daha sorunlu mesela
Sizin durumdan yola çıkarak aynı sertlikte bu konuya yaklaşmak bana doğru gelmiyor o yüzden
Çünkü gerçekten öyke ortada çok da idare edilemeyecek bir şey yok
Mesela siz anlattıklarınıza rağmen idare edebiliyorsanız burada 10 kere idare edilebilecek durum var

Belki ben de hayal edemediğim için fazla yumuşak bakıyorumdur
Ama gerçi ben genelde idare eder kendi bildiğimi yaparım
Sonuçta görüşmeye devam edeceğim insanlar
Pasta yüzünden, elbise yüzünden sorun yaşamak istemezdim

Kaldı ki eski konulara da baktım diyorum
Konu sahibi aile tanışmasından beri gözünün üstünde kaşın var yapıyor insanlara
Bu konuya özel değilmiş yani

ama bizim durumumuzda eşimin ailesi gerçekten durumu yok
naapsınlar yani taş mı kemirsinler. Ki dediğim gibi eşimin ailesi varsa benim de ailem var. Onlar da beni darlamadı mı darladı.
Annem sağolsun iki günde bir hiç mi bir şey almayacaklar falan dedi bak durumu bildiği halde.
ama konu sahibinin kv nin durumunda bir sıkıntı yok.
o nedenle isteyebilir :KK70:
yani ben açık söylüyorum eşimin ailesinin durumu olsa ben isterdim ay ben çatır çatır isterdim trendyoldan link atardım hatta :KK70:
ki benim kendi evim eşim zaten iyi kazanıyor ben keza iyi kazanıyorum anam babam sürekli destek vs...

konu sahibi gibi ben kirada olucam, kv zaten kendi evi var... ohoo odayı dizdirmiştim net söylüyorum :KK70:

Yukarda söylediğinize net katılıyorum. Hayatında bu tür insanlarla karşılaşmamış bir insan olaya baktığında kayınvalideyi ekarte etmeye çalışan kötü gelin görebiliyor. Ama bu tür insanlar var evet bir anneye elbise almak ya da bi pasta almak problm değil konu sahibi okursanız başlarda kayınbaba sert olduğu için kendisine özenen kayınvalidesinin evinin ihtiyaçlarını kaşık çatalına kadar alıyormuş ve ta daa klasik sonuç kayınvalide bunu görev bellemiş. Umarım hayatınızda bu tür insanlarla karşılaşmazsınız ama bazı insanlar gerçekten çocuk da olsa anne baba da olsa ailesinin hayatında parazitler. Anne baba görevi mecbur yapacak ya da evlat görevi mecbur yapacak diye düşünüp hayatlarını bu şekilde idame ediyrlar.

Sonuçta da gelin veya damat en sonunda hop diyor ya tamam senin annen baban da bu kadarı da fazla değil mi diyorlar. İnanır mısınız mesele gerçekten para olmuyor. İnsan sevdiği kişi bankamatik yerine koymamalı . Hep veren taraf olmanın sonucu bir yerde insan patlıyor evladı da olsa ana babası da olsa. Ve veren taraf patlayınca alan tarafın klasik sözü vardır "Yapmasaydın."
Aynı başlara gidersek konu sahibi de aileye girdiğinden beri sürekli bir şeylerine kulp bulmuş insanların
Annesi niye sessizdi, babası niye kınuşmadı, niye bohça yaptılar, niye alışverişe gitmedik falan filan gibi

İnsan geldiği aileye tamamen uymasa da en azından durumu kabullenir
Sürekli neden benim istediğim gibi değiller diye sorgulamak yerine
Bazı babalar hoşsohbet olur bazı babalar daha despottur filan

Bi pasta, 2 elbise, 1 kaşıklıkla insan parazit olmuyor bence başkasının hayatında
İnsan ve başkası dediklerimiz de anne evlat yani en nihayetinde
Ne yapmış yani bu insanlar?
Kredi mi çektirmişler, ev mi aldırmışlar kendilerine?
İki çul çaput ya
Hiç mi gerçekten insanın evladında hatrı yok?
Sürekli evlat yağdırsın demiyorum ama iki çul çaput yüzünden de parazit muamelesi görmek gerçekten çok üzücü

ama bizim durumumuzda eşimin ailesi gerçekten durumu yok
naapsınlar yani taş mı kemirsinler. Ki dediğim gibi eşimin ailesi varsa benim de ailem var. Onlar da beni darlamadı mı darladı.
Annem sağolsun iki günde bir hiç mi bir şey almayacaklar falan dedi bak durumu bildiği halde.
ama konu sahibinin kv nin durumunda bir sıkıntı yok.
o nedenle isteyebilir :KK70:
yani ben açık söylüyorum eşimin ailesinin durumu olsa ben isterdim ay ben çatır çatır isterdim trendyoldan link atardım hatta :KK70:
ki benim kendi evim eşim zaten iyi kazanıyor ben keza iyi kazanıyorum anam babam sürekli destek vs...

konu sahibi gibi ben kirada olucam, kv zaten kendi evi var... ohoo odayı dizdirmiştim net söylüyorum :KK70:
Bir şey istemiyor ki konu sahibi
En azından sözlü olarak istemiyor
İçinden kurulup duruyor
İsteyip de almasalar yine anlamaya çalışacağım

Dedikoducu teyzelere döndüm iyice😂
Nişan zamanı da bohça istemiyorum diye tutturmuş
Kadın ben özendim getireceğim demiş, getirilsin getirilmesin bir karmaşa olmuş
Neyse kadın getirmiş sonuçta
Niye çok getirdiler bize nispet gibi oldu diye konu açmış mesela
Teyzeler amcalar da bohça getirmiş
Kesin onları da kayınvalidem ayarladı demiş
Ne fark edecekse?
Daha sonra bohça adet ama alışveriş de adetti ona gitmedik demiş
Bahsettiğim gözünün üstünde kaşın var muamelesi bu işte

Aynı başlara gidersek konu sahibi de aileye girdiğinden beri sürekli bir şeylerine kulp bulmuş insanların
Annesi niye sessizdi, babası niye kınuşmadı, niye bohça yaptılar, niye alışverişe gitmedik falan filan gibi

Bi pasta, 2 elbise, 1 kaşıklıkla insan parazit olmuyor bence başkasının hayatında
İki çul çaput ya
Sürekli evlat yağdırsın demiyorum ama iki çul çaput yüzünden de parazit muamelesi görmek gerçekten çok üzücü
Para için yazmadım ben o parazit lafını sadece hayatlarının her alanına burunlarını sokup bilmem şu gerekiyormuş abine söyle alsın diyecek kadar uçmuşlar. kusura bakmayın bu dalga geçmektir artık.

İnsanın evlatta hatır bırakması için bence bazen sınırları aşmaması lazım. Evine , yaşamına çocuklarına kzıın abisinin aldıklarına temizliğine her şeye karışırsan sonuç olarak istenmezsin. Ben bu konuda duygusal bakamıyorum

O zaman sorununu eşiyle çözmesi gerekmiyor mu?
Evet zaten burdaki asıl suçlu eş plan kişi adam resmen hayalet kadın ona buna hayır diyor eş ortada yok. benim eşim istemediğim bir şeyi gözümden anlamaya başladı artık araya girip istemiyoruz diyor. Ailelerle dengeleri kurmak evlatların görevi burdaki mübarek bostan korkuluğu

Evet zaten burdaki asıl suçlu eş plan kişi adam resmen hayalet kadın ona buna hayır diyor eş ortada yok. benim eşim istemediğim bir şeyi gözümden anlamaya başladı artık araya girip istemiyoruz diyor. Ailelerle dengeleri kurmak evlatların görevi burdaki mübarek bostan korkuluğu

hayır yaa eş de durumdan memnun değil
bir yerlerde yazdı konu sahibi para isteyememiş okuyamamış
işte ortanca kardeşi sorumsuz hep eşinden aileyi toplaması bekliyor falan ki eşi de rahatsızmış bu durumdan aslında.

işte ortanca kardeşi sorumsuz hep eşinden aileyi toplaması bekliyor falan ki eşi de rahatsızmış bu durumdan aslında.
Vallahi maya hanım burda katılmıyorum bu kadar pısırık insanlara saygı duyamıyorum eşi bu kadar rahatsızken bi durun diyecek kendini ezdirmiş sıra karısına sonra çocuğa gelecek işte

Benim anladığım babanın işleri iyimiş, yurt dışına okumaya göndermiş, sonra işleri bozulmuş. Olmayan paranın neyini isteyecekti ki?

Ortanca kardeşin sorumsuzluğunu nasıl çıkardınız konudan?

Beddua etmedim. İnsanların bir yapısı vardır. Burada aldatan erkekle birlikte olanlara onu aldatan seni aldatmayacak mı diyoruz. Aynı mantık bu. Anne baba ne yapmış bilmiyorum. Fiziksel psikolojik şiddet görmüştür, istismar edilmiştir sevmemesini anlarım. Ama bu tür ciddi şeyler dışında aile cahil olabilir, ufak tefek hataları olabilir, maddi durumları kötü olabilir … bu gibi sebeplerle ailesini aşağılıyor, sevmiyor ve başkalarının ağzıma sakız ediyorsa bu adam hayırsızdır benim için.

konu zaten ben değilim bu arada, konuya ilişkin değil eşin ailesi nasıl sevilmez de eş sevilir sorusuna yazdığım bir yorumdu
kendimden örnek verdiğim için aile sakız mı oldu bilmiyorum üzüldüm şu an eşim adına. Gerçekten nedenlerini, gerekçelerini de yazdım aslında. Şu hayırsız lafını hayırsız gelin diye bana edebilirsiniz eyvallah sonuna kadar kabulüm ama eşime etmenizi kabul edemem gerçekten.

Benim anladığım babanın işleri iyimiş, yurt dışına okumaya göndermiş, sonra işleri bozulmuş. Olmayan paranın neyini isteyecekti ki?

Ortanca kardeşin sorumsuzluğunu nasıl çıkardınız konudan?

orayı tam toparlayamadım işte
bir yerde yazmıştı bulamadım şu an o mesajı
eşinin bir rahatsız olduğu bölüm vardı.

orayı tam toparlayamadım işte
bir yerde yazmıştı bulamadım şu an o mesajı
eşinin bir rahatsız olduğu bölüm vardı.
Tam tersi açıdan da bakabiliriz mevzuya. Adam varını yoğunu ortaya koymuş oğlunu yurt dışına göndermiş okumaya. Bir şeyler ters gitmiş devamını getirememiş herkesin başına gelebilir. Mezun olmasına azıcık kala bu çocuk okulu bitirmeyi, denklik almayı becerememiş. Çalışıp bir şekilde devam edebilirdi okuluna. Ya da ne bileyim burs zorlardı, öğrenci kredisi denen bir şey var bazı ülkelerde onu kasardı varsa. Yok öyle bırakmış gelmiş. Ailenin bilmemkaç sene harcadığı para boşa gitmiş. Baba buna içerlemiş olabilir, oğlunu bu açıdan sorumsuz ya da azimsiz görüyor olabilir. Yüzüp yüzüp kuyruğa geldikten sonra her şeyi bırakıp mühendis olabilecekken fabrika işçisi olmuş adam.

İki çul çaput ya

E tamam onlar da torunlarına iki çul çaput alsaymış. Hiç vermeyip hep beklemek biraz tuhaf değil mi? Hem kiracıyız hem doğum nedeniyle ben işten ayrıldım tek maaşa düştük buna rağmen kendi başımızın çaresine bakmaya çalışıyoruz normali de bu. Ama tüm bunları bildiği halde bizden hala beklenti içinde olanda kv.

Tam tersi açıdan da bakabiliriz mevzuya. Adam varını yoğunu ortaya koymuş oğlunu yurt dışına göndermiş okumaya. Bir şeyler ters gitmiş devamını getirememiş herkesin başına gelebilir. Mezun olmasına azıcık kala bu çocuk okulu bitirmeyi, denklik almayı becerememiş. Çalışıp bir şekilde devam edebilirdi okuluna. Ya da ne bileyim burs zorlardı, öğrenci kredisi denen bir şey var bazı ülkelerde onu kasardı varsa. Yok öyle bırakmış gelmiş. Ailenin bilmemkaç sene harcadığı para boşa gitmiş. Baba buna içerlemiş olabilir, oğlunu bu açıdan sorumsuz ya da azimsiz görüyor olabilir. Yüzüp yüzüp kuyruğa geldikten sonra her şeyi bırakıp mühendis olabilecekken fabrika işçisi olmuş adam.

ben şunu düşündüm neden bitiremiyor şimdi?
bence bir şekilde denklik falan alıp burada illaki bitirebilirdi yaa
konuyu çok dağıtmamak için onu yazmadım, hatta bence şu an bile okuyabilir bir yolu olmalı üni için.

babasının yurt dışına gönderdiğini görmedim

Yine acımasızca yorumlar. Annesi o dönmede kanser olunca kimseye bahsetmek istememiş okul durumundan. Çünkü babası yine o dönemde yurt dışında çalışıyor. Ortanca kardeş askerde. Annesiyle ilgilenecek kimse yok. Her hafta hastane kemoterapi vs. Haliyle annesinin yanında olması gerekiyor. Mezuniyet yılına denk geliyor zaten. Kimseye de ben mezun olamadım dersim kaldı diyememiş o süreçte ve annesinin yanında olmuş. İyi ki de olmuş öyle de olmalıydı bence de. Ben de olsam öyle yapardım herhalde.

X