Zorla nişan bohçası. Siz olsanız ne yapardınız?

Şimdi herkes seni haksız bulacak @hllly . Tıpkı kv istemediğim yiyeceklerle buzluğumu dolduruyor konusu açtığımda beni haksız buldukları gibi. Hayır dediğim konularda ısrarla karşılaşmak beni çok sinirlendirir. Yine de idareci olurum elbette sen de öyle ol, al koy beğendiğin olursa evine.

Evet tahammülsüzüm siz de sanırım intikamcısınız, iyi bir karşılık olmuş dediğinize göre.

Size yapılmasını istemediğiniz bir şey yapıldığında hiç rahatsız olmuyorsunuz demek ki ne hoş. Ben o kadar yüce gönüllü değilim maalesef.
Intikamci olacak bi karakterim yok maalesef ki bu kadar ayrintida boğulmaya gerek yok buradaki tepkilerinizden belli sinir hastasi falan olurum bu kadar genc yaşta hic kendimi yoramam
Kv heveslenmis vermis istememissin gene verilmis ne yapabilirsin kavga mi ediceksin kanser atlatmiş bi kadinla? Ille de benim dedigim olacak anlayişi mi Saygi bu mu ?

Bir prenses vakası daha. Evlenirken sadece benim isteklerim olmalı çünkü ben prensesim kafasından çıkıp, insanların çocuklarının geleceklerine dair kurdukları hayallere biraz az çomak sormanızı rica ederim.
Tamam evlenen sizsiniz ama getirse ne olacak bohça? Sizi kötü etkileyecek birşey var mı? Niye illa sadece ben hep ben kafasındasınız. Bu sadece sizin hayaliniz değil ki aynı zamanda insanlar da çocuklarını büyütürken bir sürü hayal kuruyor. Ne hakkınız var ki heveslerini kursaklarında koymaya.

İstemiyorum dediğin halde dayatma yapılması çok sinir bozucu. Yani kadın istemiyorum demiş ne getiriyorsun yine. Sinir oldum şimdi

Ama muhtemelen bir gün o istemediğiniz bohçalara işiniz düşecek iyi ki varlar diceksiniz. Genel de öyle olur:KK48:

Bende kullanmayacağım eşya almak istemiyordum ama öyle olmuyor maalesef. Sana sorulmuyor ki sorulsa bile istemiyorum dediğin halde oluyor yine de . Ya da tutup biri hediye ediyor mecbur alıyorsun. Hele aile büyüklerinle alışverişe çıktıysan püü, istemediğim ne varsa çeyizimde şu an. Takmamaya çalış

Sayın konu sahibi. Neden hayatınızı zorlaştırıyorsunuz? Hayatınız boyunca çok sıkıntı çeker ve çektirirsiniz. Yapmayın. İnsanların içinden hediye yapmak gelmiş. Yapmışlar. Kullanır ya da kullanmazsınız.

Bir tanıdık var sizin gibi. İnanın imkan ve şartları harika. Ama kendini mutsuz eden sadece kendisi.

Yapmayın diye tekrar yazıyorum. Bu devirde artık herkes yeterince dolu. Kimse kimseyi çekemiyor nazlamıyor. Size de bir yere kadar sabredilir. Sonra başlamayın kara bahtım kör talihim diye...

Ne abartmışsınız ya.Sevgilinize annesi konusunda söylenmeniz baştan hata,bilmiyor musunuz eve gidip söyleyeceğini ? Bir de kabul ettim falan demişsiniz de söylendiğinizi biliyor kadın,çok saçma bir durum olmuş.
Ayrıca bu adet kına,nişan falan değil ki aldınız ne oldu yani,kullanmayın olur biter ? Biz de yapacağız diye bir şey yok,karşınızdaki bunu bilerek getirmiş bu kadar kasıntı olmayın.

Ben neden bu yeni nesil gelinlerin bu kadar mücadele içerisinde olduğunu anlamıyorum. Olmayan şeyin mücadelesine girip müstakbel eşiyle aralarını açıyorlar. Öncelikle belirtmeliyim ki sevgilinize aileyle ilgili yaptığınız eleştiriler aileye yansıdığı andan itibaren izleniminiz kötüleşiyor. Kimse sizinle aynı evde yaşamayacak, bohçayı kabul etseniz nolur etmeseniz nolur? Kaldı ki anneniz aileyi istemediği için ağlamış, abiniz baba hakkında sizin aklınızı karıştıran sözler söylemiş, yani her iki ailede de bir şekilde tat kaçıran kişiler var. Boşverin. Yengesi size misilleme yapmış olsa ne olur? Yani onu alt edip, kendinizden ödün vermeyince ne kazanacaksınız? Niye böyle bir mücadeleye giresiniz ki? Nişan gününüzün gelen bohçaları düşünmekten tadını çıkaramamışsınız, niye böyle bir hesaba giriyorsunuz ki? Öncesinde istemiyorum istemiyorum diye diretmeniz de yersiz. 'He he' diyip geçmelisiniz bazı şeyleri. Sizden yaşca büyük insanlara yeni adetler öğretme çabasından kaçınmanızı tavsiye ederim, bana kalırsa 'istemiyorum' ısrarınız yüzünden böyle bir inada girilmiş olabilir. Bence karşılık olarak şöyle yalandan bir bohça hazırlayıp konuyu kapatın. Elbette kimse size bir şeyinizden ödün verdiremez. Böyle mücadelelere girmeyin. Kimlerle muhatap olduğunuzu unutmayın, herkese laf anlatamazsınız. Bohçayı atarsin bir kenara unutur gidersin, hele de nişanlınızı böyle darlamayın. Bana kalırsa aileyle ilgili tek bir eleştiri yapmayın, bu gerçekten çok çirkin bir olay. Çocuk ne yapsın ki? Yengeye ne denir yani? Bohça yüzünden kavga mı etsin? Bugün yaptığınız bir eleştiri yarın iki döner, yüz göz olmayın. Ben aileme tek laf edilmesinden hoşlanmam, koca koca adamlara neyin lafını anlatacağım ki işte onlar da öyle der geçerim yani? Boş laf mücadelesi bunlar.
Nişanlınıza annenizin etnik nedenlerden istemediğini bile söylemişsiniz. Benim size tavsiyem öncelikle bu huyunuzu bırakmanız, sonra da birlikte yaşamayacağınız insanlar için böyle ufak meselelerden tadınızın kaçmasına izin vermemeniz.
Birisi yazmış hediyeler vermiş kullanılacak, öyle bir şey yapabilirsiniz. Benim annem de hevesliydi hazırlamıştı, abimin eşinin annesi benim bohcam yok, biz hazırlamıyoruz gerek yok dedi ama annem olsun benim içimde var dedi yaptı verdi onlar da bir şey hazırlamadı bizim hiç aklımıza bile takılmadı, yani niye veriyorlar ya diye ağlamak yerine bu şekilde karşılıklı anlaşabilirsiniz.

Kız ne çok uzatmışsın alt tarafı kadın heves etmiş getirmiş ne güzel işte.Tamam istemiyo olabilirsin ama düğünden sonra birilerine gittiğin zaman hediye olarak götürürsün yada dağıtırsın.Çok takma bence hayat kısa :)

Bir prenses vakası daha. Evlenirken sadece benim isteklerim olmalı çünkü ben prensesim kafasından çıkıp, insanların çocuklarının geleceklerine dair kurdukları hayallere biraz az çomak sormanızı rica ederim.
Tamam evlenen sizsiniz ama getirse ne olacak bohça? Sizi kötü etkileyecek birşey var mı? Niye illa sadece ben hep ben kafasındasınız. Bu sadece sizin hayaliniz değil ki aynı zamanda insanlar da çocuklarını büyütürken bir sürü hayal kuruyor. Ne hakkınız var ki heveslerini kursaklarında koymaya.

Kv'denin gelin ile ayni evde yasama hayali yada gelinin ona hizmet etme, evini temizleme hayali olsaydi, kursaginda birakmayi dogru bulurmuydun?

Arkadaşlar daha da kötüsü bugün bir şey farkettim. Ben bohçaları açıp detaylı bakmamıştım. Tül süsleme olduğu için görünüyordu yüzeysel olarak. Bugün açıp hepsini detaylı bakayım dedim ve bir şüphe daha oluştu kafamda.

Bohçaların üzerine isim yazıldı demiştim ya. Teyzeler yengeler isim yazmıştı. Bugün teyzelerin yaptığı bohçalara bakıyorum da kimse öyle bohça hazırlamaz kayınvalide değilse. Dantelli havlular patikler oyalı başörtüler çıktı içinden. Bana öyle geliyor ki aslında hepsini kayınvalide hazırlamış ama hepsini kendisi getirmek istememiş ben istemiyorum diye. Bence bu fikir de çok bilmiş yengeden çıkmıştır. Madem gelin istemiyor biz de üzerlerine kendi isimlerimizi yazalım biz yapmış gibi olalım demiş olabilir. Çünkü aynı yenge daha eve girer girmez bohçayı verirken sen istemedin ama biz bohça yaptık demişti.

Çok mu paranoyak oldum bilmiyorum ama biraz takıntılı bir insanım ve olayları enine boyuna incelemeden duramıyorum. Tabi ki onlara bunu hiç yansıtmadım sadece buraya yazıyorum aklıma gelenleri
Bu ne paranoyakliktir yahu.Allah erkek ailesine sabir versin.gercekten bazen isyan ediyorum su adalete. Ben kendi bohcami kendim hazirladim aileme onlar hazirladi dedim sirf guzel annecim heveslensin kizinin kiymet gordugunu bilsin diye. Nerde bende o sans. Killarini kilirdatmadilar haram zikkim olsun onlara verdigim emekler hep Allaha havalae ettim.demek istyorunki gor bak neler var ne aileler var

Sakin olun ve saçma sapan yorum yapmayın lütfen. Kimseye en ufak tepki göstermedim neyin şerrinden bahsediyorsunuz.

Buraya konu açmamın tek sebebi şimdi ben ne yapayım bohça yapayım mı yapmayayım mı diye sormak. Fikriniz yoksa boş yere yorum yapmayın lütfen.

Fikrim: bohça yapın.

Bırak yapsınlar sonuçta onların çocuğu onlarda yıllarca oğullarının evleneceği kız için alacakları çeyiz bohçanın hayalini kurmuşlardır aldıktan sonra kullanmak zorunda değilsin gönülleri olsun zamanla gittiğin yerlere evine gelenlere hediye verirsin

X