Zumba dansı.... kilo vermek isteyenler ... eğlenerek kilo verin

Arkadaşlar benim zumba ile tanışma videom..

Herkese merhaba.
Ben bayramdan yapıyorum. Kendime liste yaptım hergün yapamasam da en az 30 dk en fazla 60 dk yapıyorum. Çok dinç enerjik ve aktif hissediyorum.

Çok fazla tartıya çıkmıyorum 2 haftada bir tartılmayı planlıyorum. Çünkü bayanların vücudu ödem yapıyor o yüzden tartı moral bozuyor. Her hafta istediğiniz gibi beslenseniz geri dönüşümsüz en az 200-500 gr verirsiniz. Bu verdiğiniz kilo kalıcıdır. Benim kilo vermem ilk başta hızlıydı ama sürekli yaptığım için alışkındır vücudum ama benim sıkıntım yok. Kendimi iyi hissediyorum. İdelim var elbet ama yaşam şeklimden kısıtlama yapmıyorum. Çünkü neyi kendime kısıtlarsam o bende aşırıya kaçıyor.
az ve öz yemek hem kendimi mutlu ediyor hemde metabolizma hızım düşmüyor.

Önemli olan insanın kendisini iyi ve güzel hissetmesidir. Bir anda 5-10-15 kilo verdiren mucizler zararlıdır. yavaş veren ama senelerdir aynı kiloyu koruyan biriyim.

Zumbalı günler :KK70:

oo tamam gördüm : ))) bunu deneyeyim ben de..

Zumba mı dedi birisi yapmayan çok şey kaybeder. Üstelik sakın ha ne Zumbası demeyin her yaşta insan Zumba yapabilir. Çocuklar için çocuk zumbası, orta yaş gruplar için gold zumba gibi alternatif seçeneler olduğunu da unutmayın....

şuanda jillian yapıyorum 14.gündeyim, bitince bunu da deneyeyim ya da jilliana ek olarak yarım saat yapayım.
başından sonuna kadar yapma zorunluluğu yok değil mi?

benim canım sıkılınca açıp dans ediyorum. Eğlenmek için yapıyorum. Çok güzel ter atılıyor:KK76:

Canim ben doğumdan sonra zumba ile kisa surede 12 13 kilo verdim cok zevkli herseyden once spor yapicam diye stres yapmiyosun tak dvd yi her gun bir saat yap en az 500 cal yaktiriyo hizli tempo yuruyusle bile bu kadar yakamiyosun onun disinda spor salonu sıkıcı kosu bandina cikip duvarla bütünleşmek istiyorsan sen bilirsin tabi biraz once yaptim daha heryerim agriyo ama streste attiriyo;-)

benimde o kadar kilo vermem gerekiyo nasıl verdiniz acaba banada bi şeyler önerin lütfen zumbanın yanında neler yaptınız ?

zumba ile ilgili hic dogru dürüst video bulamadim bilen varsa buraya ekleyebilir mi en az 30 dakikalik bisi olsa iyi olur

1000 calori .... çok hareketli bir video arada yapmak istiyorum...

bunun için çok zaman lazım sanırım hayatta yapamam :KK70:

Merhaba arkadaşlar..

Yaklaşık 8 gündür yeni bir maratona başladım.

Şimdi akşamları yemekten sonra hafta sonları da canım ne zaman isterse Dans vidoları ile hem egzersiz hem mekik yapıyorum.

Merhaba :3 Bende bir haftadır pilates yapıyorum öncesinde 3ay hep kardiyo çalıştım artık pilatese başladım ebru şallının skinny jean cd sini elimden geldiğince yapıyorum ama ek olarak zumbaya başlamaya kadar verdim bu konuda pek bilgim yok yardımcı olabilicek arkadaşlar varsa çok sevinirim bilgi ve video konusunda :3

Merhaba arkadaşlar..

Yaklaşık 8 gündür yeni bir maratona başladım.

Şimdi akşamları yemekten sonra hafta sonları da canım ne zaman isterse Dans vidoları ile hem egzersiz hem mekik yapıyorum.

canım sen hangi videoları yaptında bi sonuca ulaştın ilk sayfadaki link çalışmıyor oyuzden sordum :)

http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/mavilimyesilim-ile-zayiflama.787015/page-7
Bu sayfada güncel videolarım var.

Video çok ....
önemli olan hareket etmek. Başlangıçta her gün yaptım. 20 dk. Sonra 25 dk. haftada 5 er dk artırdım. 30-35 dk kadar sene boyunca sürekli yaptım.

Netten indirme programları ile indirmek gerekli.

O videolar çok eski. yeni videoları da paylaştım.

Punk it up .. Çok esaslı videolardan. Amaç sporu 20-25 dk yapmak. punk it up videosu sonunda minder hareketleri 45 dk sonra.

Günlük 30 dk yürüyüş.
Boş vakitlerde dizi yerine dans- fitnes- zumba karışık ..
Enerjim düşükse kayısı-hurma.
(günlük yemek listelerinde olması gerekenler ihmal edilmemesi gerekenler ...Günlük 1 bardak süt. 1 Yumurta. tavuk-et-baklagil. Kiloyu unlu gıdalar 1. sırada yer alırken. 2. sırayı doyduktan sonra yemeğe devam ederek alıyoruz.)

Bir tabak yemekle doymak ile yola başladım .. Sonuçlar çok güzel. yemek hususunda özgür olunca öyle çok canım bir şey çekmiyor.

Beynime yersem kilo alırım komutu vermiyorum.
Yediklerini eriteceksin daha hızlı hareket et. Aktif ol. Yasaklar olmayınca aklı yemekte olmuyor. :)

X