2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Eki Görüntüle 872109

Denizzzzz bak ne buldum ben yerim senin Aral'ını :KK9:
Biraz karıştırdım senin eskileri umarım kızmazsın..
Doğum hikayenide yazmışsın çok hoş heyacanını burdan hissettim taa..

Aaayyyyyy Cnm oğlum bnm
Babasının işaret ve serçe parmağını tutuyor
2 günlük burda :))
Neden kızayım Cnm yaa ben bile unutmuştum
Bi tane daha bundan geliyor yuvama işteee :)

77 cıktı bnmki Cnm. Normal herhalde. :44:

canım çok güzel olmuşlar..ben şerbet bardağı falan yapmadım ya:KK43:(

sağol canım benım...

canım bende baktım 80 çıktı benimkide...acaba çok mu koşturdun bu gun...yoruldun falan...

melek hadi hayırlısı...çok heyecanlı bir bekleyiş...

Sağolun kızlar. Bi sorun mu var anlamadım. Yarın doktoru arıcam. Sizler nasılsınız takip edemiyorum. Annem geldi. Biraz daha iyiyim ben.

Deniz doktor bana bunları tavsiye etti zaten, yürüyüş, masaj, alaturka tuvalet, ilişki, merdiven inme, ılık duş... haftam tamamlandığı için artık bunların sakıncası yok dedi. bundan önce hep yarım saatten fazla yürüme diyordu. bende bugün yürüyüşümü falan yaptım, bekliyorum artık..

Bnm ilk dogunda de um bol bol yürü demişti
Akşamları yürüyordum yazdı ztn
Ama bunda o kdr aşağıya baskı ve sızı var ki yürüyemiyorum

Aynen bende işin acemisiyim ilk defa böyle bişi tecrübe ettim canımcım. Bizdede ben doktor mevzuyu açmadan önce ben açtım 34.haftada ne zamn yapacaksınız yada yapacakmısınız diye sordum o da 37.haftadan sonra demişti işte 37+4te yaptı canımcım sende sor yani bu işler kademe kademe bence alışma süreci için de iyi normal doğum için. Senin kaçıncı haftan eşimin telden giriyorum takvimin görünmüyorda :)

tuğba gündüz bu soruna cevap vercekken laptopa su döktüm apar topar kapatıp kuruttum :KK1:
konuşma ortasında çıkmış gibi oldum canım
ben 38+4 üm canım ama hiiiç çaatı muayenesi falan demedi
gerçi dr.um erkek hiç yapmasa keşke

kızllllaaar yazdıklarınız için çok teşekkür ederim burası da olmasa .:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:çok iyi moral veriyorsunuz heinize canı gönülden teşekkğr ederim bugun sabah akşam nstye grdim 140 160 arası idi kalp atışları doktor iyi dedi hareket azlığımızı da kontrol etmeye devam yatıyorum dinlıyorum kızımı yarın yıne kontrolumuz varr kızımın hareketleri normale dönseee çok mutlu olucam yatıp kalkıp bişeyler yıyoruuum tartılmadım da şu iki günde çok kılo almışımdır mınnoşum oynasın diye tatlıları götrdüüm gece gözüme uyku girmedii yedim içtim dinledim bebeğimin hareketlerini elımde olsa sürekli kalbini dinleseeemm yarın ola hayrolaa hıçkırmaya başladı kızım az önceee o hıçkırıklar benı çok mutlu ediyooorr kızlaar ben de salı günü bebeğime kavuşucaaam inşallah dışarda gözümün önünde olsssuun kılosu da iyi allah hayırlısını versiin ne diyim
melek sevindim canım bugünkü değerler gayet güzel
inşallah hep normal değerlerde seyreder
gerçi sezeryan kesinleşti sanırım dimi salı
ayy azıcık kaldı son 2 gece :KK52: hayırlısıyla kavuşun inşallah
bizi haberdar etmeyi unutma canım
dualarımız seninle

Slm kızlar, ben 1 hafta oldu doğum iznine çıkalı. Ama çıktığımdan beri çok moralim bozuk.1 haftadır tansiyonum inanılmaz yüksek. aşk sürekli 14-8 di zaten. Ama hafta içi daha da yükseldi. Dün 17-10 oldu. Doktorum ilaç başladı. Alfamed diye bir ilaç kullanıyorum günde 3 tane. İlaç içtiğim hslde 14-8 düştü. Allahın izniyle tamamlasam bu süreci diyorum:KK43:(( çok korkuyorum ve üzlüyorum...
geçmiş olsun canım
dr kontrolünde olduktan sonra korkma, inş bi sıkıntı olmaz
allahtan sonlarda çıktı çok daha önceleri de görülebilirdi yüksek tansiyon
içini ferah tut az kaldı...

Artık doğurmak istiyorum kızlar bu bebek gelmezse
40. Haftada fln 4 kg olursa sezeryan olabilirim
Dr um bu haftada doğuracağımı tahmin ediyor
38 deyiz..
Suni sancı verelim diyor
Ama ben kendim sancılanıp hatta açılmalarımın bi bölümünü evde çekip
Hastaneye öyle gitmek istiyorum..

Hımmmmm hımmmmm naaapsaam bu durumda acep
Yürüyüş mü sex mi sıcak duş mu :KK52:

benim dr da zamanı dolunca suni sancı veririz falan dedi
sunni sancıların faydalarını falan anlattı hatta :44: şaşırdım
rahimin toparlanması için falan baya bişeyler saydı
benim de isteğim evde dayanbildiğim kadar sancı çekip gitmek
hayırlısı olsun denizcim
4kgyu bulur mu dersin en son kaçtı?

Slm kızlar,

anılcm cok gecmis olsun umarım dogru kararı werebilirsin.

Benimde cmtsi kntrolum wardı doktorcum 2.kez catı muayenemi yaptı 2.kez catin dar bebek 3250 oldugu icn size bi sans tanıyorum bolbol yuru baharatlı ye we esinle mik mik yap dedi eger haftaya cmtsye kadar dogum baslamazsa sezaryene alckmıs daha fazla bekletemem dio taktı kafaya kescek beni. Bende smdi gzem gbi yapsam bska bi hstaneye gtsem son haftam cesaret edemyrm ümraniye hisar hastanesine gdyrm cok memnunum bde smdi bska dktor tm nrmal dogum yapablrsn der bende beklrm cocuk 3500u gecer catım gercekten darsa ki annemin halamın falan da darmıs wakumla dogurmuslar hep bende aynı seyleri yasarmym benim yuzumden bebegme bsey olur mu die cok korkuyorum. Hakkmzda hayrlsı neyse o olsun.

off son anda bu düşünceler çok kafa yoruyo
neyseki son kontrolde normal doğum üzerine konuştuk hep
ben de öyle diyodum sez derse başkasına da bi göriniyim diye
hakkınızda hayırlısı olsun inş canım
ama bana niye 37den sonra mik mik yasak dedi yaa :44:

bol bol su iç canım..mgyumun varsa al...ben bunları çok yaptım da:KK52: kasılmalar sancılar açılma yapabiliyo ama zamanı gelmiş zaten olsada panik yapma..ama ban drum belden gelicek sancın dedi...

hayırlııs olsun canm ya..ailesel faktöründe varmış ki bu çok önemli.bizim ailedede erken doğum riski vardır çok saçma bunun nasıl ailesel faktörü olabilir diyodum ki bendede erken doğum riski çıktı ...çok zorlama..geçen ben nstdeydeyken kadının 10cmlik açılması vardı ancak kadın doğuramıyo sabah gelmiş nstde bağlı..sonra dra sordum kafa çapı büyükmüş bebeğin..o yüzden hakkında ne hayılrısı ise o olsun...

gülay ne yapysn kız..aralı nerden buldun.oy maşallah aral sana...

bu sırada gizoo nerelerde ya görünmüyo bu saat oldu..

İyiym canım yatıyorum evi mok götürüyor 2 gündür sancılarım tekrar başladı ve belim çok ağırıyor
Gece uykusu hayal oldu..
Aral'ı Deniz'in esi konularından buldum yatarken canım sıkıldı dedekliflik yaptım
Sen nasılsın?Öğretmenler günün kutlu olsun öğretmenim canım benim canım benim seni ben pek çok pek çook severim..
Bugün Gizonun Anaanne günü anaanesindedir o...

Bu ne yaaaaaaaa
Deniz aral mi bu
Oyleyse benim icin oburnunu isir yumusak yumusak
Allahim nasip eyle ya bayildimmmmmm

Dünya nın en guzel duygusu.. Onu kucagıma verdikleri an
İşte bunun için dünyaya gelmiştim dedim
Buyuk bi aşk uyurken bile özlüyordum
Hala oyleyim.. Gece üstüne örtmeye gittiğimde şap şup öperim
Allah senide kavuştursun yavruna sağ salimmmm

Selam kızlar nasılsınız ben daha yeni yeni kendime geliyorum dr kasılmam olmasın diye prepar diye bir ilaç vermişti ama ilaç beni ve bebeği çok kötü uyuşturdu ilacı içtiğim günler yataktan çıkamadım resmen baş dönmesi kalp çarpıntısı el ayak titremesi dr bunların olacağını söylemişti ama ben çok kötü oldum ve bu süre zarfında bebeğin hareketlerini hiç hissetmedim resmen bebeğim kıpırdamıyor gibiydi :KK43: ve ilacı bıraktım bebişim hareket etmeye başladı artık tam anlamıyla hissediyorum onu canımı acıtıyor bazen ama o oynadıkça kendime geliyorum salı günü kont. var inş. bi sorun sıkıntı çıkmaz kızlar ve doğum tarihi belli olabilir o gün çünkü kireçlenmem yüzünden bebeğin gelişimi yavaşlamıştı kilo olarak fazla almıyordu bu haftada artış olursa dr gün verebilir bana dua edin benim için kızlar

Aaayyyyyy Cnm oğlum bnm
Babasının işaret ve serçe parmağını tutuyor
2 günlük burda :))
Neden kızayım Cnm yaa ben bile unutmuştum
Bi tane daha bundan geliyor yuvama işteee :)

Evet ya Allah'ım çok heyecanlı çok güzel birşey buu
İnşallah sağlıkla alalım kucağımıza artık ben gelsin istiyorum ilacımıda bıraktım
Resmine bakınca Aral'ın bebek kokusu geldi burnuma nedense ya nasıl mis kokuyodur kim bilir o zamanlarda..
Fındık kardeşide yakında gelicek inşallah..

Cnm o benim
Ben kanal tedavisi oldum 6. Ayimda igne oldum bi sefer
Sonra uyusturmadan yaptirdİm
Ya aslinda gebelik 2+2=4 degil
Bir sey olmaz ama genede bundan sonra kullanma bence
Tipta yarar zarar orani onemlidir gebelere ilac verirken
Agda icin gerek yok diye yazmistim ben
Ama kanali uyusturmadan yaptiramazsin mesela oyle dusun
İcin rahat olsun birsey olmamistir ama
İlaclarin kategorilerine gore takilmamak lazim
Fitil c kategorisi olur ama onu kullanmadigin zaman bebegin daha cok zarar gorebilir diye dr yazar
Gebelikte durum bu
Sen gonlunu ferah tut

cok sagol canim ic kisma surmedigim icin sorun olmaz diye dusunmustum.
ama dun sen oyle deyince tirstim arastirdim kullabilmasi gerekli olursa yazinca korktum :))
allah korusun ama millet sigara alkol iciyor o kadar kimyasal aliyor allah koruyunca bisey olmuyor .
cokta takilmamak lazim ama iste bi kere kurt dustu.
tesekkurler bilgi icin.

Bende yürüyorum kızlar ama uzak heryer bize 1 saat sürüyor eve zor atıyorum kendimi ..
Cumada 6,7 kişilik misafirim var yatılı napıcam bilmiyorum sevdiğim insanlar ama işte hazırlık filan gözümü korkutuyor..

tuğba gündüz bu soruna cevap vercekken laptopa su döktüm apar topar kapatıp kuruttum :KK1:

melek sevindim canım bugünkü değerler gayet güzel
inşallah hep normal değerlerde seyreder
gerçi sezeryan kesinleşti sanırım dimi salı
ayy azıcık kaldı son 2 gece :KK52: hayırlısıyla kavuşun inşallah
bizi haberdar etmeyi unutma canım
dualarımız seninle

geçmiş olsun canım
dr kontrolünde olduktan sonra korkma, inş bi sıkıntı olmaz
allahtan sonlarda çıktı çok daha önceleri de görülebilirdi yüksek tansiyon
içini ferah tut az kaldı...

benim dr da zamanı dolunca suni sancı veririz falan dedi
sunni sancıların faydalarını falan anlattı hatta :44: şaşırdım
rahimin toparlanması için falan baya bişeyler saydı
benim de isteğim evde dayanbildiğim kadar sancı çekip gitmek
hayırlısı olsun denizcim
4kgyu bulur mu dersin en son kaçtı?

off son anda bu düşünceler çok kafa yoruyo
neyseki son kontrolde normal doğum üzerine konuştuk hep
ben de öyle diyodum sez derse başkasına da bi göriniyim diye
hakkınızda hayırlısı olsun inş canım
ama bana niye 37den sonra mik mik yasak dedi yaa :44:

Gecen hafta 3.107 kg idi essela
Aralda bu kdr karnım yoktu ve 3,670 doğdu
Bu daha buyuk gibi geliyor bana
Allahım hayırlısını versin

ooo geçmiş olsun büyük badere atlatmışsın cicim :KK9:
yok est ben hiç öyle düşünmedim :KK9:
yeni tecrübe etmiş biri olarak sormak istediğin bişi varsa sorabilirsin anam cvp veririm
ay boşver o zaman erkekse... ama doğum nasıl olcakki?:18: erkek doktor benim için çok zorrrrrrrr:KK17:
ama muhtemel bi doğum olsa mecbur bakar o zaman anlaşılır gerekiyosa sezeryan olursun canım... ben kafamda çok büyültüyodum stres yapmıştım oldum bittim çok şükür... sanki bi sınavı atlatmış gibi rahatladım :KK9::KK9:

biz geldikk :))

ananemdeydim tüm günn kuaföre gitttimm kaş bıyık ağda manikür pedikür oh mis oldum insana benzedimm:KK9:
akşamda eşimle yemeğe gittik şimdi geldik eve :))

denizz nasıl güzel bi bebekmiş allahımmmm ağlayasım geldi minicik elleriii:KK14: şimdide kocaman çok yakışıklı bi çocuk gerçi annesine çekmişş :)):nazar:

meleğim doğum tarihin belli olmuş eloş geliyo demek salı günü heyecanını paylaşıyorum şuan fazlaca:)))
Rabbim hayırlı doğum nasip etsin inş :)

deniiz bende korkuyorum bişey dicem.10 aralığa kadar doğmazsa sezeryanmı olsam kendi isteğimle.şimdi 3350 kilosu zaten kaça kadar normal yapabilirim ki:26:

kaç olur sence son güne kadar beklersem:26:
rüyamda gördüm kaç kere sezeryan olduğumu :26:
normal için uğraşıp sancı çekip çekip sezeryana alıncakmışım gibi hissediyorum öyle doğuyo içime.

kız diyorum ki doğum erken olsun diye tetikleyecek bi hareket yaparsın doğum başlar. sonrada Allah korusun olumsuz bişiler olsa hep benim yüzümden diye vicdan yaparsın riskli yani onu kastettim anlatabildimmi canoooo :KK70:

bide doktorum bana yürüyüşü önerdi yürüyüş yap yoksa doğuramazsın heeeee dedi :KK70: ama mikmik i önermedi suyu patlatma ihtimali oluyor pek sağlıklı bulmuyorum dedi... baharatlı yemeyi ilk defa duyuyorum...

valla benim süt azı dişim vardı uyuşturmadan kanal tedavi yaptırdım diş doktorum uyuşturmadı....valla bencede mantıklı şeyler söylüyosun kullanma ile kullanmama durumu hangisi daha riskli doğru bi tespit burdadoktorlarmıza güvenmemiz gerekiiiiii

Amannnnn Aralda son günlere kdr yaptık biz temkinli ama
Ama bunda ağrımdan acımdan mik fik tik hiç bişey yok ne zmndır :KK52:

biz geldikk :))

ananemdeydim tüm günn kuaföre gitttimm kaş bıyık ağda manikür pedikür oh mis oldum insana benzedimm:KK9:
akşamda eşimle yemeğe gittik şimdi geldik eve :))

denizz nasıl güzel bi bebekmiş allahımmmm ağlayasım geldi minicik elleriii:KK14: şimdide kocaman çok yakışıklı bi çocuk gerçi annesine çekmişş :)):nazar:

meleğim doğum tarihin belli olmuş eloş geliyo demek salı günü heyecanını paylaşıyorum şuan fazlaca:)))
Rabbim hayırlı doğum nasip etsin inş :)

oooooo gizem hanım güzel bi günmüş anlaşılan :KK70: daha güzelleride olsun inş. :KK70:

kız kukuya mı gittin ağdaya? alıncak oldu mu ki o ya?

muyenemi sormuşsun cvp vermiştim bildirim geldimi bilemedim canım benimki aksıyoda o sebepten :)

oooooo gizem hanım güzel bi günmüş anlaşılan :KK70: daha güzelleride olsun inş. :KK70:

kız kukuya mı gittin ağdaya? alıncak oldu mu ki o ya?

muyenemi sormuşsun cvp vermiştim bildirim geldimi bilemedim canım benimki aksıyoda o sebepten :)

amin canım :))

canım alındı valla kısaydı ama 1 cm falandı aldı komple sir ağdayla.rahatladım :))benim çabuk çıkıyo ya saçımı bugün kestirsem 1 aya aynı oluyo kestirmemişim gibi :))

gördüm hayatım gördüm rahatladım bildiğin alttan muayene yani ekstra bi durum yok alttan muayene kaç kere oldum zaten korkmuyorum ondan :))

lekelenme falan oldumu muayeneden sonra?

hımm yine de göbüş büyüklüğü çok ele vermez
ama hisler kuvvetli oluyo :KK1:
gerçi 38 den sonra bebişlerin kilo alımı çok azalıyomuş benim takvimde de yazıyo dr da söylemişti

yeni tecrübe etmiş biri olarak sormak istediğin bişi varsa sorabilirsin anam cvp veririm
ay boşver o zaman erkekse... ama doğum nasıl olcakki?:18: erkek doktor benim için çok zorrrrrrrr:KK17:
ama muhtemel bi doğum olsa mecbur bakar o zaman anlaşılır gerekiyosa sezeryan olursun canım... ben kafamda çok büyültüyodum stres yapmıştım oldum bittim çok şükür... sanki bi sınavı atlatmış gibi rahatladım :KK9::KK9:

ayy sorma canım o kısmı düşünmek istemiyorum ama dr.umdan çok memnunum
devlette de olsa erkek olma ihtimali yüksek diyip rahatlatmaya çalışıyom kendimi
ama dinen bi sakıncası yok dr. konusunda
en azından ondan içim rahat...

Benim dr da erkek ve utangaç bir dr karnımdan bakarken bile tuhaf yanında hiç rahat değilim ben doğumu nasıl yapıcam bilmiyorum..
Ebeler muayne etti valla rahatta çatalda baktılar dr yapsaydı valla utancımdan renkten renge girerdim kesin..
Ben tüp bebek filan da yaptım o nedenle muayne çok utandırmıyor ama drumdan çok utanıyorum..

$20131124_200110.jpg

Nasılsıniz kızlar:nazar::nazar:

X