hamilelikte agda yapmak

Amanınnnn ben çokk utanndımmm :eek::eek:
Olmaz böle şeyyy istemem istemem kalsınnn ben başka yöntemler düşünücemm

Of yaa çok zorlandım çokk napıcaz bakalım bilmiyorumkismile

Arkadaslar ozel bolge icin bu kadar aci cekmeye gerek yok diye dusunuyorum,ben senelerdir braunun hassas bolgeler icin olan urununu kullaniyorum,agda gibi degil ama kesinlikle jilet gibi de degil,temel prensip ordaki killarin kesilmesi,ama kesinlikle jilet gibi yayma,cogaltma yapmiyor,15-20 gunde bir kullaniyorum ve cok memnumum,normalde bacak,koltukalti icin agda kullaniyorum veya makine ama ozel bolge icin bu urunden sasmayin,arkadaslarima da tavsiye etmistim,herkes memnun,dedigim gibi agda gibi purussuz olmuyor ama aci cekmekten iyidir derim

braun hassas sekillendirici diye google da arattirabilirsiniz...

ya bende 12-13 yaşındayken hep jiletle alıyodum aynı şekilde her yere dağıtmıştım 10 senedir epilasyon aletiyle alıyorum ama artık göremiyorum rahatça aşağıyı 5.aya giricez ve geçen çok acıdı ağladım artık yaparken bu kadar çok acımıyodu kıl kökleri de o kadar sağlamki saçımın kökü o kadar sağlam değil ya bende hep hamile kalmadan napıcam diye düşünüyordum valla çok zor oluyor ya her yerimi yapıyorum bi o malum yer öldürüyo insanı jiletle de 2 günde çıkıyor ve kalın çıkıyor sonra doğuma kadar ormana döner artık

Valla ben de aynı sorundan muzdaribim , gebelikten önce lazer epilasyona gidiyordum yarım kaldı , bitmedi. 10. haftamdayım , bikini bölgeme yaptırmayayım şimid hassas olur diye tatile giderken göbek ve belime yaptırdım.Normalde sarartırdım.Bebeğe zararlı diye aldırdım. Bin pişman oldum enfeksiyon kaptım tüm kıl köklerim iltihap oldu, her zaman gittiğim temiz bir kuafördü gittiğimde...Ama ben zaten alerjik bir insanım mahvoldu vücudum alen daha geçmedi , antibiyotik kullanıyorum...

bende agdaya hamilelikle basladım simdi en iyisi buymus dıyorum bayagı aazaldı ve ılkınden sonra okadar acımıyor.ve gercekten uzun bı sure temiz kalıosun en güzeli o.bıraz dişinizi sıkın ilkinde ama sonra ıyı oluyo....

33. haftam bitmek üzere ilk başında birde ortasında ağdayla aldırmıştım,bulunduğum yer müsait olmadığı için,şimdi jiletle bile göremiyorum ki,son ayımda tekrar gitmek istiyorum,doğuma hazırlık için,bakalım inş.

normal dogum olursa nasıl denk getırecegım kuaföru onu dusunuyorum... yanı tahmını dogum tarıhınden 3-4 gun once aldırıyım dıyorum ama ya erken dogarsa dıyorum ya da bıraz daha bekletırse bebiş dıyorum,tam kestıremıyorum... bıde doguma 10 gun kala falan doktor catıdan bakıyormus... ozaman aldırsam doguma bıraz uclanmıs olur onuda ıstemıyorum.. ayy kafam karısıkkk

normal dogum olursa nasıl denk getırecegım kuaföru onu dusunuyorum... yanı tahmını dogum tarıhınden 3-4 gun once aldırıyım dıyorum ama ya erken dogarsa dıyorum ya da bıraz daha bekletırse bebiş dıyorum,tam kestıremıyorum... bıde doguma 10 gun kala falan doktor catıdan bakıyormus... ozaman aldırsam doguma bıraz uclanmıs olur onuda ıstemıyorum.. ayy kafam karısıkkk

Çok haklısın arkadaşım,bende hep bunları düşünüyorum..

Amannn, ne yapacağız bu kıl tüy meselelerini eyvahedigeldismile
Ben yıllardır ağda yapıyorum.Şu anda da ağdaya devam :eek:
Ama birkaç ay sonra ne yaparım bilmiyorum sempatiksalakcinni

ben de evde kendim yapardım ağdayı fakat 5. aydan itibaren hareketlerim kısıtlanmaya başladığı ve yorulduğum için kuaföre gidiyorum. eğer kıllarınızın çok fazla uzamasını beklemeden giderseniz acı olmuyor. düzenli ağda yapıldığında da seyrekleşiyor zaten.

yanlış anlamayın ama biraz abartmıyormusunuz??? birkaç kıl neden bu kadar öenmli olsunki??? benimde son düşündüğüm konu bu olsa gerek ki yapı olarak oldukça kıl problemliyimdir.. ama bu gayet doğal birşey.. bence gereksiz stresler yapmayın.. dünyanın en güzel anını yaşıyacagız düşüneceğimiz en son şey olsun tüy kıl..

Valla ben başta çok sorun ettim bu durumu, ama doktor bir arkadaşım hiç bi kadın doğumcu aaa ne güzel pamuk gibi demez, sen nasıl rahat ediyorsan öyle yap, ben ağdayı falan tavsiye etmiyorum, hiç yaptırma, hijyen açısından sakıncalı olabilir dedi. Ben de o saatten sonra amaaan boşver dedim kendi kendime :):icecream:

valla ben takintidan degil ama temiz olmak icin, zira son zamanlarda kisisel temizlik bile zorlaniyor, son zamana kadar sir agda yaptirdim, hic bir zarar gormedim

kaçıncı ayda başladınız ağda yaptırmaya. ben 4 aylık hamileyım. herhalde 1 ay sonra epilasyon makinesi ile almam zorlaşcak.şimdiden heryerim tutuluyo makine ile alırken...

kacıncı ayda baslamak deılde ben hamıleık oncesınde de agda yaptırıyordum hamılelıgımde de agda yaptırıyorum... bence bıran önce basla alsıtır kendını agdaya

Ben de ilk üç ay yaptırmadım artık başladım , çünkü özel bölge ilk üç ay tüm enfeksiyonlara açık olyor , 3 hafta önce yaptırdım gayet memnunum , herhangi bir problem yaşamadım.

ben şu an 26 haftalığım ve en son 2 hafta önce makineyle yaptım ama ayna yardımıyla yaptım malum bölgeyi ve artık oldukça acıyor son ay artık jiletle falan yaparım heralde sonuçta doğuma gittiğimizde kimse bizim oramızın temizliği ile ilgilenmiycek yabancılar malum yerini aldırmıyor bile bizim bi akraba almanyada doktora gittiğinde resmen gülmüşler şuna bak kel aynak olmuş diye kadıncağız temizlenip gittiği halde utanmış.

bende kuaföre gidiyorum
son ana kadar devam edecegim galiba
ben biraz fazla kilo alanlardanım
yrimden zor kalkıyorum
birde agdayı yapmayı beceremem galiba.

ağdaya başladım ve azaldı diyenleri aklım almıyor benim yaaa,benim mi kıl yapım çok güçlü acaba?ben oldum olası ağdayla alırım,hiç jilet falan kullanmadım.maşallah öyle bi kuvvetli ki,hiç azalma falan olmadı,zaten 12-13 senedir biterdi yani azalacak olsa,doğuma da şimdiden dertleniyorum nasıl denk gelecek ,nasıl alacağım diye.20. haftadayım,şu an bi problem yok kendim alabiliyorum.

temız olmanın neresı ayıp neresıne guluyorlar anlamadım... yurt dısında cogu yabancı öyle pis dolasıyor ama bızım dınımızde de temızlık basta gelıyor... bızler yabancız deılız,yabancı ulkede de...

herneyse... kımı abartıyor desın kımı o an onu dusunemıces desın,benım ıcım rahat etmez öyle pis pis... akıntı oluor bırsey oluyor wc gıdıyorsun yıkasanda orası temız olmayınca bakterıler barınabılıyor orada,buda bebek ıcın saglıklı deıl ayrıca bızımde enfeksıyon kapmamıza kapı acıyor... terlıyorsun daha cok koku yapar ve akıntıda...en guzelı zamanı gelınce tertemız yapmak... dogumda da tertemız olmak...

X