Ka yanda Anne oldunuz

20 yaşında evlendim
6 ay sonra hamile kaldım
21 yaşında anne oldum
annelik güzel duygu
bir okadar da zor
ama o minicik meleklere değer
şuan 24 yaşındayım kızımda 3 yaşında

çok küçük yaşda evlememek gerekiyor zaten evlilik zor birde çocuk olunca daha bir zor öncelikleriniz değişiyor sizden önce düşünmeniz gerekn bir yavrucuk ve kocanızvar demek istediğim evlenmek için acale edilmemeli şimdi aklım olsa 24 yaşında evlenir 26 yaşında anne olurdum.ah ah şu aklıma ben :84::84:

ben 19 yaşımda anne oldum.. su anda 2 oglum var..
ben pişman degilm ikisinide cok seviyorum

ama bence 25 26 yaş daha iyi...
ben cok olgun degildim cocuklarımla büyüdüm sabırlı oldum ev islerini ögrendim..

26 yaşında evlendim 28 yaşında anne oldum...Şuanda 34 yaşındayım ve 6 yaşında bir oğlum var...Hiç keşke demedim çünkü dolu dolu genç kızlığımı yaşadım...Şuanda gece gezeyim,eşimle zaman geçireyim diye bir derdim isteğim yok...Hatta kadar dolu yaşadım ki zaten yoruldum..Asla geç demeyin gençliğinizi doya doya yaşayın..Çok daha bilinçli ve doymuş bir şekilde bakıyorsunuz çocuğunuza.....

Hiç anlamıyorum ben bu ülke kadınların. İnsan kemik yaşını 21 inde doldururu ama bu yaşlara gelmeden doğum yapanlar var bu ülkede. Erken yaşta anne olmak güzel. Geç de olmasın kimse tabii. Ama tutup da21-22 de anne olanlar hangi geçnlik yıllarını yaşamış oluıyolarki??
Sonra 40 lı yaşlarda boşanmalar. İkinki bahar arayışları. Daha sonra yaşanan kemk erimelerini falan hiç söylemiyom bile...

herkes icin en uygun zaman farklidir.

artik o kadar zor ki erken anne olmak,

universiteyi bitir 22-
yuksek lisans 24
is bul 25
birkac yil calis, ailene faydan olsun 27-28
birisiyle tanis evlen 29-30
cocuk yap 31-32

a.s
Mesajları okurken en geç kalan benim derken mesajınız sebebini gösterdi bana.
Aşağı yukarı benim de böyle oldu.

bu topiğe yapılan yorumlar beni çok şaşırttı.çoğu kişi 19-20 gibi anne olmuş ve halinden çok memnun.26-28 gibi anne olanlar da keşke daha önce olsaydım demiş gerçekten çok ilginç.
19 yaşında insan genç kızlığını yaşamalı bence evlilik için bile erken.gezip tozup gamsız olmalı.annelik olgunluk istiyor fedakarlık istiyor.çünkü çocuğunuzun isteklerini kendinizden önce karşılıyorsunuz bir yerde sizin hayatınız bitiyor onun için yaşıyorsunuz ve büyük bir sorumluluk bu kadar büyük bir sorumluluğa çocuk yaşta girmenin nesi güzel?zaten bir gün anne olacaksınız bu muhteşem duyguyu tadacaksınız ama o gençkızlık da bir daha gelmez.onun için herşey zamanın da güzel diye düşünüyorum.

bu arada ben 23 de evlendim 26 da anne oldum.
Kesinlikle size katılıyorum.

Ben de buradakilere göre baya geç de olsa 32de anne olucam inşaallah

12-01-2015 ♥

ben 16 yaşında evlendim ...17 de anne oldum ..şimdi 24 yaşındayım ve 7 yaşında kızım var ..kimse inanmıyor benim çocuğum olduğuna :KK1:

23 yasinda anne oldum.erkende degil bence,tam zamaniydi. Cevremde erken yasta anne olup cocuklarini buyutenleri gordukce iyikide simdi olmusum diyorum.e zorluklari yok mu var tabi ki ama keyifli yanlari daha cok.

En ideali 23-28 yaş arasında anne olmak bence :KK49::KK49: 23 yaşından öncesi çok erken gibi geliyor bana :KK31::KK31:

Merhabalar ben 20 yasimda evlendim 23 yaşında 1 kızım oldu ve şimdi 41 yaşındayım 2. Ye hamileyim kızım 17 yaşında istemeyerek kaldım ama kıyamadım aldırmaya buda kız olacak bakalım bu kadar ara vermek istemezdim ama şartlar böyle oldu

kızlar ben 24 eşim 30 yaşında yeni evliyiz çocuk için 2 sene bekleyelim diye düşünüyorum ama biraz geçmi olur sizce.(Tabi Allahın izniyle bi sorun olmazsa bebeğimiz olursa)Kaç yıl evliyken kaç yaşında anne oldunuz.
Ben eşimi çok uzun yıllardır tanirdim arkadaş olarak .evlendik hemen çocuk yapmak istemedik çünkü birlikteliğin her aşamasının ayrı heyecanı var biraz evliliği öğrendik gezdik tozduk bir yılı devirdik . Erkekler bebek isteme konusunda cekingenler eşim bana daha önce hemen yapmayalım ama sen ne zaman kendini hazır hissedersen o zaman yapalım dedi. Biz ilk yılımızı tamamlayınca ben de ne düşündüğünü sordum olabilir dedi . Ben evlenince erkenden çocuk sahibi olmayı pek doğru bulmuyorum tabi herkesin hayat şartları farklı yani eğer yaşınız daha ileri olsa olabilir ama sonra içinizde ukte kalır yani evliliğin tadını çıkarmadan sorunlarla birlikte baş etmede hemen çocuk yaparsanız ne biliyim neticede şartlar biraz daha zorlasicak herkes gezip tozarken siz evliliginizin ev güzel zamanlarında eş olarak bile birbirinizden biraz uzaklasicaksinız . Benden naçizane tavsiye en azından bir yıl bekleyin zor günler için güzel anılar biriktirin ama muhakkak bir kadın doğum uzmanına görünün fiziksel olarak hormonal olarak bir sorun var mı baktırın ve bunu rutin olarak yaptırın .Allah korusun eğer bi sorun varsa çok erkenden tedaviye başlarsınız bunu kulak ardı etmeyin. Ben evlenince gitmiştim vajinal ultrason smear testi kan testleri hem normal bir zamanda hem de adetin 2-3 günü gidip hormonlariniza baktırın bunlarda bir sorun yoksa bence altı ayda bir kontrole gidin . Hem gebelik öncesinde güvenilir bir dr bulmuş olursunuz çünkü o süreçte Dr adama durumu da oluyo anlasamama oluyor hem sizin genel durumunuz hakkında da bilgi sahibi olur ben manevi bağ oluşmasına önem veriyorum yani bu benim için güvenin bi göstergesi gibi . Peki en önemli nokta eşiniz ne düşünüyo

X