Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

Kızlar eşimden boşandım bugün... moral olarak çok karmaşık hissediyorum.. hpv taşıdığım için hayatıma biri girerse ona bulaştırmak çok kötü olur :KK43: mesleğim var evim arabam var.. güzel ve bakımlı bi kadınım cevremde çok begenilirim 23 yaşındayım.. Ama sanki artık kendimi sevilmeye değer hissetmiyorum kirli ve pis hastalıklı hissediyorum psikolojim çok bozuk :KK43:

Kızlar eşimden boşandım bugün... moral olarak çok karmaşık hissediyorum.. hpv taşıdığım için hayatıma biri girerse ona bulaştırmak çok kötü olur :KK43: mesleğim var evim arabam var.. güzel ve bakımlı bi kadınım cevremde çok begenilirim 23 yaşındayım.. Ama sanki artık kendimi sevilmeye değer hissetmiyorum kirli ve pis hastalıklı hissediyorum psikolojim çok bozuk :KK43:
Cok üzüldüm canim daha oncede soylemiatim hayatinda biri oldugunda ayni sıkıntıları yaşayabilirsin.ya atana dek kimseyle birliktw olmayacaksin yada bununla yasamayi ogreneceksin.gercekten sevdigin biri cikinca bence onunla atlatmayi bile goze alabilirsin. Inss rabbim kisa zamnda sifalar verır cümlemize. Allah yolunu acik etsin mutlu olucagin insanlarla karsilastirsin

Bende cok uzuldum nasıl bır hastalıkmıs bu yuva yıkıyor :KK43: üzülme karsına cıkan ınsana durumu anlatırsın ası olur sorun kalmaz ama ondan baska bır turu gecermı bılemem cunku cogu erkekte var galıba bu pıs sey

Canım çok üzüldüm senin adına.. keşke böyle olmasaydı. Artık olan olmuş bir şey diyemez kimse senin kararın canım ama bundan sonra daha dikkatli olman gerekiyor çünkü bu hastalık çoğu erkekte var hepimiz bunu biliyoruz ve biz kadınlar hep tedbirli olmalıyız diye düşünüyorum bundan sonra yapman gereken kendine iyi çok iyi bakmak... ama şunu gördüm ki ne kadar kin dolu da olsan karmaşıklık varsa bir yerlerde sevgi kalmış demektir... hayırlısı böyleymiş diyelim bundan sonra bu illetten kurtulmak için çabala inşallah bir gün hepimiz kurtuluruz. Allahım yar ve yardımcımız olsun...

Arkadaşlar ben tatlı şeylerden uzak duruyorum sütlü olsun şerbetli olsun sizce doğru mu yapıyorum normalde tatlıyı çok seven bir insanım ama şu hastalık hayatıma girdi gireli böyle tatlı yersem virüsün ilerlemesi konusunda yardımcı olacakmışım gibi geliyor ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında siz neler yapıyorsunuz nasıl besleniyorsunuz ek olarak neler kullanıyorsunuz?

Arkadaşlar ben tatlı şeylerden uzak duruyorum sütlü olsun şerbetli olsun sizce doğru mu yapıyorum normalde tatlıyı çok seven bir insanım ama şu hastalık hayatıma girdi gireli böyle tatlı yersem virüsün ilerlemesi konusunda yardımcı olacakmışım gibi geliyor ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında siz neler yapıyorsunuz nasıl besleniyorsunuz ek olarak neler kullanıyorsunuz?
Sadece abur cuburdan uzak dur yeter

Canim sadece b7 hastalik icin degil butun hastaliklar icin talmyli ve sekerden uzak durmak lazim ama dayanamiyor ve yiyiyoruz.bende fazlabyedigim zamn vajina disinda kasinti oluyor mantar vardi zor attlattim daha vucutta sanirim onada iyi gelmiyor seker.abur cubur seker hazir gidalar heosini cikarmak lazim sadece tatlida dayanamiyorum gerisini hayatima sokmuyorum

inanamiyorum... Cok üzüldüm... Hakkinda hayırlısı olsun.. Giden bir yuva... Umarim artik her sey daha iyi olur senin icin.. Diyecek soz bulamiyorum...
Erkekler icin cok buyuk tehlikesi olmasa da biri girerse hayatina bahsedersin..

ben boyle bisiden bile haberdar değilim :)

İLLa bir şey çıkacak diye bir şey yok canım benim inşallah çıkmaz annen kaç yaşında ve nasıl öğrendi? Ketem falan mı?
Evet keteme gitti tarama yaptırdı sonucu aldı şimdi pozitif hpv tıp 59 yaziodu nette baktım bir ton ağladım herkes birşey yazmis annemde 56 yasinda

Evet keteme gitti tarama yaptırdı sonucu aldı şimdi pozitif hpv tıp 59 yaziodu nette baktım bir ton ağladım herkes birşey yazmis annemde 56 yasinda
hepimiz başta aynı şeyleri yaşadık canım benim ben kendimden örnek vereyim tamam ya buraya kadar dedim... bu bir nevi psikolojik bitiş aslında ama sonra güçlü olmayı öğreniyorsun annen şanslı bence en azından en kötü ihtimali düşünüyorum rahmini rahim ağzını bütün herşeyimi aldırıp kurtulabilir ben daha 21 yaşındayım mesela yani çocuğum bile yok ağlamayı bırak tedavisine bak doktor ihmalkarlıklarına ödün verme bi doktorla kalmayın ve hemen gidin ahcc diye bir ilaç var yurtdışındaydı artık Türkiye’ye geldi biraz pahalı Türkiye’de yurt dışından ulaşma şansın olursa kullansın sildiği söyleniyor

Arkadaşlar annemin sonucunda hpv tıp 59 çıktı bunun anlamı ne demek acaba
Bende de tıp 59 vardı... annene smear yapıldımı belkı sadece tasıyıdır bır zararı olmamıstır yoksa bukadar seneye kadar bır belırtı verırdı cnm umarım sonuclar temız cıkar ama kotu cıkarsada korkmaya gerek yok cerrahı ıslrmlerle kurtulur bu vırusten

hepimiz başta aynı şeyleri yaşadık canım benim ben kendimden örnek vereyim tamam ya buraya kadar dedim... bu bir nevi psikolojik bitiş aslında ama sonra güçlü olmayı öğreniyorsun annen şanslı bence en azından en kötü ihtimali düşünüyorum rahmini rahim ağzını bütün herşeyimi aldırıp kurtulabilir ben daha 21 yaşındayım mesela yani çocuğum bile yok ağlamayı bırak tedavisine bak doktor ihmalkarlıklarına ödün verme bi doktorla kalmayın ve hemen gidin ahcc diye bir ilaç var yurtdışındaydı artık Türkiye’ye geldi biraz pahalı Türkiye’de yurt dışından ulaşma şansın olursa kullansın sildiği söyleniyor
Allahım sifanizi versin canı gonuldgö istiyorum

Bende de tıp 59 vardı... annene smear yapıldımı belkı sadece tasıyıdır bır zararı olmamıstır yoksa bukadar seneye kadar bır belırtı verırdı cnm umarım sonuclar temız cıkar ama kotu cıkarsada korkmaya gerek yok cerrahı ıslrmlerle kurtulur bu vırusten
Evet smear sonucu böyle çıktı işte

Bu smear degıl kuzum hpv testı,smear rahımde kanser oncüsü degısım varmı onu gosterır sız bu sonuvla ıyı bır kadın dogumcuya gıdın smear ve kolposkobı yapacaktır
Aynen canım bu sonuçla iyi bir kadın doğumcu hatta bulabiliyorsanız jinekolog onkolog olsun onlar bu konudan daha iyi anlıyorlar

X