Panik Atak sorunu olanlar....

arkadaslar merhaba ilk defa yazıyorum okumaya calıstım ama henüz tüm sayfaları okuyamadım ,yazmak istedim öncelikle..dün akşam kalp çarpıntısıyla uyandım nefesim kesiliyor gibi hissettim daha öncede bunu yasamıstım derin nefes alıp uyuyordum ama bu seferki cok daha zordu,kalbim küt küt atarken bayılacakmış gibi hissettim,eşimi kalkırdım tansiyonum düştü zannettim genelde düşer,tatlı bişeyler yedim sıvı aldım ama yok sonra birden bi uyku geldi üstüme ama uyumak istesemde uyuyamıyorum en sonunda sızmışım artık bebeğimde var 6 aylık ve buda beni strese sokuyorr sanırım..sabah doktora gittim hipotiroidim var ilaç kullanmaya başladım acaba omu etkili oldu diye ama oda şu anda bile paniksin doğum sonu böle şeyler olabilir önce bi kardiyoloğa git emin ol bişey olmadığından sonra bişey yoksa psikiyatriste git dedi,sabahtan beri ne bişey yedim ne içtim kendimi böle bom boş gibi hissediyorum ,bebeğimi düşündükçe kendime daha çok kızıyorum onu ihmal ediyorum gibi geliyor :KK43:(( bugün sanki böle heyecanlanmış gibi oldum arada..çok kötü :KK43:(( sizce hangi doktora gitmeliyim?

arkadaslar merhaba ilk defa yazıyorum okumaya calıstım ama henüz tüm sayfaları okuyamadım ,yazmak istedim öncelikle..dün akşam kalp çarpıntısıyla uyandım nefesim kesiliyor gibi hissettim daha öncede bunu yasamıstım derin nefes alıp uyuyordum ama bu seferki cok daha zordu,kalbim küt küt atarken bayılacakmış gibi hissettim,eşimi kalkırdım tansiyonum düştü zannettim genelde düşer,tatlı bişeyler yedim sıvı aldım ama yok sonra birden bi uyku geldi üstüme ama uyumak istesemde uyuyamıyorum en sonunda sızmışım artık bebeğimde var 6 aylık ve buda beni strese sokuyorr sanırım..sabah doktora gittim hipotiroidim var ilaç kullanmaya başladım acaba omu etkili oldu diye ama oda şu anda bile paniksin doğum sonu böle şeyler olabilir önce bi kardiyoloğa git emin ol bişey olmadığından sonra bişey yoksa psikiyatriste git dedi,sabahtan beri ne bişey yedim ne içtim kendimi böle bom boş gibi hissediyorum ,bebeğimi düşündükçe kendime daha çok kızıyorum onu ihmal ediyorum gibi geliyor :KK43:(( bugün sanki böle heyecanlanmış gibi oldum arada..çok kötü :KK43:(( sizce hangi doktora gitmeliyim?

çok geçmiş olsun canım
öncelikle şunu bilki yeni doğum yapmışsın bu tür şeyler hissetmen çok doğal anne olmak , sorumluluk almak , sana bağımlı ufacık bir bebek bunlar zor şeyler insan birden alışamıyor ama zamanla beynin bilinçaltın bebeğini ve bundan sonraki sorumluluklarını kabullenecek bunu bil ve kendini rahatlattır.
sendeki durum doğumsonrası depresyondur veya panikatağında daha çok başındasın , belkide değilsin bile
benden sana önemli bir uyarı olsun lütfen panikatak forumlarındaki yazılanları okuyupta beynine bilinçaltına yerleştirme burdaki yazılanları okumadan önce bir pskoloğa git o sohbet ve terapiyle düzelicek bir durumdaysan tedavini o yapacaktır zaten psikologu aşacak bir durumsa seni psikiyatra yönlendirecektir
tekrardan geçmiş olsun

çok geçmiş olsun canım
öncelikle şunu bilki yeni doğum yapmışsın bu tür şeyler hissetmen çok doğal anne olmak , sorumluluk almak , sana bağımlı ufacık bir bebek bunlar zor şeyler insan birden alışamıyor ama zamanla beynin bilinçaltın bebeğini ve bundan sonraki sorumluluklarını kabullenecek bunu bil ve kendini rahatlattır.
sendeki durum doğumsonrası depresyondur veya panikatağında daha çok başındasın , belkide değilsin bile
benden sana önemli bir uyarı olsun lütfen panikatak forumlarındaki yazılanları okuyupta beynine bilinçaltına yerleştirme burdaki yazılanları okumadan önce bir pskoloğa git o sohbet ve terapiyle düzelicek bir durumdaysan tedavini o yapacaktır zaten psikologu aşacak bir durumsa seni psikiyatra yönlendirecektir
tekrardan geçmiş olsun

cevabınız için çok teşekkürler,sanırım bende böyle bi durum yaşıyorum anlık duygu durum değişikliği yaşayabiliyorum,ince eleyip sık dokuyan titiz biriyim,yorgunlukta sanırım üstüne gelince böyle bi durum yaşadım.kolay heyecanlanabilen bi yapıda insanım ve herşeyden çok çabuk etkilenebiliyorum okuduklarımdan bile,haklısınız belkide bu hastalığı düşüne düşüne kendimde bu hastalığı çıkarıcam..sanırım bundan korkuyorum..tavsiyeleriniz için teşekkürler..rabbim huzurlu ,sağlıklı,hayırlı bir ömür yaşamak nasip etsin hepimize..

cevabınız için çok teşekkürler,sanırım bende böyle bi durum yaşıyorum anlık duygu durum değişikliği yaşayabiliyorum,ince eleyip sık dokuyan titiz biriyim,yorgunlukta sanırım üstüne gelince böyle bi durum yaşadım.kolay heyecanlanabilen bi yapıda insanım ve herşeyden çok çabuk etkilenebiliyorum okuduklarımdan bile,haklısınız belkide bu hastalığı düşüne düşüne kendimde bu hastalığı çıkarıcam..sanırım bundan korkuyorum..tavsiyeleriniz için teşekkürler..rabbim huzurlu ,sağlıklı,hayırlı bir ömür yaşamak nasip etsin hepimize..

amin canım senin kişilik yapının aynısına sahibim lütfen okuma ve en kısa sürede psokoloğa gidip depresyon tedavini ol çünkü tedavi edilmeyen depresyonlar bir süre sonra bu hastalığa dönüyor bende olduğu gibi
herkese tekrardan çok geçmiş olsun

bence en önce kardiyoloğa git kalbine iyice baksın eğer bi problem yok derse doktorun dediği gibi psikiyatriste gidersin...çünkü yeni doğum yapmışsın vücudunda pek çok şey değişmiştir kan değerlerin düşmüş olabilir yada başka biyerden kaynaklanabilir her çarpıntı panik atak olacak diye bir şey yok kendini psikolojik olarak buna odaklama derim
çok geçmişolsun bebeğinle beraber olmanın tadını çıkar :)

ben panik atağın geleceğini hissettiğimde bu sadece kötü bi his hiçbişey olmayacak biraz sonra geçecek diye kendimi telkin ediyorum diyaframdan nefes egzersizleri yapıyorum ve dikkatimi başka bişeye vermeye çalışıyorum
ilk yaşadığım zaman doktora gitmiştim çok hafif sadece geceleri rahat uyutacak bi ilaç istemiştim ilacım bittikten sonra bidaha hiç kullanmadım düşünceleri kontrol etmek önemli sanırım
ama çok kötü bişeydir bilirim :KK43:

merhba gecmıs olsun,dıyaframdan nefes nasıl?anlatabılırmısın?

merhba gecmıs olsun,dıyaframdan nefes nasıl?anlatabılırmısın?

teşekkür ederim mukader artık bu sıkıntıyı yaşamıyorum allahtan :)
şöyle ki derin bir nefes alıyorsun ve bu esnada göğsünü değil karnını şişiriyorsun yani nefesin karnına kadar iniyor gibi hissedeceksin
(tüm bebekler bu şekilde nefes alıyor fakat daha sonra nedense bu yetimizi kaybediyoruz)
eğer herhangi bir durumda sıkıntı yaşadığında bunu yapabilirsin
bu durumda beynimize daha fazla oksijen gidiyor biraz baş dönmesi de yapabiliyor
umarım işe yarar :)

teşekkür ederim mukader artık bu sıkıntıyı yaşamıyorum allahtan :)
şöyle ki derin bir nefes alıyorsun ve bu esnada göğsünü değil karnını şişiriyorsun yani nefesin karnına kadar iniyor gibi hissedeceksin
(tüm bebekler bu şekilde nefes alıyor fakat daha sonra nedense bu yetimizi kaybediyoruz)
eğer herhangi bir durumda sıkıntı yaşadığında bunu yapabilirsin
bu durumda beynimize daha fazla oksijen gidiyor biraz baş dönmesi de yapabiliyor
umarım işe yarar :)

çok tesekkur ederım:)bunu yapıcam...ben 10 sn arayla burnumdan nefes alıyorum ağzımdan yavaş yavaş veroyodum oda ıyı gelıyor.çook sağolasın bu hastalığı yendıysen ne mutlu sana

ha evet tabiki bunu da yaparken burnundan alıp ağzından vereceksin nefesini
o esnada yaşadığın sıkıntının birazdan geçeceğini de kendine hatırlat
uzun zamandır yaşamıyorum allah da yaşatmasın çok sıkıntılı bir şey
umarım sen de üstesinden gelirsin =)

kızlar nasılsınız
sizlere sorularım var ben bu sıra hep bişeylere kafamı takıyorum aslında şöyle diyeyim canım birşeye sıkılıyor hemen başka şeylere kafamı takıyorum bu takıntı bir süre sürüyor sonra başka şeye yöneliyorum ona takıyorum
şöyle örnek vereyim geçenler sol kulağım ağrıdı doktora gittim ufacık bir sivilce var dedi nasıl oluyorsa neyse ondan kayanklı baya bir duyma kaybım oldu bu sefer sağır olacağım diye korkmaya başladım neyse bu duygu azaldı dünden beri sağ gözümde bulanık görüyorum gibi hissetmeye başladım dün gece ona bağlı ufak bir panikatak geçirdim sizlerdede böyle saçma evhamlara bağlı ataklar oluyormu
bulanık görmeleriniz oluyormu bu doğalmı cevap için şimdiden teşekkürler

incimnaz bildiğim kadarıyla panik atak yapı olarak evhamlı ve telaşlı insanlarda daha çok görülebiliyor
senin yaşadığın fiziksel rahatsızlıklarına kafanı taktığın için olabilir
yani kulağında veya gözünde bi problem olmuş, ya önemli bir şeyse falan diye kafana taktıysan sıkıntı yaşamış olabilirsin
panik atak sebepsiz yere de yaşanabilir hatta uyurken bile başa gelebilecek bir şey
eğer sebep yokken de yaşıyorsan ve bu senin hayatında sorun teşkil etmeye başlamışsa ozaman bi uzmana danışmanı tavsiye ederim

incimnaz bildiğim kadarıyla panik atak yapı olarak evhamlı ve telaşlı insanlarda daha çok görülebiliyor
senin yaşadığın fiziksel rahatsızlıklarına kafanı taktığın için olabilir
yani kulağında veya gözünde bi problem olmuş, ya önemli bir şeyse falan diye kafana taktıysan sıkıntı yaşamış olabilirsin
panik atak sebepsiz yere de yaşanabilir hatta uyurken bile başa gelebilecek bir şey
eğer sebep yokken de yaşıyorsan ve bu senin hayatında sorun teşkil etmeye başlamışsa ozaman bi uzmana danışmanı tavsiye ederim

ilgin için sağol canım zaten bende ankseyitede var uzmanada gittim ama ilaç almıyorum haklısın sorunlu ve ağır bir hayatım var
ben sadece benim gibi birilerinin olduğunu duyduğumda bende normalim diyebiliyorum ve gerçekten çok rahatlıyorum
belki bir teselli diyeyim

ilgin için sağol canım zaten bende ankseyitede var uzmanada gittim ama ilaç almıyorum haklısın sorunlu ve ağır bir hayatım var
ben sadece benim gibi birilerinin olduğunu duyduğumda bende normalim diyebiliyorum ve gerçekten çok rahatlıyorum
belki bir teselli diyeyim

tabiki normalsin hatta facebookta bir yazı paylaşılıyordu panik atak çok uzun zamandır güçlü kalmaya çalıştığınızın göstergesidir diye...
okadar çok insan yaşıyor ki bu durumu...
anksiyete ve panik atak beraber geliyor zaten birbirini tetikliyor
ben de sıkıntılı bir dönemimde yaşamıştım her ikisini de
o dönemi atlatana kadar çok hafif bir ilaç kullandım sadece geceleri
artık bu konuda problem yaşamıyorum
sen de eğer çok sıkıntıya giriyorsan ilaçtan korkma
biliyorsundur bu tür rahatsızlıklar tamamen beyindeki serotonin gibi kimyasalların azalmasından oluyor ilaçlarla bunlar dengeleniyor tıpkı vüzudumuzdaki diğer rahatsızlıklar gibi
umarım atlatırsın sen de :)

tabiki normalsin hatta facebookta bir yazı paylaşılıyordu panik atak çok uzun zamandır güçlü kalmaya çalıştığınızın göstergesidir diye...
okadar çok insan yaşıyor ki bu durumu...
anksiyete ve panik atak beraber geliyor zaten birbirini tetikliyor
ben de sıkıntılı bir dönemimde yaşamıştım her ikisini de
o dönemi atlatana kadar çok hafif bir ilaç kullandım sadece geceleri
artık bu konuda problem yaşamıyorum
sen de eğer çok sıkıntıya giriyorsan ilaçtan korkma
biliyorsundur bu tür rahatsızlıklar tamamen beyindeki serotonin gibi kimyasalların azalmasından oluyor ilaçlarla bunlar dengeleniyor tıpkı vüzudumuzdaki diğer rahatsızlıklar gibi
umarım atlatırsın sen de :)

sağol canım morel verdin Allah razı olsun :KK71:

kızlar sizdede sık idarara çıkma oluyormu panik ataklılarda oluyor diye okumuştum zira bende var ve çok muzdaribim bu konuda:KK43:

kızlar sizdede sık idarara çıkma oluyormu panik ataklılarda oluyor diye okumuştum zira bende var ve çok muzdaribim bu konuda:KK43:

evet oLuyor :s hatta oraya gitmeye biLe korkmaya başLıyorum ya ordaykende bayılırsam die :S of

ya bende anlatıp içimi dökeyim biraz..
ilaç tedavisi oLmuştum,çok şükür Allahıma 7,8 ay iyi gitti,sanki dünyaya yeniden geLdim,ama yeniden yavaş yavaş oLuyo sanki..araba kurslarına başkadım buarada o da mı stres yaptı acaba?
sorum şu,yeniden aynı ilaçlara başlasam bi sorun oLurmu acaba?doktoruma danışmadım,kavga ettik onada gidemiyorum şimdi..

Allah hepimize büyük sabır ve sağLık versin inşaLLah ..

evet oLuyor :s hatta oraya gitmeye biLe korkmaya başLıyorum ya ordaykende bayılırsam die :S of

ya bende anlatıp içimi dökeyim biraz..
ilaç tedavisi oLmuştum,çok şükür Allahıma 7,8 ay iyi gitti,sanki dünyaya yeniden geLdim,ama yeniden yavaş yavaş oLuyo sanki..araba kurslarına başkadım buarada o da mı stres yaptı acaba?
sorum şu,yeniden aynı ilaçlara başlasam bi sorun oLurmu acaba?doktoruma danışmadım,kavga ettik onada gidemiyorum şimdi..

Allah hepimize büyük sabır ve sağLık versin inşaLLah ..

stresten yeninden başlamış olabilir canım benmi yanlış anladım doktorlamı kavga ettiniz
doktorda özellikle bşr psikiyatrda hemde pskolojik sorunlu olan ve bide hastası olan biriyle kavga ediyorsa sen zaten o doktora gel desede gitme canım
doktormu kalmadı başka doktora git

stresten yeninden başlamış olabilir canım benmi yanlış anladım doktorlamı kavga ettiniz
doktorda özellikle bşr psikiyatrda hemde pskolojik sorunlu olan ve bide hastası olan biriyle kavga ediyorsa sen zaten o doktora gel desede gitme canım
doktormu kalmadı başka doktora git

evet başka hastalarla uzun sure konuşuyordu,beni 5dkada çıkartıyordu ilaç verip,e buda moralmi bozdu,oraya çekinerek gidiyodum zaten.
haklısın başka doktormu kaLmadı ama çevremdede kimse beni anlamıyo buda çok etki yapıyo :KK43: yaşama hevesin bile kalmıyo

merhabalar öncelikle herkese geçmiş olsun..benimde sizlere sorum olacak eger yanıtlarsanız çok sevineceğim.
benim erkek arkadasım otobüse fln bindiğinde baya kötü oluyor.fazlasıyla terliyor.neden böyle oldugunu sordugumda panik atak dedi ama
doktora fln gittiğini sanmıyorum.sizcede panik atakmıdır bu?
bide pek fazla kapalı alanda olmayı sevmiyor.hemen dısarı cıkmayı tercih ediyor.sürekli oturamaz mesela hemen ayaga kalkar
bide biraz kilolu kendisi bununda etkisi olabilir mi?

X