Uyku Meme Uyku Meme Yeter

inciboncuk

Guru
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2007
923
16
43
arkadaşlar derdim büyük benim bebeğim ilk ay süoerdi akşam 21:30 da yatar 3 :30-4 e kadar uyurdu bir şehir dışına çıktım tüm düzenim mahvoldu orada sık uyandı ben de uyandıkça emzirdim şimdi emerek uyuyor ve çok zor dalıyor hadi ona razıyım 20:30 da uyuyor saat başı uyanıp avazı çıktığı kadar bağırıyor pışpışlama ninni kucakta gezdirme ayakta sallam vs yapılabilecek herşeyi yapıyorum kar etmiyor mememi verir vermez de susuyor böylece ben de emzik oldum sonunda millete ahkam keserken, ve tüm gece boyunca yeni doğmuş bebek gibi 2 saatte bir uyanıp meme emmeden susmuyor aç olmadııına eminim çünkü gündüz 3-4 saatte bir emiyor bana bir çare sunun lutfen bu arada 30 çeşit yalancı emzik denedim almıyor maalesef:a015:

ay canım desene senin bebiş annesini emzik niyetine kullanıyor:)bebekler alışkanlıklarından kolay vazgeçmiyorlar,sanırım şuan sadece anne sütü veriyorsun birde gece yatırmadan önce mamayı denesen belki sık uyanmaz
birde gece uyandıgında emzigi denedin mi hiç?
başka çare gelmiyor malesef aklıma..umarım bebişin eski düzenine girer..

sağol canım yaaaa denedim emziği azına deydirdiğim anda daha beter ağlıyor mama olarak da gece tahılı verdim bişey değişmedi yine 2 saat sonra uyandı bizimki açlıktan değil keyif olsun diye emmek istiyor seninki nasıl uyuyor kendi kendine mi bu arada hani biz buluşacaktık kız?

slm canim bende tatil donusu yasadim bu sorunu kizim gece uyur 1 veya 2 kez kalkar 2 dakika emer uyurdu ama slk slk kalmaya basladi eve gelince gunduz uykusunu biraz kesmistim gece uyusun diye ise yaradi biraz alisdi sanki ama gunduz slk slk kalkmaya ve uyumamaya basladi bizim sorun birazda disleri cikiyor oyuzden belki seninkide disi yuzunden rahatsizdr mamada verebilirsin gece biraz bence emzigine yogur falan sur ozaman biraz alir benim kiz cok sever oyle yaptimmi uyur yogurt uyku getirirmis diye biliyorum kolay gelsin

sağol canım yaaaa denedim emziği azına deydirdiğim anda daha beter ağlıyor mama olarak da gece tahılı verdim bişey değişmedi yine 2 saat sonra uyandı bizimki açlıktan değil keyif olsun diye emmek istiyor seninki nasıl uyuyor kendi kendine mi bu arada hani biz buluşacaktık kız?

Canım bebiş akıllı , sahicisi varken yalancısını ne yapsın:)) Acaba azıcık kendi haline bıraksan , madem karnının doyduğuna eminsin , hiçbir rahatsılığı da yok ,bırak biraz ağlasın .Bir iki gün sabret , ağlayınca meme verme nasıl olsa susacaktır .Bu biraz insafsızca gelebilir ama madem yalancı meme almıyor başka çare yok gibi .Bu sana 2 çocuk büyütmüş 40 yaş üstü bir annenin tavsiyesi canım .Şeniz

allah kolaylık versin canım eltimin de bebişi aynı emzik niyetine annesini emiyor 1 yaşına girdi
yapabilecek ne var bilmiyorum bu saatten sonrada emziği almaz zaten diye düşünüyorum canım
valla allah kolaylık versin
ilk bebeginmi bilmiyorum ama kesinlikle ikinciyi emziğe alıştırmalısın ilk günlerde sokuşturmalısın agzına emzik gerçekten bebegi sakinleştiriyor emme iç güdüsünü tamamlıyor bebek
rezene falan denedinmi canım bu arada sakinleştiriyor dr um bana öyle söylemişti bir dönem kullanmıştım sevgiler tekrar kolay gelsin

benim oğlum da aynı durumda...sürekli emmek istiyor,yatağa bıraktım mı avazı çıktığı kadar ağlıyor,sadece emerken sakinleşiyor...ben de uyku falan uyuyamıyorum,yemek yiyemiyorum...çıldırmama çok az kaldı valla...göğüslerim yara oldu hüngür hüngür ağlıyorum...bizimki de yalancı emzik almıyor,gerçeğini istiyor...
gece mama verirsen 3-4 saat güzel uyuyor ama alışacak diye ondan da korkuyorum ne yapacağımı şaşırmış durumdayım,oynatmaya az kaldı...

benimkinde 5 aylık ve aynı sorunu bende yaşıyorum
emzik almıyor
biberon almıyor
tek bildiği meme küçük beyin
3 hafta önce yaptığımız 5 günlük tatilde zırt pırt uyanmıştı bende devamlı emzirdim senin yaptığın gibi
sonuç
21.30 yatış
00.30 meme
uyku
2.30 meme
uyku
5.00 meme
uyku
6.00 meme
uyku

arada da uyuyamıyorum devamlı mıkır mıkır ha uyandı uyanacak diye bekliyorum resmen
psikolojim altüst oldu

humananın iyi geceler çayını aldım vermeyede korkuyorum alışır diye

acaba bu durum normal mi? büyümeleriyle alakalı bir davranış mı ? bir süre sonra geçer mi:)

benim oğlum da aynı durumda...sürekli emmek istiyor,yatağa bıraktım mı avazı çıktığı kadar ağlıyor,sadece emerken sakinleşiyor...ben de uyku falan uyuyamıyorum,yemek yiyemiyorum...çıldırmama çok az kaldı valla...göğüslerim yara oldu hüngür hüngür ağlıyorum...bizimki de yalancı emzik almıyor,gerçeğini istiyor...
gece mama verirsen 3-4 saat güzel uyuyor ama alışacak diye ondan da korkuyorum ne yapacağımı şaşırmış durumdayım,oynatmaya az kaldı...

canım senin bebeğin daha çok küçük elbette kalkıp emecek midesi miniciktir onun zamanla düzene girer heralde tabi bizimki gibi olmasın da seninki açlıktan kalkıp emiyordur çok normal

şimdiki yumurcaklar akıllıkaydirigubbakcemile3benim oğlanda yaklaşık 2 aydır böyle. ne yaptımsa emziğe alıştıramadım. hele uykusu geldiğinde o kadar mızmızlanıyorki.ne yaparsam yapayım uyumamak için direniyor. bende son çare arabaya bindirip dolaştırıyorum. hemen uyuyor kerata:emir_bebek:eve gelip yatağına koyarken hop yine uyanıyor.kafamçokkarıştı artık iyice şaştım sanırım diş çıkarma zamanları. allah hepimizin yardımcısı olsun:Saruboceq:

aramıza hoş geldin canım hihoyyyt
biz doğdu doğalı öyleyiz. gece 11-12den önce yatmıyor. ilk aylar 1-2 oluyordu. sadece memede uyuyor.mirmirmirmir emzik-biberon almıyor bazen memeyide reddediyor iyice uyku bastırdğında. avaz avaz bağırıyor yavrum. bazen de kucakta gezerek uyuyor. gazını çıkartır gibi yaslıyor omzuna babası gezdirerek uyutuyor. :jeyyar:
sende dene belki işe yarar. ayrıca nukun emziğini denedinmi onu 5-6 sn alıyordu bizimki diğerlerine ağzını sürmüyor. belki büyüme atağına girmişte olabilir. :1hug:

kızlar belki sıcaklardan uyuyamıyorlardır geceleri
ben sabaha kadar klima çalıştırıyorum bizimki mışıl mışıl uyuyor sabaha kadar
önceden de çok sıkıntımız yoktu ama bu ara havalar çok sıcak

valaa ne dsem bılmıyorum benım bebek daha kucuk yalancı meme verıyorum sutumun yetmdıgı yerde mamada verıyorum bıberona alısacak dıye odum kopuyo ama baksanıza sızınkılerde yalancı meme ve bıberon almıyo yanı nasıl yapsak anlamasım arkadaslar bıberona alısınca mı ıı oluyo alışmayınca mı?

kızlar belki sıcaklardan uyuyamıyorlardır geceleri
ben sabaha kadar klima çalıştırıyorum bizimki mışıl mışıl uyuyor sabaha kadar
önceden de çok sıkıntımız yoktu ama bu ara havalar çok sıcak

Bizimkide sık sık uyanıyor bu aralar biberonla su veriyorum lıkır lıkır içiyor ağzından yavaş yavaş çekerek alıyorum pışpışlayıp tekrar yatırıyorum

dün gece 20:30 da yattı 21:30 da uyandı emzirmeden susmadı sonra 12 de uyandı emzirdim 1 buçukta uyandı muhattap olmadım bir iki döndü mıkırdadı ıkıldadı uyudu 3 buçukta tekrar uyandı bu sefer döndü döndü uyuyamadı ağlayınca eşime dedim sen pışpışla diye pışpış işe yaramadı kucağında gezdirdi ayakta salladı falşan neyse yatağa koydu ıngaaaaaaaaaaa zaten saat 5 olmuştu emzirdim uyudu sonra 7 de kalktı üfff neyse en azından 1 buçukseansını atladık bakalım bu gece ne olacak?

benım oglumda benı emzık gıbı kullandı bı araa ama snra hıc gıtmedım yanına zor oldu ama artık ole deıl alıstırdm zaten doktrlar soyluo bunu yapın dıe bnce dene bı sure yanına gıtme gece zor aama yapmalısın cnm

ben ağlatmaya kıyamıyorum yaaa bi de doktorum ağlatmayın dedi ilk 6 ay bebekler anneyi kendinin bir parçası sanıyor uyandığında ayağınızın olmadııını görürseniz ne hissedersiniz? 6 aydan sonra ayrı bir birey olduğunu anlıyormuş 6 aydan sonra kademeli ağlatma tekniği kullanılabilir ama şu an asla ağlatamam en fazla 5 dakika ağlamasına müsade ediyorum bir de baişka bir forumda okudum ilk 6 ay ağlatılmayan bebekler daha sonra da fazla ağlamıyorlarmış

canım dün dr. gittim dr. bana sordu gece ağlayarak uyanıyormu dedi evet dedim oda açlıktan değil anne kokusunu istediği için bununda en kolay yolu meme olduğu için meme istiyor dedi 4-5 gün emzirme sonra alışır dedi benim bebeğim 5 aylık oldu önceden bizimkide kaçta yatırırsam yatırayım sabah 4-5 e kadar uyurdu 2 aydır böyle sürekli emmek istiyor dün biraz denedim hemen almadım emziğini verdim bizim şansımız emziği alması iyiki emziğe alıştırmışım kurtarıcı oldu umarım alıştırabilirim yoksa bu şekilde giderse odasını ayırmaktada zorluk çekerim

oglum 4.5 aylık,gece ıkı uc kere uyanıyor,bende emzırıyorum,acıkmıstır dıye dusunuyorum.acaba gercekten acıktıgından degıl de emmek ıcın mı uyanıyor?emzırmeden mı uyutmalıyım?

X