Bebeğimde balgam var sanırım

E

EU3

Ziyaretçi
kızlar bi kaç gündür kızım hırıltılı nefes alıo ve kustugu zamanda balgamlı kusuyo uyurken çok rahatsız oluyo kontrolümüze de baya var sizin bebeklerde de varmı ? kızımı rahatlatmak için ne yapabilirim?

benim oğlumdada var canım doktoru arasam mı diye düşünüyordum kusunca balgamlı kusuyo bide sürekli hırıl hırıl yutkunup duruyo ya korkuom tıkancak die arada sırada da öksürüo ama çok değil ne yapsak bilen var mı?

yok arkadaşlar merak etmeyin benim oğlumunda aynı şekildde hırıltısı vardı dr.a götürdüm merqak edilcek bi şey yok dedi kusuğuda balgamlıydı aynı şekilde bebeklerde normalmiş ama yinede siz de dr.unuza gösterin içiniz rahat etsin.ben hıırıltıyı duyduğumda zatüre yaptım bebeğimi diye aağlaya ağlaya götürdüm:))))

ya önceden dedem felçliydi onda da balgam çok oluyodu dr sürekli yatan kişilerde balgam çok olur ara ara sırtına pamak uçlarınızla masaj yapın demişti. şimdi bizim bebişlerde sürekli yattıkları için oluyo sanırım ben arada bi kızıma masaj yapıyorum ama pek bi işe yaramıo . acaba doktor balgam söktürücü bişiler verirmi ?hee bide çocukken annem siyah turpun içini oyup dibine bi delik açıp bardaga yerleştirirdi turbun içine bal koyardı o bal turbun suyuyla aşağı süzülürdü o balı annem bize içirirdi balgamıda çok ii sökerdi ama şuan bizim bebeklere bal yasak die biliorum :KK43: kızımı öle rahatsız görmek beni çok üzüyo...

merak etmeyin benim oglumda da oldu hırıltı.Doktor bunun normal bişey oldugunu gögsünün temiz oldugunu söyledi.Ama artık hava degişimlerine dikkat etmek gerek.Allah hepimizin cocuklarını saglıkla büyütmeyi nasip etsin.

küçük bebekler balgam varmış gibi nefes alıp verebilir ayrıca bebeklerin salyalarıda öksürük ve hırıltıya sebep olabilir ama kusarken balgam varsa dr unuza başvurun ayrıca soğuk buhar makinası çalıştırırsanız bebeğinizin odasında balgam sökmesine yardımcı olacaktır...

gayet normalmıiş bende doktoruma sordum. aynı dertten muzdaribiz.dr deniz suyu almamı söyledi. henüz almadım ama vede bir çae buldum. bı tabaga hemen biraz tuzlu su hazırlayıp burnuna bi iki damla damlatıyorum. anında burnu açılıyor balgamı atıyor etkili bi yöntem.

evet denizsuyu etkili bi çözüm bende oğluma kullanıyrum

deniz suyu zor olabilir bulmak için bana dr.um fizyolojik serum damla verdi eczaneşlerde var her gün iki deliğe birer damla damlatın oda aynı görevi görür.

deniz suyunu bende kullanıyorum burnunu hemen açıo ama balgama bi faydası oldugunu fark etmedim. hepinize ilgilendiğiniz için teşekkürler .az önce dr u aradım müsait deildi birazdan yine arayacagım sonuctan sizi haberdar ederim

benim oglumdada ayni problem, deniz suyunu kullaniyorum ama yinede balgam var galiba, deniz suyunu burnuna siktiktan sonra hortumlu bir aletle burnundan cekip temizliyorum baya rahatliyor, yeni bir soguk buhar makinasi alicam ayrica
yarin kontrolumuz var doktorumuza sorarim sizinlede paylasirim arkadaslar, hepinize gecmis olsun, sevgiler...:KK66:

aynı sorun ertuğ dada vardı dr.sordum normal dedi olur o balgam ve hırıltı dedi yeni yeni hayata alışıyo annesi dedi korkacak bişe yok merak etmeyin dedi içim nasıl rahatladı burnu için biz hastaneden bu yana şu damlayı kullanıyoruz PHY çok iyi anında açıyo burnunu gözdede kullanılabiliyo çok çabak oldunda damlatıyorum gözünede çapakların hepsi çıkıyo.ama balgam çıkmıyo bi türlü dr.kusarak atacak dedi gerçekten çok dolunca oğluşum kusarak atıyo ve hemen arkasından derin bi uyku çekiyo maş.:nazar:

ya önceden dedem felçliydi onda da balgam çok oluyodu dr sürekli yatan kişilerde balgam çok olur ara ara sırtına pamak uçlarınızla masaj yapın demişti. şimdi bizim bebişlerde sürekli yattıkları için oluyo sanırım ben arada bi kızıma masaj yapıyorum ama pek bi işe yaramıo . acaba doktor balgam söktürücü bişiler verirmi ?hee bide çocukken annem siyah turpun içini oyup dibine bi delik açıp bardaga yerleştirirdi turbun içine bal koyardı o bal turbun suyuyla aşağı süzülürdü o balı annem bize içirirdi balgamıda çok ii sökerdi ama şuan bizim bebeklere bal yasak die biliorum :KK43: kızımı öle rahatsız görmek beni çok üzüyo...

elifcim üzülme canım benimde oğlumun hırıltısı var demiştim oda balgamdan oluyomuş terli bırakma demiştin bana bırakmıyodum hiç ama yine oluyodu gecer merak etme hapşırınca iyi geliyo ben farkettim oğluşumun burnunu gıdıklıyom hapşırıyo burnu falan temizleniyo iyi geliyo hem nefeside açılıo sende yap umarım sendede işe yarar bu arad bebişin çok tatlı poz vermiş yerim ben onu kokla benim yerime minnoşunu ....

benim oğluşumun da burnu akıyo bugün:KK43: nası çekiştiriyo küçücük haliyle kıyamam ben ona:KK43:ya sabah bi burnuna serum fizyolojiği çok kaçırdım yanlışlıkla, akan da o burnu sadece..acaba ondan akıyo olabilir mi? üşütmemiştir umarım canım benim:KK43:fisfisfis

dun doktorumuza sordum iyicede muayne etti problem yok dedi sukurler olsun bu hirilti ve balgam olayida normal dedi havadaki bir mikroba karsi bagisiklik kazaniyor dedi ve emzirmeden once deniz suyuyla temizlersek rahat edecegini soyledi gece cok uyanan bebekler icinse gaz ilacini yatirmadan once verirsek rahat uyku cekecegini anneninde boylece dinlenebilecegini soyledi
aaa birde unutmadan bebeklerinizi gun boyunca bol isik alan odada yada yanan isik altinda yatirirsak gece karanlikta odasinda daha rahat uyuycagini soyledi doktor....:KK66:)

benimde kızım da balgam oldu sabahaı hastaneye götürdük 1 hafta ilaç kullandık götürdük ama geçmemiş boranşite çevirmiş sakın ifmal etme şimdi bebeşim sabah akşam iğne de canım nasıl dayanıyo

benim kızımda grp balgam cıkarıo,oksuruo:KK43: tonymer dıe bı ılac var denıztuzu sprey burnuna sıkınca acılıo.bencede ihmal etmeyin:KK43:

benim kızımdada vardı 2 hafta sürdü sonra doktora götürdüm ilaç verdi kullandım geçti ama şimdide burnu sürekli tıkanıyor önceki gibi olmasada genzi dolu benim kızım3. aynına daha yeni girdi.

merhaba kızlar ben temmuz annesıyım o problem bendede var nefesını hızlı alıyo bıde hırıltı var sızın bebekler nefesını hızlmı alıyo bende denız suyu kullanıyorum tıkanıklık ıçın balgam sorunumuz yok

bende tonymerı kullanıyorum yenı aldım ondan once damla seklındeydı 24 saatlık olanlardan sprey daha ıı oldu tavsıye edebılırm

X