Menopoz Erken menopoz tehlikesi olup hamilelik için uğraşanlar,

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Arkadaşalr ben incir kürünü başlayali bugn 5 gün olacak ama p.tesi şehirdişina bayram için kayinvaldemlere gidiyoruz 1 inde dönücez orda yapamicam ara vericem acaba sakincasi olurmu

bence ara verme, bu tür kürler süreklilik gerektirir.çok zor değil ne olacak kaynatıverirsin iki dakkada.

kızlar kanal d yi izleyen oldumu aranızda ben iş yerindeyim izleyemedim de birinden duydum ibrahim saraçoğlu bi tarifler vermiş galiba yine kolay hamile kalabilmek için

kızlar selamlar bende deniycem incir kürünü ibrhm saraçoğlu söledi bugünde inciri ve soğanıince doğrayıp yada 4 e bölüp üzerine sumak ekin yiyin dedi yemeklerden önce onuda deniycem hepimiz için hayırlısı olsun..yumurtalık rezervlerimde azalma var ve 34 yaşımdayım...hayırlısıyla bebeğimiz olsun artık inşşş...

merhaba pink rose sorunumuz aynı bende 34 yaşındayım.başarız bir aşılamam oldu.daha doğrusu aşılama olamadı çünkü yumurta yeterli büyüklüğe ulaşmadı.önümüzdeki ay tekrar aşılama deniycem bakalım.sen doğal yollamı deniyorsun?soğan ve inciri karıştırmak çok kötü olacak.inciri kaynatıp suyunu içsek ,soğanla sumak yesek olurmu acaba?ya bu arada ben hiç sumak yemedim acımı tatlımı bilmem.

merhaba pink rose sorunumuz aynı bende 34 yaşındayım.başarız bir aşılamam oldu.daha doğrusu aşılama olamadı çünkü yumurta yeterli büyüklüğe ulaşmadı.önümüzdeki ay tekrar aşılama deniycem bakalım.sen doğal yollamı deniyorsun?soğan ve inciri karıştırmak çok kötü olacak.inciri kaynatıp suyunu içsek ,soğanla sumak yesek olurmu acaba?ya bu arada ben hiç sumak yemedim acımı tatlımı bilmem.

canım soğan ve inciri karıştırmayacaksın ayrı aryı sanırım 15 gün soğan sumak sonra 21 gün de incir demiş yanlış duymadıysam eğer

evet canım karıştırmadan yemekten önce soğanı ince doğrayın yada 4 e bölün sumak ekin yiyin dedi15 gündü sanırım.8-9 inciri yarım litre suda kaynatıp suyunu ister 2ye bölün sabah akşam içebiliyosanız bir seferde için dedi ibr. saraçoğlu canım bende yapıcam sumağın tadını bende bilmiyorum canım..a.s.

yarın incir kürüne başlayacağım bende,soğan suyunun adet söktürücü özelliği vardı yanlış hatırlamıyorsam.adetin ilk onbeş güünü yenicek sanırım.

yarın incir kürüne başlayacağım bende,soğan suyunun adet söktürücü özelliği vardı yanlış hatırlamıyorsam.adetin ilk onbeş güünü yenicek sanırım.

şimdi araştırdığıma göre soğanın kanı sulandırıcı sumagın ise pıhtılaştırıcı etkisi var.ama kürü tarif ederken dinlemedim hocayı sonra netten baktım.neden önerdi bu kürleri ne etki yapıyormuş.niye önce sumak ve soğan sonra incir kürü anlayamadım.bilen var mı arkadaşlar

herkese merhaba
benim erken menepoz problemim var
ama ne yapacağımı bilmiyorum bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

arkadaşlar merhaba benim fsh da yüksek 26 filan oluyor bazen ama kafanıza takmayın bu tamamen psikolojik çünkü ben geçen sene fsh 18 iken hamile kaldım. (bebeğimi 6 aylık erken doğum sonrası kaybettim ) şimdi tekrar deniyoruz ama malesef olmuyor çünkü psikolojim bozuk tekrar hamile kalsam yine aynı şeyleri yaşayacağım diye korkuyorum çok acı çektim çünkü.. bu arda ben dhea diye bir ilaç, selenyum -e ,omega -3 haplarını içiyorum. doktorum verdi. sanırım yumurtaların kaliteleri için verdi. bu rada buğday suyu doğal dhea içeriyormuş yumurtaların kalitesini arttırıyormuş. ben bu ay içeceğim. bir de adaçayı hormonları düzenliyormuş. onu da bu ay içeceğim inşallah faydasını görürüz de hepimiz hamiş kalırız.

kızlar selam nasılsınız?..incir kürüne başlıyan varmı ben daha başlıamadım ihmalkarlık ettim sanırım yaw..

incir kürünü hangi dr tavsiye etmiş

Prof.Saraçoğlu.Kadın programlarında tarifler veriyormuş gündüzleri.ben çalıştığım için izleyemiyorum ama forum sitelerinden öğreniyoruz böyle.incir kürünü bende uygulamaya başladım iki gündür.

sumak ne işe yarıyormuş izleyen varmı programı?

kızlar ben de incir kürüne başladım.. bir hafta oldu... hayırlısı bakalım... ama yumarta rezervlerimizi artırıcaz diye erkeleri de boş bırakmayın.. onların da sperm kalitesini artımak lazım di mi ya -tatlicadiarzu- valla ben aşağıdaki kürü de yine bir haftadır zorla eşime içiriyorum her gün tepesinde demoklesin kılıcı gibi dikilerek.. böylece şansı ikiye katlayabiliriz :dance:
+ Hareketli sperm sayısını ve kalitesini artırıcı kür:
Kaynamakta olan yaklaşık yarım litre suya 6–7 adet keçiboynuzunu küçük küçük kırarak atınız. Ağzı kapalı olarak hafif ateşte 3 dakika kaynatınız. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra ocağın altını kapatınız ve 20 dakika dinlendiriniz. Dinlenme süresi tamamlandıktan sonra kaşıkla keçiboynuzu parçalarını çıkartınız. Soğuduktan sonra yarısını sabah aç karna, diğer yarısınıda akşam yatağa giderken içiniz. Bu uygulamaya bir hafta boyunca hergün devam ediniz. Birinci haftadan sonra 3 ay boyunca hergün akşam yatağa giderken bir su bardağı içiniz. Daha sonraki aylarda zaman zaman uygulayınız.

dipnot: bu da dr.saraçoğlunun tarifi bu arada

ARKADAŞLAR bende inciri artık evimden hiç eksik etmiyorum.ve bahçeci kliniğine gittim murat bey ve asra hanım doktorum onlar benimle ilgileniyor.kan testi verdim 12 gün sonra çıkacak.ona göre tedaviye başlıcaz.şu an incir kürü hayıt tohumu cyclo vitamin olarak elevit ve folbiol asit kullanıyorum.göğüslerim çok şişti.dokunamıyorum.cyclo bugün bitiyor o yüzden herhalde 2 aydır kullanıyorum cyloyu.inş. çabalarımız allah boşa çıkarmaz.benimde fsh 45 -60 larda şu aralar.ama incir kürü her zaman içiyorum işe getiriyorum.doktor rahim kalınlığı iyi dedi.1 folikul gördü 8mm çarşamba günü gitmiştim doktora

hayırlısı olsun maat,
yumurta takibi yada tedavi görüyormusun?

henüz öyle bir girişimde bulunmadım... 2 ay kadar önce ankaradaki doktorum 6 ay deneyin olmazsa ek bir tedavi uygulamayı düşünürüz demişti... yumurta rezervlerimde veya hormon tetkiklerimde bir problem görülmedi... ama yaş itibariyle deneme süresi 1 yılı geçmesin dedi... benim 20li yaşlarda geçirdiğim bir yumurtalık kisti operasyonunda sol yumurtalığım alınmış idi... ama o haldeyken hamile kalmıştım da o dönemlerde çocuk sahibi olmayı düşünmüyordum... ilk evliliğimde yani... işte şimdi de çocuk sahibi olmayı istiyoruz ama henüz ortada bişi yok.. hayat enteresan... eşimin de ilk evliliğinden bir çocuğu var.. biz de şansımızı artırmak için incir ve keçiboynuzu kürü denemeye karar verdik

X