Aranızda boyun fıtığı olan var mı?

ANUTCA

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2008
19
0
:1no2:kızlar çok agrılarım oluyo ne yapıcamı bilmiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum lütfen:Saruboceq:

Bende var güzelim. Doktora gittim, kas gevşetici verdi. Sonuçta biraz rahatlıyor ama sorun devam ediyor.
Özellikle kolumdaki ve elimdeki uyuşmalar canımı sıkıyor.
Doktor en son olarak EMG çektirmek lazım dedi, koldaki sinirlerle alakalı bir şeymiş. Bende hem korkumdan hemde vakitsizlikten gidemedim.

Bendede var canım.doktorlar ameliyat dedi bikaç ay önce ama korkudan olmadım.ameliyat olupta çok ii olanda görmediğim için kafam karışık.masa başında çalıştığım için akşam üzeri boynum kafamı taşımı ve boyunlğumu takıorum destek olarak.ellerim uyuşuo bazen kolum çok ağrıo.dün aşam yemeği karştırıodum.kaşığı 2 kez çevirdim 3. yü çeviremedim.hayatımı olumsuz yönde çok etkilio.sanki omzunda bir yük taşıyorum 24 saat.eşimle konuştuk bi çare araştırıcaz bakalım

Bende var güzelim. Doktora gittim, kas gevşetici verdi. Sonuçta biraz rahatlıyor ama sorun devam ediyor.
Özellikle kolumdaki ve elimdeki uyuşmalar canımı sıkıyor.
Doktor en son olarak EMG çektirmek lazım dedi, koldaki sinirlerle alakalı bir şeymiş. Bende hem korkumdan hemde vakitsizlikten gidemedim.

bende dr gittim banada emg dedi hatta eşim hastanede çalıştığı için hemende alacaktı baktım yapılanlar titriyo korktum kaçtım.

arkadaşlar uyuşma için gunde 2doz b12vitamini kullanın(sac ve cildinizde de harıkar yarattıgını farkedeceksiniz) vitamin destegi dışında hapa sıcak bakmıyorum yani ilacı bırakınca yine aynı cok agrı oldugunda dönem dönem yakı yapıştırıyorum sızıyı oldukca hafifletiyor bana çok iyi geldi ameliyat care degil üzüzlmemek başkoşul bu dertte ama olmuyo işte banyo sonrası boynunuza tam kuruyana kadar bir tülbent sarın kendinizi sıcak tutun 15seans fizik tedavi yaptırabilirsiniz sgk tamamını karşılıyor

ben neler yapmadım geçmesi için ben kolumuda kıpırdatamıyordum ağlıyordum oturup sporcu sağlığından tutta sporculara yapılan fizik tedaviye kadar herşeyi denedim , en son bir doktor arkadaşım bana mobic ve dorsilon kapsülü kullan dedi . Kullandım ve kurtuldum . iki yıldırda ağrımıyordu. Dün akşam benimde boynum ağrıdı yine . Hap kullanmadım ama . devam ederse mobic ve dorsilon kullanacağım bende.

dorsilon kas gevşeticidir hadin sende romatizma da vardı galiba onun icin de mobic iyi gelmiştir herkeste degişiyor tedavi şekli cunku hastalıgı ve agrıları tetikleyen bir diger hastalık farklı olabiliyor

bendede var...bazen omuzlarımda oyle agırlık hıssedıyorum kı...anlatamam...
ellerım uyusuyor...kolun hıssızleşiyor....bır sey tuttugun zaman sankı yokmuş gıbı oluyor ve uzuluyorum.....
felçli gibi oldum dıye....bende ılaclar kullandım...fızık tedavı yapılacakmış....
krenler kullanıyorum...haplarda mıdeye dokunuyor....
bazen boynumdan sesler gelıyor gıcırtı gıbı...ya hakkaten ıyı oldum dıyen varmı merak ettım....
herkese gecmış olsun...allah sıfamızı versın...

Canım bende de var.3 fıtık bir yırtık hemde:)))) Bir ara çok kısa süre fizik tedaviye gittim. Doktor bana iğne verdi %90 azaltır bu ağrıları dedi. Sevgilim alırken eczacı sakın vurunmasın bunu, kortizon içeriyo zararlı filan demiş, o da almamış. İyiki de almamışım. Gerçekten de insanın eli yüzü şişiyormuş komşumuzdan gördüm. Ben sünger boyunluklardan aldım, çok ağrı olduğu zaman takıyodum. Şimdi ağrılarım azaldı ağrıdıkça da kas gevşetici içiyorum...

2aydır bıtmek bılmeyen boynumda bır agrı var gecelerı kafamı yastıga koycak yer bulamıyorum
uyudugumda uykudan bıle uyanıyoru cok canım yanıyo
yarın randevum var gıdıcem bakalım muhtemel mr ıstıcek cektırıcem sonra gorucem bakalım neymıs:KK43:

kızlar okuyunca ben de çok korktum şimdi.. çünkü ben de sürekli boyun, sırt, omuz ağrıları çekiyorum ama çok dayanılır değil de sürekli masaj ihtiyacı, sürekli ağrı hissi var.
yazın bir ara çok kötü bacak ağrısı çektim, yatarken, yürürken, yatkta dönerken çok feci acılar saplanıyordu, fıtık şüphesiyle doktora gittik bir şey çıkmadı, (mra girdim) ilaçlarla (ağrı kesici, kas gevşetici geçti) doktor yine de fizik tedaviye gel dedi de gitmedim..
sizdeki belirtiler neydi?? ve neden oldu fıtık sizde??

hepinize geçmiş olsun, acil şifalar..

kızlar allah acil şifalar fersin hepinize benimki üzüntüden olduguna emiynim 15 gün fizik tedavisi oldum ama agrılar kolda uyuşmalar devam ediyo ilk başta uykusuzlukta vardı ama geçti vede agır birşey taşımamamız gerekiyo ama uygulayamıyorum ne yazıkki

bendede var daha neler çıkacak bakalım bşimdilik fıtık. kronik sinüzit .gastirit yinede binlerce şükür rabbime isyan değil iyi olma istegi diyeyim bari

bendede boyun ve bel fıtığı var arkadaşlar bugun 2 ye randevu aldım eğer amlyt derse olucam çünki dayanmaya gücüm kalmadı .. aynı gün taburcu ediyolarmış :S o nasıl oluyo onuda anlamadım ..hakkımda hayırlısı diyorum artık ama eylül 25 e kadar kurtulmam lazım bu hastalıktan o yüzden bu kez kurtulmak için elimden geleni yapacağım..hepinize tekrar geçmiş olsun.

arkadaşlar sol kolumda geceleri çok ağrı oluyor. sol kolumun bileklerdeki damar çekiliyo gibi. kuvvetsizlikte var. boyun fıtığı belirtisi olabilir mi?

Geçmiş olsun.kolda ağrı uyuşma varsa Boyun fıtığı olabilir. Ben bu konuda çok çektim.Mr çektirin orda zaten ortaya çıkıyor. eğer ameliyatlık kadar büyük fıtık varsa size kendi ameliyatımı yapan doktorun adını verebilirim Tekar
çok geçmiş olsun Rabbim şifalar versin.

makbule hanım mr çektirdim. fizik doktoru fıtık var dedi. sonrasında beyin cerrahına gittim, fıtık yok boyun düzleşmesi var dedi. ileç verdiler. fakat kolumun ağrısı hala devam etmekte. ne yapacağım bilemiyorum. ilginiz içinde çok teşekkür ederim. allah size de acil şifalar versin.

boyun düzleşmesi varsa boyun egzersizleri iyi gelecektir.fizyoterapi de iyi gelebilir.çok geçmiş olsun

X