Bebek Beslenmesi Oğlumu Biberona Nasıl Alıştırabilirim?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

mavixsxxsxxsxxsxxsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2007
822
0
39
kızlar oğlum ne emzik ne biberon hiç bişey almıyo.sadece anne sütünle besleniyoo..6 aydan sonra ek gıdalara geçicez.alerjimiz olduğu için ek gıdalara geç başlıcaz.ama biberon almıyoo...anneme bırakıp dışarı falan çıkmam gerektiğinde aç kalıyo bu yüzden biyere gidemiyorumm.alışssın istiyorumm.ileride ek gıdalara geçtiğimizde rahatlık olurr..kaşıkla bişey verdiğimizde geri püskürtüyoo.yardımınıza ihtiyacım varrr.nasıl alıştırabilirim..

aynen de bende bu durumdayım 3ayımızı doldurduk ne emzik alıo ne de biberon karnı aç biliorum sütümü sağıp biberonla deniyorum almıo memeyi verince saldırıo
1aylıkken falan biberonla rezene çayı veriodum copur copur emiodu şimdi diliye itio istemio işe başlayınca napcam bilmiorum bide herşeyden midesi bulanıo vitamin damlasından falan hemen kusuo ek gıdalara geçişte çok zorlancağım sanırım:ecrin_bebek:

nurcancım canım damaklı dene ben doğduğundan bu yana damaklı kullanıyorum.erenimi öptüm yoktun ne zamandr canımcım özletme kendini kız bizim g,ibi al kucagına yaz :KK70:

arkadaşım ben kızımıda emziriyorum ama dışarı çıkarken emziremediğim için bende mama vermek zorunda kalıyorum; nukun kuğuçuklu damaklı başlığı var ben ondan kullanıyorum çok yumuşak benimki de almıyordu başlığı değiştirince almaya başladı çok yumuşak bi dene istersen

teşekkür ederim arkadaşlarr.bende chicconun kauçuklu anne göğsüne benzeyen biberonunu almıştım.gaz sorunumuz olduğu zamanlar rezene veriyordum içiyodu.şimdi unuttuuu.......nasıl alıştırcam tekrarrrrr:KK43:

canım önce emziğe alıştırmya çalışsan belki daha kolay olur uyurken felan ver agzına bi süre tut ondan sonra kendi tutar ben emziğe öle alıştırdım şimdi bazen mama verirken biberonu istemio bende emziği veriyorum çuk çuk onu emerken hemen çıkarıp biberonu veriom öle alıo mamanın tadına varıncada bırakmıo zaten.. umarım alıştırabilirsin çok kolaylık oluo bende anneme bırakıp alışverişimi rahatca yapıyorum...

NURCANcım cnm konuştuğumuzda sölemiştim hani silikon emzik aldın mı biberona?anne memesine daha yakın ya denedin mi cnm?

arkadaşlar benim oğlumda 8 aylık oldu ancak hala biberon istemiyor o yüzden çalışamıyorum bir yere bırakıp gidemiyorum yemek de yemiyor işte parçalanmış sebzeleri yiyor püre istemiyor , meyveyi zaten hiç kabul etmiyor sadece yoğurt, ekmek içi, labne peyniri yiyor aç bırakmayı denedim yapamadım yardımcı olurmusun :84:

X