Tatlı Tarifi Baklavalık Yufka ile Tırtıl Tatlısı(resimli+7 numara şiş ile)

canım ellerine sağlık. görüntüsü çok hoş. üstelik yapımıda oldukça kolay. ilk fırsatta deneyeceğim. paylaşımın için teşekkürler kahvedelisi.

Sende bAYA MARİFETLİ HATUNMUŞSUN BE RENKDAŞIM..ELLERİNE SAĞLIK..POSTALADA Bİ TADINA BAKALIM YANİ...CADIARZU

ellerine sağlık. biz oklavayla yapıoz daha kalın oluyo, kocaman gerdanı diyolar burda, buruşukya:)))
ama şişle daha düzgün oluyomuş şişlede deneriz.

dun yaptim super oldu tepsinin yarisi bitti bile :) (2 kisi yedik ) sisim olmadigi icin biraz kalin oldular galiba en kisa zamanda sis alip bir de oyle yapacagim , tarif icin cok tesekkur ederim arkadasim
resmi cektim ama ekliyemedim tekrar deniyim
tavsiye:
tirtilbaklava004.jpg]
[IMG=http://img8.imageshack.us/img8/tirtilbaklava004.jpg/1/w320.png][/IMG][/IMG]arkadaslar mutlaka deneyin pisman olmasiniz :)
tirtilbaklava004.jpg
w320.png
[/IMG]

Son düzenleme:
dun yaptim super oldu tepsinin yarisi bitti bile :) (2 kisi yedik ) sisim olmadigi icin biraz kalin oldular galiba en kisa zamanda sis alip bir de oyle yapacagim , tarif icin cok tesekkur ederim arkadasim
resmi cektim ama ekliyemedim tekrar deniyim
tavsiye:
tirtilbaklava004.jpg]
[IMG=http://img8.imageshack.us/img8/tirtilbaklava004.jpg/1/w320.png][/IMG][/IMG]arkadaslar mutlaka deneyin pisman olmasiniz :)
tirtilbaklava004.jpg
w320.png
[/IMG]

sonunda resmi ekliyebildim :))

şişle yapmak hiç aklıma gelmedi hep oklavayla yaparım ama şişlede daha ince daha kibar ellerine sağlık canım

cok güzel görünüyo ablam yerim ben o tırtıllarııı ellerine saglıka.s.

ellerine sağlık çok güzel olmuş ama yufkaları kaçar kat sarıyorsun birde ben daha önce yaptım ama oklavada büzerken kırılıyordu seninkiler kırılmamış görünüyor bunun bir püf noktası varmı?yazarsan sevinirim

ellerine sağlık çok güzel olmuş ama yufkaları kaçar kat sarıyorsun birde ben daha önce yaptım ama oklavada büzerken kırılıyordu seninkiler kırılmamış görünüyor bunun bir püf noktası varmı?yazarsan sevinirim

canım ben yapmadan öncede bikaç arkadaşımda aynı şeyi söledi dikkat et die paketi açtıktan sonra çok çabuk toparlamak gerekiyo..paketin tamamını açmıyorum sadece uç kısmını kesip diğer yufkaları içinden öle alıyorum gerçekten dediğiniz gibi çok çabuk kuruyo püf noktası bu çabucak sarıp tepsiye dizmekkaydirigubbakcemile5

değişik bir fikir ve tasarım ellerine sağlık mutfakta yenilikler ve çareler tükenmezz yeni şeyler yaratmakta fayda warr bu kurtçukları bende denerim bir gün canmm :KK66: :)))

Ben de dün akşam ilk kez yaptım.
Yarım kiloluk yufkadan kocaman bir tepsi baklava çıktı.
Tesadüfende evli bir çift arkadaşlarımız geldi bayıldılar.
Eşimde inanamadı dışardan alıp tepsiyemi dizdin dedi.:)))
Yarım kilo yufka için 2,5 su bardağı şeker 2 bardak su kullandım.
Yağ olarakte tereyağı ve margarin kullandım içine.
Dışınada tereyağı-margarin ve ayçiçek yağı karışı hazırladım.Bunları ölçüsüz yaptım.
Şidddetle tüm arkadaşlara tavsiye ederim

görünüşleri zaten en az kendileri kadar tatlı görünüyo yaa =)
ev baklavası gibi yok .. ellerine sağlık sağol paylaşım için cokacimcoook

ben tesadüfen başka bir rakadaşımın evinde bunun tadına bakmıştım süper ama süper oluyo tarif olarak yaynı mı tam bilemiyorum ama onlarda bu yufkalardan yapıldığını söylemişlerdi. harika bir lezzet ve inanılmaz pratik herkese tavsiye ederim.

X