Yeşil mercimek haşlanır mı haşlanmaz mı?

canım ben de haşlayarak yapanlardanım kaydirigubbakcemile5 çok sevdiğim yemeklerden birdir ayrıca vitamin deposu bak canım istedi şimdi:1rolleyes:

bende haşlayarak yaparım ,düdüklüde direkte yapılabilir ama rengi çok kara oluyo ayrıca gaz yapıo diye biliyorum.. benim çocuklar çok severek yediği için ben hep haşlayarak yaparım dokunmasın onlara diye..

Bende sıcak suda bekletirim sonra haşlarım düdüklüde direk haşlamadan yapınca kabukları ayrılıyor ve hiç güzel bir görüntü olmuyor ayrıca içindeki vitaminlerin kırmızı etle eş değer olduğunu biliyormuydunuz?

haşlanır böregi bile yapılır kol böregi şeklinde yakında denicem güsel olursa tawsiye ederim

Hayatımın yemeğidir yeşil mercimek bayılıyorum valla
Bende haşlayarak yapıyorum ama çok abartmadan tabii kara suyunu atmak için
Biraz diri kalmalı ki domatesiyle salçasıyla yağıyla beraber pişip özleşsinler dimiiicokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook

aynı sekılde bende bayılırım ımmm super bı lezzet

ben yeşil mercimeğin bulgurla pilavını yapıyorum ama önce haşlayıp süzmüyorum
kendi suyunda pilavını yapıyorum.ben bugüne kadar yeşil mercimeği hiç düdüklüye koymadım çabuk pişiyo zaten gerek yok bence
haşlama suyunuda dökersek bütün vitamini gider bence en güzeli haşlamadan direkt pişirmek

bende haşlıyorum yoksa diğer malzemelerle pişirince diğer malzemeler tamamen dağılıyor tadı kayboluyor

yiyeceklerin vitaminleri benim için çok önemli sonuçta vücudumuzun buna ihtiyacı var.zayi etmemek lazım.mercimek haşlanmaz sadece suda bekletirim ben zaten o suyu çeker öyle pişiririm.zaten kısa sürede pişera.s

mesil mercimegi bulgur pilavi ile yapcaksam önce bir su bardagi mercimegi ayiklayip yikar ve haslarim suyunu süzmeden de bulgur pilavini dökerim üstüne mercimegin suyu ile piserrr viteminide gitmemis olur.
bükme yapcaksamda yine haslama suyunu kendi tekrar cekesiye pisiririm.asla suyunu süzmen o zaman tadi olmaz.

Bende haşlayarak yapıyorum.Kara suyunu süzüyorum hemde daha yumuşak oluyor.

ben haşlayıp kara suyunu döküyorum.
arkadaşlarım sakın suyunu süzmeyin vitaminlerini yok ediyorsunuz

ben yeşil mercimeği önce sıcak suda bekletiyorum bir süre sonra suyunu süzüp iyice yıkıyor ve haşlıyorum haşladığım suyu dökmüyorum
çünkü bütün vitamini suya geçiyor yemeğini de yapsam çorbasını da haşlama suyuyla pişiriyorum
bakliyatları da aynı şekilde pişiririm
özellikle de evde çocuk varsa gıdaların vitaminlerinden yararlanabildiğimiz kadar yararlanmalıyız diye düşünüyorum

aynen katılıyorum size
bende yemeğini yapacağım zaman bir güzel yıkarım ve kaynamaya bırakırım haşlanır
suyunu süzmem
soğan kavururum salca kırmızı toz biberinide kattımmı bir taşım daha kaynatırım ohhhhh
misler gibi birde soğan pattımmı yanına hımmmmmm cokacimcoook

halanıyo canım ama çok yumuşamasın kara bir su çıkıyo döküp yemeğini veya çorbasını yaparsın

X