Bebeğinizin ilk hareketlerini ne zaman hissettiniz

eftelyaaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2009
2.934
19
39
hamileliğimin 19. haftasındayım ultrasana göre ise 17. haftadayım bu zaten biraz kafamı karıştırıyor ama bundanda önemlisi henüz bebeği hissedemiyorum bu da benim moralimi çok bozuyor sizce neden hareket etmiyor bu bebiş lütfen bi fikir verin arkadaşlar

merhaba canım. ben bebeğimin hareketlerini 22. hafta civarında hissettim. ilk bebekse hareketleri geç hissedilirmiş. ayrıca benim bebeğim de ultrasona göre 2 hafta önde gidiyordu önceleri.şu an 37 haftalık hamileyim. sanırım bu cuma doğum var :) benim tonton oğlum 4 kilo oldu. ultrasona gore 4 hafta onde ama sağlığı iyi maşallah. doktorun senı bu konuda aydınlatmadı mı? sonradan açığı kapatır herhalde.

bende 20.haftamdan snr hıssetmeye basladım canım ılk baslarda bagırsak hareketlerımle karıstırıyordum ama zaman gectıkce ayırt edebıldım:)sımdıyse 31.haftamızdayız oglusumla,kıpır kıpır yerınde durmuyo,dunyanın en guzel seyı ıcınde bı varlıgın yasadıgını hıssetmek,azcık sabırlı ol canım sende yasıcaksın bu duyguyu ınsallahh.

ben 19 haftalık hamileyim.18 haftanın başında hissettim.soluna yat ve bebeğini dinle,kıpırtılarını ayırt edeceksin.

ayy bende çok merak ediyorum daha 16 haftalığım.çok heycanladım yaa.nasıl bişey peki.????

20. haftadan sonra hissetmeye başlayabilirsin tatlım. acele etme bunu kendine sıkıntı yapıp bebeğinide üzme.
ben kızım bi ara dinlense de uyusam diye bakıyorum :) yani uykudan bile uyandırabilecek seni bebişin . hamileliğinin her anının tadını çıkar hiçbişey için acele etme.

evet bende 20 haftadan sonra hissettim çok güzelbi duygu bu genelde 11.30- 12.00 civarında coşuyooo benim oğlum açken hiç kıpırdamıyo bi günde beni gece uykudan uyandırdı öyle sıkı bi tekme yedimkiii:emir_bebek: ALLAH herkeze nasip etsin inşaallah:Saruboceq:

bende 15 haftalıkken sağa sola kayışını hissettim.benim ikinci bebeğim .bazende kalp atıyormuş gibi oluyor.

Ben ilkin net ve net 17+1 ken hissetmeye basladim ve o gunden sonrada hergun duzenli hissettim. Aslinda 14+3 te ilk cok hafif vajinanin hemen ustunde cirpinma hissetmistim ama o gunden sonra duzenli hissetmeye devam etmemistim.
Bebegi hissetmek anneye ve bebege gore degisiyor, birkac gun yada haftaya hissetmeye baslarsin insallah, takma kafana sakin.

verdiğiniz bilgiler için hepinize teşekkür ederim doktorumda ilk bebek 22. haftaya kadar hissedersin dedi ama hissedemeyince sanki sadece göbeğim oluyomuşş sanki iyi bir anne olamayacakmışım gibi geliyor inşallah en kısa zamanda hissederim

bende ilk hareketinde çok heycanlanmıştım hamişler çok güzel heycan bunlar Allah tamamına erdirdin ben 16 haftamda hissetmiştim
şimdi ise aglaması çıglıkları agu sesleri hep kulağımda darısı başınıza

Eftalya'cım sakın takma kafana, herkes farklı zamanda hissedebiliyor, ben 17+0'da hissetmiştim, kanat çırpması gibiydi, sonra pıt pıtlara döndü, şimdi artık kaburgalarımı yerinden sökmeye çalışıyor... Bunların hepsini sende yaşayacaksın, bebeğin şunda aslında gayet hareketli, 22.haftaya kadar hissedersin...
Ultrasondaki ölçümler ise SAT'a göre karşılaştırılıyor, ancak 1-2 haftalık sapmalar gayet normal döllenmenin tam tarihine göre hesaplanamadığından, hem ileriki aylarda o minicik şeyler öyle hızlı büyüyor ki... Tavsiyem, kendini yok yere strese sokmaman, internette her okuduğuna inanıp kendini üzmemen...

İnşallah hepimiz, sağlıkla, sağlıklı bebişlerimizi kucağımıza alırız...

bende 21. haftamdamdayım ama bende hiçbişey hissetmiyorum.ara sıra karnımın alt kısmında bişeyler oluyor ama karnımda değil...bende hissetmek istiyorum artık bebeğimi ya.......

zaragcım sağol bilgiler için stres yapmıyorum ama ne bileyim suçlu hissediyorum bebeğimi hissedemeyince acaba iyi anne olamayacakmıyım diyorum bir taraftanda herkes 22. hafta diyor biraz daha sabır diyorum.inşallah dediğin gibi hemen büyür aslında ben biran önce doğsun istiyorum

X