Rahim ağzı yetmezliği “serklaj” lütfen yorumlarınızı esirgemeyin💐

Evet çok ilgili alakalı evet geçtiğimiz muayenede çok ürküttü korktun üzüldüm ama gerçekle yüzleşmem lazım moralim bozulmasın diye göz ardı edemem söylenenler ortada bende ona göre sürecimi geçirmeye çalışıyorum. İlk duyduğumda hakikaten bir hafta gözümden yaş dinmedi... ama o şok hali geçti şükür ben inanıyorum inşallah güzel olacak benim nazlı kızım annesine Naz yapıyor bi dünyaya gelsin o parmaklığı ısıracağım 💕

Daha dün söyledi iki tane perinatoloji doktoru baktı, benim muayenemi yapanın hocasıymış o geldi baktı rahimde yapışıklık var kürtaj mı oldun dedi hayır normal doğum yaptım dedim. Myom ameliyatından önce rahim filmi çekilip çekilmediğini sordular çekildiğimi söyledim. O zaman ameliyattan sonra olmuş bu dediler. 3 Mayıs’ta detaylı ultrason için başka bir perinatoloğa gideceğim iki tane daha doktor buldum onlara da gideceğim ama sizde bilirsiniz normal kadın doğum doktoru mu perinatoloji uzmanı mı daha bilgili olur? O yüzden olabildiğince perinatoloji doktorlarını bulup gitmeye çalışıyorum
Perinatolog daha uzmanlaşmış oluyor diye biliyorum. Bence de perinatologtan devam edin.

Evet çok ilgili alakalı evet geçtiğimiz muayenede çok ürküttü korktun üzüldüm ama gerçekle yüzleşmem lazım moralim bozulmasın diye göz ardı edemem söylenenler ortada bende ona göre sürecimi geçirmeye çalışıyorum. İlk duyduğumda hakikaten bir hafta gözümden yaş dinmedi... ama o şok hali geçti şükür ben inanıyorum inşallah güzel olacak benim nazlı kızım annesine Naz yapıyor bi dünyaya gelsin o parmaklığı ısıracağım 💕
İsmini de Nazlı koyun tam olsun gerçekten 😁
İnşallah güzel sonuclanacak süreciniz, siz dua edin bol bol 🤗 simdi kacıncı haftadaydınız

Perinatoloji doktoru önceki muayenesinde ameliyat epikriz Raporunu getir demişti. Bize vermemişlerdi hiç. Hastaneyi aradım. Hem elden verilmediğini hemde e nabıza yüklenmediğini söyledim. Bana 1640 TL muayene ücreti verip alabilirsiniz dediler. Ne demek muayene olmayacaksınız ama bu ücreti ödeyeceksiniz dediler böyle bir mantık olabilir mi şok oldum. Bir Gün boyunca aradım biz sizi arayacağız deyip geçiştirdiler. En son anladıkları dilden konuşup yükselince şikayet edeceğim sizi 30 bin tl verdim bide üzerine vermek zorunda olduğunuz evrakı mı satıyorsunuz dedim. Tamam yüklüyoruz e nabıza eşinizde elden teslim Alabilir dediler. Dün yüklediler ama eşime hastanede yine evrakı satmaya çalışıp vermemişler. Ve daha neler neler...
şu sürecimi hayırlısıyla atlatayım düşünüyorum şikayet etmeyi ama şuan tamamen kızıma adapte olmaya çalışıyorum😍
Ticarethane resmen sağlık sektörü

İsmini de Nazlı koyun tam olsun gerçekten 😁
İnşallah güzel sonuclanacak süreciniz, siz dua edin bol bol 🤗 simdi kacıncı haftadaydınız
Kızımın adı Gökçe 💕 annesinin babasının kıymetlisi nazlıyı da çok istedim ama eşim bırakmadı :)) Rabbimin duası olsun hepimize her daim dualarındasınız🤲🏻 21+3 olduk çiçeğimle💞

Bende de beyaz akıntı oluyor hemen hemen her gün ya da gün aşırı.Ama çok az olduğu ve gebelik öncesinde de zaman zaman olduğu için çok önemsemedim. Doktorum da normal gördü bir şey demedi.Size doktorun ne dedi akıntıya ilgili. Sizinki fazla miydi acaba T tomm

Bende de beyaz akıntı oluyor hemen hemen her gün ya da gün aşırı.Ama çok az olduğu ve gebelik öncesinde de zaman zaman olduğu için çok önemsemedim. Doktorum da normal gördü bir şey demedi.Size doktorun ne dedi akıntıya ilgili. Sizinki fazla miydi acaba T tomm
Benim hergün var afedersin lavabo ihtiyacından sonra her sildiğimde gebelikten önce yoktu. Hatta dikişten öncesinde de yoktu. Beyaz bazende krem rengine dönüyordu. Rahimden 7 günlük fitil verdi dün ilk kez aldım çok fena yakıyor prospektüsüne baktım normalmiş yanma hissi

Bu akıntının olmaması gerekiyor dedi ilaç kullanıp kullanmadığımı sordu bu durumla alakalı Doktora durumumu söylediğimi ama önemli bişey değil dediğini söyledim. O akıntıyı kesmeliyiz dedi idrar tahlillerimi bi önceki muayenede istemişti temiz çıkmıştı çok şükür. 10 gün sonrası içim hastaneden çıkmadan yine idrar tahlili vermemi istedi.

Kızımın adı Gökçe 💕 annesinin babasının kıymetlisi nazlıyı da çok istedim ama eşim bırakmadı :)) Rabbimin duası olsun hepimize her daim dualarındasınız🤲🏻 21+3 olduk çiçeğimle💞
Gökçe ismini de çok güzel. Adıyla gelsin minnoş ☺

Bende hamileliğimin en basından beri beyaz akıntı oluyor. Ama şimdiye kadar hiç bi doktor sıkıntı olarak görmedi. Progestan kullandıgım zamanlarda daha da fazla oluyor yine bir sıkıntı dememişlerdi

Bende hamileliğimin en basından beri beyaz akıntı oluyor. Ama şimdiye kadar hiç bi doktor sıkıntı olarak görmedi. Progestan kullandıgım zamanlarda daha da fazla oluyor yine bir sıkıntı dememişlerdi
İçim rahatladı biraz.Arkadaşınki fazla olabilir ondandır belki de.benim çok az oluyor ama bu hafta yine de crp ve idrar tahlili yaptıracağım insallah

İçim rahatladı biraz.Arkadaşınki fazla olabilir ondandır belki de.benim çok az oluyor ama bu hafta yine de crp ve idrar tahlili yaptıracağım insallah
Benim çok geldiği zamanlarda oldu hatta erken dogum riski oldugu için acaba suyummu geldi diye düşünmüştüm o kadar cok 😅
Ama başlarda tüp bebek doktorum, şimdi ise suan gittigim doktor onlar haricinde iki yada üç doktora daha gitmiştim hiç biri sıkıntı olarak görmedi. Ama detay olarak koku varmı renk değişikliği var mı diye sordu hepsi olmadıgı için rahattım

Benim çok geldiği zamanlarda oldu hatta erken dogum riski oldugu için acaba suyummu geldi diye düşünmüştüm o kadar cok 😅
Ama başlarda tüp bebek doktorum, şimdi ise suan gittigim doktor onlar haricinde iki yada üç doktora daha gitmiştim hiç biri sıkıntı olarak görmedi. Ama detay olarak koku varmı renk değişikliği var mı diye sordu hepsi olmadıgı için rahattım
Bende de aynısı oldu bir sorun görmediler.insallah da yoktur 😊

Merhaba

Benim de 22 haftalık ikiz gebelik kaybım var sonrasında tekrar hamile kaldım ve 13 haftalıkken serklaj yapıldı şu an 22 haftalığım. Alt kasıkta ağrım var ve bacağıma vuruyor artık doktora gidiyorum crp ve idrar bakıyor enfeksiyon yok deyip yolluyor ama gece uyandırıyor ağırlarım böyle durum yaşayan oldu mu aranızda .

Bu arada nst girdim sancı değil ben enfeksiyon ağrısı olduğunu düşünüyorm.

Merhabalar hanımlar konum biraz uzun olacak hakkınızı helal edin lütfen okuyup tecrübelerinizi paylaşın benimle💐
geçtiğimiz yıl Mart ayında 19+2 de rahim ağzı yetmezliğinden bebeğimi kaybettim. Ama benim durumum tam teşhis koyamadıkları için karışık çünki hangi doktora gittiysem Farklı bişey söylendi. 2 aylık evliydim Hamileliğimi öğrendiğimde 3 tane de myomum olduğunu öğrendin ama artık bebek vardı böyle devam edeceğiz sürece denildi. Gebeliğin 4. Ayından itibaren idrar yolu enfeksiyonundan çekmediğim sancı kalmadı her acile gittiğimde kimi myom kimi de enfeksiyon deyip gönderdiler takibimin yapıldığı hastanede bulduğu her fırsatta beni çatala çıkarmaktan asla çekinmedi sonradan öğreniyorum tabi çatalda muayene gebeler için çok tercih edilen bişey değil. Tecrübesizliğim ve bazen neden çatalda muayene ediliyorum soruma “çok biliyorsan evinde devam et gebeliğine” cevabıNı aldım... 07.03.2023 günü Ağrım sancım olmadan minik bir leke görmemle takibimin yapıldığı hastaneye gittik ve yatışım yapıldı o gün Asla ayağa kalkmadan afedersiniz lavabo ihtiyacımı bile yatakta hallettirdiler. Ama olan olmuştu açılmam devam etti 3. Gün bebeğimi kaybettim. Taburcu olmadan önce perinatoloji doktoru 2. Gebeliğinde riskli gebelikte takibin yapılacak vs konuştu çıktık ve o hastaneden tekrar kapısından dahi geçememek üzere çıktık...
Yaşadığım acının tarifi yok adını bile koymuştuk yavrumun alışverişini yapıyorduk evde bir sürü eşyası Taburcu olup geldiğimde herşeyi toplayıp kaldırmışlardı görmeyeyim diye...
Acımı yaşayamadan düştük doktor arayışlarına Mart ayında bebeğimi kaybettim Mayıs ayında kapalı myom ameliyatı oldum, tekrar gebelik olduğunda en azından bir sorunu ortadan kaldırmak istedik. Ameliyatım gayet başarılı geçti doktorum 4 ay korunacaksın sonrasında gebelik planlayanilirsin dedi. Ameliyatın üzerinden 7 ay geçmişti ve şükürler olsun 1 aylık hamile olduğumu öğrendim. Önceki kötü tecrübelerimden sonra doktor arayışları vs derken bir devlette Perinatoloji doktoru birde özelde Neslihan alan adında Medicalpark ta takibimi yaptırıyorum.
Şuan 12+4 haftalığız
devlet dikiş atmak doğru değil ya enfeksiyondan,myomdan yada bebeğin sağlıksız olduğu için (çünkü ikili testi yaptırmamıştım bebeğin durumunu bilmediklerinden dolayı) kaybettiysen deyip dikiş attırmakta çok masum değil düzenli takibini yapalım sürece göre hareket edelim diyor.
Özel tekrar aynı kaybı yaşatmayı göze alabilir misin deyip dikiş atmaktan yana ve ben ne yapacağım bilmiyorum aklım karma karışık nolursunuz bana fikir verin ne yapacağım şaşırdım kaldım 😢
Serklaj olmalısın ve idrar testi kültürü vajinal kultur yaptir

Merhaba

Benim de 22 haftalık ikiz gebelik kaybım var sonrasında tekrar hamile kaldım ve 13 haftalıkken serklaj yapıldı şu an 22 haftalığım. Alt kasıkta ağrım var ve bacağıma vuruyor artık doktora gidiyorum crp ve idrar bakıyor enfeksiyon yok deyip yolluyor ama gece uyandırıyor ağırlarım böyle durum yaşayan oldu mu aranızda .

Merhaba

Dönem dönem olur Rahimde ağrı geçtiğimiz haftalarda bende de oldu gittim acile şükür bişey çıkmadı bana bebek büyüdükçe rahimde kendini ona göre hazırlıyor o ağrıyı ondan ara ara hissetmen normal dediler. Akıntı yanma kaşıntı kötü koku olursa problemi var denektir demişlerdi.

Teşekkür ederim yanıt için benim serklaj olan benim durumumda bir tanıdığım var onda hiç böyle ağrılar olmamış bu da korkuttu , ben de gidiyorum hastaneye hiçbir şey yok diyor ama kasıktan bacağıma yayılan çok rahatsız edici bir ağrı var sizin ne kadar arayla oluyor ?
Benim 1 haftadır var sürekli özellikle akşamları oluyor .
Bende akıntı da var sulu ama kaşıntı yanma olmadığı sürece sıkıntı yok diyor sürekli bu ağrılarla ne kadar dayanabilirim bilmiyorum :KK43:

Merhaba

Merhaba benim de 25 haftalık bir kaybım var.Aynı sizin gibi bu hamileligimde 13.haftada serklaj oldum ve şu an 23 haftalığım.Zaman zaman benim de ağrılarım oluyor.Bazen bacağım çok ağrıyor bazen kasık ağrım oluyor.Mesela bu hafta alt tarafımda 2 gün batma zonklama şeklinde ağrım oldu.En ufak bir akıntı ve ağrıda psikolojim bozuluyor ama aslında çoğu normal hamilelikte olan şeyler.Tabi yine de bizim çok dikkatli olup takip etmemiz lazım kendimizi.Enfeksiyon olsa crp veya idrar tahlilinde çıkardı mutlaka diye düşünüyorum.Magnezyum kullanmıyorsanız doktorunuza danışıp başlayabilirsiniz.Bu tarz ağrılarda kasılmalarda işe yarıyor çoğunlukla

Teşekkür ederim yanıt için benim serklaj olan benim durumumda bir tanıdığım var onda hiç böyle ağrılar olmamış bu da korkuttu , ben de gidiyorum hastaneye hiçbir şey yok diyor ama kasıktan bacağıma yayılan çok rahatsız edici bir ağrı var sizin ne kadar arayla oluyor ?
Benim 1 haftadır var sürekli özellikle akşamları oluyor .
Bende akıntı da var sulu ama kaşıntı yanma olmadığı sürece sıkıntı yok diyor sürekli bu ağrılarla ne kadar dayanabilirim bilmiyorum :KK43:
Akıntı nasıl acaba.Benim de beyaz renkte çok az madeni para kadar zaman zaman oluyordu.Ona alıştım ama bugün renksiz şeffaf akıntı geldi biraz da fazlaydı.Öyle olunca benim de keyfim kaçtı biraz açıkçası.Önceki hamileligimde sorun yaşadığım haftalara yaklaştığım için biraz endişeliyim zaten.Üstüne bir de bu durum olunca bugün endişem tavan yaptı malesef.

X