Hiç iftiraya maruz kaldınız mı?

HeartLess

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2007
12.735
40
52
hemen hemen hepimizin en korktuğu şeydir iftira...
siz iftiraya maruz kaldınız mı?
peki sonra ne yaptınız?
paylaşmak isterseniz buyrun....
sevgiler...

allah korusun kalmadım........ama ......şahit oldum....
kişiyi kötülemek için dedigi bir lafı evırıp çevirip ...bambaşka bir hale getirip...
oldugundan fasrklı ..bir şekle sokup...sen bunu bunu yaptın dendi.........
o zaman cok üzülmüştüm.......ama sustum......küçüktüm.....bunu yapanda.....
akrabaydı.......
şimdi olsa susmazdım.......

iftiraya girdiğini düşündüğüm şeyler var.... mesela ben çok sabırlı biriyim çok susarım ama konuştummu da patlarım kafamçokkarıştı ve gerçekleri söylediğim zamanda aman sen sessiz görünüyodun öyle değilmişsin derler gizli psikopat falan diyo bazıları.... mesela kuzenim beni iki gün boyunca tehdit etti şakayla karışık bende sustum sonra ne yaparsın dedim bende şakayla karışık sonra yanımızdakilere döndü dedi ki işte Ally aslında böyle biri.... kötüyüm ben kötüyüm :1ninca:

oldu,ama kaale almadım. kimse de almadı. çünkü ruh sağlığı bozuktu. herkese iftira attığı ve bu konuda sabıkalı olduğu için ,topluca gülüp geçtik................

Yıllar önce adamın biri bi başaksına benden yana kötü şeyler söylerdi.(yalan dolan. okula gidiyorum diye, okul etegim kısa diye. neler demiş.okuyan kızlar bilmem neymişde neymiş:mymeka:)
Suymadım tanık olmadım ama hissederdim çünkü. O kötü şeyleri duyan kişi bana tavır almıştı. Yüzüme dahi bakmazdı. Bir şey yapmadım sustum. Ama bazen ben ne yaptım ben nerde hata yaptım derdim. O şeyleri söyleyen kişiyede allahından bul dedim.(yüzüne karşı değil.)
Şuan ne oldu beni kötü bildiren kişi allahından buldu.:mymeka:
Beni kötü bilen kişiyle araları acıldı. Tamiri imkansız. Bir dağla bir dağın arası kadar acıldı..(oh canıma degsin)
Beni kötü bilen kişide gercek yüzümü gördü elinden gelse evlatlık alıcak beni:lepi:
Sabrın sonu selamethihoyyyt

Yıllar sonra aklıma geldi. O beni kötü bildirenle kaç kez kavga etmeye yelkendim.
Pişkinlik yapar dahada tigirlenir cildim kırışır dedim.

bekarken oldu birkaç defa küçük bir ilçedeydik
o zaman bende övünmek olarak anlamayın baya güzel bir kızdım okuldan çıkınca
arkadan takip eden çok olurdu e 20 sene önce öyle rahatta deyildi ortam
ben kimseyle konuşmazken iki kişi benimle konuşuyor benimle evlenicek diye laf çıkarmıştı o zamanki aklımla olmadığı için aşırı üzülmüştüm bide bir arkadaşımda karşıma geçip senden hiç beklemezdim demişti şimdide olsa gene üzülürüm yapmadığım şeyler söylenince

ben küçükken yengem tarafından çok uğradım iftiraya. yengemle yalnız kalırdık. evde bişey kayboldu mu benim üzerime atardı. bende sessiz kalırdım. kimse küçüğün lafına bakmaz diye düşünürdüm herhalde. hatta ben de öyle bir huy bıraktı ki kadın başkasının evinde yerimden kalkmaya tırsarım hala. (yine iftira atacaklar diye). kadın geçen yıl komşuma gidip karınla boşanıyormuşsun demiş ve benden duyduğunu söylemiş. bunu duyduğumda sadece güldüm. ben büyüdüm kocaman kadın oldum kendisi hala aynı yerde. komşuma gittim durumu açıklığa kavuşturayım diye allahtan komşum beni daha iyi tanımış.

yok olmadı yani o kadar cesaretli bir cahille karşılaşmadım...
artı bana iftira atarlar mı diye bir korkum yok...
karşılaşsam ne olur... isteyen istediğini söyleyebilir güneşi balçıkla sıvamaya kimsenin gücü yetmez...
beni bilen bilir... en önemlisi ben bilirim beni....
başkalarına inanmak isteyen inanır...
ben yoluma devam ederim..

tam olarak iftıra sayılır mı bılmıyorum ama..........

geen ögrencımın boynu ,ensesi mosmordu..

dayanamadım sordum ne oldu dıye.. annem dun hosafı içmedım dıye dövdü dedii..

nedense gayri ihtıyarı aldım mudurume göturdum... hocam ya ne yapabılırız dıye..

anneylede konustum.. ya pişman oldum ama anlık bıseydi dedi..

aradan tam 4 gun gectı mudur benı odasına cagırdı.. gıttım. o velımde orada.. oğlum gecen çişini altına yaptıgı için kulagına sopayla vurmussun ve kulagını yırtmışsın dedi.

şikayet etmiş beni.. şoka gırdım.7yasndakı cocugu o denlı ben mı dövmusum dıye.. daha sonra müdür cocuguda aldı,örtmen senı dövdu mu dıye? hayır dedi.. peki kulagıına ne oldu dedi.. burakla oynarken sopayla dönuyordu bana carptı dedi..

ama allah buyuk.. o cocuk bıraz daha buyuk olsaydı annesıyle işbirlği yapsaydı ben kahrolurdum herhalde artı mahvolurdum..

X