Sedef hastalığı olup çare bulan var mı?

ayrıca leyla hülya çabuk adlı bi kadın televizyonda cıkıyor ve deri hastalıklarında baya iddialı. google a leyla hülya çabuk yazıp bi araştırın derim.

İstanbul Acıbadem Hastanesinde darbant tedavisi gördüm ben...yazları bol bol denize girdim..
2005 senesinden beri çok iyiyim...
darbant biraz pahalı bir tedavi... özel sağlık sigortanız varsa karşılıyor... ve kesinlikle fayda sağlıyor...
bir de işin psikolojik boyutu var ki o tamamen sizin elinizde...

Bende Leyla Çabuk'a inanmayın diyenlerdenim arkadaşlar..Aylarca devam ettim tedaviye ve hiçbir gelişme olmadı..Ayrıca kadın çok asabi herkesi azarlıyor insanların önünde,tedavi sırasında fazlaca canın yanıyor patt diye tarağı ya da başka bişeyi geçiriyor kafana ses çıkarttığında vs vs.

benim annemde ben bildim bileli var ki ben 24 yasındayım sanırım annemdede 24-25 yıldır var otlar drler proflar hiçbiri işe yaramadı malesef günes ve deniz pek iyi gelmiyor anneme ellerinde ayaklarında diz ve dirseklerinde var bazen azalıyor bazen artıyor benim bi müşteri ankara gazi hastanesinde tedavi olup sonuc almıs ama özeline gittim gaziden randevu alıp dedi annemi ikna edebilirsem bide orayı deniycez bakalımda kadıncagız artık bıktı hepsi aynı işte kızım sonuc yok diyor:KK43:((

bugun 9 aylık oglumun sedef hastası oıldguunu ögrendım cok üzgünüm kızlar napıcam netcem bılmıyoum yardımm edinn :KK43:((

sivasta kaplıçalar var tavsiye ederim balıklı kaplıça bu hastalıga çok iyi geliyor

arkadaslar ya bı rıcam var. evet zaten sedef hastası olan herkes bu hastalığın geçmedığını ve ıllakı bır gun tekrarladığını bılıyor. tek rıcam herkes habıre bu hastalığın tedavısı yok cünlesini kullanmasın. zaten buraya bıseylerı paylasıp moral bulmaya gelıyoruz. (kızmayın bana)

Teknolojinin hızla gelişmesi, elbette ki tıp literatürüne de yeni tanı tedavi seçenekleri ekliyor. Suni güneş ışığının kullanıldığı bu tedavi şekli; sedef, atopik ekzema ve vitiligo gibi hastalıkların tedavisinde uygulanır. Deri hastalıkları uzmanları, ılk defa 1948 yılında kullanılmaya başlayan PUVA tedavisi hakkında bilgiler veriyor…

--------------------------------------------------------------------------------

sabır kızlar ege ünüversitesinden bir prof tedaviyi buldu ama henüz ilac piyasaya cıkmadı belli bir sürecin gecmesi gerekiyormus 4 gün icinde gecirrecekmiş ilac cıktıgında duyarız diye umutla beklıyorum
herkeze gecmiş olsun bu arada bazı sedef hastalarıda sedefe baglı romatizma oluyor aklınızda olsun
doktorlar söylemıyorlar ne yazıkki panık yapmayın sakın herkezde olmuyor
Bir gelişme var mı bu konuda?

merhaba arkadaşlar sedef hastası deilim ama gittiğim dr bu hastalıgı tedavi ediyor ve kesin çözüm sülük ve hacamat tedavisi uyguluyor gidenler çok memnun

arkadaşlar çok basit bit yöntem ama gittiğim fizik tedavi uzmanı bir hastasının tavsiyesini iletti bana da
günde 7 tane kuru kayısı yiyerek sedeften kurtulmuş hastası.
sedefli romatizma hastasıyım ben o yüzden fizik tedavi uzmanım konuyla ilgili yani sizi şaşırtmasın dermotolog olmaması

tam zamanı bol bol güneşlenın denız uzun süre ortadan kaldırıyor

Bol bol güneşlenmek sedef hastalığı üzerinde olumsuz etki yapıyor. Uygun saatlerde 20 dakikalık güneş banyoları uygun olan. Zaten sedef hastalarının cilt kanseri riski var, birde güneşin altında saatlerce kalmak yangına körükle gitmek olur.

sabır kızlar ege ünüversitesinden bir prof tedaviyi buldu ama henüz ilac piyasaya cıkmadı belli bir sürecin gecmesi gerekiyormus 4 gün icinde gecirrecekmiş ilac cıktıgında duyarız diye umutla beklıyorum
herkeze gecmiş olsun bu arada bazı sedef hastalarıda sedefe baglı romatizma oluyor aklınızda olsun
doktorlar söylemıyorlar ne yazıkki panık yapmayın sakın herkezde olmuyor

devrim olur bu. ben yurtdışında yeni bir ilacın çıktığını fakat henüz türkiye'ye gelmediğini ve pahalı bir tedavi olduğunu duymuştum.

Sonuç olarak kesin çözümü yok. Herkesin de dediği gibi psikoloji çok önemli.
Bende son zamanlarda bu konularla ilgili araştırma yapıyordum. Bilinçaltı kodlama, bilinçaltına mesaj gönderme-telkin teknikleri, beyin frekansları...kimi psikatristler bu teknikleri bazı tedavilerde kullanıyorlarmış. Bu konuları detaylı araştırıp, evde programlarla kendi kendize çalışmalar yapabilirsiniz.
Bu konuyu biraz araştırırsanız, kendi kendinize başarabileceklerinizi öğrenirseniz, moralinizin yerine geleceğine inanıyorum.

Çok detaylı bir konu...ilgi çekerse daha detaylı bahsedebilirim...

1 yıl önce vitiligo olduğumu öğrendim. Ama ne kabuk ne ağrı ne kaşınma hiçbir şey yok. Sadece renk açıklığı var. Çok çeşitli bir hastalık vitiligo. Doktor kafana takma dedi cidden takmadım hatta o kadar takmadım ki kremimi bile sürmüyorum. Hatta kendime isim bile buldum, viti :)) kendimle alay eder oldum. Stres çok tetikler dedi doktor, stresten uzak dur dedi ama duramıyorum maalesef. Ve 1 yılda neredeyse 3 katına çıktı lekeler, ilerleme bu dönemde azaldı. Annemin ısrarları üzerine kremimi sürüyorum adı elidel. ılerleme hızlanınca doktorum meladinin verdi. Bır hafta kadar uyguladım. Yavaşlaması ondan sonra oldu gibi geldi bana yada krem etkisini gösterdi bilmiyorum. Dün tesadüf eseri bir botanik hocasıyla (profesör) tanıştım bana meryem ana dikenini tavsiye etti, vitiligonun karaciğerden kaynaklı olabilecğini söyledi. O anda hastalığımın sebebini anladım. Sıvilcelerim yüzünden roaccutane kullandım. Bu ilac karaciğere etki eden bir ilaç. ılacı kullandığım süre içinde kolumdaki et benim küçülmeye başladı ve altından beyaz bir deri gözüktü. O bölgede beyazlamalar arttı ve ardından teşhis konuldu. Şimdi karaciğer enzimlerimi güçlendirmem gerekiyor bu yüzden doktorumada danışarak meryemana dikenini deneyeceğim, tek derdim daha fazla dağılmasın. Bence tedavinin en büyük aşaması hastalığın nedenini bulmak ve ona uygun bir yöntem aramak, hepimize Allah acil şifalar versin

Ben hastalığı takmadıkça çevremdeki insanlar benim için seferber oldu. En son bir arkadaşım komşusundan bir su getirdi bana tabiki onuda doğru düzgün kullanamadım :KK43: Bana suyu gönderen bayanın bacaklarında çok fazla varmış, çok aşırı bir haldeymiş. O bir sudan bahsetti Balıkesir'in bir köyünden getirmiş merak edenlerin özeline atabilirim. O suyla yıkanıyormuş, ben sadece kokuma sürdüm belki ondan pek etkisini göremedim ama o bayan çok ısrar etti lütfen dene çok işe yarıyor benim bacaklarımda neredeyse birşey kalmadı dedi. Bırde bana mercan taşını önerdi, yalnız bu taş işlenmemiş olacak ki bulması çok zor, piyasadikiler ya boyalı ya işlenmiş. Bu taş sürekli tenine temas edecek dedi. Zorda olsa buldum taşı, kullanıyorum. Hıç çıkarmıyorum kolumdan.Hasatalığım artık çok yavaş ilerliyor ve bu aralar benim için inanılmaz stresli günler buna rağmen ilerleme çok az. Sonuçta bir bileklik taktığım, banada bir yükü yok, denemekten birşey çıkmaz.

Bizimle bu bilgileri paylaştığın için gerçekten teşekkürler. Şunu merak ediyorum bu losyon ve şampuanı sedefi tamamen iyileştirmek için kaç kutu kullanmak gerekiyo? ve nasıl bişey bu losyon şeffaf bişeymi ya da kahverengi kremsi bişeymi? ben daha önce buna benzer bişey kullanmıştım en ufak bi değişiklik olmamıştı. Bendeki sedef birkaç aydır uykudaydı sanırım mevsimden dolayı yine çoğalmaya başladı dahada artmadan bi çaresine bakmak istiyorum.

benımde ıkı dızımde var ben namaz kıldıgım ıcın asındı sanıyodum sonra ayagımın ustunde cıktı az bırsey saglık ocagına gıttım dr sedef olmussun dedı dermovate verdı kasındıgı zaman suruyorum ıyı gelıyo ALLAH yardımcımız olsun benım stresten oldu azcık kafama bısey takayım hemen kasınmaya baslıyo

yıllardır saç derimde şiddetle kaşınan ve pul pul dökülen sedefle uğraşıyorum :KK43: fakat son bir haftadır hergün ardıç katranı ve sıvı gliserini karıştırıp sedefe sürüyorum birkaç saat bekletip defne sabunu ile yıkıyorum ( iğrenç ve keskin kokusundan dolayı fazla bekletemiyorum ) kaşıntım ve döküntüm inanılmaz derece de azaldı, inşallah bu illetten kurtulurum...

slm arkadaşlar bende 10 senedir sedef hastasıyım bir sürü doktora gittim ama temelli çare yok tekrar sitres ve üzüntü yaptığımda yineliyor hatta bir sene çok fena bunalıma girmiştim o sene neredeyse bütün vücudumu kaplamıştı yaraları gördükçe daha çok bunalıma girdim yüzümde sırtım da karnımda kollarımda dizlerimde dirseklerim hep vardı hele yüzümü diğer insanlardan saklayamadığım için sorduklarında çok kötü oluyordum alnım tamamen yaraydı en son bi aktara gittim sedef için ilaç istedim bana bir kavanoz ballı karışım, bir kavanoz sedef için çay,saçlarımdaki yaralar için lavantalı sedef için şampuan ve bir bitkisel krem verdi 3 ay kullanmam gerektiğini söyledi kullandım bayağı geçti sırtımda ve karnımda kalmadı ama ilaçları bıraktım sonra internetten sedefi tetikleyen yiceklere baktım onların bazılarını hiç kullanmadım bazılarınıda kıstım inanın yiyeceklerde çok etki yapıyor.Geçmişti hastalığım ama bir ara yine üzgündüm tekrarladı yiceklere dikkat etmiyordum da şimdi tekrar dikkat etmeye başladım biraz düzeldim

X