evlenmek için hoşlanmak şart mı?

E

EU3

Ziyaretçi
sizce evlenmek için o kişiden hoşlanmak asik olmak sart mi?
bunlar olmadan da evlilik olur mu? boyle evlenip mutlu olan var mı

Bazimiz icin asik olmak belki sart degil....fakat bir hoslanma mutlaka olmali...:nazar:

Ayni yastiga bas koyacagin bir adama hic olmazsa bir sempati bir begeni beslenemen lazim kanimca...:nazar:

sizce evlenmek için o kişiden hoşlanmak asik olmak sart mi?
bunlar olmadan da evlilik olur mu? boyle evlenip mutlu olan var mı

birşey hissetmeden,sevmeden,hoşlanmadan nasıl evlilik olur ki..
o adamla ,aynı yatağı paylaşacaksın. birşey hissetmediğin adamla nasıl olacak peki bu....
düşünemiyorum bile.....

belki aşk degil ama kesinlikle hoşlanma,begenme,elantirik şart,hoşlanmadıgım biri ile aynı evde imkansız yaşanmaz

bilmiyorum yas ilerleyip yalniz kalinca, biri de senle evlenmek isterse belki razi olur insan

bilmiyorum yas ilerleyip yalniz kalinca, biri de senle evlenmek isterse belki razi olur insan

birşey hissetmeden asla razı olmam... evlilik bu... hissetmediğim insanla aynı yastığı paylaşmak ,beni mahveder. daha doğrusu bu bana işkence gibi gelir...
bu benim tabii... ben asla yapamam. çin işkencesinden farkı olmaz, benim için...

Bir insanı beğenmeden, hoşlanmadan ona karşı bir sıcaklık hisstemeden nasıl bir evlilik olabilir ki? CADIARZU
Bunları yüreğinde hissedebiliyorsan ancak o zaman olabilir.a.s
Çünkü o insan senin eşin dostun ve arkadaşın olacak bir ömür boyu.:1hug:

ben olayı direk en kötü ihtimalle değerlendirdim...
sanırım hiç hoşlanmadıım bi adamla bişeyler yaşaram buda tecavüzden başka bişey olamaz..

benim durumum malesef bu
hoslanmiyorum pek, ama tek secenegim o su anda
beklesem kac yasina kadar beklerim bilmiyorum daha

Sadece yanlız kalıyorum diye evlenilmez ama sonunda bir hayat paylaşıyorsun o insanla ve mutsuz olabileceğin bir evlilik hayatın olabilir.

birşey hissetmeden asla razı olmam... evlilik bu... hissetmediğim insanla aynı yastığı paylaşmak ,beni mahveder. daha doğrusu bu bana işkence gibi gelir...
bu benim tabii... ben asla yapamam. çin işkencesinden farkı olmaz, benim için...

fikrine katılıyorum canım...
duygular olmadan yapılan bir evlilik kadın için zindandan farkı olmaz diyorum.

Bazimiz icin asik olmak belki sart degil....fakat bir hoslanma mutlaka olmali...:nazar:

Ayni yastiga bas koyacagin bir adama hic olmazsa bir sempati bir begeni beslenemen lazim kanimca...:nazar:

ben aşka inanmıyorum bence evleneceğin kişiyi seviyor olmalısın ona karşı ilgi duymalısın yoksa evlilik çabuk bitebilir.

kesinlikle sevgi olmalı
evlilik malesef dışardan bakıldığı gibi
her zaman güllük gülüstanlık geçmiyor
bazen öyle sorunlarla karşılaşıyorsunki :nazar:
sevmediğin bir insan için problemlere katlanılmaz diye düşünüyorum

Hoşlanmadığım,beğenmediğim,gördüğüm an heyecanlanmadığım adamla evlenmezdim.
Evlenmiş olmak için evlenilmez ki...:icecream:

ben yapamazdım ama olmuyor mu böyle evlilikler, oluyor
şans işi biraz, sonradan çok sevenler, çok mutlu olanlar, iyi ki evlenmişim diyenler de çıkıyor
ama dediğim gibi ben bu riski alamazdım, yapmazdım, tanımadığım bir adamı tenim kabul etmezdi

evet şart bence, arada duygu olmazsa karşındaki insana nasıl dokunacaksın...işkence gibi gelir insana, bence etrafındaki tek fırsat o diye onu seçersen hem ona hem de kendine haksızlık yaparsın. şu an karşına çıkmamış olabilir ama seveceğin adam bir yerlerde seni bekliyor buna inanarak yaşamalısın. hem yaşın bu kadar büyük mü? insanlar 40 yaşından sonra bile çok güzel sevgi aşk evlilikleri yapabiliyor.

Evlilikteki amaca bağlı..
Çok yakın bir arkadaşım sadece bebek sahibi olmak istediği için evlenmeyi düşünüyor..:ecrin_bebek:
Çeşit çeşit insan var şu yeryüzünde..
Ben şaşırmıyorum artık insanların hayat görüşlerine..sengözlerimebaksanab
Ben aşık olmadan evlenmek istemem.. Bana göre evlilik sevdiğinle beraber yaşamayı legalleştirmektir.:asigim:

Evlenmek için ufak tefek hataları olduğunda tahammül edebileceğin ,sabır gösterebileceğin,nazını çekebileceğin,uzun sürmeyen küslüklerinin olacağı birinin olması şart.........( bu ufak tefek hatalara aldatmak ve şiddet göstermek,yalan söylemek dahil değil elbette...)
Eğer hoşlanmadığın ,sevmediğin biriyse hiç bir şeyine tahammül edemezsin zaten......Her şeyi batar,hep bir bahane arar durursun o kişiden uzaklaşmak için....Kavgasız,tartışmasız gün geçmez..Hem senin psikolojin bozulur hem de onun.....

Evlenmek için ufak tefek hataları olduğunda tahammül edebileceğin ,sabır gösterebileceğin,nazını çekebileceğin,uzun sürmeyen küslüklerinin olacağı birinin olması şart.........( bu ufak tefek hatalara aldatmak ve şiddet göstermek,yalan söylemek dahil değil elbette...)
Eğer hoşlanmadığın ,sevmediğin biriyse hiç bir şeyine tahammül edemezsin zaten......Her şeyi batar,hep bir bahane arar durursun o kişiden uzaklaşmak için....Kavgasız,tartışmasız gün geçmez..Hem senin psikolojin bozulur hem de onun.....

dogru
yapamam ben de bu sekilde zaten
sanırım kimseyi sevemiycem bidaha
duygularim resmen olmus
kime baksam hicbisi hissetmiyorum

dogru
yapamam ben de bu sekilde zaten
sanırım kimseyi sevemiycem bidaha
duygularim resmen olmus
kime baksam hicbisi hissetmiyorum

Ahhh canım ya..İnan ben seni çok çok çok iyi anlıyorum:1hug:
Sakın öyle üzülme.