evlenmek için hoşlanmak şart mı?

Sade Kahve Sen kahrolma emi.Düşündüğün tasa ettiğin şeye bak.:kızgın:

Allahım sen şu bekar kızlara akıl ihsan et.-tatlicadiarzu-yaş 29-muş 30-muş.ne çıkar bundan.
Bence evli arkadaşların sana gıpta ediyodur da sen farkında değilsin.:1shok:karışan yok,görüşen yok,sorumluluk yok.daha ne olsun kıssss.
Kısmetse ne zaman olsa evleneceksin.Şu koca karıların dediklerine de bazen katılmıyorda değilim.
Delik taş yerde kalmamışhihoyyytyani mutlaka herkesin bir kısmeti biryerlerde vardır.Sevmediğin biriyle evlenip hayatı kendine zindan mı edeceksin?Millet deli gibi sevdikleri adama bazen dayanamazken,sevmediğin adamla hiç yapılmaz.

Kız başın bacadan mı çıktı senin haaa?:dilcikar:Mahalledeki yaşlı teyzeler gibi oldu ama bunlar daha bir iyi anlatıyor meseleyi (e biraz da neşelenelim di mi.):roflol::roflol:

Kızım olursa da katiyyen 30 yaşıdan önce de evlendirmem.:dilcikar:

Nerde yaşıyorsun bilmem ama.Dans kursları filan potansiyel yerlerdir bence.a.sa.sNe dersin?

yok kardes sevmeden de olmuyor, bisiler hissetmek sart evlenmek icin
ama dedim ya bendeki o duygular olmus coktan
en ufak bi kipirti yok

canım yanlış hatırlamıyorsam önceki mesajlarında birinden hoşlandığını hatta sevdiğini ama şartlarınızın uymadığını beklentilerinize yaşam tarzı aile meslek vs sana uymadığını yazmıştın şimdi kimseyi sevemiyorum diyorsun bu onu sevmekten vaz geçtim demek anlamına mı geliyor yoksa ondan başkasını sevemiyorum mu demek istiyorsun eğer onu aklından çıkaramadıysan bir başkasını sevmen tabi ki mümkün olamaz bu durumda onunla durumunu netleştirmen lazım ya ne olursa olsun boşver şartları deyip onunla evlenirsin ya da kalbinden onu tamamen çıkartıp sonra yeni bir sevgi arayışına girersin nacizane tavsiyem :1hug:

benim düşüncem illede birşeyler hissetmek gerekmiyor.
samimiyetine inandığımız kaba olmayan birini
tanımaya deger diye düşünüyorum.

benim düşüncem illede birşeyler hissetmek gerekmiyor.
samimiyetine inandığımız kaba olmayan birini
tanımaya deger diye düşünüyorum.

ilk defa sen olabilir dedin
zaten benim asil sorunum da bu
birini gorunce hicbirsey hissetmiyorum
hissetsem de bocalayip rezil ederim kendimi zaten
bana gore butun erkekler ayni, hepsi benzer geliyor ve icimde hicbirsey uyanmiyor
kimle konusursam konusayim sanki tek bir erkekle konusuyorum

kalbini hislerini çöpe attıysan bulursun zengin ömrü kısa birini mantık evliliği yaparsın oluır.

ama bence evlilik varsa aşk hoşlanma sevgi saygı olmalı bunların hiç biri eksik olmamalı.. nasıl ki kek yaparken bir malzemeyi bile koymayınca o kek olmuyor yenmiyorsa bunlardan biri de eksik olunca o evlilk olmaz.

gece huzurla sarılıp uyumalıyım kocacım dediğimde içten bir ses efendim karıcım demeli...

kalbini hislerini çöpe attıysan bulursun zengin ömrü kısa birini mantık evliliği yaparsın oluır.

ama bence evlilik varsa aşk hoşlanma sevgi saygı olmalı bunların hiç biri eksik olmamalı.. nasıl ki kek yaparken bir malzemeyi bile koymayınca o kek olmuyor yenmiyorsa bunlardan biri de eksik olunca o evlilk olmaz.

gece huzurla sarılıp uyumalıyım kocacım dediğimde içten bir ses efendim karıcım demeli...

arkadasim yanlis degerlenidiriyorsun
bisey hissedemiyorum dedim hissetmek istemiyorum, duygularimi isteyerek cope attim demedim
kim istemez asik olup evlenmeyi
ilginc baktin olaya

Bende sevmeden ya da en azından hoşlanmadan evlilik yapamazdım ama çok yakın bir arkadaşım bu şekilde evlendi.başkasını çok severken ailesinin isteği hatta zoruyla hiç ama hiç bişey hissetmediği ,akrabası olan biriyle.düğününde ki yüz ifadesi hala aklımdan gitmez:1no2:.üstelik yurtdışına gitti evlenince.evleeneli 7 sene falan olmuştur sanırım.şimdi öyle mutlu ki anlatamam.Allaha hep şükrediyo onunla evlendiği için.yani diyeceğim insanlara bir şans verilmeli,en azından tanımaya çalışmak lazım.evlilik kumar,şans derler ya öyle galiba:kahve:her şey gönlünce olsun inşallaha.s.

1. 29 yaş gerçekten bunları düşünüp üzülmek için erken bi yaş. Üniversiteden bir sevgili edinmeden işe başlamış insan içinse iş yerinden birini tanımak ve sevmek ve evlenmek o kadar kolay değil, 32-33e kadar ancak olur gibime geliyor.

2 . İnsan insanın kurdu. Belki de hiç takmayacak bi insana bile taktırmayı becerir bu millet. Gittiği tatilleri, yediği yemekleri anlatmak için yaşayan o kadar çok insan var ki, onlar anlattıkça yapamayanlar da bi halt var sanır. Bu yüzden kimseyi imrendirmemek lazım. Herkese sesleniyorum , nolmuş yani mutluluğumuzu paylaşmıcak mıyız diye düşünmeyin. Birilerinin sizin mutluluğunuza gıpta edip imrenmesi onun kötü bi insan olduğunu göstermez, size de birşey katmaz.O yüzden lütfen kocaman mutluluklarınızı bile olağan şeylermiş gibi anlatın ki sizin mutluluğunuz başkalarının mutsuz hissetmesine sebep olmasın.

3. Sizi çok iyi anlıyorum . Ben de en çok cumalardan nefret ederdim.Tüm hafta eşek yüküyle çalışmış olup, hadi hafta içi nasılsa geçiyor ama, cuma günü geldiğinde ne o gün için ne ertesi gün için plan yapamıyor olmak yalnızlığımı cuma günleri eksta hissetmeme sebep olurdu.

4. Bence de sevmeden de evlenilebilir. Biraz sempati duymak şart tabii ama birlikte zaman geçirerek hiç ilgi duymadığınız bi insana fırsat vermiş olup zamanla kendisini size sevdirmesi için şans vermelisiniz bence. Yoksa o "çok aşık olmadan hayatta olmazzzzzz"cıların aşkları ne kadar sürüyor merak ediyorum. Kimse deli divane mutlu değil, filmlere de öyle çok inanmayın. Huzurlu olun evlililiğinde ve maneviyatınızı güçlü tutun.

5.Özet naçizane tavsiye, insanlara size yaklaşmaları için fırsat verin ve ortalama bir mutluluğu yaşayabildiğiniz bir insanla da bence evlenin. hAKLIsınız, en güzel yaşlar yaşanmadan geçmesin.

Hoşçakalın.

aşk değil ama hoşlantı yada beğeni şart yoksa çekilmez bir ömür hayat.. sengözlerimebaksanab

ay canım düşünemiyorum eğer bide aşık olup sevmeden evlenseydim ne olurdu acaba çok merak ediyorum kesinlikle şart :1hug:

belli bi yastan sonra asik olamiyor insan
sanirim o yuzden mecbur kaliyorsun sevmesen de

canı yaşın çok genç daha çok zamanın var elenmek için şimdi hayat zor erkekler okulu bitiriyorlar üstüne mastır birde üstüne askerlik yabancı dil eğitimi için yurt dışı seyahatleri arabamı alayım birde düğün parası biriktireyim erkeklerin yaşı oluyormu 40 onun için eskisi gibi değil hayat yaşın daha çok genç ama mutlaka mantığın yanında duygusallıkda gerekir

sade kahve aşkla sevgiyi birbirine karıştırma ikisi çok farklı şeyler. Ben eşime aşık değilim ama çok seviyorum. Sevmediğin biriyle evlenmeni tavsiye etmem.

sade kahve aşkla sevgiyi birbirine karıştırma ikisi çok farklı şeyler. Ben eşime aşık değilim ama çok seviyorum. Sevmediğin biriyle evlenmeni tavsiye etmem.

askla sevgi bir butundur bence
ask olmadan evlenmek zor benim icin buyuk konusmiyim ama

X