eltim yüzünden her seyden vazgeçmek üzereyim,fikirlere ihtiyacım var!!!

tnmsz

yoruldum...
Kayıtlı Üye
13 Mart 2009
67
1
39
merhaba arkadaşlar ,moralim çok bozuk belki de çok gereksiz ama kendime hakim olamıyorum.ya bi elti nasıl bu kadar hayatımın dışındayken,bu kadar içinde olabilir???
nişanlımla 7 senedir birlikteyiz ama nişanlanalı daha 1 yıl oldu.ve Allah izin verirse yaza düğünümüz var.nişanlımla her ilişkide olabilecek kişisel birtakım ayrılıklar dışında pek bi problemimiz yok.bu kadar olması da doğal zaten.ama uzun zamandır tek problemimiz eltim oldu.nişanlımın ailesiyle de görünen bir problemim yok.aslında onları hayatımın vazgeçilmezleri arasına koyacak kadar çok seviyordum sevmek istiyordum.ama insanların yaşadıkları tecrübelere bakarak bundan vazgeçtim .hayal kırıklığına uğramamak için.aslında gerçeketen isterim ben onlar için onlar benim için vazgeçilmez olsun.ama zamana bıraktım bakalım olursa ne ala olmazsa da çok zülmemek için.nişanlımın ailesine gelince evet 7 yıldır onlarla da içli dışlıyım.çok çok anılarım var beraber çok şey paylaştık.bana beni çok özel hissettirecek şeyler de yaptılar.yani en azından evlenince Allah ın izni ile benim evliliğime zarar vermek için uğraşmayacaklarını ,faydaları olmasa bile zarar verecek bir sey yapmayacklarını biliyorum.ama şu an onlarla da tek sorunum eltim!!!
nişanlımın ailesiyle aynı ilçedeyiz.eltimle ise aynı mahalledeniz.eltim benden büyük ama eşi nişanlımdan küçük.onlar bizden çok sonra tanıştılar ve hemen evlendiler.nişanlımın ailesi onu hiç istemedi ama zorla da olsa evlendiler.nişanlım sırasını verdi kardeşine .çünkü bizim üniversite falan vardı işin içinde.
neyse eltimle aynı mahalledendik ve tanışıyorduk da zaten herkes birbirini çok iyi bilir küçük bi yer.ama bi samimiyetimiz yoktu.neyse ben salak ya ilerde nasipse aynı evde olacağız iyi olayım samimi olayım ne çıkar diye yalaştım buna.
çünkü arkadaşlar çok iyi biliyorum ki bizim ülkede bi elti mefhumu var atasözlerine bile girmiş kuma gemisi yürümez elti gemisi yürür diye.ve ben o tarz bi insan değilim yani yitişerek yarışarak iki yüzlü olarak yaşayan biri olamzdım ve iyi niyetle yaklaştım.ki zaten çok şükür eltimle kıyas edilebilecek herhangi bir konuda kıyas edilemeyecek kadar + durumdayım.aklınıza ne gelirse eğitim iş aile terbiye güzellik vs vs.ben bu konumda olduğum halde toplumdaki o elti olayından nefret ettiğim için gerçekten çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkk iyi davrandım.ama aldığım karsılık iğrenç oldu.her seyimle yarışan benimle uğraşan ama nişanlımın ailesinden falan birini görünce içime düşecek kadar yalak olan biri.neyse ben de dedimki aman banane keyfi bilir benim vicdanım rahat ne elti muhabbeti yapacak konumdayım ne de vicdan azabı çekecek dedim ve bıraktım.şimdi de dahil olmak üzre ancak gördüğümde zoraki ortamlarda nasılsın iyi misin muhabbeti yapıyorum.o da seninle uğraşmaya bile tenezzülüm yok anlamında.
ve işte bunlar evlendi.o aileyede yemin edebilirim ki kötü yola düşmek eşini aldatmak dışında yapmadığı hiç bir sey kalmadı. ya o kadar kıskanç o kadar fesat o kadar iğrenç bi insan ki anlatamam.her seyin içinde dışında.hiç bi halt bilmeyen ama herseyi bilirmiş gibi geçinen.asla aile terbiyesi görmemiş.o sülalede beşikteki çocuğa varana kadar herkesle kavgalı.dünya sedece benim etrafımda dönsün istiyor.kayınvalidemlerin işyeri var.evlenince biraz beraber oturdular falan. ya ne diyeyim size 5 yıllık evli daha işyerinin kapısı nerden aılır bilmiyor.pastaneleri var işte.kaynanam hergün imalathanede işçi tutuyorlar bu evde kendi ailesiyle muhabbet ediyor.yani gözlerimle gördüm.şmdi evi ayrı ama bayramlarda falan gelince yatağını dahi toplamayan .oruçta ben hasatayım deyip kayınpederin yanında yemek yiyip sofrayı kaldırmayan aklınıza ne gelirse öyle biri işte. yani bi ev hanımı bi gelin olarak asla ve katiyyen hiç bir sekilde iş yapmayan biri.şimdi evleri ayrı ve her ama her gün kendi annesinde.bizim mahallede olduğu için görüyorum.diyeceğim o aileye bi getirisi yok.kimseyle anlaşamıyor.herkesi köle gibi kullanıyor.artık kaynımla da geçinemiyor.bir kaç kere ayrılmak istedi kayınvalidemler çocuk var diye kıyamadı kendin et kendin çekeceksin dedi.onlardan yüz bulamayınca eltim bu durumu süper kullandı.kayınpederimin üstüne yürüdü gözümün önünde.sebep ise kayınpederim kızım evinde dur da oğlun gelince seni görsün kavga etmeyin bu çocuğa yazık dedi.şehrin ortasında adamın ağzına etti.
ya diyorum ya iğrenç bi kadın iğren bi aileden geliyor.zerre kadar iyi bi özelliği yok.kaynımda artık gurur yapıyor ve sanki çok iyiymiş gibi davranıyor.ya herkesle kavgalı kayınvalidemlere gidiyor görümcemin çeyizlerini makasla kesmiş biri sebebi kendinde değilmiş hatırlamıyormuş.ya o kadar fesat o kadar kötü kalpli ki....
anlatmakla bitmez onun yaptıkları.neyse artık kayınvalidemler artık gelmesin ayrılacaksanız ayrılın falan diye hissettirdile.bu sefer intihara falan kalkıştı. ya o kadar yüzsüz ve gurursuz ki anlatamam.sonrada daha başka manyaklıklar yaptı ve ben hastayım ne yaptığımı bilmiyorum falan dedi.sonra mesela görümceme alınan bir sey varsa onu kırdı ya da yaktı.sonrada kızınca ağlamaya başladı ya bunu ben mi yaptım inanmıyorum ben yapmadım kendimde değildim falan diye.hasatayım diye kendini de herkesi de inandırdı.yani şin içinden çıktı.bunu doktorlara hocalara falan götürdüler.doktorda niye olduğunu açıklayamamaış ve ne isterse yapsın kırsın döksün küfür etsin sakın kızmayın ve karışmayın demiş.sonrada bu tutmuş ben hastayım beni siz hasata ettiniz siz sebep oldunuz beni hor gördünüz dışladınız hep onu tuttunuz onunla iyi oldunuz.o öğretmen diye mi böyle yaptınız diye bir de insanları suçlamış.bahsettiği de ben oluyorum artık.
ARKADAŞLAR GERÇEKTEN FİKRİNİZE İHTİYACIM VAR.BEN HAKSIZLIĞA GELEMİYORUM. KÖTÜ KALPLİLİĞİN,FESATLIĞIN,İĞRENÇLİĞİN,ÇİRKEFLİĞİN,TERBİYESİZLİĞİN ADI NE ZAMANDAN BERİ HASTALIK OLDU.ARTI BİR DE HERKESE BUNUN SEBEBİ OLARAK BENİ DAHA ÇOK SEVMELERİNİN OLDUĞUNU KABUL ETTİRMİŞ.BU BENİ ÇILDIRTIYOR.TÜM YAPTIKLARINA RAĞMEN TANIDIĞIMIZ İNSANLAR ORTAK ONLARIN YANINDA MÜKEMMEL GELİNMİŞ GİBİ ANLATIYOR HERŞEYİ.ZATEN EN BAŞINDAN BERİ KAYINVALİDEMLE KAVGA EDERDİ EVE BİRİ GELİNCEDE KUCAĞINA OTURURDU SONRADA BAKIN BEN NASIL İYİ DAVRANIYORDUM AMA GEÇMEDİM DERMİŞ.VE EN KÖTÜSÜ BENİ HER GÖRDÜĞÜ YERDE AĞLAYIP DERT YANAN KAYINVALİDEMLER ŞİMDİ ONA GÖRE HAREKET EDİYOR.O BOZULACAK DİYE BİZE BİLE GELEMİYORLAR. O ORADAYKEN BENİ KABUL EDEMİYORLAR.YANLARINDA O VARKEN BENİ ARAYAMIYORLAR.BUNU KABUL EDEMİYORUM.SNIRIM ANLAŞILDIM.ORTADA BÜYÜK Bİ HAKSIZLIK VAR KADIN HER SEYE RAĞMEN HİÇBİRSEY OLMAMIŞ GİBİ YAŞIYOR.BUNA BİLE BU KADAR İYİ OLAN KAYINVALİDEMLER RESMEN BANA MESAFE KOYDU.YANİ ONA YAPTIKLARININ HADDİNİ BİLDİRİRP BANA HAK ETTİĞİMDEN AZINI VERSELER ANLAYACAĞÜIM YADA ONA BİLE BU KADAR İYİYKEN BENİ BULUTLARIN ÜSTÜNE ÇIKARSALAR ANLAYACAĞIM.
BİR DE ANNES,İYLE FALAN AYNI YERDE OLMAK ÇOK İĞRENÇ BEN ASLA ONLARLA SAMİMİ GÖRÜNMEK İSTEMİYORUM HER HALÜKARDA ARKAMDAN KONUŞUYORLAR VE SÜREKLİ EKSİĞİMİ ARIYORLAR.
KENDİMİ O KADAR KÖTÜ HİSSEDİYORUM Kİ ANLATAMAM.NİŞANLIM BAŞKA Bİ İLÇEDE GÖREV YAPIYOR.HER OLAYA VAKIF DEĞİL.AMA BEN İYİ YADA KÖTÜ DİLLE ONA SÜREKLİ AYNI ŞEYLERDEN BAHSEDİP KORKULARIMI ANLATIP RAHATLAMAYA ÇALIŞIYORUM O DA SIKILIYOR VE NEPMASI GEREKTİĞİNİ BİLEMİYOR.ÇÜNKÜ İKİMİZ ARASINDA BİR SORUN YOK.
GERÇEKTEN KAFATYI YEMEK ÜZEREYİM BU HAKSIZLIK VE GELECEK KORKUSU BENİM HAYATIMI ZEHİR ETTİ.
LÜTFEN BANA OBJEKTİF GÖRÜŞLERİNİZİ VE FİKİELRİNİZİ YAZIN.ÇÜNKÜ ANNEME DE ANLATAMIYORUM ANNEM EN BAŞINDA O İNSANLARLA MUHATAP OLMANI VE MUHATAP OLMAYI İSTEMİYORUM DEMİŞTİ.ELTİMİ VE AİLESİNİ KASTEDEREK AYNI MAHALLEDE OLMAK DAHA DA ETKİLİYOR ÇÜNKÜ.
ÇOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOKKKKKKKKKKKKKKKKK TEŞEKKÜR EDRİM ŞİMDİDEN.....

ya iyi de sizin baska bi sehirde yasama sansiniz yok mu? dunya sizin mahalleniz kadar mi?
isler o raddete gelmis ki hersey arapsaci.
uzak durmaktan baska sansiniz yok.

bende senle aynı durumda sayılırım,zamanında kaynanama çok çektiren eltim ben eltime kırılıp küstükten sonrs çok kıymetli oldu.tamamiyle benim haklı olduğum olayda ki ``bunu herkes biliyor` yaptığı duygu sömürüsüyle,okucaklandı ben itildim,ama sabrediyorum son gülen ben olacağım.allah doğrunun yanındadır sabret arkadaşım.`

aman amn eltımı uzak durr.
bende eltı oluyorum gercı ama napayım eltım bana karsı oynuyor bende ona akrsı oynuyorum :)

iyide eltinin sizinle degil aileyle problemi varmis bunun icin neden herseyden vazgececeksin????
birak yesinler birbirlerini:1closedeyes:

yuh artık bu kadarda fesat insanlar varmı yavv iyiki eltim falan yok allah yardımcın olsun kardeş ne diyeyim en iyisi fazla samimi olma koy arana mesafeni rahatına bak kim ne yaparsa yapsın bırakta kocası uğraşsın sanana üzüldüğüne deymez böyle insanlar için

ya iyi de sizin baska bi sehirde yasama sansiniz yok mu? dunya sizin mahalleniz kadar mi?
isler o raddete gelmis ki hersey arapsaci.
uzak durmaktan baska sansiniz yok.

ben zaten evlenince ayrı yerde olacağım sorun bu değil. sorun nişanlımın ailesinin bu haksızlığa göz yumması ne yapacağımı bilmiyorum.evet somut olarak bana bi zararları yok ama her daim bana dert yanan insanların böyle bi hakszılığa ortak olmaları.ben bunu kabul edemiyorum.nasıl davranacağımı bilemiyorum.ki beni bulutların üstüne bile çıkarsalar bile okadının tüm yaptıklarına rağmen hiçbir sey olamaış gibi yaşaması beni yine de sinir ederdi.aynı mahalle hususunda da ben gideceğim ama ailem ve her seyim annem kalacak.şöle söyleyeyim biz annem de dahil eltimin ve ailesinin neler yaptığnı çok iyi bildiğimiz halde ki tahmin değil kayınvalidem gelir ağlar ağlar anlatırdı annem daha kimseye onların hakkında bildiklerini anlatmadı. ama onlar bana iftira bile atabilirler zaten durmadan konuşuyorlar ben karşılığını veriyorum ama annem benim yüzümden üzülecek diye çok korkuyorum.

iyide eltinin sizinle degil aileyle problemi varmis bunun icin neden herseyden vazgececeksin????
birak yesinler birbirlerini:1closedeyes:

ama arkadaşım öyle olmuyor ki.eltim zamanında yaptığı tüm kötülüklerin sebebi olarak beni gösteriyor.sanki ben onlarla 7/24 berabermişim gibi siz onu sevdiniz beni sevmediniz ben hasta ettiniz diye üste çıkıyor.kayınvalidemlerde ya saflık ya korkaklık buna inanıp buna göre hareket ediyor.ben de bunu kaldıramıyorum.nasıl olur ya bunca sey yasayıp hiçbi sey olmamış gibi devam ederler ve fatura bana kesilir diyorum.sürekli bunu düşündüğüm için kabullenemediğim için ilişkime de yansıyor.korkuyorum artık evlnince benimle falan kavga da eder herkes de bana sen akıllısın o deli boşver der eminim.ben bunlara gelemeyeceğimi bildiğim için endişe diyorum.çünkü hiç ama hiç oynauyamam ve hakszılığa ortak olamam

haklısın ama güzelim bak
mahallenin ortasına çıkıp bağır çağır kendileri millete rezil wtmw ihtimali yoğun olan bir gelini nasıl susturacakalrını bilmiyorlar ve köprüyü geçene kadar muhabbeti yapıyorlar demekki akıllarına da başka çare gelmemiş........
şimdi onun hakkından gelmek için dinsiniz karşısında imansız mı olsunlar (mecazen söyledim kimseye dinsiz imansız dediğim yok aman yanlış anlaşılamasın)

naapsılar galiba olnarda kafalrını huzurları için he kızım he diyip geçiyorlar....

canım sen de uzak durursun ozaman
illa dip dibe yşayacak değilsiniz ya sen şimdiden mesafeni koymuşsun baksan ondan da sinir olmuş ve seni karıştırmış oalbilir.millet senin ne olduğunu biliyorsa boşver....
evinin kapısını kapadın mı hiçbirşey olmaz....
mecbur durumlar haricinde yüzyüze gelmezsin artık sen de....

ama arkadaşım öyle olmuyor ki.eltim zamanında yaptığı tüm kötülüklerin sebebi olarak beni gösteriyor.sanki ben onlarla 7/24 berabermişim gibi siz onu sevdiniz beni sevmediniz ben hasta ettiniz diye üste çıkıyor.kayınvalidemlerde ya saflık ya korkaklık buna inanıp buna göre hareket ediyor.ben de bunu kaldıramıyorum.nasıl olur ya bunca sey yasayıp hiçbi sey olmamış gibi devam ederler ve fatura bana kesilir diyorum.sürekli bunu düşündüğüm için kabullenemediğim için ilişkime de yansıyor.korkuyorum artık evlnince benimle falan kavga da eder herkes de bana sen akıllısın o deli boşver der eminim.ben bunlara gelemeyeceğimi bildiğim için endişe diyorum.çünkü hiç ama hiç oynauyamam ve hakszılığa ortak olamam

hmm
bende diyorumki sende herkesle cok icli disli olmak yerine mesafeli ol
siz bir birinizi sevdikten sonra ücüncü kisileri bosverin
nisanlinin aileside nasil isterse öyle davransin bosver herkes ektigini bicer
baskasinin doldurusuyla hareket edip beni takmiyorlarsa bende takmam

simdi sen bana diyeceksinki senin ailende yokmu hic olumsuzluklar böyle can sikici seyler
sana yeminle sadece gülüp geciyorum
cünkü ben baskalarini düsünecek kadar kafam rahat bir insan degilim benim kendi derdim sikintim bana yetiyor zaten bide onlari düsünüp niye kafami agritayim

Uzak dur mesafeyi de koru ne var bunda bu kadar üzüleceğin eltin bu altı üstü ne hali varsa görsün...

canım her ailede, her sülalede var böyle manyaklar.
sen madem kültürlüyüm, eğitimliyim, ona on basarım diyorsun da niye onu bu kadar hayatının merkezine koyduğuna anlam veremiyorum. kayınvalidenler de ne yapsın, deliyle deli mi olsunlar. kadın hasta işte yok intihar etmeler, yok duygu sömürüleri. kimbilir daha neler vardır senin bilmediğin. çocuğu falan da kullanıyordur, çocuğumu da alır kaçarım, öldürürüm kendimi falan diye tehdit de ediyordur onları.
belli ki bu kadın seni çok kıskanıyor, bir de sen daha nişanlısın, evli olsanız neler olur bilmem. senin yapacağın şey, mümkün olduğunca ondan uzak durmak ve kesinlikle muhatap olmamak. nişanlın da sana hak veriyorsa o zaman hiç kafana takma. ailesi de biliyordur onun ne olduğunu ama dediğim gibi neyapsınlar arada çocukları ve torunları var, idare etmeye çalışıyorlar işte.
sen diyorsun ben ayrı olucam zaten ama ailem onlarla aynı mahallede. boşver be canım aynı mahallede olsalar ne olur, aynı binada olsalar ne olur. ne yapabilirler ki senin ailene. konuşup görüşmezler o kadar. zorlamı görüşecekler. gördüğü yerde yolunu değiştirir ailen. belli bir zaman sonra onlar da durumu kabul eder. Allah aşkına herkes eltisiyle ve ailesiyle görüşüp, iyi olmak zorunda değilki.
sen de o yüzden takma onu, boşver uzak dur. nişanlının ailesini de arada bırakma. o ordayken gitme, arama sorma. o kadın başka yerden bulur, birgün sert bir kayaya çarpar merak etme. nişanlını gerçekten seviyorsan birtakım dengeleri şimdiden kurmak zorundasın, yoksa ilerde evlenince daha büyük sorunlar yaşarsın. o yüzden şimdiden al tedbirini.

benim eltiyi anlattın sandım bi an mirmirmirmir
sana zararı yok burdaokuduğum kadarıyla :nazar: sen yuvanı kur eşinle ailesişyle iyi olmaya bak kaydirigubbakcemile
eltiyi istersentanıma bile o kadar önemli değil gamyoncuiremsu

arkadaşlar tüm yorumlar için çok teşekkür ederim.ve Maşaallah hepinizde ne kadar olgun ve sabırlısınız.Darısı başıma.Ama işte ben eltim tarafından yaptıklarını kapatmak için kullanılmaya ve kayınvalidemler tarafındanda salak yerine kullanılmayı kabul edemiyorum.çünkü küfreder gibi gel sürekli ondan dert yan ki ben zaten biliyorum sonrada ona uy,beni gözden çıkar.nişanlımda üzülüyor bu duruma annesini geçenlerde.anne bi arayıp sorsanıza gitsenize ne oldu size demiş.o da ğolum bende zerre kadar gelin hevesi falan kalmadı demiş.yani şok oldum.kalmadıysa bırakmayana tepki göster.selama göre kelam de.ya da en azından heves bırakmayana göster tepkini bana değil.yani ondan korkuyorsunda gelip bana saatlerce ağlıyordun benden niye korkmuyorsun???öyle değil mi ama?zaten duydumki eltim evde çocuğa iyi bakamıyormuş kendi tekrar kayınvalidelere gelmiş orda kalacakmış bi süre kayınvalidem çocuğa bakacakmış.dengesiz ve korkak insanlara sinir oluyorum.
nişanlım ne diyor diye sorarsanız senden nefret de ediyor olabilirlerdi ki böyle bir sey yok.bizim başkasına da ihtiyacımız yok.sen bana bak diyor..öyle işte...

çok can sıkıcı bir durum...

siz sadece ilişkinize odaklanın gerisini boşverin.

zaten işinmiz eviniz görüşmeye fırsat bile yok. özel günlerde ararsınız olur biter. hiç takmayın.

anladım canım sen haklısın tabi ama ne derler damdan düşenin halinden damdan düşen anlar
oyüzden sana daha geçerli çözümler üretmemiz bir sorun olabilr....
anca sen rahatlatıp sakinleştrmeye çalışırız ...
ha ben olsam 8sabırsızımdır da....) benim tüm iyi niyetime yakınlığıma saygıma ramen onlar böyle mi davranıyor ha öyle gelin mi makbul size der ......
e gersini sen düşün

Yazdığınız yarım sayfalık yazıda size dert olacak fazla bir şey göremedim. Bırakın ne yapıyorlarsa yapsınlar siz uzak durun. Nişanlınızın ailesi koca insanlar kendilerine gelecek zararı kendileri karşılayabilirler.
Zaten siz baya baya gıcık olmuşsunuz eltinize, ailesi ve eltiniz hakkında defalarca iğren, fesat vs. gibi tabirler kullanmışsınız. Bu kadar takmayın bence. Siz kendi işinize bakın onlar da kendi işlerine baksınlar.

tum yazınızı ve yorumları okudum,
ıcınde bulundugunuz durum cıdden zor bı durum,
aama sonucta kaynana tarafınız da onu zaptetmeye calısıyordur,
demıyor musunuz kadın ortalarda bagrıyor kötu fena vs ,
e ne yapsınlar eltınızx ıntaaretsın de sebep mı olsun kaynananız? haklı olarak he kızım tabı kızım he gelınım dıyorlar,
sızı de arayıp sorcak hal kalmamıs gelın ıstıcek hal mı bıraktınız bende dememıs mı? yani gelınden sıtkım sıyrıldı demıs kadın, kaynananıza da bıraz hak verın , durumunuz zor olmasına cok zor ama bosverın ne dıyelım baska ne yapabılceksınız kı delıyle delımı olucaksınız atasozu brada gecerlı.
ya kadın ıntaar etse sorumlusu sız mı olacaksınız, o yuzden ona da kötu davranmayın hıc uzak durum soguk durun derım. kolay gelsın.

tüm yazılanları baştan sona okudum
burbukçum tamda benim düşündüklerimi aktarmış sağolsun a.s
ekliyeceklerimde var
eğitimciyim diyorsun
cahil bir insan dediğine niçin bu kadar taktın

anlam veremedim:1no2:
şunu der bunu yapar

kim ne düşünürse düşünür kim ne yaparsa yapar
doğru olan yolundan şaşmaz :nazar:
üzgünüm ama takmışsın sen eltine :sm_confused:

Yazdığınız yarım sayfalık yazıda size dert olacak fazla bir şey göremedim. Bırakın ne yapıyorlarsa yapsınlar siz uzak durun. Nişanlınızın ailesi koca insanlar kendilerine gelecek zararı kendileri karşılayabilirler.
Zaten siz baya baya gıcık olmuşsunuz eltinize, ailesi ve eltiniz hakkında defalarca iğren, fesat vs. gibi tabirler kullanmışsınız. Bu kadar takmayın bence. Siz kendi işinize bakın onlar da kendi işlerine baksınlar.

X