Boşanmak bence çözüm değil, ne yapmalıyım...?

rumeys

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2009
63
0
nereden ve nasıl başlayacağımı inanın bilemiyorum yaklaşık 1 aydır bu bölümü yakınen takip ediyorum ve benzer problemler yaşayanları görüyorum.neyse 4.5 yıllık evliyim,1 yaşında bir oğlum var.eşimle severek evlendik,çok güzel bi nişanlılık döneminin ardından evlendik.evlenmeye 1 ay kala büyünün bozulduğunu hissetmeye başladım ama düğün telaşıdır vs diyerek üstünde durmadım.nişanlıyken nikahımızıda yaptırmıştık tayin işleri için vs. rahat rahat gezdik izinli olduğumuz hiçbi günü kaçırmadık.neyse evlendik tabi borç harç bizimkinin ailesi istemeye gelince biz ona ev verdik (evin yapım masrafınıda eşim karşılamış tüm birikimiyle evlenirken kıyıda bi kuruşu yoktu)başka masrafa karışamayız dediler,ne hikmetse evin kirasını hala kendileri aliyo biz bişey görmedik,evlenecek çocuğumuz çok onlara biriktiriyoruz,senin karın çalışıyo diyolarmış.Allahım ya ilk aylar 1 liranın hesabını yaptık yeri geldi,çok zorlandık ucu ucuna getiriyoduk ayın sonunu.markette aldıklarıma bile karışıyodu,o pahalı,buna ne gerek var vs.neyse bunlar bişey değil evde ruh gibi ben cıvıl cıvıl,sevgi dolu,kıpır kıpır bizimki duvar.evliliğe ve 2 kişi olmaya bi türlü alışamıyor halada öyle bi plan yaparken beni hiç hesaba katmaz sanki ben yokum.evliliğin ilk ayları sanki zindan hayatı sürekli ağlıyorum muhabbet etmez,bişeye kırılsa 3-5 gün konuşmaz,herşeye muhalefet eder,illaki kendi haklı çıkmaya uğraşır,kendine çok önem verir,sanki dünya onun etrafında dönüyor,günlerce benim isteklerim ertelenir,onun bi isteği olmasa kıyamet kopar.

evliliğimizin 10.ayında onun yurtdışı görevi çıktı,6 aylık,ben türkiyede kaldım,1 ay yanına gezmeye gittim.dönüşte 2 ay sonra bi tartışma sonrası bana tokat attı ve hemen ailemi çağırdım ayrılmaya karar verdim.çok zor günlerdi neden ben diye sürekli soruyordum,15 gün ayrı kaldıktan sonra kesinlikle böyle bişeyin tekrarlamamsı sözünü alarak bi araya geldik bi şans daha verdim ona değil kendime elimden gelen herşeyi yaptımmı vicdan azabı duymamayım diye.neyse şuana kadar tekrarlamadı inş bundan sonrada olmaz.

vur sürt biraz daha devam ettik ne ayrılacak kadar kötü nede çok iyi,e ilk başta çocuk istememiştik ve artık 3 yılı geride bırakmıştık,bebek olsun istedik ikimizde.neyse hamilelik doğum vs böyle geçti.

esas sorun şuki bebek 2 aylık olunca tekrar yurtdışı görevimiz çıktı,zaten bekliyoduk,bu sfer uzun 4 yıllığına bende ücretsiz izne ayrıldım bu zaman zarfında.şuanda 7 aydır yurtdışındayız ve bana herşey çok zor geliyor,lisan problemim yok mam sorunun ne olduğunu ve çözümünü bulmuş değilim.ilk zaman çok gelen gidenimiz oldu elimde bebk çok yoruldum haftada 2- 3 gurup misafir hala ara ara oluyo.çok gelen gidenmi,mesleğe ara vermiş olmakmı,daha doğumun ve bebeğin yeniliğimi,evde oturuyor olmakmı,gurbette olmakmı,eşimin bu süreçte hiç yardımcı olmaması kendi işlerinden fırsat bulamaması mi,cinsellikten soğuması ayda 2ye kadar düşürmesimi,yine herşeyi kendine göremi planlaması,iple çektiğim 1 günlük izninde bile başka işler çıkarmasımı bilemiyorum hangisi beni bu noktaya getirdi bilemiyorum ama çok daraldım,sıkıldım ve bunaldım.bana en çok koyan ilgisizliği ve rahatlığı,izin günü biyere gidiyor ve saatlerce gelmiyor sonrada ne var bunda nolmuş diyor bu normalmi

velhasıl kelam çocuğun üzerine çok düşüyor,ayrılsam herhalde filmlerdeki çocuğu anasından ayıranlar ggibi davranır,zaten benim derdim o değil,ben boşanmayı değil bebeğimin babasız büyümesini göze alamıyorum.

onunla nasıl anlaşırım herşeyine koşup ,kendim hiç konuşmayarak ama bunuda ben yapamıyorum nolur bi yardım düzelmesi için neler yapabilirim

özür dilerim çok uzun oldu ama herşeyi anlatsam bukadar daha yazma potansiyelim var şuanda.

bende bu doğum sonrasında sanki çok sinirli olmaya başladım,gerçi eşim sen hep öyleydin diyo ama,önceden çalışıyodum bitürlü kafamı dağıtıyodum şuanda onuda yapamıyorum o bi yerlere götürürse amenna yoksa evde otur kös kös.ama izin dönüşü dil kursuna başlayacağım ve bir part time iş başvurusu yapacağım.belki böylece biraz oyalanırım

BENCE ıŞSıZLıKTEN CANINIZ SIKILMIŞ
HALLEDELıMEYECEK SORUNLARINIZ
YOK
aksine buradki birçk kadından çok daha şanslınız
sabredin ve eşinizle konusun derim ben
allah hakkınızda hayırlısını versin

nereden ve nasıl başlayacağımı inanın bilemiyorum yaklaşık 1 aydır bu bölümü yakınen takip ediyorum ve benzer problemler yaşayanları görüyorum.neyse 4.5 yıllık evliyim,1 yaşında bir oğlum var.eşimle severek evlendik,çok güzel bi nişanlılık döneminin ardından evlendik.evlenmeye 1 ay kala büyünün bozulduğunu hissetmeye başladım ama düğün telaşıdır vs diyerek üstünde durmadım.nişanlıyken nikahımızıda yaptırmıştık tayin işleri için vs. rahat rahat gezdik izinli olduğumuz hiçbi günü kaçırmadık.neyse evlendik tabi borç harç bizimkinin ailesi istemeye gelince biz ona ev verdik (evin yapım masrafınıda eşim karşılamış tüm birikimiyle evlenirken kıyıda bi kuruşu yoktu)başka masrafa karışamayız dediler,ne hikmetse evin kirasını hala kendileri aliyo biz bişey görmedik,evlenecek çocuğumuz çok onlara biriktiriyoruz,senin karın çalışıyo diyolarmış.Allahım ya ilk aylar 1 liranın hesabını yaptık yeri geldi,çok zorlandık ucu ucuna getiriyoduk ayın sonunu.markette aldıklarıma bile karışıyodu,o pahalı,buna ne gerek var vs.neyse bunlar bişey değil evde ruh gibi ben cıvıl cıvıl,sevgi dolu,kıpır kıpır bizimki duvar.evliliğe ve 2 kişi olmaya bi türlü alışamıyor halada öyle bi plan yaparken beni hiç hesaba katmaz sanki ben yokum.evliliğin ilk ayları sanki zindan hayatı sürekli ağlıyorum muhabbet etmez,bişeye kırılsa 3-5 gün konuşmaz,herşeye muhalefet eder,illaki kendi haklı çıkmaya uğraşır,kendine çok önem verir,sanki dünya onun etrafında dönüyor,günlerce benim isteklerim ertelenir,onun bi isteği olmasa kıyamet kopar.

evliliğimizin 10.ayında onun yurtdışı görevi çıktı,6 aylık,ben türkiyede kaldım,1 ay yanına gezmeye gittim.dönüşte 2 ay sonra bi tartışma sonrası bana tokat attı ve hemen ailemi çağırdım ayrılmaya karar verdim.çok zor günlerdi neden ben diye sürekli soruyordum,15 gün ayrı kaldıktan sonra kesinlikle böyle bişeyin tekrarlamamsı sözünü alarak bi araya geldik bi şans daha verdim ona değil kendime elimden gelen herşeyi yaptımmı vicdan azabı duymamayım diye.neyse şuana kadar tekrarlamadı inş bundan sonrada olmaz.

vur sürt biraz daha devam ettik ne ayrılacak kadar kötü nede çok iyi,e ilk başta çocuk istememiştik ve artık 3 yılı geride bırakmıştık,bebek olsun istedik ikimizde.neyse hamilelik doğum vs böyle geçti.

esas sorun şuki bebek 2 aylık olunca tekrar yurtdışı görevimiz çıktı,zaten bekliyoduk,bu sfer uzun 4 yıllığına bende ücretsiz izne ayrıldım bu zaman zarfında.şuanda 7 aydır yurtdışındayız ve bana herşey çok zor geliyor,lisan problemim yok mam sorunun ne olduğunu ve çözümünü bulmuş değilim.ilk zaman çok gelen gidenimiz oldu elimde bebk çok yoruldum haftada 2- 3 gurup misafir hala ara ara oluyo.çok gelen gidenmi,mesleğe ara vermiş olmakmı,daha doğumun ve bebeğin yeniliğimi,evde oturuyor olmakmı,gurbette olmakmı,eşimin bu süreçte hiç yardımcı olmaması kendi işlerinden fırsat bulamaması mi,cinsellikten soğuması ayda 2ye kadar düşürmesimi,yine herşeyi kendine göremi planlaması,iple çektiğim 1 günlük izninde bile başka işler çıkarmasımı bilemiyorum hangisi beni bu noktaya getirdi bilemiyorum ama çok daraldım,sıkıldım ve bunaldım.bana en çok koyan ilgisizliği ve rahatlığı,izin günü biyere gidiyor ve saatlerce gelmiyor sonrada ne var bunda nolmuş diyor bu normalmi
velhasıl kelam çocuğun üzerine çok düşüyor,ayrılsam herhalde filmlerdeki çocuğu anasından ayıranlar ggibi davranır,zaten benim derdim o değil,ben boşanmayı değil bebeğimin babasız büyümesini göze alamıyorum.

onunla nasıl anlaşırım herşeyine koşup ,kendim hiç konuşmayarak ama bunuda ben yapamıyorum nolur bi yardım düzelmesi için neler yapabilirim

özür dilerim çok uzun oldu ama herşeyi anlatsam bukadar daha yazma potansiyelim var şuanda.

Esinle cok kesin ve kararli bir sekilde konusmalisin arkadasim...
Bana öyle geliyorki adam seni hic saymiyor, kafasina göre takiliyor, senin isteklerin duygularin onun icin hic önemli degil gibi...:kahve:

4.5 yilda bu hale gelmis bir evlilik 10 sene sonra nasil olur bir düsün...
Bosan diyemem zaten sen anladigim kadariyla bosanmak istemiyorsun fakat sadece sunu demek istiyorum...

Gün gelir gecen güzelim gencligine senelerine yanarsan, hic o istedigim huzuru mutlulugu yasayamadim dersen, evladim icin katlandim ama evladimda bir aile oldu ve gitti dersen kimseye suc bulmaya hakkin yok....
Susmak kabullenmektir arkadasim, ya agzini acar ve esine icinde ne var ne yok konusursun yada böyle susup icine atarak kendini yiyip bitirirsin...:nazar:

Bana öyle geliyorki sen herseyi icinde yasiyorsun, esine yansitmiyorsun bile dogru düzgün. Böye yapma sakin, seni bu duruma getiren o dur....
Kimse evladini babasiz büyütmek istemez canim, iyi bir baba olabilir ama iyi bir es olmadiktan sonra neye yarar...:nazar:

Allah yardimcin olsun:Saruboceq:

bence gurbette olmanız ailenizden uzak olmanız artık çalışmıyor olmanız artı yeni dogum yapmış olmanız hepsi sizi bunaltıyordur artı eşinizin size olan davranışları...
daha sakin olmayı onunla konuşmayı hatta birazda umursamadıgını gösterin ona siz bize zamaan ayır dedikçe eşiniz kendini daha da birşey sanıyordur.bebeginize bakıcı tutup yarım günlükde olsa çalışmaya başlayabilirsiniz.kurslara katılabilirsiniz..zamanla geçecektir üzülmeyin.

Bana öyle geliyorki sen herseyi icinde yasiyorsun, esine yansitmiyorsun bile dogru düzgün. Böye yapma sakin, seni bu duruma getiren o dur....

güzelim nerdeee sürekli konuşuyorum,biraz toparlanıyoruz 4-5 gün sonra yine aynı .bir kısır döngü içindeyiz.sürekli rahatsız olduğumu söylediğim şeyleri yapmaya devam ediyor.alıp karşıma konuşuyorum.mutlu olmak için evlendik,neden birbirimize bu güzel günleri zindan ediyoruz,bak bu gençliğimiz gelir geçer bi süre sonra niye böyle birbirimizi üzmüşüz diye hayıflanırız ama gençlik geçmiş olur diyorum.birbirimizin hoşlanmadığı şeyleri yapmayalım diyorum,bende ne haata görüyosan söyle ben düzeltmek için uğraşmaya hazırım vs.o genelde hatalı olanın ben olduğumu,konuşmakla hiçbi şeyin hallolmayacağını,biraz çenemi tutup itaat etmemi istiyo ama bunlarda maalesef bana zor geliyo.4-5 gün sabrediyorum patlıyorum,bi süre sessizlik hakim oluyo 4-5 gün kadar, sonra konuşup başa dönüyoruz.böyle gidiyo

şöyle sessiz,sakin,tatlı dilli large bayanlara bayılıyorum oda öyle biri olsa daha iyi anlaşır herhalde.ben bişeylere karar verildiyse olsun istiyorum o salladıkça sallıo vs....

bilemiyorum,gerçekten çaresizim,eğer beni istemiyorsan söyle ben istenmediğim yerde durmam o kadar gurursuz değilim diyorum.yok ne demek istemesem,sevmesem hala evli olmayız,yanında seninle olmam vs diyor.karakterlerimiz uymuyo sanırım...

güzelim nerdeee sürekli konuşuyorum,biraz toparlanıyoruz 4-5 gün sonra yine aynı .bir kısır döngü içindeyiz.sürekli rahatsız olduğumu söylediğim şeyleri yapmaya devam ediyor.alıp karşıma konuşuyorum.mutlu olmak için evlendik,neden birbirimize bu güzel günleri zindan ediyoruz,bak bu gençliğimiz gelir geçer bi süre sonra niye böyle birbirimizi üzmüşüz diye hayıflanırız ama gençlik geçmiş olur diyorum.birbirimizin hoşlanmadığı şeyleri yapmayalım diyorum,bende ne haata görüyosan söyle ben düzeltmek için uğraşmaya hazırım vs.o genelde hatalı olanın ben olduğumu,konuşmakla hiçbi şeyin hallolmayacağını,biraz çenemi tutup itaat etmemi istiyo ama bunlarda maalesef bana zor geliyo.4-5 gün sabrediyorum patlıyorum,bi süre sessizlik hakim oluyo 4-5 gün kadar, sonra konuşup başa dönüyoruz.böyle gidiyo

şöyle sessiz,sakin,tatlı dilli large bayanlara bayılıyorum oda öyle biri olsa daha iyi anlaşır herhalde.ben bişeylere karar verildiyse olsun istiyorum o salladıkça sallıo vs....

bilemiyorum,gerçekten çaresizim,eğer beni istemiyorsan söyle ben istenmediğim yerde durmam o kadar gurursuz değilim diyorum.yok ne demek istemesem,sevmesem hala evli olmayız,yanında seninle olmam vs diyor.karakterlerimiz uymuyo sanırım...

pardon ama itaat etmek ne kadar çiğ bir laf.
siz karı-kocasınız. efendi-sahip değil ki.

hatalı olan sizseniz, ne hatanız olduğunuz söylüyor?
çenenizi tutmanızın evliliğinize getireceği heyecan veya artı hangi noktadaymış?

tabiki de boşanmak çözüm getirir demiyorum, zaten öyle bir düşünceniz de yokmuş
ama 4,5 senede haftanın bir gününü birlikte geçiremeyen bir çft olursanız ilerde he halde olursunuz?
şimdiden çeneni kapa bana itaat et diyen bir eşin ilerde sarfedeceği sözler beni endişelendirir.

inanın bende ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.bazen düşünüyorum herkesin evliliği böylemi diye ve burada sorunları okuyunca herhalde böyle herkes diyorum...ama mutluluğunu ifade eden birilerini okuyuncada bak böyleleride varmış diyorum kendi kendime... başka topiclerde biçok kez erkeklerin çoğunun ilgisiz ,vurdumduymaz olduğunu ve kendimize bizi tatmin edecek başka uğraşlar bulmamız gerektiğini okuyorum ve sonra isyan etmek istiyorum PAYLAŞMAYACAKSAK NEDEN EVLENDıK sanırım busözü ben bi topicte daha görmüştüm...

inanın bende ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.bazen düşünüyorum herkesin evliliği böylemi diye ve burada sorunları okuyunca herhalde böyle herkes diyorum...ama mutluluğunu ifade eden birilerini okuyuncada bak böyleleride varmış diyorum kendi kendime... başka topiclerde biçok kez erkeklerin çoğunun ilgisiz ,vurdumduymaz olduğunu ve kendimize bizi tatmin edecek başka uğraşlar bulmamız gerektiğini okuyorum ve sonra isyan etmek istiyorum PAYLAŞMAYACAKSAK NEDEN EVLENDİK sanırım busözü ben bi topicte daha görmüştüm...

tabiki de herkesin evliliği böyle değil.
ama karşındakinin ilgisizliğini, vurdumduymalığını ne yapalım kader işte diyen kadınlar kendilerini boşlamamak için başka uğraşlar buluyorlar.

ama başka uğraşlar bulmak gerekiyorsa ben zaten bunları bekarken de yapıyordum.
aynen dediğin gibi işte;
paylaşılamayacaksa neden evleniliyor??

amiyane olacak ama;
ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin..
ya da sen de ne yapalım kader deyip kendine baka uğraşlar bulacaksın..

evt biraz bu moddayım,bu deveyi güdeyim modunda ama ssinirlerimin harap olmasını nasıl engelleyeceğim onu bilmiyorum.mesala dün kutlu doğum programı vardı bi yerde ve ben gitmeyi çok istiyordum ama ona söylememiştim çünkü bensiz gideceğini tahmin etmemiştim.eve geldi ve ben kutlu doğum programına gidiyorum dedi,bende program erkekler içinmi sadece dedim,yok ama araba yok gitmek için dedi(kendi arabamız yok geldiğinden beri belki 20 tane araba için girişime geçti ama çok inceliyo alamadı henüz)kendisini bi arkadaşına bıraktırıcakmış,dönüştede artık başımın çaresine bakarım dedi.o çıkmak üzereyken bu programa gitmeyi bende çok istiyodum keşke beni götürmeyeceğini söyleseydin,bi arkadaş bulursam bende gelebilirim haberin olsun dedim.bişey demedi çıktı gitti ama ben kendi kendimi yedim bilseydim erkenden bi arkadaş ayarlardım gerçekten ama o saatten sonra çok zordu bende çıktım bi iki tur attım döndüm eve...

yine geçen hafta izin günü namaza gidiyorum dedi çıktı,bende namazdan sonra herhalde gelir ve bi yerlere gideriz diye bekliyorum.gitti daha gelmez ha bekle de bekle aramayı gururuma yediremiyorum çünkü ya meşgule düşürür,ya açmaz.bendde çıktım çocuğu alıp beni bulamasın gelince diye.belki 2 saat geçti tık yok eve gelse muhakkak arar beni bulamayınca,neyse bisüre sonra aradı nerdesin diye bende esas sana sormak lazım dedim.vs biraz atıştık.ay sonra diyoki nolmuş yani 2-3 saat biyere gittiysem,ki defalarca kavga ettik bi yerlere giderken bi ara yada zile bas söyle diye ama yok sürekli aynı şey

ya sizce defalarca konuşmama rağmen niye hassas noktalarıma hiç dikkat etmiyo beni çıldırtmak mı istiyo,ben bu haleti ruhiyeyle doğru bir yorum yapamıyorum.

evt biraz bu moddayım,bu deveyi güdeyim modunda ama ssinirlerimin harap olmasını nasıl engelleyeceğim onu bilmiyorum.mesala dün kutlu doğum programı vardı bi yerde ve ben gitmeyi çok istiyordum ama ona söylememiştim çünkü bensiz gideceğini tahmin etmemiştim.eve geldi ve ben kutlu doğum programına gidiyorum dedi,bende program erkekler içinmi sadece dedim,yok ama araba yok gitmek için dedi(kendi arabamız yok geldiğinden beri belki 20 tane araba için girişime geçti ama çok inceliyo alamadı henüz)kendisini bi arkadaşına bıraktırıcakmış,dönüştede artık başımın çaresine bakarım dedi.o çıkmak üzereyken bu programa gitmeyi bende çok istiyodum keşke beni götürmeyeceğini söyleseydin,bi arkadaş bulursam bende gelebilirim haberin olsun dedim.bişey demedi çıktı gitti ama ben kendi kendimi yedim bilseydim erkenden bi arkadaş ayarlardım gerçekten ama o saatten sonra çok zordu bende çıktım bi iki tur attım döndüm eve...

yine geçen hafta izin günü namaza gidiyorum dedi çıktı,bende namazdan sonra herhalde gelir ve bi yerlere gideriz diye bekliyorum.gitti daha gelmez ha bekle de bekle aramayı gururuma yediremiyorum çünkü ya meşgule düşürür,ya açmaz.bendde çıktım çocuğu alıp beni bulamasın gelince diye.belki 2 saat geçti tık yok eve gelse muhakkak arar beni bulamayınca,neyse bisüre sonra aradı nerdesin diye bende esas sana sormak lazım dedim.vs biraz atıştık.ay sonra diyoki nolmuş yani 2-3 saat biyere gittiysem,ki defalarca kavga ettik bi yerlere giderken bi ara yada zile bas söyle diye ama yok sürekli aynı şey

ya sizce defalarca konuşmama rağmen niye hassas noktalarıma hiç dikkat etmiyo beni çıldırtmak mı istiyo,ben bu haleti ruhiyeyle doğru bir yorum yapamıyorum.

Canım çıldırtmak istemiyor ama anladıgım kadarıyla sen üstüne gittikçe o da kaçıyor biraz numaradan da olsa o rahat kadınlardan ol bakalım..eşin tabi ki seni seviyordur ama sanırım özgülüğüne çok düşkün zamanla alışır aniden degişir bi gün bakrsın tatlı dille yaklaş sabırlı ol canım...yapısı böyle bu adamın .:nazar:

evet kesinlikle çok düşkün özgürlüğüne,onun için ona sürekli evli olduğunu hatırlatmam gerekiyor.işte o rahat bayanlar gibi en fazla 1 hafta rol yapıyorum sonra bi taraftan patlak veriyo..ben tez canli o geniş olunca zor oluyo...

deneyimli hanımların bilgilerine ihtiyacım var,böyle sorunlar yaşayanlar ne yapıyor rahatlamak ve takmamak için.LÜTFEN YARDIM

Canım bence bazı şeyleri ondan bekleme artık..
İzin günleri için önceden program yap ve iki üç gün öncesinden başla hafta sonu bunları bunları yapacağız de...hafta sonu kahvaltı programı ile başla..hangi ülkedesin bilemediğim için çok fazla öneride bulunamıyorum.Daha sonra akşama kadar istediğin programı uygula sonrasında belki bir iki saat ona izin verebilirsin ..yada sabah bir iki saat izin veriyorsan akşam için program yap.Sende bu arada boş durmamaya çalış kendine bir takım uğraşlar bul. Boş kalmak gerçekten sıkıcı bişey bende bebeğim nedeniyle 1 yıl ücretsiz izne ayrıldığım için seni çok iyi anlıyorum..

Çocuğum babasız büyümesin diyorsun ok, haklısın, evliliğin bir şekilde devam edecek tabii..

Öyle hemen ayrılmak olmaz..

Kocan konuşmaktan anlamıyorsa, evliliğin mantığı onun için çok farklıysa, hiçbir şekilde onu değiştiremiyorsan ve çocuğunuzun babasız büyümesine de gönlün razı gelmiyorsa yapacak tek birşey kalıyor geriye;

Kocan olmadan da vakit geçirebileceğine beynini alıştırmak..
Bazı kadınlarda nedense, ''kocam olmadan asla..''gibi bir düşünce hakimdir..

Arkadaş çevreleri yoktur, dünya kocalarından ibarettir ,gezme koca ile yapılır, alışveriş koca ile yapılır, Tv koca ile izlenir, çocuk koca ile parka götürülür, koca ile, koca ile..Kocaları olmadan nefes alamazlar onlar..(sözüm meclisten dışarı)

Şimdi diyeceksiniz ki, paylaşım yoksa neden evli kalayım?

Eeee boşan o zaman..
Çocuk var olmaz..Eee?

Deve ve diyar meselesi yani kısaca.. (ne kadar gerçekçiymiş bu söz yahu:) Kendine uğraşlar edin arkadaşım, evde kalmak seni bunaltmış, sadece eşini düşünür olmuşsun...Vakit geçirecek birşeyler bul, eşini fazla düşünme:), hepsi düzelir.

Son düzenleme:

Hayır canım seni çıldırtmak istemiyor, sanırım onun öğrenilmişliği bu:kızgın:.Kadın evde oturur, iş yapar,gezmez,hesap sormaz,sorgulamaz,off demez,hep güler,hiç kızmaz,daha doğrusu kızamaz diye düşünen ve bunu ısrarla sana dikte etmeye çalışan bir kocayla berabersin gibi geliyor.Çok üzgünüm çoook
Değiştirebilirsen ne aaala,ama bu tarzdaki erkekler değiştim der değişmez,değişemez,çünkü bünyesi kaldırmazkötükedihüso

bu tarz bir sorun yaşamadım ama fikir yürütecek olursam ; o evdeyken sende çocuğunu hazırla kendin hazırlan ve işim var biraz geleceğim de mesela.

o seni evdeyken nasıl bırakıyorsa sende aynısını yap ona. ama kocan buna sinirlenir erkeklik damarı kabarır sonu kötü olur dersen yapma.

fakat ufak tefekte olsa yaptığı eşekliği anlar diyorsan dene bence.

çok üzerine düşme. o evde yokken vakit geçiremiyorsan yani zaman geçmiyorsa pc de oyunlar filan oyna. yani aklını dağıt falan

evet bunu yapıyorum bazen,kızmıyor erkeklik damarıda kabarmıyor,nereye gittiğimi ve bi arkadaşla filan gidiyosam kim olduğunu sorar başka karışmaz ve hani ben evde yokum diye sıkıntıya girmez.biz yurtdışına geleli 1 sene oluyo kendisi biraz yoğun çalışıo,bana kendine çevre oluştur arkadaşlarınla takıl herzaman benden bekleme diyor(aman gez dolaş bana bulaşma tarzında biraz).ama nereye gittiğimi bilmez,dışardan gelip evede bulamazsa kızar,nekadar damarı varsa kabarır ben de çok kızgın değilsem nereye gittiğimi söylemeden çıkmam...

Çocuğum babasız büyümesin diyorsun ok, haklısın, evliliğin bir şekilde devam edecek tabii..

Öyle hemen ayrılmak olmaz..

Kocan konuşmaktan anlamıyorsa, evliliğin mantığı onun için çok farklıysa, hiçbir şekilde onu değiştiremiyorsan ve çocuğunuzun babasız büyümesine de gönlün razı gelmiyorsa yapacak tek birşey kalıyor geriye;

Kocan olmadan da vakit geçirebileceğine beynini alıştırmak..
Bazı kadınlarda nedense, ''kocam olmadan asla..''gibi bir düşünce hakimdir..

Arkadaş çevreleri yoktur, dünya kocalarından ibarettir ,gezme koca ile yapılır, alışveriş koca ile yapılır, Tv koca ile izlenir, çocuk koca ile parka götürülür, koca ile, koca ile..Kocaları olmadan nefes alamazlar onlar..(sözüm meclisten dışarı)

Şimdi diyeceksiniz ki, paylaşım yoksa neden evli kalayım?

Eeee boşan o zaman..
Çocuk var olmaz..Eee?

Deve ve diyar meselesi yani kısaca.. (ne kadar gerçekçiymiş bu söz yahu:) Kendine uğraşlar edin arkadaşım, evde kalmak seni bunaltmış, sadece eşini düşünür olmuşsun...Vakit geçirecek birşeyler bul, eşini fazla düşünme:), hepsi düzelir.

aman yok zaten okadar bende istemem helede alışverişte çünkü erkekler alışverişte hiç çekilmiyo,onlarada sorsan biz çekilmiyorzdur

kendine ugraslar bul madem o boyle mutlu sende oyle yap .arada cocugu ana birakip dolasabilirsin buna deli olurlar .kendini esine odaklama kendi kendinede biseyler yapabilecegini goster esine ve eve geldigindede mutlu olmasan bile gunun nasil guzel gectigini anlat ona abarta abarta .hic ona beni buraya gotur buraya getirdeme ..bak bu sure sonra o koscak ardindan seninle olabilmek icin .

kendine ugraslar bul madem o boyle mutlu sende oyle yap .arada cocugu ana birakip dolasabilirsin buna deli olurlar .kendini esine odaklama kendi kendinede biseyler yapabilecegini goster esine ve eve geldigindede mutlu olmasan bile gunun nasil guzel gectigini anlat ona abarta abarta .hic ona beni buraya gotur buraya getirdeme ..bak bu sure sonra o koscak ardindan seninle olabilmek icin .

bu sabah bi arkadaşa kahvaltıya gittim çocuğu eşime bırakıp,10.30 da gittim,13.00 te döndüm,5 karış surat nerdeydin bu saate kadar diye...dünde misafirlerim vardıakşama kadar hazırlık,akşam ikram,misafirler gittikten sonra ortalığın toparlanması saat 2yi geçmişti işlerim bittiğinde.ona bana yardım edermisin dediğimde -kaldıki böyle ağır misafir olunca yardım isterim,kolay kolay yardım istemem o nazlanana kadar kendim yaparım diye-ben çok yorgunum dedi ,ki dün izin günüydü çocuğu aldı çıktı akşamda misafirle oturdu,ben 1 dakika oturmadım.güya bu sabah çocuğu bırakıp misafirlikte rahat edeyim dedim.çocuğu soranlarada gururla babası bakıyo bugün rahat rahat çayımı içeyim dedim ama eve dönünce 5 karış surat ve nerdeydin bu saate kadar deyince burnumdan geldi.ona dedimki bende arkadaşlara böyle böyle diyodum ama uzun sürmedi sağol gelir gelmez moralimi bozdun diye.biraz üzüldü gibi oldu aman nerdesin dedik çok bişeymi dedik gibilerinden filan..

anlayamıyorum,kendisi arkadaşlarınla takıl beni bunaltma der gidincede böyle yapar bi gün yüzüm gülse hemen moralimi bozmaya kalkar.zaten onada dedim sen benim mutlu olmamdan rahatsız oluyosun herhalde diye...çocuğu ona bıraktımya derdi o

X