En güzel bebek isimleri

hale_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2007
130
1
47
sevgili hamişler hadi gelin bebeklerimize koymayı düşündüğümüz erkek yada kız isimlerini paylaşalım ,belki aramızda tereddütleri olan karar veremeyen arkadaşlarımız vardır .böylelikle hem bu anlamda yardımcı oluruz hemde hiç aklımızda olmayan çok güzel isimlerle karşılaşır fikir değiştiririz .:)))
öyleyse ilk ben paylaşayım isimleri ,isimleri diyorum çünkü biz hala cinsiyetimizi öğrenemedik :)) kız olursa (BADE SU ) erkek olursa ( ARAS ) düşünüyoruz .hadi sıra sizlerde isimleri bekliyorum :)

Kızım olucak diğer topiğinde yazmıştım AZRA NAZ.ama erkek olursa TALHA BORA olucaktı.

kizim olursa ecrin-zumra, oglum olursa mert-efe koymayi dusunuyoruz

kız olursa beren erkek olursa emir ege mert yiğit diyoduk oğlumuz olcak ve adıda ege.

ya benımde oglum olacak ama ısım bulamıyorum dıger olmun ısmı mehmetalı ona uyugn olsun ıstıyorum kızlar yardım edin

sevgili hamişler hadi gelin bebeklerimize koymayı düşündüğümüz erkek yada kız isimlerini paylaşalım ,belki aramızda tereddütleri olan karar veremeyen arkadaşlarımız vardır .böylelikle hem bu anlamda yardımcı oluruz hemde hiç aklımızda olmayan çok güzel isimlerle karşılaşır fikir değiştiririz .:)))
öyleyse ilk ben paylaşayım isimleri ,isimleri diyorum çünkü biz hala cinsiyetimizi öğrenemedik :)) kız olursa (BADE SU ) erkek olursa ( ARAS ) düşünüyoruz .hadi sıra sizlerde isimleri bekliyorum :)

Canim, Bade 'içki, kadeh, şarap' demek...

ben de hamişim.daha cinsiyetini bilmiyoruz.benim nişanlıyken rüyama girmişti bebeğimin ismi.kızın olacak adını da,NıDA SU koy dediler bana.elime yazıp verdiler bu ismi.ikinci hamileliğim bu.ilk bebeğimin kalbi durdu kürtajla aldılar 7 ay önce ,bu ikinci meleğim.inşallah rabbim bu sefer kucağımıza almayı nasip eder.oğlum olursa da EGE koymayı düşünüyoruz.kız olarak rüyama girmeseydi,eşim DERıN ismini istiyordu.hayırlısı olsun.

Ne yazıkki Bade isminin anlamı bazı yerlerde yanlış anlamalara neden olacak şekilde eksik yazılıyor. Oysa Tasavvuf içindeki ve aşık edebiyatındaki "aşk" ve "şarap" a denk gelir. Bahsedilen içki alkol anlamı ile değil ilahi aşka ulaşma yolu olan bir mecazdır. Bazı aşıklar rüyalarında bade içerek bu ilhamı alabilmişlerdir. Kuran’da da "sonra" anlamında Basu Bade’l Mevt’de geçmektedir.
sabriye arkadaşım bu açıklamayı özellikle senin için yaptım :) bizim kulağımıza hoş geliyor önemli olanda bu değilmi,kaldı ki daha kızımızın olacağıda bellideğil :))

X