Yabanci sevgilimi (narsist) annemle nasil tanistircam?

Yasak olmasına rağmen neden dini yorumlar yazıldı ve dini yorumlar üzerinden polemik çıktı acaba? Herkesin inancı kendisini ilgilendirir, ayrıca cidden her dini yorumda biraz daha şaşırıyorum, bildiğinizi zannettiğiniz birçok şeyi yanlış biliyor insanları da yanlış bilgilendiriyorsunuz, dini konu ve mesajların yasak olmasının bir sebebi de bu zaten.

Bu kadar kin güttüğü insanların ülkesinde ne işi var annenizin ya, çıksın gelsin vatanına😬

Heee dimi kendi yurt dışında şartlar da kızına illa türk bulacak ayrıca oraya kapak atmak isteyen yurdum çakal carloslarına mı kaldı bu kızçe. Muhtemelen onu çıkış bileti olarak görücek.

Heee dimi kendi yurt dışında şartlar da kızına illa türk bulacak ayrıca oraya kapak atmak isteyen yurdum çakal carloslarına mı kaldı bu kızçe. Muhtemelen onu çıkış bileti olarak görücek.
Böyle ekmeğini yediği vatanı kötüleyenleri gördükçe deli oluyorum Gama 😬 Çakal Carloslar mı agahjaksk 🤣

Baba baskın gelmiyor mitokondriyal dna olarak bile zeka dahil anneden geçiyor bilimsel olarak bu böyle zaten bunun dışında çevrende yabancı evlilikler varsa genellikle görürsün ki annenin soyu daha baskın geliyor. Çünkü bebeği anne büyütüyor yabancı erkekle evli olan tanıdıklarımıza baktığımda da bu böyle türkiyeye iki kez gelen çocuk şakır şakır türkçe konuşuyor sebebi annesi Türk!
Bir de yabancı kadınların büyüttüklerine bakın genelde onların kültürünü alıyor çocuklar

Doğru tespit. Arap krallar İngilizlerle evlenmiş hani dikkat edersek bir ingilizden daha iyi aksan da ingilizce konuşuyorlar. Misal Ürdün kralı hayat şekli de modern duruyor anneden aldığı belli... 🤗

Benim sevgilimde yabancı ama ailem hiç takmaz din ırk falan😂boşver ya zaten annen iyi biri değilmiş ona ters düşsen ne olacak?tanışmak istemezse tanışmasın baban kardeşin tanışsın kendi bilir.hiç türk adetlerini sallamaz evlenirdim direkt.

yabancı bir erkek bulsam ben de evlencem valla. hatta küçükken anneme ben yabancıyla evlencem Türk erkeği ile evlenmem demiştim :) Türk biriyle evlendim de noldu sanki. başıma iş açtı. Türk biriyle evlenince sadece o kişiyle evlenmiyorsun ki ailesiyle evleniyorsun. her şeye burunlarını sokuyorlar. yabancılar ne güzel relax.
annenizi ikna edersiniz zaten babanız ile tanışmış. mis gibi işi de var daha ne :)

yabancı bir erkek bulsam ben de evlencem valla. hatta küçükken anneme ben yabancıyla evlencem Türk erkeği ile evlenmem demiştim :) Türk biriyle evlendim de noldu sanki. başıma iş açtı. Türk biriyle evlenince sadece o kişiyle evlenmiyorsun ki ailesiyle evleniyorsun. her şeye burunlarını sokuyorlar. yabancılar ne güzel relax.
annenizi ikna edersiniz zaten babanız ile tanışmış. mis gibi işi de var daha ne :)
Cok tesekkür ederim bu yorumlar icimi rahatlatti ya 💕🥰

19 yaşında ve muhteşem biri, ne manada? Birkaç yıl evli kalırım sorun olmaz diyorsan buyur

sende mi yav🤦‍♀️
gayet düzgün ve anlaşılır yazmış niye herkes 19 yaşında olduğunu düşündü anlamadım.
25 yaşındaymış konu sahibesi 19 yaşındayken tanışmışlar çocukta 26 yaşındaymış.

25 yaşında biri kiminle evlenmek istediğine karar verebilir. Annenize tanıştırmak istediğinizi ve evlenmekte kararlı olduğunuzu söyleyin. Verdiği cevaba göre bir yol çizersiniz.

sende mi yav🤦‍♀️
gayet düzgün ve anlaşılır yazmış niye herkes 19 yaşında olduğunu düşündü anlamadım.
25 yaşındaymış konu sahibesi 19 yaşındayken tanışmışlar çocukta 26 yaşındaymış.
25 yasindayim. 19 yasinda muhtesem biriyle karsilastim
Bunu yazınca başka ne anlaşılır ki? Senin yazdığın açıklamayı arka sayfalarda mı yapmış, oraları okumadım. İşte bunlar hep yurtdışı😂

Müslüman kadın müslüman olmayan erkekle evlenemez ha ama sizin için onemsizse siz bilirsiniz tabi din önemli değil herkesin dini kendine diyorlar yarın bigun çocuğunuz olacak hristiyan olmasını istermiydiniz?eğer bunlar sizin için onemli değilse yarın bigun cocugunuz hristiyanlığa inaninca siz sorun etmeyeceksiniz neden olmasın?
Başkasini bilemem ama ben Müslümanım ve bu benim için çok büyük problem hatta benim için bı felaket Allah korusun.
Artik yeter ya vallahi yeter Müslümansan en büyük sensin tamam sen Allaha şirk koştuğun bile farkında değilsin dönüp bir bakarsın.. kim neyi ne yaptigindan seni ilgilendirmiyor yasaksa sana yasak.. siz burda oturmussun baskiyla baski uygulamaya calisiyorsun. 1 kere söyle 100 kere degil.

Bence Türkçeniz ve kendinizi ifade ediş şekliniz çok güzel tebrik ederim 🥰 İlişkiniz çok güzel bir ilişkiye benziyor. Anneniz kendi evlenmiş sırasını savmis. Sizin eşinizi seçme hakkı yok. Sınavdan sonra babanız ve kardeşiniz ile tanıştırin anneniz isterse gelsin. Ben bu adamı seviyorum ister kabul et ister etme yapacak bir şey yok annecim kusura bakma benim hayatım benim kararım ben böyle uygun gördüm diyecek olgunluğa sahipsiniz. Biliyorum zor ama ben sizde o gücü gördüm. Zamanla kabul edecektir hele ki torunları olduktan sonra zaten bir şekilde kabul eder. Yani etmezse de kendisi bilir bu yüzden çocuğuna küsmek istiyorsa küssün. Suçluluk duymamaya çalışın. Sevmişsiniz güzel bir ilişki kurmussunuz 6 senedir beraber olduğunuz insana hala bu duygularınızı korumusunuz bunlar çok değerli şeyler siz kendinizi onayliyorsaniz başka kimsenin annenizin bile onayınıza ihtiyacınız yok. Eh tabi insan istiyor ki ailesi hep arkasında olsun anlayışlı olsun destekçisi olsun koşulsuz sevsin ama insanların çoğu da bu ayrıcalığa sahip değil. Size me mutlu ki en azından akıllı güçlü egitimli bir insansınız güzel ilişkiler kurmussunuz kardeşiniz yanınızda. Olan şanslarımizla idare edeceğiz artık 😁

Konuyu ben mi açtım 😂 benim de internette milliyetçi İslami sayfa admini, ırkçı, narsist özellikler taşıyan, gürültücü bir annem var ve kara kara yabancı sevgilimle nasıl tanistiririm diye düşünmekten rahat uyuyamıyorum 😂
O yüzden kendime veremedigim aklı sana vereyim;
Zaten ayrı evde yaşıyorsun, zaten yaşam tarzin annene çok aykırı. Yani sen başkasıyla da evlensen annen zaten çok memnun olmayacaktı. Annen genel olarak mutsuz bir insan. O yüzden istediğini desin, zaten kapın kapalı. Canını sıktığı tek yer whatsappsa ona da okey, yazsın, dursun. "Nikahsız yaşamam daha mı iyi olur, sen de katıl belediyede kıyalım nikahimizi" dersin.

Konuyu ben mi açtım 😂 benim de internette milliyetçi İslami sayfa admini, ırkçı, narsist özellikler taşıyan, gürültücü bir annem var ve kara kara yabancı sevgilimle nasıl tanistiririm diye düşünmekten rahat uyuyamıyorum 😂
O yüzden kendime veremedigim aklı sana vereyim;
Zaten ayrı evde yaşıyorsun, zaten yaşam tarzin annene çok aykırı. Yani sen başkasıyla da evlensen annen zaten çok memnun olmayacaktı. Annen genel olarak mutsuz bir insan. O yüzden istediğini desin, zaten kapın kapalı. Canını sıktığı tek yer whatsappsa ona da okey, yazsın, dursun. "Nikahsız yaşamam daha mı iyi olur, sen de katıl belediyede kıyalım nikahimizi" dersin.

Mustakbel esimi hacı dedemlerle nasıl tanistiricam diye düşünürken ben 😅 ya bence de zaten bizim ailelerin yüzde 80i kimi seçersen seç beğenmiyorlar. Memleketlisi birini de getirse bence bu anne diyecek bir şey bulurdu.

Cocuklugum travmatik gectigi icin coğu şeyi hatirlamiyorum. Cocukluktan ciktigimda, kendi karakterimi fikirlerimi olusturmaya basladigimda, aksamlari 7 de degilde 10-12 arasinda eve gelmeye basladigimda (herzaman haber vererek) sorunlar basladi. Ondan önce sadece karnimin tok olmasi üzerimde elbisem olmasi yetiyordu.

Annemin kendi saclarini yolup bagirdigini hatirliyorum. Cok kücük sacma olaylardandi. Sebebini bile hatirlamiyorum. Florbol oynuyordum mesela. Okul cikisinda evde yemek yiyip 7-9.30 kadar aksam antrenman olurdu. Döverdi söverdi. 19/20 yaslarindaydim. Böyle birsey yapmak icin normal bir yaş degil.

Başını yerlere vururdu ölsemde kurtulsam diye bagirirdi. Daha cok sey var. Vücudum bu travmalari hatirliyor ama aklim unutmus.

Yurt dışında doğdum ve büyüdüm. Annem buranin dilini ögrenmedi, buranin insanlariyla tanismadi. Arkadaşı yok. Hayatta en çok önemsediği şey el alemin ne düsündügü.

Bu yüzden akrabalardan ne zaman zarar gördüysem susturuldum. Görmezden gel. Birsey olmaz kuzenlerin degil mi. Ve ben onlardan aslinda cok zarar gördüm. Yemek yiyemez hale geldim üzüntüden, panik ataklari yasadim. Asla hic bir kücük kizin bunlari yasamasini istemem.

Ill kez maas aldigimda annem ona bütün parami vermemi istedi. Ihtiyaci oldugundan degil. Hayir dedigimde „Ben işimden istifa edeyimde gör, bu evi sen gecindirirsin“ demisti. 1-2 yil sonra bu konuyu actigimda „Blöf yaptim, ana degilmiyim? Hic mi birsey diyemicem?“ demisti.

O günden beri asla güvenmiyorum. Ben koruyamadi be beni o da kullanmak istedi.

23 yasimda kendi evime ciktim. Artik sirf whatsappten psikolojik siddet uygulayabildi, kontrolu kaybetti.

3 yil terapiye gittim ve bu cok yardimci oldu.

Fazla uzattim, konuya geliyorum kusura bakmayin.

25 yasindayim. 19 yasinda muhtesem biriyle karsilastim. O günden beri asla beni yanliz birakmadi, herzaman yanimda oldu, herzaman anlayisliydi. Sevgilim isvicreli. Ben isvicrede dogdum büyüdüm. Buranin kültürüyle, buranin insaniyla. Burda dünyanin her kösesinden insanlar var. Bircok ülkenin muhtesem insanlariyla ve uzak durulmasi gerektigini düsündügüm insanlariyla tanistim.

Insani insan yapan irk yada din degil, kendi insanligi oldugunu anladim.

Ama annem cok irkcidir. Ondan uzak oldugu süre kimseyi kötülemez. Ama benim herzaman türk bi müslümanla, hatta en güzeli ayni sehirden gelen bi adamla evlenmemi istedi.

Yillardir böyle birsey mümkün degil, kafamiz uymaz, yeterki herseyden önce insan olsun diyorum. Hayir herseyden önce türk müslüman olcak diyor. Sirf müslüman olmak bir insani iyi yapmaz ki.

Babam daha modern, daha anlayisli. En azindan dinler. Biraz zor bazen anlasmak cünki bircok beyin amelyati gecirdi ve artik cok pasif. Kendisi 73 yasinda. Annem 65 yasinda.

Bir kere erkek arkadasimi sadece arkadas olarak eve getirdim tanistirdim, 2-3 yil oldu. Annem mutfaga saklandi, kapiyi acip öldürtesi bakislar atti bana ve sevgilime. Babam saygili bi sekilde yanina oturdu, kahve ikram etti. Annem sevgilimi insan yerine bile koyamadi.

Arkadaslar ben zaten cok yorgunum yine cok büyük bir savas var önümde. Tanistircam bu ayin sonunda (kardesim lütfen sinavlarimdan sonra söyle, o stresi simdi kaldiramam dedi).

Ama lütfen bana abla olarak akil fikir verin. Siz olsaniz nasil tanistirisiniz? Hangi ortamda?

Ben babamla disarda konusmayi düsünüyorum. Sonra babam, sevgilim ben ücünüz oturup tanisalim diye düsündüm. Kardesim 21 yasinda, zaten arkamda duruyor.

Almanyada daha önce bi kuzenim gecen sene yari alman yari türk birisiyle evlendi. Ismi tamamen alman, annesi alman babasi türk. Kendisi türkce konusmuyor. Heralde müslüman oldugu icin daha kolay olmus.

Ben acikcasi dindar bir insan degilim, gercek anlamda inandigim tek sey sevgi ve saygi dünyanin her irkina karsi. Her hayvana karsi. Sevgilim hiristiyan ama o da benim kadar dindar, yani hic degil. Burda cogu insan öyle zaten. Din cok büyük bir rol oynamiyor. Önemli olan insanlik.

Ama annem asimile olamadi. Bu fikirleri duymak istemiyor cünki farkli düsünüyor ve benide öyle düsünmeye zorluyor.

Bilmiyorum. Sadece icimi dökmek istedim. Kimsem yok. Akil fikir almak istedim.

Evlenip yakin zamanda anne olmayi, güzel mutlu sicacik bi aile kurmayi hayal ediyorum.
siz o ülkenin kültüründe büyümüşünüz o nedenle size sıkıntı olacak bir kültür farkı durumu olmaz, yaşlar yakın, düşünce tarzınız aynı ise dinin farklı olması bir engel değil bence hem ilerde çocuğunuz olursa çok dilli çok kültürlü olur çok büyük bir şans bence.
Müslümanım mezhebim Hanefi ve Türk üm ama yabancı flörtüm de oldu, Kürt yada Alevi sevgililerim de oldu, din dil ırk bunlar değil önemli olan anlaşmak sevmek bence.

Zaten bir planınız var ve en mantıklısı da bu. Önce babanızla konuşmak. Annenizi ikna konusunda da babanız ve kardeşinizden yardım almak.
Anneniz ikna olur ya da olmaz, diyemiyorum çünkü insanların ne yapacağını kestirmek zor ve zamanla hepimiz değişiyoruz. Belki anneniz de zamanla kabullenir. Kabullenmese de yapacak bir şey yok. Siz sevgilinize ve sevginize inanmışsınız, kimseyi inandırmak zorunda değilsiniz. Size verecek bir tavsiyem yok. Sadece kendinizi yalnız hissetmeyin diye yazmak istedim. İyi dileklerim sizinle.

X