Yabanci sevgilimi (narsist) annemle nasil tanistircam?

Burda benim fazla kuzenim yok. Sadece fikir aldigim kuzen var, digerledini tanimiyorum görüsmüyoruz (onun 3 kardesi yani). Almanyada bana cok zarar veren kuzenler var, onlar zaten bayilir böyle zor bir durumda olmama, asla arkamda durmazlar.

Cagirabilcegim sadece arkadaslar var.

Sevgilim nikahi kilisede kiymak istiyor. Dindar degil ama bu da onlarin töresi. Töresine deger verdigi icin istedi. Hiristianlikla bi sorunum olmadigi icin benim icinde sorun degil. Istersen farkli da olabilir dedi.

Yani ben akrabalara nikahtan önce haber vercem, ama onlar karsi olcak cünki annem de arkamda olmayacak? O durumda ne diyecegim? Amca, hic görüsmüyoruz ama evleniyorum ben haber vermek istedim. Sonra bana telefonda yanlis yaptigimi söyleyecek hepsi... Bu durumda ne yapacagimi bilmiyorum. En kolayi annemin ikna olmasi :KK43:
Canım benim doğma büyüme İsviçre'de yaşıyorsun ama genetik kodlar işlemiş atamıyorsun😅😅 görüşmediğin amcaya kuzene yada diğer akrabalara açıklama yapmak zorunda değilsin. Nasihat verme haddini kendilerinde nasıl görürler.
Benim yaşam tarzıma göre bende emeği olan insan bana yorum yapabilir, akıl verebilir manevi olarak yanımda olan insana kıymet veririm. Kan bağı vs. önemli değildir benim için.
Benim evlendiğimi halalarım ve amcalarım çocuğum olduktan sonra tesadüfen öğrenmişti düşün yani😂 kimseye açıklama yapmak zorunda değilsin. Sevdiğin akrabalarını düğününe davet et herkes duyar zaten. Canını sıkacak insanların da telefonunu açma, ben olsam böyle yapardım.

Cocuklugum travmatik gectigi icin coğu şeyi hatirlamiyorum. Cocukluktan ciktigimda, kendi karakterimi fikirlerimi olusturmaya basladigimda, aksamlari 7 de degilde 10-12 arasinda eve gelmeye basladigimda (herzaman haber vererek) sorunlar basladi. Ondan önce sadece karnimin tok olmasi üzerimde elbisem olmasi yetiyordu.

Annemin kendi saclarini yolup bagirdigini hatirliyorum. Cok kücük sacma olaylardandi. Sebebini bile hatirlamiyorum. Florbol oynuyordum mesela. Okul cikisinda evde yemek yiyip 7-9.30 kadar aksam antrenman olurdu. Döverdi söverdi. 19/20 yaslarindaydim. Böyle birsey yapmak icin normal bir yaş degil.

Başını yerlere vururdu ölsemde kurtulsam diye bagirirdi. Daha cok sey var. Vücudum bu travmalari hatirliyor ama aklim unutmus.

Yurt dışında doğdum ve büyüdüm. Annem buranin dilini ögrenmedi, buranin insanlariyla tanismadi. Arkadaşı yok. Hayatta en çok önemsediği şey el alemin ne düsündügü.

Bu yüzden akrabalardan ne zaman zarar gördüysem susturuldum. Görmezden gel. Birsey olmaz kuzenlerin degil mi. Ve ben onlardan aslinda cok zarar gördüm. Yemek yiyemez hale geldim üzüntüden, panik ataklari yasadim. Asla hic bir kücük kizin bunlari yasamasini istemem.

Ill kez maas aldigimda annem ona bütün parami vermemi istedi. Ihtiyaci oldugundan degil. Hayir dedigimde „Ben işimden istifa edeyimde gör, bu evi sen gecindirirsin“ demisti. 1-2 yil sonra bu konuyu actigimda „Blöf yaptim, ana degilmiyim? Hic mi birsey diyemicem?“ demisti.

O günden beri asla güvenmiyorum. Ben koruyamadi be beni o da kullanmak istedi.

23 yasimda kendi evime ciktim. Artik sirf whatsappten psikolojik siddet uygulayabildi, kontrolu kaybetti.

3 yil terapiye gittim ve bu cok yardimci oldu.

Fazla uzattim, konuya geliyorum kusura bakmayin.

25 yasindayim. 19 yasinda muhtesem biriyle karsilastim. O günden beri asla beni yanliz birakmadi, herzaman yanimda oldu, herzaman anlayisliydi. Sevgilim isvicreli. Ben isvicrede dogdum büyüdüm. Buranin kültürüyle, buranin insaniyla. Burda dünyanin her kösesinden insanlar var. Bircok ülkenin muhtesem insanlariyla ve uzak durulmasi gerektigini düsündügüm insanlariyla tanistim.

Insani insan yapan irk yada din degil, kendi insanligi oldugunu anladim.

Ama annem cok irkcidir. Ondan uzak oldugu süre kimseyi kötülemez. Ama benim herzaman türk bi müslümanla, hatta en güzeli ayni sehirden gelen bi adamla evlenmemi istedi.

Yillardir böyle birsey mümkün degil, kafamiz uymaz, yeterki herseyden önce insan olsun diyorum. Hayir herseyden önce türk müslüman olcak diyor. Sirf müslüman olmak bir insani iyi yapmaz ki.

Babam daha modern, daha anlayisli. En azindan dinler. Biraz zor bazen anlasmak cünki bircok beyin amelyati gecirdi ve artik cok pasif. Kendisi 73 yasinda. Annem 65 yasinda.

Bir kere erkek arkadasimi sadece arkadas olarak eve getirdim tanistirdim, 2-3 yil oldu. Annem mutfaga saklandi, kapiyi acip öldürtesi bakislar atti bana ve sevgilime. Babam saygili bi sekilde yanina oturdu, kahve ikram etti. Annem sevgilimi insan yerine bile koyamadi.

Arkadaslar ben zaten cok yorgunum yine cok büyük bir savas var önümde. Tanistircam bu ayin sonunda (kardesim lütfen sinavlarimdan sonra söyle, o stresi simdi kaldiramam dedi).

Ama lütfen bana abla olarak akil fikir verin. Siz olsaniz nasil tanistirisiniz? Hangi ortamda?

Ben babamla disarda konusmayi düsünüyorum. Sonra babam, sevgilim ben ücünüz oturup tanisalim diye düsündüm. Kardesim 21 yasinda, zaten arkamda duruyor.

Almanyada daha önce bi kuzenim gecen sene yari alman yari türk birisiyle evlendi. Ismi tamamen alman, annesi alman babasi türk. Kendisi türkce konusmuyor. Heralde müslüman oldugu icin daha kolay olmus.

Ben acikcasi dindar bir insan degilim, gercek anlamda inandigim tek sey sevgi ve saygi dünyanin her irkina karsi. Her hayvana karsi. Sevgilim hiristiyan ama o da benim kadar dindar, yani hic degil. Burda cogu insan öyle zaten. Din cok büyük bir rol oynamiyor. Önemli olan insanlik.

Ama annem asimile olamadi. Bu fikirleri duymak istemiyor cünki farkli düsünüyor ve benide öyle düsünmeye zorluyor.

Bilmiyorum. Sadece icimi dökmek istedim. Kimsem yok. Akil fikir almak istedim.

Evlenip yakin zamanda anne olmayi, güzel mutlu sicacik bi aile kurmayi hayal ediyorum.
Size çok üzüldüm. Sırf anneniz sizi bu kadar yıprattığı için gidin nikahı Basın diyorum. Normalde ben dindar biriyim ama dini hassasiyeti olmayan birine de bu konuda akıl verecek değilim. Acıyla geçen çocukluğunuzun telafisi için gidin evlenin derim

ahaha müslümanım tatlı kız
burada tek sorun sendeki zeka seviyesi o yüzden tartışmıycam daha fazla seninle.
iyi geceler.
Zeka seviyeniz okadar yuksekki ayetlerin indiği toplumun yapisni görmeyecek kadar
Ha inanmayın vokta önemli değil ayetler o topluma göre indi ve bizde muslumansak imam ediyorsak o ayetlerin indiği ortama göre yorumlamaliyiz ve kabul etmeliyiz
O zeka seviyenizi başka şeylerle yaristirin alintilamayin beni.

Evet var. Yahudi olunmaz, yahudi bir anneden yahudi doğulur. Yahudiler için bu önemlidir
Onu inkar etmiyoruz zaten Kur'an'ın indiği coğrafyanın kadına verdiggi yer ne kadar belli Arap coğrafyasında heleki 1400 yıl önce kadınn adımı vardi ?şimdi bile tam anlamıyla yok

Burda benim fazla kuzenim yok. Sadece fikir aldigim kuzen var, digerledini tanimiyorum görüsmüyoruz (onun 3 kardesi yani). Almanyada bana cok zarar veren kuzenler var, onlar zaten bayilir böyle zor bir durumda olmama, asla arkamda durmazlar.

Cagirabilcegim sadece arkadaslar var.

Sevgilim nikahi kilisede kiymak istiyor. Dindar degil ama bu da onlarin töresi. Töresine deger verdigi icin istedi. Hiristianlikla bi sorunum olmadigi icin benim icinde sorun degil. Istersen farkli da olabilir dedi.

Yani ben akrabalara nikahtan önce haber vercem, ama onlar karsi olcak cünki annem de arkamda olmayacak? O durumda ne diyecegim? Amca, hic görüsmüyoruz ama evleniyorum ben haber vermek istedim. Sonra bana telefonda yanlis yaptigimi söyleyecek hepsi... Bu durumda ne yapacagimi bilmiyorum. En kolayi annemin ikna olmasi :KK43:
kast ettiğim amcanı sen çağır değildi belki baban çağırmak isterse diye demiştim --bu annen bu kadar ortalığı yıkıyor siz hiçbiriniz mi kimseyle görüşmüyorsunuz? o zaman kimin için yıkılıyor bu ortalık anlamadım ki? sen görüşmüyorsundur ama babana dersin baba çağırmak istediklerini çağır, kendileri bilir isteyen gelir. zaten avrupaya tr'den kimse gidemez de (gerçi bizimkiler gidiyor) işte baban köyle konuşurken bizim kız da evleniyor der, onlar da ha hayırlı olsun der. (en fazla kapatınca x'in kızı var ya gavurla evleniyormuş derler bitti) bu kadar.

bak annesi istemediği halde gidip evlenen kuzen de var bende (bende >200 tane kuzen var, istediğin her model bulunur). annesi kimseyi aramadı çağırmadı, biz baba tarafıydık babasından duyduk, komşulardan duyduk, ortak lise arkadaşlarımızdan duyduk...duyduk da duyduk. ailede bir iletişim varsa birileri birilerinden duyar normalde olan budur.

o zaman sen sadece o görüştüğün kuzeni çağırcaksın.

annenin ikna olmasına da çok bel bağlama, zor o biraz. ama olur belki. inşallah diyelim.

Bende müslümanım ama artık gına geldi gerçekten şu ataerkil düşünce tarzından, bu müslümanlık herşeyde olduğu gibi yine sadece ve sadece kadında mi geçerli? Birçok aile de yabancı gelin var ve ne hikmetse hep çok seviliyor ayrı bir kefeye koyuluyorlar. Gelinimiz yabancı diye hoşnut bir şekilde söylenirken, onlara nikah düşüyorda roller değişti mi ne oluyor? Tabi söz konusu kadın olunca hopp din öne sürülüyor. Müslümanlık dini çok güzel bir din, anlayış dini ama kitaba göre değil kulaktan dolma bilgilerle, ataerkil zihniyetle ilerlendiği için ilerleyemiyoruz ya.
Konuda uzman degilim ama bildigim kadariyla tamda dediginiz durum söz konusu, erkek icin musluman olmayan kadinla evlenmekte bir sorun yok dinen kadin için icin ayni şey gecerli degil. "İnananlar icin kural boyle." Bunu da cogunluk bilmiyor galiba. Bunun bazi nedenleri varmiş ilgilenen arastirabilir.🙄

Konu sahibi siz de evlenecekseniz illa annenizin onayini, sevgilinizi sevmesini filan beklemeyin. Oldu bittiye getirirdim ben olsam. Erkek arkadasinizi ufaktan uyarin anne hakkinda hani annenizin sizi utandiracagini dusunuyorsaniz. Zorla olmaz tanisma

Dini geçtim renk meselesini bile sorun ediyorlar sosyal medya da vardı biri ailesini de ikna etti siyahi biriyle evlendi çok tatlış bebeği var ya ben cidden bayılıyorum melez bebeklere... 😍 Aileler illaki kabulleniyor yaa öyle veya böyle. İlla ki kusur aranır.

L lumos1998 benim annemde az bucuk boyleydi. Bende yurtdisinda dogdum,hala burda yasiyorum.
Erkek kardesim, buranin yerlisi ile evli. Basta annem mirin kirin etti ama sorun cikaramadi.
Suan 10 senedir evliler. 2 de cocuklari var. Ailelerde cok iyi anlasiyor. Ama senin annen iflah olmaz 🫣

sizin durumunuz da olsam sanırım babamla tanıştırır konuşur ve evlenirim eğer niyetiniz evlenmek ise.
Annenizin o öldüresiye bakışlar attı dediği sahne gözümde canlandı 🤦
Dünyanın sadece kendi istekleri etrafında dönmediğini anlaması gerekiyor maalesef.
istekleri olmayınca kafasını taşlara vuracak kadar narşist mi yoksa egoist mi karar veremedim.
Bu yaşına gelmiş hala benim isteklerim benim duygularım diyen bir insanı değiştiremezsiniz, çok da uyumlu bir tanışma ortamı yaratacağını sanmiyorum annenizin o yüzden kendi kararınızı kendiniz verin oda tanışmayı versin.
çok istiyorsa zamanla kendisi tanışır.

Cocuklugum travmatik gectigi icin coğu şeyi hatirlamiyorum. Cocukluktan ciktigimda, kendi karakterimi fikirlerimi olusturmaya basladigimda, aksamlari 7 de degilde 10-12 arasinda eve gelmeye basladigimda (herzaman haber vererek) sorunlar basladi. Ondan önce sadece karnimin tok olmasi üzerimde elbisem olmasi yetiyordu.

Annemin kendi saclarini yolup bagirdigini hatirliyorum. Cok kücük sacma olaylardandi. Sebebini bile hatirlamiyorum. Florbol oynuyordum mesela. Okul cikisinda evde yemek yiyip 7-9.30 kadar aksam antrenman olurdu. Döverdi söverdi. 19/20 yaslarindaydim. Böyle birsey yapmak icin normal bir yaş degil.

Başını yerlere vururdu ölsemde kurtulsam diye bagirirdi. Daha cok sey var. Vücudum bu travmalari hatirliyor ama aklim unutmus.

Yurt dışında doğdum ve büyüdüm. Annem buranin dilini ögrenmedi, buranin insanlariyla tanismadi. Arkadaşı yok. Hayatta en çok önemsediği şey el alemin ne düsündügü.

Bu yüzden akrabalardan ne zaman zarar gördüysem susturuldum. Görmezden gel. Birsey olmaz kuzenlerin degil mi. Ve ben onlardan aslinda cok zarar gördüm. Yemek yiyemez hale geldim üzüntüden, panik ataklari yasadim. Asla hic bir kücük kizin bunlari yasamasini istemem.

Ill kez maas aldigimda annem ona bütün parami vermemi istedi. Ihtiyaci oldugundan degil. Hayir dedigimde „Ben işimden istifa edeyimde gör, bu evi sen gecindirirsin“ demisti. 1-2 yil sonra bu konuyu actigimda „Blöf yaptim, ana degilmiyim? Hic mi birsey diyemicem?“ demisti.

O günden beri asla güvenmiyorum. Ben koruyamadi be beni o da kullanmak istedi.

23 yasimda kendi evime ciktim. Artik sirf whatsappten psikolojik siddet uygulayabildi, kontrolu kaybetti.

3 yil terapiye gittim ve bu cok yardimci oldu.

Fazla uzattim, konuya geliyorum kusura bakmayin.

25 yasindayim. 19 yasinda muhtesem biriyle karsilastim. O günden beri asla beni yanliz birakmadi, herzaman yanimda oldu, herzaman anlayisliydi. Sevgilim isvicreli. Ben isvicrede dogdum büyüdüm. Buranin kültürüyle, buranin insaniyla. Burda dünyanin her kösesinden insanlar var. Bircok ülkenin muhtesem insanlariyla ve uzak durulmasi gerektigini düsündügüm insanlariyla tanistim.

Insani insan yapan irk yada din degil, kendi insanligi oldugunu anladim.

Ama annem cok irkcidir. Ondan uzak oldugu süre kimseyi kötülemez. Ama benim herzaman türk bi müslümanla, hatta en güzeli ayni sehirden gelen bi adamla evlenmemi istedi.

Yillardir böyle birsey mümkün degil, kafamiz uymaz, yeterki herseyden önce insan olsun diyorum. Hayir herseyden önce türk müslüman olcak diyor. Sirf müslüman olmak bir insani iyi yapmaz ki.

Babam daha modern, daha anlayisli. En azindan dinler. Biraz zor bazen anlasmak cünki bircok beyin amelyati gecirdi ve artik cok pasif. Kendisi 73 yasinda. Annem 65 yasinda.

Bir kere erkek arkadasimi sadece arkadas olarak eve getirdim tanistirdim, 2-3 yil oldu. Annem mutfaga saklandi, kapiyi acip öldürtesi bakislar atti bana ve sevgilime. Babam saygili bi sekilde yanina oturdu, kahve ikram etti. Annem sevgilimi insan yerine bile koyamadi.

Arkadaslar ben zaten cok yorgunum yine cok büyük bir savas var önümde. Tanistircam bu ayin sonunda (kardesim lütfen sinavlarimdan sonra söyle, o stresi simdi kaldiramam dedi).

Ama lütfen bana abla olarak akil fikir verin. Siz olsaniz nasil tanistirisiniz? Hangi ortamda?

Ben babamla disarda konusmayi düsünüyorum. Sonra babam, sevgilim ben ücünüz oturup tanisalim diye düsündüm. Kardesim 21 yasinda, zaten arkamda duruyor.

Almanyada daha önce bi kuzenim gecen sene yari alman yari türk birisiyle evlendi. Ismi tamamen alman, annesi alman babasi türk. Kendisi türkce konusmuyor. Heralde müslüman oldugu icin daha kolay olmus.

Ben acikcasi dindar bir insan degilim, gercek anlamda inandigim tek sey sevgi ve saygi dünyanin her irkina karsi. Her hayvana karsi. Sevgilim hiristiyan ama o da benim kadar dindar, yani hic degil. Burda cogu insan öyle zaten. Din cok büyük bir rol oynamiyor. Önemli olan insanlik.

Ama annem asimile olamadi. Bu fikirleri duymak istemiyor cünki farkli düsünüyor ve benide öyle düsünmeye zorluyor.

Bilmiyorum. Sadece icimi dökmek istedim. Kimsem yok. Akil fikir almak istedim.

Evlenip yakin zamanda anne olmayi, güzel mutlu sicacik bi aile kurmayi hayal ediyorum.
Annen benim annemin daha hafif haliymiş. Annene söyleme baban bilsin yeter

Zeka seviyeniz okadar yuksekki ayetlerin indiği toplumun yapisni görmeyecek kadar
Ha inanmayın vokta önemli değil ayetler o topluma göre indi ve bizde muslumansak imam ediyorsak o ayetlerin indiği ortama göre yorumlamaliyiz ve kabul etmeliyiz
O zeka seviyenizi başka şeylerle yaristirin alintilamayin beni.
ya bir şey soracağım geçenlerde bir haberde okumuştum arap kraliyet ailesinden biri paraları çatır çatır rihanna ile yiyordu şimdi şıhlara şeyhlere serbest prensleri krallara serbest gariban halkamı yasak sadece bu söylenenler?

X