Saç Şekillendiriciler Sa maasn nasl kullanyorsunuz?

y_yazyagmuru

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2008
97
0
36
kızlarr maşa yapmak için ; önce düz fön çekip daha snra maşa ugulamak mı daha güzel oluyor ,
yoksa saça doğal halinde mi maşa yapmakk daha güzel oluyorr ?
siz nasıl yapiyorsunuz? :eek:

doğal haliyle yap hem çok yıpratırsın saçını fön+maşa hemde fönle şekil verildiği için bukleler tam olmuo

aradaşlar saçı nasıl sarıyorsunuz maşaya ben maşa aldım bi kaç deneme yaptım hiiç beceremedim

Ben ya hafif nemli temiz saça köpük uygulayıp yapıyorum ..
Ya da temiz olmayan saça doğrudan uyguluyorum sonra sprey sıkıyorum.

maşayı temiz ve kuru saça uyguluyorum çok zarar görmemesi için saçımın saçlarım ıslakken gliserin sürüyorum öyle kurutuyorum daha sonra maşayla sarıyorum maşayı saçtan ayırınca parmağıma dolayıp şekil veriyorum öylece bırakıyroum

maşayı saçımı istediğim kalınlığa göre tutam halinde aldıktan sonra uçlarından sıkıştırıyorum maşaya daha sonra üzerine maşanın yettiği kısıma kadar sarıyorum saçlarımın diplerini çok sarmıyorum daha doğal durması için bayanssulusmile

maşayı saçımı istediğim kalınlığa göre tutam halinde aldıktan sonra uçlarından sıkıştırıyorum maşaya daha sonra üzerine maşanın yettiği kısıma kadar sarıyorum saçlarımın diplerini çok sarmıyorum daha doğal durması için bayanssulusmile
hmm yani sen sadece saçının ucunu tuturup kıskacı kapatıyosun onun üzerine sarıyosun geri kalan saçı..?
ben kıskacı ,saçımın hepsini doladıktan sonra kapatıyorum, yanlış yapıyorum dimi ?zaten zorlanıyorum da öyle yaparken..

yanlış değil aslında doğru yöntemi kullanıyorsunuz ama ben çok zorlanıyorum öyle yaparken o yüzden uçlarını sıkıştırıp sarmaya başlıyorum opuyorumnanaktan

ya ben su dalgası gibi hafif dalga istiyorum kuaför perma yaparız dedi iri dalgalısı oluyomuş onun..daha önce yaptıran varmı ya cesaret edemedim

bende böyle yapıyorum. videodaki ilginçmiş ama :lepi:

merhaba arkadaşlar ben de aylar önce maşa aldım ama yapamadığım için dolabın bir köşesinde duruyordu.internette araştırırken bir saç videosu izledim şu yabancı sitelerin.ordan fikir alıp öğrendim.çok güzel oluyor kuaförden çıkmış gibi hemde.bakın anlatayım:önce saçlarınız mutlaka kuru ve temiz olmalı.önce saçınızı güzelce tarayın sonra hangi tarafa ayırcaksanız o tarafa doğru tarayın,ben önlerden başladım.tutamlar alın iki parmak kalınlığında falan çok az jöleye değdirin elinizi o tutama yedirin.ardından ben maşayı dipten başladım ama dik tutun.sıkıca sarın biraz bekleyin açılınca çok güzel bukle oluyor ama onu bırakmayın öyle.maşayla sardığınız her tutamı bigudilere sarın tek tek ama çok az jölelemeyi unutmayın.hepsini öyle bitirin.bir on beş dakika kafanız bigudilerle sarılı kalsın açmaya başlarken aşayıya doğru çekin bigudileri.sonra süper bir görüntü.inanın ben hiç beceremiyordum bu çok iyi yardım etti...:)

bn de öncelkle düzlştirip ardndn maşa yapıyrm..2 kat yıpranıyor ama sonuca değer yani:)) uçlarındn köklere doğru da sarıyorum..

X