Bebek özlemi...

kevsr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2009
1
0
mrb arkadaşlar ben yeni katıldımm aranıza benimde canım sıkkın bu aralar 1 yıl oldu evleneli amahala cocuk olmuyor neden bilmiyorum bi doktora gittim bi kaç test yaptı bi sorun olmadıgını yumurtamın catladıgını hormonlarımın iyi oldugunu söyledi bide eşine bakalım dedi ama hala olmuyor neden anlamadık cok istiyoruz

canım konun yanlış yerde öncelikle herşeyde bi hayır var demek lazım allah mutlaka görür.herşeyin bi zamanı vardır böyle düşün tatlım:teselli: sen stres yaptıkça olmaz zaten biraz rahatlaa.s.

cnmm daha cok yenı evlıymıssın bu kadar stres yapma yıllarca bekleyen o kadar cok ınsan varkı sen daha cok yolun basındasın hemen pes etme böyle[:Saruboceq:

valla hayatım elbette çok zor seni çok iyi anlarım:KK43:(
ama sabır diyeceğim herkes gibi bende,çünki daha çook yenisin..
ben susayım takvimim anlatsın ne demek istediğimi sana..
ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN ıNŞALLAH

Daha yeni evlisiniz, normalinde doktora gittiğinizde 2 yıllık evli ve bu 2 yıl içinde korunmamışsanız ancak infertilite vakası olarak kabul edilirsiniz.
1 yılda çocuğunuzun olmaması normal, ayrıca böyle stres yaparsanız çocuk işini dahada zorlaştırırsınız.

öncelkle hosgeldn aramiza
herke gibi bende daha yolun basindasin diyecem
okadar cok bekleyen arkadaslarimiz varki inan sasirrsin
benim cevremde yoktu ben burda okudukca bukadar cok isteyip bebegi olmayan varmidir ya dedm
ama varmis
ha bunlari tecrüe ilede konusuyorum cünki 6 sene bekledim
allah kolaylk versin
ama is kafada bityor
nekadar cok takarsan okadar zor oluyor canim

slm kızlar bende yenıyım burda bende 3 yıl olcak bende 1 yıla yakındır bebek ıstıyorum.doktorada gıttım hsg de cekıldım hersey normal kısmet artık bakalım ne zaman olcak

aslında evlenince bebek hemen düşünülmese bile kadın ve erkek bütün testlerini yaptırmalı..sorun yoksa isenildiği an oluyor zaten..ama sorun varsa 1 yıl boşuna beklemiş oluyorsunuz..biz de 1 yıl sonra olmayınca gittik doktora meğer boşuna beklemişiz..sperm problemimiz varmış..önceden test yaptırsaydık ona göre tedavimiz de erkenden başlar biz de boşuna beklememiş olurduk..gerçi çok şükür şu an 2 aylık hamileyim..

ua27 arkadaşım öncelikle hormon testlerini yaptırdın mı?senin ve eşinin...ayrıca eşinin iyi bir üroloğa gidip sperm testi ve muayene yaptırması gerekiyor..bizim durumumuz da aynıydı..doktor eşimi istedi..nitekim haklı çıktı..

emel82 kusura bakma uzun zamandır gırmıyodum evet esımde gereken testlerı yaptırdı gayet ıyı dedı doktor ama hala bısey yok bızde ve artık ne yapıcaz bılmıyorum saol yınede.a.s

mrb arkadaşlar ben yeni katıldımm aranıza benimde canım sıkkın bu aralar 1 yıl oldu evleneli amahala cocuk olmuyor neden bilmiyorum bi doktora gittim bi kaç test yaptı bi sorun olmadıgını yumurtamın catladıgını hormonlarımın iyi oldugunu söyledi bide eşine bakalım dedi ama hala olmuyor neden anlamadık cok istiyoruz

kevsr arkadasların dedıgıbı daha cok erken bukadar kendıne sıkıntı yapma bence 3 yıl olcak evlenelı 1 yıldır bebek ıstıyoruz testlerımın hepsı olumlu ama olmayınca olmuyor ıste sıkma canını yerimseniben

mrb bende 1 yıllık evliyim ve çocuk çoook istiyorum her ay bekliyoruz eşimle ama hep aynı sonuç artık eşim ve ben kendimizden şüpheleniz olduk Allah ım hiç kimseyi çocuk sevgisinden mahrum etmesin AMİN:emir_bebek:

bende 2 senedir ewliyim bi sene korunmadım haşla yok =((( istiyorun isteyen herkezede versin allalah

merhaba bayanlar bende yeni katıldım aranıza 6 aylık evlyim ilk 3 ay iğneyle korundum şimdi 3 ay oldu bırakalı ama hamile kalamadım acaba iğne olmakla hatamı ettim ama aile planlaması hekimine gitmiştik biz o önermişti iğneyi

Son düzenleme:
merhaba bende yaklaşık 2 senelik evliyim ve 18 haftalık hamileyim 1 sene sonunda doktoro gittim ama benim bekarlıktan sorunlar vardı iki tüpüm de tıkalı ayrıca polikistik over im var ama doktor çok önemli bilginiz olsun herkes herşeyi görmeyebiliyo yada önemsemiyo altından bişey çıkabiliyo benim yaşıma bakan ilk gittiğim doktorlor hiç hsg bile önermedi verdiler ilacı ne adet ne bebek onun için tavsiye infertiliteyi bilen bi hekime gitmen

3yıllık evliyim 2 yıldır korunmuyorum daha öncede hapla korunmuştum. Hipotiroidi ve insülin direnci hastasıyım ancak iki hastalığımda kontrol altında yani şu anda gebeliğe engel değilmiş endokrin doktorum insülin direncinden dolayo pko olmamdan şüpheleniyordu ancak ben vajinal ultrason fobim yüzünden hiç jinekoloğa gidemedim eşimle bebek sevdamız iyice artınca başka çarem kalmamıştı çocuk istiyorsam katlanıp sorunun nerde olduğunu öğrenmeliydim 3 aralıkta gittim süper bi doktor sayesinde bunu başardık ve pko olmadığımı söledi hatta şuan çatlamış bir yumurta görünüyor çalışın dedi ancak 18 aralıkta adet oldum ancak umudumu yitirmedim nede olsa 2 yıldır ilk defa nedenini öğrencektim belki sorun hormondur bi ilaç verir hamile kalabilirim dedim adetin 3.günü hormon tahlillerim yapıldı sorun yok 7 ocaktada progesteron bakılcak buarada eşiminde sorunu yok.Şunuda sölemeliyim doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra hayatım boyunca 28 günde bir olan adet düzenim tamamen bozuldu 34 gün civarlarında geliyor ve bu sayı her ay değişiyor ama pko yok.Yumurta oluşuyor ve çatlıyor bakalım progesteron damı sorun.

Cnm bende 6 sene bekledim bebeğim olsun diye. Çok gidip geldim doktorlara. Doktora gittikçe her seferinde farklı hastalıklarım çıktı. Çok şükür tedavi ola ola en sonunda eşim de ameliyat oldu ve bebişime 6 aylık hamileyim şu anda. Sana diycem Kendini strese sokma. Allah ne zaman sana nasip edeceğini bilir sen merak etme. Biz artık eşimle bizim ömür boyu çocuğumuz olmıycak gözüyle bakıyoduk artık. Çok şükür tedavimiz sonuç verdi ve aşılama yöntemiyle hamile kaldım. İnşallah sen uğraşmak zorunda kalmazsın bunlarla ama herşeyin bi zamanı olduğunu düşünerek hareket et. Yoksaki insan çok fazla yıpranıyor bu işlerde hem maddi hem manevi. Allah yardımcınız olsun inşallah en kısa zamanda hamile haberlerini alırız..

X