Ben çok üzgünüm, çözüm yok ama...

trilicce

Guru
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2009
421
7
Merhabalar forumu yeni takip etmeye başladım aynı sorundan muzdarip olanları gördüm biraz rahatladım. Benim mutsuzluğum ise eşimle değer veriyomuş ama zerre vermiyo. Az önce kavga ettik. Hep aynı herşey için bana demediğini bırakmıyo. Biz çok zor şartlarda -3500 lira hep ekside bi yandan borç öder olduk. Bu sene de ucu ucuna ödüyoz biraz kalıyo işte ödeyemediğimiz. Eşimin ailesinin evi barkı var. Bu çok acıyo onlara babasına gitmiş ayakkabı almış transmitter deniyo arabaya ondan almış. Ben bunları hep 4-5 ay sonra öğreniyorum. Ben aileme bişey alamadım. Bide 2-3 aydır hep hesabı 60-70 tl açık güzellikle sordum Sana ağır konuşurum dedi. Kapattım bana s..git diye küfür etti birazdan özür diledi ben o arada gene sordum söylemedi ama kabul ediyo. Ben paragöz değilim ama öyle sıkıntı çektik ki düzelelim kafa kafaya verelim diyorum. O ne derdinde. Neyse en ağrıma giden de kavga sırasında öyle ağır konuşuyo ki. Sünepe hayvan ağzından çıkan hep bu laflar. Düzelir diyorum soğuk duruyorum artık hep hakaret eder oldu. Bide kapıları falan kırdı.Bide hep odaları ayırıyor.Her kavgadan sonrada 100km uzakta şehir merkezine kaçıyo. Gene gitti. Yani kavga sebebi kim olursa olsun bunları adamdan saymayanlar için bile ağzına geleni söyledi. Evlenmeden önce çok kıskançtı hep beni üzerdi ama ben böyle olacağını hiç tahmin etmemiştim resmen evde köpek gibiyim. Odaları ayırmış ben artık bitmişim odasına da girmeyecekmişim uzun oldu biliyorum. Haa aileside o kadar borç içinde bizim 50 liralık halı borcumuzu bile ödememişti. Bunu halası okuttu ana baba sağlamken askere gene halası yolladı. Düğünün adan zye altınımı bile biz aldık bu neden bana böyle vicdansızlık yapıyo sevgi bittiği gibi saygı falanda yok . Her kavgada bana hep boşan diyo yalvarıyo boşan diye ben çok üzülüyorun Ne yapayım...

ah canim yaa,inan cok uzuldum,hadi dicem borclariniz oldugu icin boyle,ama borcu olan adam ne diye,baskasina biseyler alir,,

cocugunuz varmi,bilmiyorum ama ,oda ayirmak,kufurler hic guzel degil,,ne kadar SIKINTINIZ olursa olsun kenetlenmeniz lazimki,anca boyle halledersiniz,ama esin buna izin vermiyo,,,sana yapiyo kotuluk cunku,nazi sana geciyo,biliyo boyun eyecegini,,,

egitimcisin,sana tavsiyem,biraz sende dislerini goster,sen alttanda alsan kavga oluyo,hic degilse sende biraz gozunu korkut bakalim degisecekmi,,:teselli:

Çocuğumuz yok dişlerimide gösterdim ama düzelmiyooo sadece biraz daha bağrışmalı kavga oluyo boşanma davasını açmayınca olmayacak heralde

Forumda avukat arkadaş varmıya boşanma davası nasıl nereye açılır ne gerekir bana şöyle detaylarıyla anlatsa ben ilçede oturuyorum ona göre bilgi verirseniz

Çocuğumuz yok dişlerimide gösterdim ama düzelmiyooo sadece biraz daha bağrışmalı kavga oluyo boşanma davasını açmayınca olmayacak heralde

üzüldüm okurken

sen elinden geleni yapıyorsun anladığım kadarı ile fakat eşin anlayış göstereceği yerde ters yolu tercih ediyor

sana ayrıl yada ayrılma deme hakkına sahip değiliz

fakat sürekli ayrılma talebinde bulunan bir eşin var

henüz çocukta yokken eğriyi doğruyu sen düşünüp karar vermelisin

verdiğin karar hakkında hayırlı olur inşallah

ne yazacağımı bilemedim canım,boşan demek kolay da ya uygulamak ve sonrası,uzun uzun konuş bence ,anlat,son bir şans vereceğini söyle,hala aynı olursa içinden geleni yap

bende üzüldüm durumuna sizin gibi bir borçlu olarak..ben eşinin evlilik olayı ,sorumluluğu tam anlayamadığını ,yada bu yükün ona ağır geldiğini düşünüyorum..borcunuzu kapatmak için çaba sarfetmemesi bana bunu gösteriyor..ayrıca sana davranışları da....

insan evlenirken bilmiyor belki allah korusun şimdi üzülerek okuyoruz yaşadıklarını ama yarın bizim başımıza gelmiceği ne malum,çok zor arkadaşım bende nişanlımla kavga eder oldum son zamanlarda ama ufak tefek büyük kavgamız olmadı ,evlenmekten korkuyorum çünkü erkekler inanılmaz değişiyor evlenince, allah hakkımızda hayırlısını versin

Canım çok üzücü yaşadıkların, işin gücün ve ailende var anladığım kadarıyla. Seni bu kadar horlayan, her tartışmada boşan diyen insanın sana ne sevigisi ne saygısı kalmış. Dünyaya bi kere geliniyo cnm bir an önce yolunu çiz bence.

Yaa evimi barkımı çok seviyorum boşanan arkadaş yok mu hiç ne olur bana yardım edin ayrıca yaşadığım yer çok ufak utanıyorumda annemlere anlatamıyorum kız kardeşim yeni evlendi huzursuz etmek istemiyorum zaten sık sık beni üzdüğü için annem kurtul diyor.

Yaa evimi barkımı çok seviyorum boşanan arkadaş yok mu hiç ne olur bana yardım edin ayrıca yaşadığım yer çok ufak utanıyorumda annemlere anlatamıyorum kız kardeşim yeni evlendi huzursuz etmek istemiyorum zaten sık sık beni üzdüğü için annem kurtul diyor.

gel bakim sen şöyle yamacıma :)
aile mahkemesine gidicen bir dilekçe vericen avukat tutabiliyorsan tutucan yoksa onlar sana bir avukat tayin edicek ki bunu tavsiye etmem habire uzuyor mahkeme,efendime sölim sonra adam boşanmaktan vazgeçip ayaklarına kapancak,çünkü yapacağına inanmamıştır,sen dayanamıcan affedicen,bir kaç ay oda taş çatlasa,sonra herşey aynı boşansaydın gelmeseydin muhabbetleri.....
iyisimi sen boşanmayı boşver işin gücün varsa biraz ayrrı yaşa burnu sürter bir süre daha idare edersin
yok ben kararlıyım diyorsan özele yazim yapacaklarını herkese kötü örnek olmayalım dimi :))

ben boşan veya boşanma diyemem ama ben bu durumda olsaydım boşanırdım herhalde...o hakaretlere asla tahammül edemem ne demek sünepe ne demek s.. git terbiyesiz.

Arkadaşım seni çok iyi anlıyorum ve çok üzüldüm inan ki.benim eşim de aynıydı evliliğimizin ilk yıllarında.ama bizim sizden farkımız boşanmayı ben çok istiyodum,o istemiyodu.her seferinde bana zorluk çıkarıyolardı ailecek.senin eşin zorluk çıkarmıyosa boşan bence böyle hayat çekilmez canım ya.ama sabrederim dersen birkaç yılda ancak düzeldi benim eşim.yani 4 -5 sene diyebilirim.şimdi çok iyiyiz ama insandan çok şey gidiyo böyle sorunlu evliliklerde.inşallah senin için en iyi olanı yaparsın canım...

çok agır ve terbiyesiz konuşmuş eşin daha başlarda böyleyse sonu ne olur bilmem.belliki evliligin yükü agır gelmiş gezmek tozmak derdi...boşanmak hiç kolay degil arkadaş sana yazacak özelden iki taraf isterse boşanma olur istemezse açan taraf 100de 100 haklı olmak zorunda canım.ve bence zaten sen açma davayı o açsın haklarınıda al sonuna kadar

Durumun hepimiz gibi beni de çok üzdü canım....Sen zaten ayrılık kararını vermişsin.

Galiba da en isabetli karar bu gibi gözüküyor.Eşin olacak kişinin bir saygı yoksunu

olduğunu düşünüyorum.Sizinle değilde peri padişahının kızıyla evlenseymiş aynı şeyleri

yaşatırmış.O nun bu hayatta mutlu olma alasılığı çok düşük.Ahiret hayatını da hiç düşünmüyor ki böyle davranışlar içersinde.

Küçük yerlerin ortamını bilirim.Tüm ahali birbirini tanır ve birbiri hakkında konuşur;ama

büyükşehirlerde farklı değil,bulunduğun ortamda konuşmak isteyen konuşuyor insanlar hakkında.

Ayrıca hiç utanma.Kötü davranışa maruz kalan sensin.Elinden geleni de yapmışsın

evliliği kurtarmak için.Utanacaksa kocan utansın.İlerde sana söylediği sözleri inşallah en değer verdiği kişiden duyarda ne hissedildiğini anlar.

Anladığım kadarıyla ailen sana destek olacak bir yapıda.Lütfen artık kendini düşün ve ailene durumu anlat.Üzülecekler tabii ama seni bu kötü evliliğin içinde tutmak istemeyeceklerdir.Kim gözünün içine bakarak büyüttüğü evladının eziyette olmasına katlanabilir.Ailene durumu anlatıp yardımlarını istemek bence en isabetli karar olacaktır.

Sana Allahtan sabır ve güç diliyorum.Umarım bundan sonraki hayatın çoook mutlu geçer ve kıymetini bilip seni seven ve esirgeyen insanlarla yaşarsın.
Allaha emanet ol....Şeniz

evlenmeden önce çok kıskançtı hep beni üzerdi,arkadaşım madem böyleydi neden evlendin ki.böyle olacagını bilmiyormuydun ..senin eşin resmen hasta..daha ne kadar dayanabilirsin ki...ne sevgi kalmış nede saygı..boşan demek bize düşmez buna sen karar vereceksin..hakkında hayırlısı olsun..

X