Reiki

Ya evet paylaşın bilgi sahibi olmak isteyenler de faydalanır.. Merak ediyorum ama yeteri kadar bilgi sahibi değilim..

Ben Ilgileniyorum Yaaa!
Hadi Anlat Da Bilgilenelim Bizde.
Bu Arada Bize De Biraz Enerji Gönder
Canim Abam Benim

walla ben yapa birinden el aldımdı dlga geçiyo sandım doğruymuş ama o kişiyle artık görüşemiyorum nasıl kullanıcam

Merhaba çitlembik,
bende usui reiki 1 egitimi aldim. daha oncelerde de ilgimi cok cekiyordu bu enerji kavrami. onume boyle bir firsat cikınca hemen degerlendirdim.bunu yaptıgımada cok memnunum, ben evrenin enerjisine inaniyorum.
bu konuda konusmaktan bende mutlu olurum, ogrenecegim cok sey olduguna inaniyorum. eger kısmetse mayıs sonu gibi de reiki 2 egitimi almamız planlandı.
buranın dısında yazısmak ıstersen, sana ozel e-mail adresimi verebilirim.
ben ayrıca feng shui de takmıs durumdayım.
bu konuda bilgin varsa da paylasırsan cok sevinirim.
sevgi ve ısık sızlerle olsun

merhabalar ben reiki master im ve profesyonel olarak reiki egitmenligi ve kisisel gelisim egitmenligi yapıyorum. Uzun senelerdir reıkı kullanıyorum ve hayatımda cok faydasını gordum :) daha cok ıkılemde kaldıgım zamanlar da yardımını cok aldıgımı soylıyebılırım ve fızıksel rahatsızlıklarımın ıyılesme surecını hızlandırdıgınıda eklıyebılırım ama en cok hangı derecesını sevdın dıye sorucak olursanın 2. derecesını dıyebılırım bana cok daha eglencelı geldı . Eger reıkı hakkında merak ettıgınız bırsey olursa seve seve yardımcı olurum ...

Reiki gerçekten harika birşey.En başta kendimize uyguladığımızda çok faydasını görüyoruz.Özellikle 2.dereceye uyumlandıktan sonra hem zihinsel,hem de fiziksel uygulamalarla birçok yarar elde edebiliyor,uzaktaki bir insana bile enerji ve şifa gönderebiliyoruz.1.derecedeyken küçük oğlumun (1 yaşında)ayağına çekmece düşmüştü.Tam ayak başparmak tırnağının üzerine.Tırnak morardı,ayak şişti,ağrısı bir yandan,ne yapacağımı şaşırdım ilkönce.Sonra sakin bir şekilde 15 dak. kadar ayağına reiki verdim.Ağrısı geçti,çocuk rahatladı.Tırnağı birkaç gün içinde ağrısız sızısız düştü,yerine yenisi çıktı.Kundalini reiki,zamanım dar diyenler için ideal.Ben her iki enerjiyi de kullanıyorum.Vakit buldukça sizlere bu konuda bilgi vermeye çalışırım.İrem Hocam,sizin de bilgilerinizle aydınlanmak isteriz.Şimdilik bu kadar.Baccuum,sana hemen en tazesinden enerji gönderiyorum.Herkese kucak dolusu sevgiler...

Reiki enerji yontemiyle fiziksel ve ruhsal tedavi oluyor.. hayatimizda hersey bir enerjidir , bizler sadece bu enerjiyi nasil kulanabiliriz o kadar bilmiyoruz, aslinda suur alti biliyor ve hatirliyoruz.. Ornek bir yerimiz agridiginda hemen nasil elimizi agriyan yere koyariz... reiki bu enerjiyi bize nasil kulanabilecegimizi gosteriyor..

Bende reiki masterim .. eger bir yardimim dokunursa memnuniyetle...:)

reiki dediğimiz ; şifa ve ruhsal çalışma tekniklerine dayanan binlerce yıllık bir öğretidir. Kaynağı Tibet olduğu sanılan bir uygulamadır. Oldukça kolay, herkes tarafından öğrenilebilen bir tekniktir.Kanji Japoncası iki kelimeden oluşan Reiki: “Her yerde varolan ruhsal yaşam enerjisi” anlamındadır (Rei: Her yerde varolan - Ki: Ruhsal yaşam enerjisi). Reiki üstatlarından bayan Takata Reiki’yi, “Evrensel Yaşam Enerjisi” olarak tercüme etmiştir. Çoğunluğun kabul ettiği tanım da budur. Çok akıllı ve güclü bir enerji olduğu için kötü amaçlı kullanılamaz. Reiki insan hayatını olumlu yönde etkileyen , sıcaklık ve rahatlık hissi uyandıran bir enerjidir. Sizin yaralarınızı size çok zarar vermeden , sizi okşayarak uzun bir süreçte iyileştirir . Bu enerjiyi heryerde ve herşeyde kullanabilirsiniz. Bitkilerinizde, evcil hayvanlarınızda, kendinizde veya sizden uzakta olan kişilerde. Reikiyi kullanabilmeniz için tek yapmanız gereken inisiye olmanızdır başka bir değişle Reiki enerjisine açılmanızdır. Reikiyi herkes yapabilir ve herkes Reiki enerjisine açılabilir. Reiki uygulayıcıya veya uygulanan kişiye hiç bir yan etkisi olmadığı gibi onların enerjisini yükseltir. Umarım acıklayıcı bır sekılde REIKININ ne oldugunu anlatabılmısımdır ...
Sevgıler

benimde çok merak ettiğim bir konu ama sadece merak bu konuda yeterli olmuyor sanırım kursa gitmek el almak gerekli benimde bunları yapmam zor ama gerçekten reikiyi bizzat yaşamak isterdim kendi üzerimde kullanmak isterdim sadece kitaplardan okuyarakda reiki uygulanırmı illa el mi verilmesi lazım bilgi verirseniz çok sevinirim

benimde çok merak ettiğim bir konu ama sadece merak bu konuda yeterli olmuyor sanırım kursa gitmek el almak gerekli benimde bunları yapmam zor ama gerçekten reikiyi bizzat yaşamak isterdim kendi üzerimde kullanmak isterdim sadece kitaplardan okuyarakda reiki uygulanırmı illa el mi verilmesi lazım bilgi verirseniz çok sevinirim

el vermek ne demek nevbancım yaaa, hacı hocalık işlerimi ki bu reiki :)))

sevgili nevban el vermek dıye bırsey soz konusu degıldır REIKI de ınısıyasyon, kanal olma veya uyumlama dedıgımız surecten gecmenız gerekır. Ve kıtaplardan okuyarak Reıkıyı kendınıze uygulayamazsınız bır Reıkı master tarafından Reıkı enerjısıne uyumlanmanız gerkemektedır ki Reiki enerjını kullanabılesınız. Reıkı hakkında okumanız sızın teorık bılgınızı genısletır fakat pratige yanı uygulamaya gecemezsıznı zaten bır cok Reıkı kıtabındada uyumlanmadan soz edılır ...
Sevgılerımle

Evet.Reiki için uyumlanma lazım enerjiye kanal olabilmek için.Ama bu imkanınız yoksa,bioenerjinizi yükselterek de hem kendinize,hem başkalarına şifa verebilirsiniz.Bioenerji ile reiki arasındaki fark,bioenerjide kendinizi bir pil gibi kullanırsınız.Yani sizin enerjinizden gider.Bunun için enerjinizi artıracak faaliyetler-meditasyon,zikir gibi-yapmalısınız.Reikide uyumlanma aldıktan sonra,evrendeki enerjiye kanal olursunuz.Evlerimizin çatılarına kurduğumuz güneş kollektörleri gibi.Kollektörler nasıl güneş enerjisini toplar,suyumuzu ısıtırsa,biz reikiciler de evrendeki enerjiye kanal olarak yansıtabiliriz.Bu çok güzel bir duygudur.Çünkü hem siz şifa bulursunuz,hem insanlara şifa verirsiniz.Başkasına enerji verirken kendi enerjinizi kaybetmez,tersine,o enerjiden siz de istifade edersiniz.Bu konuyu derinlemesine araştırın derim ben.Çünkü yapılan uygulamaları kendi öz kültürümüzün süzgecinden geçirmemiz şart.Eskiden Anadolu'da ocakçılar varmış.Bu da ona benzer birşey.Uyumlama almak kaydıyle 8 yaşındaki bir çocuk bile reiki yapabilir.Eğer uyumlama isterseniz,doğru eğitmeni bulmanız lazım.Çünkü bazı art niyetliler çok fahiş fiyatlar isteyebiliyor.Şimdilik bu kadar.Okuldan yeni geldim.Biraz dinlenmem lazım.Herkese kucak dolusu sevgiler...

Bu arada,reikiyi sadece japonlara özgü kılmak bence yanlış.Az evvel dediğim gibi,bu konuda çalışan nice bioenerji ustaları,Anadolu'daki ocakçılar var.Kendi milli ve manevi değerlerimizi doğru ve objektif bir şekilde araştırırsak daha nice güzel örneklerle karşılaşırız.Okuyun araştırın.Eğer gerçekten istiyorsanız,Yaradan bir şekilde onu sizin karşınıza çıkaracaktır....

el vermek ne demek nevbancım yaaa, hacı hocalık işlerimi ki bu reiki :)))

canım baksana reiki kendi kendine öğrenilip uygulanamıyormuş bilen birinin öğrenmek isteyene bilgisini sunması veya aktarması bir tür el verme olmuyormu ben bunu kastetmiştim reikinin hocalık olmadığını zaten biliyorum bilgilendirme yapan arkadaşlar teşekkürler

İnisiyasyona tabi ki el verme denilebilir.Kavramlara takılıp kalmamak lazım.Sen öyle dersin,ben böyle derim,farketmez.Aslında en büyük şifa enerjisi sevgidir ve verildikçe çoğalır.Bunu hiç unutmamalı.Zaten günlük hayatımızda bunun örneklerini hep yaşamıyor muyuz?Kedi-köpeğe bile sevgiyle yaklaşınca ısırmaz,bebekler kendilerine sevgiyle yaklaşana gülümser,eşinize-dostunuza sevgi ve güleryüzle davranınca en büyük kırgınlıklar biter,vs.Reiki veya başka şeyler...Bunlar hep ayrıntı aslında.Yüreğinizde sevgi ateşi yanıyorsa,siz zaten şifacısınız demektir...Ninelerinizi,annelerinizi hatırlayın:siz hastalanınca ellerini alnınıza koyar,dua okurlardı.Onlar reikici miydi?Hayır.Ama sevgileri,merhametleri ve inançlarıyla bize destek olurlardı.İşin sırrı tam burada işte.Sevgi.merhamet,inanç....Gerisi ayrıntı...Hepinizi SEVGİYLE kucaklıyorum...

X