Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

canım yaa senın adına ne kadar sevındım,şu sütyensız gezmek lafın benı vurdu tatlım,tabi acı çekerken pişma olmuşunudr,ama geriye dönüşü yok,paşa paşa çekiyoz acıyı,hayırlı olsun,tatlım izin ne durumda,sneın pişmanlığın karnına dairmıydı,bende böle bir öperasyon istiyorum,tek korkum göğsün olmaz sılkon takviseyı derler d,ye korkuyorum,silikon yaptıramam,ama dıkleştırme ve karın germe istiyorum,vaktım yok,çokmu sürdü yatak halı

Pişmanlığım karnımdan dolayı oldu göğüsten acı hiç çekmedim ilk gece adet olmadan önce sızlar ya öyle sızladılar o kadar..
İzlerde göğüste baya soldular ama beyaz olmadı daha ..
Karnımdakilar kırmızılar ama ara ara solan yer iki yerde yarım santim var dikiş izi boyunca..
Yatakta 1 hafta kesin yattım ağır geçiyor ilk hafta..2. hafta biraz iyi oluyorsun...karnımı tutarak geziyordum korse olduğu halde..korseyi çıkarınca banyo yaparken dikişler patlayacak gibi geliyordu nefes bile alamıyordum...

hoşgeldin esra bu gün çok güzel geçiyor hep eski arkadaşların ziyareti var .
evet ilk günlerinin naıl acılı geçtiğini hatırlıyorum çok çok pişmanım diyordun şimdi memnun olman çok güzel esra peki karının nasıl ameliyat izin soldumu dikiş bitiminde kabartılr varmı karna baktığında nasıl bir görüntü var

Hoşbulduk

Karnıma baktığımda güzel geliyor bana kabartı falan yok dikişte..Göbek deliğindeki dikişler beni biraz rahatsız ediyor orayada piercing taktırsammı diye düşünüyorum emin değilim...

Hoşbulduk

Karnıma baktığımda güzel geliyor bana kabartı falan yok dikişte..Göbek deliğindeki dikişler beni biraz rahatsız ediyor orayada piercing taktırsammı diye düşünüyorum emin değilim...[/QU
canım bende piercing düşünüyorum hoş da duruyor tabi bir ameliyat olayımda sonrasında bakıcaz artık

Hoşbulduk

Karnıma baktığımda güzel geliyor bana kabartı falan yok dikişte..Göbek deliğindeki dikişler beni biraz rahatsız ediyor orayada piercing taktırsammı diye düşünüyorum emin değilim...

anlamadım nasıl yanı,boydan boya dikiş izi değilde,göbek deliğindekimi rahatsız etti?valla bunu hiç düşünmemiştim,sarkık yeri takmakta yukarının hesabını hiç yapmadım:)çok güldüm kendıme,yaa ama ben bırınıkını gördüm,deliği hiç belli değildi,ama aşağı iz korkunçtu,

Merhaba arkadaşlar

Ben ameliyat olalı 7 ay 11 gün oldu ameliyat olduğumu bile unuttum..İlk günler pişman bile olmuştum keşke olmasaydım demiştim ...Şimdi memnunum ...Göğüs dikleştirme karın germe aynı anda oldum..Göğüstende memnunum sütyensiz gezmek çok güzelmiş keşke daha önce olsaydım diyorum şimdide...

esra zamanin olursa bizimle paylasirmisin o ameliyati olmak istiyorum karin germe ile gous diklestirme ben 12ci aya gun alacam kismetse ruyalarima girmeye basladi korkutugumu dusunmeye bile korkuyorumm ama yapacam kismetse senin mutlu olman bana daha cok cesaret verdi darisi basimiza ins

Merhaba arkadaşlar

Ben ameliyat olalı 7 ay 11 gün oldu ameliyat olduğumu bile unuttum..İlk günler pişman bile olmuştum keşke olmasaydım demiştim ...Şimdi memnunum ...Göğüs dikleştirme karın germe aynı anda oldum..Göğüstende memnunum sütyensiz gezmek çok güzelmiş keşke daha önce olsaydım diyorum şimdide...

merhaba esra bende 3 ay oldu ameliyat olalı ama hala biraz şişkinliğim var senin şişliğin tam olarak nezaman indi senin kaslarınıda diktilermi benim dikişlerimin üzerinde hala belirgin şişlikler var bilgilendirirsen sevinirim

anlamadım nasıl yanı,boydan boya dikiş izi değilde,göbek deliğindekimi rahatsız etti?valla bunu hiç düşünmemiştim,sarkık yeri takmakta yukarının hesabını hiç yapmadım:)çok güldüm kendıme,yaa ama ben bırınıkını gördüm,deliği hiç belli değildi,ama aşağı iz korkunçtu,

Boydan boya dikiş izine niye takılmıyorum söyleyeyim iç çamaşırı içinde veya bikinin içinde kalıyor kimse görmüyor göbek deliği görünen bir yer onun için ....çok değil ama yinede takıldım yanii ..

esra zamanin olursa bizimle paylasirmisin o ameliyati olmak istiyorum karin germe ile gous diklestirme ben 12ci aya gun alacam kismetse ruyalarima girmeye basladi korkutugumu dusunmeye bile korkuyorumm ama yapacam kismetse senin mutlu olman bana daha cok cesaret verdi darisi basimiza ins

İnş.. canım korkma önemli olan ameliyat sonrası ameliyat bişi değil sonuçta uyuyorsun uyanıyorsun herşey bitmiş..İlk günüm çok kötü geçmişti inş. senin kötü geçmez...Allah herkesi acısız sızısız kurtarsın inş..

Son düzenleme:
merhaba esra bende 3 ay oldu ameliyat olalı ama hala biraz şişkinliğim var senin şişliğin tam olarak nezaman indi senin kaslarınıda diktilermi benim dikişlerimin üzerinde hala belirgin şişlikler var bilgilendirirsen sevinirim

Şişliklerin tam inmesi 6 ayı buldu canım ama ben 2. ayımda rejime başladım bu arada 3 ay sıkı olmadan 9 kilo verdim onunda etkisinin olduğunu düşünüyorum..Dikişlerin bittiği kısımlar iki yanda da çirkin bir görüntü vardı..Pantolon giyince ordan fırlıyordu.. Sanki yağ toplanmış gibi duruyordu orası..ilk başta... doktoruma sordum lipo yaparız dedi bende yaptırmam demiştim..o zaman zayıflayacaksın dedi gerçekten de 9 kilo verince düzeldi oralar düzleşti..Ameliyattan sonra fazla kilosu olanlar rejim yaparsa daha iyi oluyor...

Evet kaslarıda diktiler sadece lipo olmadı...

ankaralı arkadaşlarım susttunuz , varmı aranızda doktorla görüşen ya da amelyat olan lütfen yazın

İnş.. canım korkma önemli olan ameliyat sonrası ameliyat bişi değil sonuçta uyuyorsun uyanıyorsun herşey bitmiş..İlk günüm çok kötü geçmişti inş. senin kötü geçmez...Allah herkesi acısız sızısız kurtarsın inş..
artik her gece gormeye basladim ve ayni burnumda oldgug gibi hep kotu goruyorumm simdi burnumla cok mutluyum ins karnimla da aynisi olur ben azcik onceden fazla takiyorum ki sonra korktugma deymedi diyeblimek icin ins hepimizin oyle olur korkum ameliyatin kendisi iste bir kez yatinca sonra artik nasil olsa o agriyi cekecem baska yolu yok ama olmus olacak ahh heyecan basti yine

Şişliklerin tam inmesi 6 ayı buldu canım ama ben 2. ayımda rejime başladım bu arada 3 ay sıkı olmadan 9 kilo verdim onunda etkisinin olduğunu düşünüyorum..Dikişlerin bittiği kısımlar iki yanda da çirkin bir görüntü vardı..Pantolon giyince ordan fırlıyordu.. Sanki yağ toplanmış gibi duruyordu orası..ilk başta... doktoruma sordum lipo yaparız dedi bende yaptırmam demiştim..o zaman zayıflayacaksın dedi gerçekten de 9 kilo verince düzeldi oralar düzleşti..Ameliyattan sonra fazla kilosu olanlar rejim yaparsa daha iyi oluyor...

Evet kaslarıda diktiler sadece lipo olmadı...

Bende ayni dusuncedeyim bir kez olsam ve toparlansam ,cok sagligima dikat edecem artik kesinkle o gobisi geri istemem , duzenli sporuma gidecem artik ne zaman doktor gidebilirsin derse tabi yediklerime cok dikat edecem, gerci simdi de dikat ediyorum az da olsa ama ilk bikinimi de dayanmadim aldim ah kizlar cok guzel ya onu giyecem yaza benkaydirigubbakcemile5

esracım bilgin için çok teşekkür ederim

Rica ederim canım ne demek...Bende ameliyat olmadan önce ameliyat olanlar olsada sorsam derdim..ameliyat oluncada aradan 6 ay veya 1 yıl geçmiş olanlar olsada soru sorsam derdim..Onun için istediğinizi sorabilirsiniz severek cvp veririm..

Rica ederim canım ne demek...Bende ameliyat olmadan önce ameliyat olanlar olsada sorsam derdim..ameliyat oluncada aradan 6 ay veya 1 yıl geçmiş olanlar olsada soru sorsam derdim..Onun için istediğinizi sorabilirsiniz severek cvp veririm..

mrhaba esracım sen kaç kiloda ameliyat olmuştun ve şimdi kaç kilosun lipo yu özellikle senmi istemedin ben ramazandan sonra gideceğim ama korkuyorm çok istiyorum acılarıda göze aldım ve bu işlemi yaptırmalımıyım görüntü olarak değiyor mu ? acılara sıkıntılara

Arkadaşlar tavsiyem, smart lipo ile yaptırın. Liposuction'da daha çok acıyor, bilmiyorum değer mi ama smart lipo'yu tavsiye ediyorum. Ben Cuma günü sırt ve bel yaptırdım, ameliyata lokal anesteziyle girdim ve ameliyat çok güzel geçti. Bitmiş haberim yoktu. Ama ikinci gün başlıyor sızlamaya. Otururken acıyor sonra o pozisyondayken alışıyorsunuz, kalkarken de aynı şekilde. Sadece pozisyon değişikliğine bağlı acı ve sızlama var. Korsemi salı çıkaracaklar ve göbekten olucam. O da aynı şekilde 3 gün korsede duracak ve çıkacak, sonra basen, sonra da bacak içi. Bunların arasında hep 3 gün olacak ve devamında korse kullanılmayacak. Sonucu 3. gün korse çıktığında görüyorsunuz bir de çok iyi bu yönden de. Acısına katlanamayacak ya da sonucu hemen görmek isteyenler smart lipo yaptırsın derim ben. Tavsiyedir, bazı arkadaşlar reklam yaptığımı söylüyorlar o sebeple yer ismi vermiyorum soran olmazsa.

Merhaba arkadaslar,
bende uzun zamandir ameliyat olsammi olmasammi diye cok gel gitler yasadim ayrica bu topigide bastan sona kadar okudum ve bende kkali olmaya karar werdim dün :)
paylasimlariniz okadar güzelki hepinize tesekkür ediyorum özellikle limon a cünki beni secimimde yanlis karar werdigime ve gözümü actigina inaniyorum......
ben karin germe+meme diklestirme ve silkon protez ameliyati düsünyorum...ne yazikki sizin kadar sansli olmayip bi zat doclarla görüsme imkanim yüz yüze yok cünki yurt disinda yasiyorum .
ve suan okadar kararsizim ki ankarada Dr.Nebil Bozdoganami yada Yakup Avsarami olayim diye.nebil beyle dialogum oldu mail ve tel üzeri aslinda cok olumlu bakiyorum ama benim istedigim fiyatta özel klinikte degilde tip merkezinde olacagi icin vaz gecer gibi oldum,türkiyede hastaneleri bilmyorum ama aldigim duyumlara göre özel olmayinca pek tavsiye edilmedigini yani simdi tip merkezi olunca nasil olur bilemyorum acikcasi cünki belki bir özel klinikte olan aletler yoktur diye veya hyjenik degildir diye cok karisti kafam yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa........
ama bu yil aralikta kessin olmak istyorum.

bir cok arkadasim gibi tabiki benimde endiselerim var yani sigara kulandigimdan dolayi acaba sonuclar cokmu kötü olur diye ve ben en fazla 6-10 gün kalabilirim trde onun icinde acaba yetersiz gelirmi bu zaman diye vs. bide yalniz gelecegim yanimda refakatcimda olmayacak anliyacagniz gizli bir ameliyat olmasi gerek :KK43: sizce kaldira bilirmiyim 3 ameliyati bi arada tek basima ?????
güzel cevaplarinizi desteginiz bekliyorum..
bütün ameliyatlari gerceklesmis arkadaslarada gecmis olsun dileklerimi ve olmak isteyenlerede herseyin hayirlisin diliyorum...
güzel haberlerinizi bekliyorum kaydirigubbakcemile3

Canım benim durumuna üzüldüm şimdi :KK43: Yalnız başına inan olmaz. Bak ben en basidi bel ve sırt o da SmartLipo yaptırdım, bunda bile ayakkabılarımı annem giydirdi, yatağımı annem yaptı düşün.. Bu kadar kombine bir ameliyatı geçirdikten sonra tek başına imkanı yok. Ya hastanede yatacaksın ve hemşireler sana bakacak, ya da muhakkak biri olmalı yanında. Eğer para sıkıntın o kadar yoksa, SmartLipo düşün derim. Liposuction'ın yapabildiği herşeyi fazlasıyla zaten yapıyor. Ve sana 6 gün yetmez :KK43: Düşünsene o acılarla getir götür işlerini kim yapacak, havaalanı vesaire, bunları çok iyi düşün. Acımıyor diye birşey yok bak bel ve sırt olmasına rağmen acı çekiyorum. O halde ayağa bile kalkamayabilirsin. Bunları çok iyi düşün canım çok üzüldüm.

merhaba HelenAda ilginden dolayi tesekkür ederim, evet cok zor gibi görünüyor benim durumum,lipo düsünmüyorum cünki bayag kilo verdim vebende sarkma ve fazla deri sözkonusu yani lipo isime yaramiyor bu durumda ancak kesilip bicilmesi gerek :) aslinda Dr nebil beyin sundugu en mantiklisiydi simdiye kadar 6 güne kadar eger özel klinigikte olmayi secersem kalabilirim orda diye ama bana maddi anlamda cok fazla geldigi icin kabul edemedim sonrada istedigim rakamda tip merkezinde olabilecegimi yalniz bir gece kalabilecegimi ama 6 güne kadar misafir edilecegim icin yardimci olacagini demisti bende 6 gün orda kalip sonrada yakinlarinda 4-5gün ekleyip hotelde kalmayi düsünüyordum ..ama bu tip merkezi olayi kafami cok karistirdi.onun icin kararsizligim.
acaba sadece ilk önce gögüslerimimi yaptirsam diyorum geride bakinca yatmisken hepsini yaptirayim diyorum belki bidaha bu cesaretim olmaz diye..
anliycan zorrr karar..
ama forumu okuyuncada insanlarin bebekli olupta bu tür zor ameliyatlara girdiklerini okuyunca diyorumki ben neden kaldiramiyim sadece dinlencem ardindan diye..tabiki hersey cok ters ve kötüde gece bilir bende,herkezde ayni olacak diye birsey yok.korkum sadece bunlar, yoksa kararimi verdim ameliyat olmak istyorum.

X