hamilelik yasayan arkadaslar ilk belirtileriniz nelerdi?

peppermint

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2009
7.316
6
merhaba arkadaslar,

biz esimle henuz cocuk dusunmuyoruz ve esim korunuyor ama bu ay arasira prezervatifi takmakta geciktik soylemesi ayip. bu durmda da hamilelik riski olabiliyormus; erkekten gelen az miktarda zevk suyunun icinde de sperm olabiliyormus ve hamile birakabiliyormus diye okudum.
benim adetime daha 1 hafta var;
ama bugun acayip sag yanim agriyor (belim ve karnimin sag tarafi) bir de hic olmazdi akintim oldu.
hamile olma ihtimalim var mi sizce?

siz de ilk belirtiler nelerdi?

sagolun simdiden cevaplar icin..

benim ilk belirtim göğüslerimdeki hassasiyet ve dokununca olan acıydı.çok az mide bulantım vardı.adetime 1 gün kala dayanamayıp test yaptım 2.çizgi silik çıktı.çok sevinim çünkü bu hamile olduğumu gösteriyordu.birkaç gün sonra çizgi belliydi iyice.birkaç gün sonra test yap çıkabilir geç döölenme değilse eğer.inşallah hamişsindir canım.daha kucağına almadan çok güzel bi duyguymuş bu.alınca nasıl olacak kim bilir

benim ilk belirtim göğüslerimdeki hassasiyet ve dokununca olan acıydı.çok az mide bulantım vardı.adetime 1 gün kala dayanamayıp test yaptım 2.çizgi silik çıktı.çok sevinim çünkü bu hamile olduğumu gösteriyordu.birkaç gün sonra çizgi belliydi iyice.birkaç gün sonra test yap çıkabilir geç döölenme değilse eğer.inşallah hamişsindir canım.daha kucağına almadan çok güzel bi duyguymuş bu.alınca nasıl olacak kim bilir

cnm cok sagol yanitladigin icin; benim de goguslerimde dolgunluk var ama bilmiyorum, adetten de olabilir..
seni tebrik diyorum; hayirlisiyla kucagina da alirsin insallah.

henüz bebek düşünmüyomuşsunuz. hakkınızda hayırlısı olsun inşallah. bence hamilelik ihtimali düşük ama senin şüphen varsa kan tahlili yaptır yada biraz daha bekleyip idrar testi yap. bazı belirtiler psikolojik olabiliyo. ben her ay o belirtileri yaşıyorum. sen hamile olmak istemediğinden psikolojik olarak o belirtileri görebilirsin bizde hamile olmak aşkı ile yanıp tutuştuğumuz için o belirtileri her ay görüyoz zemuszemus kafana takma bence. Rabbim hayırlısını versin. umarım gönlüne göre olur.. sevgiler..

hakli olabilirsin cnm,
psikolojik olabilir.

bakalim, adetime az kaldi, bekleyeyim biraz..

eger birgun hamile olursam belirtilerimi gunu gunune not edicem ve bu foruma yazicam arkadaslar;
burda herkes hamile kalana kadar soruyor ama hamile kalinca belirtilerini sir gibi sakliyorlar ne varsa..
cok kiziyorum :KK43: ve hic yardimci olmuyorlar :KK43:

slm cnmm sen çok kızmışınn.seni acık sakinleştiriyim....:eek:klava:.
ben 3 haftalık hamileyim belirtilerim,,,
-karnımda seğrimeler oldu (ilk dikkatimi o çekti)
-idrar rengi koyuysa ve kokuyosa
-hafif mide bulantısı
-sabah ilk uyandığımda bacaklarım ağrıyo
-çok erken uyuyo sabah işe gitmemek için isyan ediyosan eğerrrr:CüvCüv:.

benim belirtilerim bu kadardı cnm.herşey gönlüne göre olsunnn:teytey:

slm cnmm sen çok kızmışınn.seni acık sakinleştiriyim....:eek:klava:.
ben 3 haftalık hamileyim belirtilerim,,,
-karnımda seğrimeler oldu (ilk dikkatimi o çekti)
-idrar rengi koyuysa ve kokuyosa
-hafif mide bulantısı
-sabah ilk uyandığımda bacaklarım ağrıyo
-çok erken uyuyo sabah işe gitmemek için isyan ediyosan eğerrrr:CüvCüv:.

benim belirtilerim bu kadardı cnm.herşey gönlüne göre olsunnn:teytey:

cnm cok tesekkur ederim; cok sagol, guzel guzel yazmissin.

yo yoo sakinim su anda :-))
benim de idrar rengim koyu son gunlerde dikkatimi cekmistiCADIARZU
ve de dedigim gibi sag yani agriyor karnimin..

ama mide bulantisi ve de uyku yok..

sagol tekrarrrrr cookk:1hug:

Canım ben iki kere kimyasal gebelik yaşadım. ama 5 haftalık düşük yaptım. artık o kadar çok araştırdım ki ikisinde de ilk belirtilerimde anladım hamile oldugumu. keşke ben de farkına varmadan hamileliğimden haftalar geçmiş olsa da oyle öğrensem diyorum bazen. tum sorularınızı yanıtlayabilirm. benim iki hamileliğimde de belirtilerim:

*döllenmeden sonra ilk günlerde kasık bölgesinde sanki büyük bir damar geçiyormus gibi atmalar oluyor.
*akıntım bazen süt gibi bazen su gibi oluyor ama çok geliyor
*döllenmeden yaklasık 1hafta sonra sonra aşırı yorgunluk
*mide şişliği
*döllenmeden yaklaşık 10 gun sonra göğüslerde aşırı hassasiyet, meme çevresindeki noktalarda iyice belirginleşme ve meme ucunda morarma ve beyaz beyaz tomurcuklanma
*bel ve sırt agrısı
*kirpiklerde kıvrılma:) bu çok guzel
*kasıklarda sanki bilye var gibi bir his

Canım ben iki kere kimyasal gebelik yaşadım. ama 5 haftalık düşük yaptım. artık o kadar çok araştırdım ki ikisinde de ilk belirtilerimde anladım hamile oldugumu. keşke ben de farkına varmadan hamileliğimden haftalar geçmiş olsa da oyle öğrensem diyorum bazen. tum sorularınızı yanıtlayabilirm. benim iki hamileliğimde de belirtilerim:

*döllenmeden sonra ilk günlerde kasık bölgesinde sanki büyük bir damar geçiyormus gibi atmalar oluyor.
*akıntım bazen süt gibi bazen su gibi oluyor ama çok geliyor
*döllenmeden yaklasık 1hafta sonra sonra aşırı yorgunluk
*mide şişliği
*döllenmeden yaklaşık 10 gun sonra göğüslerde aşırı hassasiyet, meme çevresindeki noktalarda iyice belirginleşme ve meme ucunda morarma ve beyaz beyaz tomurcuklanma
*bel ve sırt agrısı
*kirpiklerde kıvrılma:) bu çok guzel
*kasıklarda sanki bilye var gibi bir his

canim Allah sana saglikli uzun omurlu bir cocuk nasip eder dilerim en kisa zamanda.
ve de isteyen herkese.
cok ayrintili belirtiler vermissin;
benim adetime 3 gun var bugunden sonra; hala karnim ve belim agriyor, bakalim n'olacak?

aslinda cocuk dusunmuyoruz diyorum ama cocuk istemedigimizden degil; yeni evlendik, ev aldik, bisuru taksitlerimiz var, bu sikintili donemde bir de cocuk olursa cok zorlaniriz.

keske diyorum bazen, herseyimiz dort dortluk olsaydi, o zaman hemen cocuk yapardim:çok üzgünüm:
o kadar merak ediyorum ki hamilelik duygusunu,
ve de bir bebgim olmasini cok isterim...

peki o testleri kaç gun kala yapmalıyız benım daha 10 gunum var..demin heves edip test yaptım ama sonucc degilim çıktı..acayip yorgunum sanki hep uyusam uyuycam belim sırtım cok agrıyooo ve akıntımda cok geliyoooo...kaç gun sonra yapmalıyız bilgi erirseniz sevinirim

canım ben döllenmeden 10 gun sonra yapıyorum testi ve çıkıyor. ama ben ne zaman yumurtladıgımı ne zaman döllenme oldugunu anlayabiiyorum. yani adet gununden 4 -5 gun önce benim yaptıgım testlerde çıktı. ama her insanın bunyesi farklıdır

canım hayırlısı olsun, cıkabilir de cıkmayabilir de...ama eger cocuk dusunmuyorsanız dikkatli olun derim ben cunku bu senin anlattıgın sekilde surpriz olarak hamile kaldım. benim de ilk belirtim goguslerde acıma ve hassasiyetti. bir de yazdı, su herkese cok normal gelirken ben havuzda acayip usuyordum cok uyuyordum. kasıklarda hafif batma oluyordu.. bir de kafam hep bir sersem gibiydi, sanki ruyada gibiydim ozellikle adete cok yakın zamanlarda. adete 2 gun kala idrar testinde cıkmadı, 2 gun gecikince cıktı.. hayırlısı olsun tekrar. bizi de haberdar et olur mu ? sevgiler..

selam arkadaslar,
ben dun aksam hastalandim... hamile degilim... :-( :-) (uzuleyim mi sevineyim mi bilemedim) garip bir psikoloji benimkisi; hem istemiyorum hem de her ay adet olduumda uzuluyorum :KK43:

cok cok sagolun ynt yazan arkadaslar hepiniz..

bu bilgileri ogrenmem iyi olduuu

canım ne oldu hamilemisin hiç yazmamışın off bende şüpeleniyorum yaa yazılanlarıda okudum aynı bendeki belirtiler bizde beklemiyoduk ama kazara bi kaç kere oldu 2 günde gecikti ama eminde olamıyorum test yapmak istiyorum korkuyorum aynı senin durumundayım sanki kendimi okadar alıştırmışımki negatif çıkarsa üzülürüm galiba bide düşünmüyoduk aslında ama böle olma ihtimali bile beni heycanlandırıyo off en iyisi 2 gün daha bekleyim senin sonucuda beklitorum canım

canım ne oldu hamilemisin hiç yazmamışın off bende şüpeleniyorum yaa yazılanlarıda okudum aynı bendeki belirtiler bizde beklemiyoduk ama kazara bi kaç kere oldu 2 günde gecikti ama eminde olamıyorum test yapmak istiyorum korkuyorum aynı senin durumundayım sanki kendimi okadar alıştırmışımki negatif çıkarsa üzülürüm galiba bide düşünmüyoduk aslında ama böle olma ihtimali bile beni heycanlandırıyo off en iyisi 2 gün daha bekleyim senin sonucuda beklitorum canım

canim ben yazdigim gibi dun aksam adet oldum,
hamile degilim..:KK43:( ama olma ihtimaline alistirmisim kendimi; demistim ya sag yanim agriyor diye; sanki icimde biseyler hissediyordum, esime saka yapiyordum elimle gosterip agriyan yeri bak bebek burda diyordum..
bu ay iyice hamile zannetmistim kendimi.. adet olunca uzuldum simdi ...
demek ki anne olmayi istiyormusum ben de :KK43:

neyse sabretmek lazim; 2 yil bi gecsin;
taksitlerimiz bitsin,
o zaman ben de anne olucam insallah........

senin icin de hayirlisi olsun;
bekle bakalim, belirtiler regl beliirtileri de olabilir, sen de benim gibi sartlandirma kendini..

canım aynııı bende senindurumundayoım aynıııııııaynen bizde 2 yılın geçmesini beliyoduk bizimde taksitlerimiz varrrr ama seninde dediğin gibi aniden oldu işteee off çok heycanlıyım yaaa ama korkuyorum test yapmayaa okadar alıştırdımki deli gibi kaç gündür öyle ağır egzersizde yapmıyorummm :):):):) off valla eşimde diyo bi test yap yapma böle diye bak sonra üzülüceksin diyo ama bu gün alıcam canım karar verdim

canım aynııı bende senindurumundayoım aynıııııııaynen bizde 2 yılın geçmesini beliyoduk bizimde taksitlerimiz varrrr ama seninde dediğin gibi aniden oldu işteee off çok heycanlıyım yaaa ama korkuyorum test yapmayaa okadar alıştırdımki deli gibi kaç gündür öyle ağır egzersizde yapmıyorummm :):):):) off valla eşimde diyo bi test yap yapma böle diye bak sonra üzülüceksin diyo ama bu gün alıcam canım karar verdim

canim sen ne kadarlik evliydin?

mrb şeker bende bugün katıldım kulübe.çok sancım var belimde ağrıyo yani adet belirtilerinin hepsi var ama iki kere test yaptım ikisinde silik çizgi çıktı bugün bidaha yaptım ikinci çizgi dağıldı yatay bi şekilde uzandı.kime sorsam hamişsin diyo ama üçüncü test canımı sıktı.geçen ay 21nde hastalanmıştım ama 35 günde bir adet olurum sende hiç böle olmuşmuydu

X