Bir Kalp Beklerken bir kesede iki kalp var!!Kızlar yardım edin..

zambakl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2009
272
3
Kızlar 8 haftalık hamileyim.İlk kontrolümde tek bir kese göründü herşey normaldi..Kalp atışlarını dinlemeye gittik ve ne görelim tek bir kesenin içinde iki kalp atıyor...Yani iki bebek..Tek kesede ikiz..Korku , üzüntü,sevinç..Ne hissedeceğimi bilemiyorum ama çok endişeliyim..iki hafta sonra tekrar gideceğim.Çok riskli bir durum bu biliyorum ve ender rastlanan bir gebelik türü..

Böyle tecrübesi olanlar lütfen bana yazın,gerçekten çok korkuyorum

aaa çok ilginç.çok nadir olan bişey..tek yumurta ikizi..hayırlı olsun bebeklerin..inşallah güzel devam eder..dr ne diyor bu konuda...

Son düzenleme:
Ne siyami yaa tek yumurta ikizi iste çok Nadir olur ikisi birbirine çok benziyecek hayırlı kolsun

canım neden endişe ediyorsun anlayamadım
ne kadar güzel tek yumurta ikizlerin olacak
belki bizlere göre biraz daha zor bi hamilelik dönemi geçireceksin ama
bizim alacağımız ödülün iki katına sahip olacaksın
ikizlerimin olmasını çok isterdim bence çok özel çok müthiş bir durum bu
tadını çıkar, kendine dikkat et

sanırım bakımları ve hamillelik döneminden korkuyo :)

bende olsam korkardım :KK70:

ama düşünsene bir seferde ikisi birden doğucak :KK70:

canım hiçbir fikrim yok ki yaa :KK43: doktor ne dedi ikiz bebek mi varmış? siyam ikizimi yoksA?

Ay kızı niye korkutuyorsun arkadaşım ya.Allah allah.
Bence süper bi haber.Sevinmelisin.Harika ya.Ben 2 hamilelik geçirdim.Sen tek hamilelikle bitiricen işi.Süperr.Sevin bence.Ayrıcalıklısın.Tebrik ediyorum şimdiden.Sağlıkla kucağına alırsın inşallah bebişlerini.:lepi:

Kızlar destekleriniz için çok sağolun..
Siyam ikizi diyen arkadaşa ayrıca çok kırıldım neyse...
Riskli bir durummuş hemde çok...Tek kesede olmaları risk beslenmeleri falan..Bir prof bulduk uzmanlık alanı çoğul gebeliklermiş ona gideceğim..Hayatımın en büyük süpriziydi bu hiç beklemezdim..Biliyormusunuz kızlar ben ikiz çocukları hiç sevmezdim:)
İlk duyduğumda şoka girdim ve istemedim çok ağladım ama sonra insanların tepkileri telkinleri beni kendime getirdi..Onların minik kalp atışlarını duyduğum anı hiçbirşeye değişmem..
Tek endişem sağlıklı olacaklarmı?
Yoksa ne taşımaktan nede büyütmekten korkmuyorum..ANNELİK FEDAKARLIK DEĞİLMİ ZATEN..

zambakcımm neden üzülüyorsun bu çok güzel bişey
kardeş kelimesinin gerçeği karındaş dır yani aynı karından olma gibi
seninkiler kesedaş da olmuşlar :)
dilerim sağlıkla büyürler ve sağlıkla hayırlısıyla kucağına alrısın bebeklerini :)

belki yüzleri gözleri biribirine benziycek ama ikisi çok farklı insanlar olucaklar biliyorsun :)

tekrar hayırlı olsun

Tek yumurta ikizlerini gerçek ikizler olarak da adlandırabiliriz. Bu ikizler döllenen yumurtanın kendi içinde ikiye bölünmesiyleoluşur. İkiye bölünme yumurta döllendikten iki ila 17 gün içinde gerçekleşir. Bu bölünme 13-15 günden sonra gerçekleşirsebebeklerin yapışık doğma riski oldukça yükselir.

Gerçek tek yumurta ikizleri bir kişinin iki özdeş kopyası gibidir. Farklı DNA’lara sahip oldukları için farklı şeylerdenhoşlanabilirler ancak çift yumurta ikizlerinin aksine genellikle her türlü etkene karşı benzer duyarlılığı ve tepkiyi gösterirler. Tekyumurta ikizleri IQ’yu belirleyen tüm genlerini paylaşırken çift yumurta ikizlerinde bu oran yüzde 50’dir. Bu yüzden tek yumurtaikizlerinin aynı zeka seviyesine sahip olma olasılığı daha yüksektir. Binlerce ikiz üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda tekyumurta ikizlerinde aynı zekaya sahip olma oranı yüzde 85 iken çift yumurta ikizlerinde bu oranın yüzde 60 olduğu görülüyor.

Yapılan istatistiki araştımalar tek yumurta ikizlerin her zaman aynı cinsiyette olduklarını, birbirlerine çok benzediklerini, kangruplarının aynı, parmak izlerinin bile aynıya yakın olduğunu bildirirken IQ’larına, sağlıklarına ve hatta politik görüşlerine kadaraynı özelliklere sahip olabileceklerini gösteriyor. Minesota Üniversitesinde yapılan bir araştırma ikizlerin gösterdiği benzerliklerinbirlikte yaşadıkları ortamın yanı sıra genleriyle de doğrudan ilgili olduğunu gösteriyor. Doğumdan sonra birbirinden ayrılıp dahasonra biraraya gelmiş 60 ikiz üzerinde yapılan incelemede davranışlarında, kişiliklerinde ve sosyal hayatlarında farkedilebilirbenzerlikler olduğu ortaya çıkıyor. Doğduktan bir ay sonra iki ayrı aileye evlatlık verilen James Arthur Springer ve James EdwardLewis birbirlerinden ayrıldıktan tam 39 yıl sonra biraraya gelirler. Araştırmada her ikisinin de yaşamı boyunca Ohio eyaletindeyaşadığı, ikisininde Linda isimli kadınlarla evlenip ayrıldığı ve Betty isimli kadınlarla da yeniden evlendikleri belirlenir. İkisi deteknik resimle ilgilidir,en sevdikleri ders matematik, en sevmedikleri ise dil bilgisidir. İkiside eşit miktarda alkol tüketip, gününaynı saati başağrısı çekerler.

Oskar Storh ve Jack Yufe adlı ikizler ise doğumdan 6 ay sonra birbirlerinden ayrılırlar, Oskar Almanya’da katolik olarakbüyütülürken Karayipler’de kalan Jack bir süre İsrail’de yaşar ve Yahudi olur. Aralarındaki uzun mesafeler ve farklı yaşam tarzlarıbile onların ortak özelliklerini bastıramaz. Biraraya geldiklerinde ikisinin de benzer konuşma ve düşünce yapısına sahip olduklarıgörülür.

ikiz3.jpg

Bu ikizler aynı tohumdan geldiklerinvirüsden, kan gurupları ve kalıtsal nitelikleıfi aynıdır. Ayrıca, birinden birine organv nakli durumunda herhangi bir uyumvirüssuzluktan korkmamak gerekir. Bu çarpıvirüscı benzerliğe karşın, kimi zaman kişilik ve yazı farklılıkları olabilir ve aynı zekâ düzeyinde oldukları halde farklı yetevirüsnekler gösterebilirler. İkizler birbirlerine karşı çok özel bir sevvirüsgi beslerler. Bunu açıklamak oldukça kolaydır: Birbirlerinde kendi görüntülevirüsrini bulurlar ve bu benzerlikle ilgili çevirüsşitli kaynaşmalar olur. İkizler birbirlerivirüsnin izdüşümü oldukları için birbirlerini kendileri gibi severler. Bu durumdan doğan sevgi özellikle güçlü olur. Devirüsneyler, doğumdan itibaren kendisine çok benzeyen bir başka çocuğun yanınvirüsda büyüyen çocukların da benzer tepkivirüsler gösterdiklerini saptamıştır. Ancak, ikizlerden biri doğumda, yani böyle bir ruhsal bağlılık meydana gelmeden ölürvirüsse, öteki noksansız ve normal bir çocuk olur. Bu nedenle tek yumurta ikizleri arasında doğumdan itibaren marazî bir duygusal bağın var olduğunu ve ikizlevirüsrin daha az zeki ya da daha sağlıksız olacaklarını sanmak yanlıştır. İstatistikvirüsler ikizlerle öteki çocuklar arasındaki tek farkın, doğumdaki ağırlıklarının norvirüsmalden az oluşu olduğunu göstermektedir. öteki tek yumurta ikizleri çocukvirüslardan biraz daha geç yürürler ve geç konuşurlar.
Tek yumurta ikizleri birlikte olmaktan hoşlanırlar. Yaşantılarında rollerini gevirüsnellikle şu şekilde bölüşürler: Daha güçvirüslü ve girgin olanı dış ilişkileri üzerine alır ve ötekine öncülük eder. Böylece daha sıkılgan ve içirie kapalı olanı, kişivirüssel ilişkilerde kendine destek sağlar. Buvirüsnun sonucu olarak birincisi ikinciye gövirüsre daha belirli bir kişilik ve özerklik kavirüszanır.
ikizler, küçük yaşlarından başlayarak birbirlerini taklit etme eğilimindedir. Bu eğilim hoş görülmemeli ve saç biçimlevirüsrinin ve giysilerinin farklı olmasına dikvirüskat edilmelidir. Bu ayrım kişiliklerinin belirginleşmesi için zorunludur. Aksi takdirde bazı sakıncalar doğabilir. İkizvirüslerden herbiri kendine göre bir yaşam, bir aile düzeni’ kurmalı ve toplumda kivirüsşisel etkinlik göstermelidir.
Çocuklardan biri ağır bir hastalığa yavirüskalanabilir. Bu durumda ikinci çocuğun kardeşiyle, aynı acıları çekecek ve benvirüszer bir ölümü düşünecek derecede özvirüsdeşleşmesi üzüntü vericidir. İkizler çok küçük yaşta ana okuluna gönderilmeli ve olabilirse ayrı sınıflara verilmelidirler. Aslında, ilk ve orta öğrevirüstimde ikizlerin birbirlerinden ayrı olmavirüsları zorunludur. Çünkü eğitim aralarınvirüsda bir farklılaşma yapmadıkça “ben” yevirüsrine “biz” demeyi tercih edeceklerdir. Yalnız da olsalar “bizim kitabımız” divirüsyeceklerdir. Aynı oyuncakla oynayıp “bizim oyuncağımız” diyeceklerdir. Bu ikizler pek az tartışırlar. İlk çekişmeleri okula başladıklarında olur. O zaman ilk kez, olumlu sayılabilecek bir davravirüsnışla, “ben” demeye başlarlar. Ana okuvirüslunda bu ayrım öğretmen açısından büyük bir dikkat ve duyarlılık gerektirir. İkizlere her birinin ayrj sınıfı ve ayrı öğvirüsretmeni olmasının iyi bir şey olduğu anvirüslatılmalıdır. Başlangıçta bu durum karvirüsşısında şaşırırlar ve soğukkanlılıklarını yitirebilirler. Ancak yeni yaşam koşulvirüslarına çabuk alışırlar. Bu durum birbirini sevmelerine engel değildir. Böylece kendilerine özgü bir kişilik sahibi olurvirüslar.
Tek yumurta ikizleri yaşamlarının sonuvirüsna dek birbirlerine daha doğrusu kendi kendilerine karşı özel bir sevgi duyarlar. Çünkü bu sevgi ortak anılarla (özellikle çocukluk günlerindeki anılarla) güçlevirüsnir.
Tek yumurta ikizlerinin benzerlik derecesi, döllenmiş yumurtanın iki embriyona bölünmesinden önce geçecek sürenin uzunluğuna bağlıdır. Bu bölünme ne kadar geç olursa, ikizler arasındaki benzerlik o derece büyük olur. Aynı zamanda döllenen iki yumurtadan meydana gelen ikizlerin benzerliği ise, farklı zamanlarda doğmuş kardeşlerin benzerliğinden daha fazla değildir Bu ikizleri birbirinden ayırmak hemen hemen olanaksızdır

bence çok korkulacak bir durum değil Allah zaten onların kaderını yazmıstır sağlıklı doğacaklarsa buna hiçbirsey engel olamaz zaten bebişlere bıraz dua stres yapma hıssederler endışelı durumların onları rahatsız eder çokta korkulacak bişey çok çunku çok şukur tıp çok ılerlede allah korusun yapışık olma rıskı olursa bıle hemen anlaşılıyor ve mudahale edılıyor ama pozıtıf düşün onlar sağlıklı de olsun bıtsın bana amnıyosentez onerdığınde dr kesınlıkle çocuğm sağlıklı dıyordum ve hiç şuphe etmedım çocuğumdan ve sağlıklı bişekılde dunyaya geldı çok şukur bıraz da zamana bırak bakalım gebelık nasıl ılerleyecek peşin hukumlu olup kendını yıpratma her hamılelık rısklıdır rısk grubuna bakarsan annelık zaten hamılelıkten ıtıbaren başlıyor çok fedakarlık oluyor maalesef bunlarda gececek

canım hiçbir fikrim yok ki yaa :KK43: doktor ne dedi ikiz bebek mi varmış? siyam ikizimi yoksA?

hiçbir fıkrım yok yorumu benı çıldırtır zaten fıkrınız yoksa ne dıye topic açıp yer işgal edıyorsunuz ki ayrıca siyam ikizi dememiş tek yumurta ıkızınden bahsetmıs kızın aklında sıyam ıkızı yokken aklına sokar gibi yazmıssın lutfen hamılelere bişey yazarken hassas olalım fıkrımız yoksada hiç bulaşmayalım oke

Tek yumurta ikizlerini gerçek ikizler olarak da adlandırabiliriz. Bu ikizler döllenen yumurtanın kendi içinde ikiye bölünmesiyleoluşur. İkiye bölünme yumurta döllendikten iki ila 17 gün içinde gerçekleşir. Bu bölünme 13-15 günden sonra gerçekleşirsebebeklerin yapışık doğma riski oldukça yükselir.

Gerçek tek yumurta ikizleri bir kişinin iki özdeş kopyası gibidir. Farklı DNA’lara sahip oldukları için farklı şeylerdenhoşlanabilirler ancak çift yumurta ikizlerinin aksine genellikle her türlü etkene karşı benzer duyarlılığı ve tepkiyi gösterirler. Tekyumurta ikizleri IQ’yu belirleyen tüm genlerini paylaşırken çift yumurta ikizlerinde bu oran yüzde 50’dir. Bu yüzden tek yumurtaikizlerinin aynı zeka seviyesine sahip olma olasılığı daha yüksektir. Binlerce ikiz üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda tekyumurta ikizlerinde aynı zekaya sahip olma oranı yüzde 85 iken çift yumurta ikizlerinde bu oranın yüzde 60 olduğu görülüyor.

Yapılan istatistiki araştımalar tek yumurta ikizlerin her zaman aynı cinsiyette olduklarını, birbirlerine çok benzediklerini, kangruplarının aynı, parmak izlerinin bile aynıya yakın olduğunu bildirirken IQ’larına, sağlıklarına ve hatta politik görüşlerine kadaraynı özelliklere sahip olabileceklerini gösteriyor. Minesota Üniversitesinde yapılan bir araştırma ikizlerin gösterdiği benzerliklerinbirlikte yaşadıkları ortamın yanı sıra genleriyle de doğrudan ilgili olduğunu gösteriyor. Doğumdan sonra birbirinden ayrılıp dahasonra biraraya gelmiş 60 ikiz üzerinde yapılan incelemede davranışlarında, kişiliklerinde ve sosyal hayatlarında farkedilebilirbenzerlikler olduğu ortaya çıkıyor. Doğduktan bir ay sonra iki ayrı aileye evlatlık verilen James Arthur Springer ve James EdwardLewis birbirlerinden ayrıldıktan tam 39 yıl sonra biraraya gelirler. Araştırmada her ikisinin de yaşamı boyunca Ohio eyaletindeyaşadığı, ikisininde Linda isimli kadınlarla evlenip ayrıldığı ve Betty isimli kadınlarla da yeniden evlendikleri belirlenir. İkisi deteknik resimle ilgilidir,en sevdikleri ders matematik, en sevmedikleri ise dil bilgisidir. İkiside eşit miktarda alkol tüketip, gününaynı saati başağrısı çekerler.

Oskar Storh ve Jack Yufe adlı ikizler ise doğumdan 6 ay sonra birbirlerinden ayrılırlar, Oskar Almanya’da katolik olarakbüyütülürken Karayipler’de kalan Jack bir süre İsrail’de yaşar ve Yahudi olur. Aralarındaki uzun mesafeler ve farklı yaşam tarzlarıbile onların ortak özelliklerini bastıramaz. Biraraya geldiklerinde ikisinin de benzer konuşma ve düşünce yapısına sahip olduklarıgörülür.

ikiz3.jpg

bak kahverengı yazıda yapışık olmasının döllenmeden ıtıbaren hemen bellı olduğunu soyluyor sen 2 aylıktın bız dr a gıttık sen zaten dr a yapışık olurmu dediğinde gulmustu sana saçmalama der gibi ultrasonda allah korusun oyle bır durum olsaydı çıkardı zaten şu sıyam ıkızını sakın aklına dahı getırme yok boyle bişey senın gebelığınde olsaydı gorurduk zaten son gıttığımızde

aa cok guzel bir sey, hayirli olsun ayrica lutfen internet bilgilerini okumayi birakin, sizinle ayni tarz hamilelik yasayan arkadslari dinleyin sadece, cogul gebelik kismindan.
bir tanidigimin ayni kesede tek yumurta ikizleri vardi herkes korkuttu kizi sonra o da kendine geldi Allahin dedigi olur dedi, cok rahat bir hamilelik geciriyor ama sonra ne ogrenelim iki kese iki plesenta cikti ortaya tek yumurta ikizi degiller cunku bir kiz bir erkek, farkli cinsiyet. sizde de degisebilir degismese de harika bir sey bence, hic korkmayin kimsenin de sizi korkutmasina izin vermeyin.
. hic bosunuza uzmeyin bebisleri de kendinizi de Allaha emanetsiniz. :nazar: :nazar: :nazar:

hanimlar delirdiniz galiba niye siyam olsun milyonda bir gorulen bir sey o, aaa arkadasimizi germeyin arkadasim sen duyma bile bu laflari, niye siyam olsun komik olmayin ya, tosun gb tek yumurta ikizlerin saglikla dunyaya gelicekler sonra fotograflardan hangisinin ismi neydi karistiracagiz burda, cok seker olucaklar Insallah harika bir hamilelik gecirirsin, hepinize birer nazar daha :nazar: :nazar: :nazar:

X