Yavaş Yükselen Beta Acil bakarmısınız

Sonucunuz ne acaba bende aşağ yukarı aynı durumdayım şuan. 15 temmuz 530,17 temmuz 1060,19 temmuz 1500.hepsi ayrı laboratuvar larda çıktı
Aynı şeyi yaşamışız.1. Ve 2. Arasında çift kat 2.ve 3. Arasında %40 lık artış var.Sizin gebeliğiniz devem etti mi? Neden olmuş olabilir birşey dedi mi doktorunuz?

Kızlar merhaba 10 eylül adet oldum 22 eylül çatlatma iğnesi vurdurdum dün devlette kan verdim betam 52.500 çıktı bugün özelde yaptırdım 51.30 laboratuvar hatası olabilirmi 1 haftadır devlette veriyorum testi çok iyiydi özel bozdu işi

Kızlar merhaba 10 eylül adet oldum 22 eylül çatlatma iğnesi vurdurdum dün devlette kan verdim betam 52.500 çıktı bugün özelde yaptırdım 51.30 laboratuvar hatası olabilirmi 1 haftadır devlette veriyorum testi çok iyiydi özel bozdu işi
Aynı yerde takip edim laboratuvar sonuçları farklı çıkar ayrı yerlerde .

Aynı şeyi yaşamışız.1. Ve 2. Arasında çift kat 2.ve 3. Arasında %40 lık artış var.Sizin gebeliğiniz devem etti mi? Neden olmuş olabilir birşey dedi mi doktorunuz?
Benimde %40 artış vardı sizi korkutmak istemem kesinlikle. Boş gebelik ile sonuçlandı kürtaj olmak zorunda kaldım . Sıkı takip edin artışta sıkıntı varsa devamın da bir problem doğuracak diye birşey yok . Sadece stresten uzak temkinli davranmak en doğrusu 🙏🏻

Kızlar bi çok topiğe de yazdım okudum fakat asla içim rahatlamıyor daha önceden 3 kimyasalım var . Şimdi ise beta değerim yavaş yükseliyor

4 Temmuz 592
6 Temmuz 1006
8 Temmuz 1468
Sat :31 Mayıs

Bu şekilde artış %50 ye yakın olup sağlıklı gebelik elde eden varmı çok endişeliyim dış gebelikten korkuyorum lütfen varsa yazabilirmi 🙏🏻

* 10 temmuzda değerim 2926 oldu ve vajinal ultrasonla keseyi gördük . Çok şükür dış gebelik değilmiş ..Kalp atışı İçin beklemedeyim bugün tam 7. Haftadayız

* 7+5 de kese boyutu 11 mm 5+6 haftalık çıktı usg de doktor boş yada gelişimi durmuş gebelik dedi . Hemen kürtaj yapabilirim dedi ben kese 11 mm olduğu İçin kabul etmedim . Beklemedeyim kahverengi lekelenmelerim oldu .1 gün hastane de kaldım pulton kan uyuşmazlığı iğnesi ve progestan uygulandı .

* bugün tam 8+5 deyiz hala beklemedeyim yarın randevum var eğer bebek görülmezse sabah 8:30 gibi kürtaj İçin yatış yapılcak . Çok korkuyorum üzülüyorum ama elimden birşey gelmiyor. Dilerim rabbim bir mucize versin . O betanın neden az arttığını şimdi anlıyorum galiba. Bir gariplik başından beri varmış umarım bu yazdıklarım birilerine faydalı olur son durumu yarın belirtirim 🤲🏻

*1 Ağustos 2023 bugün sabah 8 de doktorumun yanına gittim son kez vajinal ultrasonla baktı bebek gözükmüyor kese 5. Haftada kalmış kanama alanı çok fazlaydı etrafında. Kürtaj İçin yatış yapmamı istedi . Yukarı çıktık işlemleri hallettik sabah 10,30 gibi dil altı ve vajinadan fitil verildi çok korkuyorum ağrıdan ama çok şükür hiç ağrım olmadı. Akşamdan hiç birşey yiyip içmeden gittim . Kanamam da o an başlaması gerekiyormuş ama başlamadı . Aşşağı indirildim titriyodum korkudan resmen asansör de . Ağladım gidene kadar zaten . En son ameliyathane girişinde bir saat vardı ona baktığım da saat 12:15 di içeriye aldılar bi baktım kuzenim de var odada hemşire kendisi Biraz rahatladım ordaki aletlere uğraşıyor yerleştiriyordu . Korkma dedi hemen biticek . O sırada anestezi uzmanı geldi ne zaman uyucam hissetcekmiyim dedim korkma şimdi sana iki tane ilaç yapcam biraz başın dönecek dedi . Damar yolundan vuruyordu başım dönmeye başladı gözlerim kapanıyordu ooo falan diyorum gülmeye başladılar ağlayarak giren ben resmen Leyla oldum o anda . Ardından uyumuşum zerre bişey hissetmedim ve hatırlamadım . Herşeyin en kötüsüne hazırlamışım kendimi resmen . Odama getirmişler yatağına geç diye uyandırmışlar hemen kalkıp geçmişim annem diyor giderken hepimizi ağlattın geldiğinde güldürdün 😁 yatağıma geçer geçmez bebek varmıydı kese de diye sormuşum . Hemşire de yoktu olsaydı almazdık korkma İçin rahat olsun demiş . Tamam diyip geri yatmışım annem uyandırmaya çalıştı baya uyanmak istemedim çok tatlı geldi o uyku . Su dedim annem yasak bekle dedi . O sırada iğne yapıldı ağrı kesici falan . Yap yap diye arkamı dönmüşüm hemşireye bitek orayı hatırlıyorum ilk 10 dakika ben ben değildim 😁 annemler baya gülmüşler o Halime . 2,5 saat hiç bişey yedirip içirmediler ayağada kaldırmadılar serum takıldı . Bitince su içtim tuvalete gittim bardaktan boşalır gibi kanamam vardı. Daha sonra hemşire geldi kanamama baktı ideal durumda olduğunu söyledi . Zaten iğne yapmışlar kanamam çok olmasın diye . 2 saat sonra tekrar geldiler 40 gün ilişki havuz deniz gibi faaliyetler yasak 3 ay folik asit kullan sonra gebelik düşünebilirsin dedi. Kanaman adet kanaması gibi olcak bu süreçte uzun da sürebilir kısa da endişe etme dedi 3 hafta sonra kontrole gel dedi . Patoloji sonucu da 1 ay da çıkar gelince öğrenirsin dedi . En son ikindin 4,5 gibi çıkışım yapıldı gayet iyiydim doktor da geldi gördü . Çok şükür sorunsuz atlattım gözümde büyüdüğü kadar zor olmadı hatta tek zor yanı damar yolu açılmasıydı o kadar ağlayarak girdim gülerek çıktım. Eve gelince annem anlattı çoğu şeyi en çok bebek varmıydı sorusu içimi yaktı hep bir umut vardır diyodum nasip değilmiş . Rabbim kimseye yaşatmasın zor durumda olana da inşallah yazdıklarım bir gönül ferahlığı olur . Benim sürecim bu kadardı uzun bi süre ara verip genetik testler yaptırıp sorunu araştırcaz sonra rabbim neyi takdir ederse onu yaşıcaz . Herkese sağlıklı hamilelikler diliyorum 🤲🏻
Merhaba kimyasal oldugunu nasil anladiniz daha once? Ben 29 austosta kurtaj oldum ve hic adet gormedim bu gune kadar. İlk one 40 gun bekelyim dedim olurum olmadi. Ekim 13 de beta hcg verdim 27 cikti 3 gun sonra 16 ekim 17 oldu dusuyordu doktor daha hormonlar temizlenmemis dedi tam sifirlanmazda ader olamazsin dedi bende 1 hafta sonra tekrar kam verdim 23 ekimde 12 cikti. Doktora sordum 17-den 12-ye 1 haftada dusmesi normalmi gec gitmiyormu diye evet dedi normal deyil. Tamam deyib 1 hafta daha bekledim bu sefer betam 397 oldu 29 ekimde. Bu arada defalarca ultrasoma gitdim kalinti kist falan hic bir sey yoktu hamileliye dair de hic bir sey yoktu. Sadece ekim 18 hayita basladim 12 gun icdim oylesine test yapdim kipkirmizi cikti acil kan verdim 397 gordum birakdim hayiti yarin doktora gidicen amma anlam veremiyorum. Ne ola bilir kimyasalmi bos gebelikmi dis gebelikmi normal gebelikmi bilmiyorum

Merhaba kimyasal oldugunu nasil anladiniz daha once? Ben 29 austosta kurtaj oldum ve hic adet gormedim bu gune kadar. İlk one 40 gun bekelyim dedim olurum olmadi. Ekim 13 de beta hcg verdim 27 cikti 3 gun sonra 16 ekim 17 oldu dusuyordu doktor daha hormonlar temizlenmemis dedi tam sifirlanmazda ader olamazsin dedi bende 1 hafta sonra tekrar kam verdim 23 ekimde 12 cikti. Doktora sordum 17-den 12-ye 1 haftada dusmesi normalmi gec gitmiyormu diye evet dedi normal deyil. Tamam deyib 1 hafta daha bekledim bu sefer betam 397 oldu 29 ekimde. Bu arada defalarca ultrasoma gitdim kalinti kist falan hic bir sey yoktu hamileliye dair de hic bir sey yoktu. Sadece ekim 18 hayita basladim 12 gun icdim oylesine test yapdim kipkirmizi cikti acil kan verdim 397 gordum birakdim hayiti yarin doktora gidicen amma anlam veremiyorum. Ne ola bilir kimyasalmi bos gebelikmi dis gebelikmi normal gebelikmi bilmiyorum
İlk kimysalim reglime 6 gün kala test yapmıştım yeni evliyken testte baya iki çizgi vardı burdaki kızlar ben kan ver dedi kan vermeye gittim orda 12 gibi bir rakam çıktı . Doktor var ama net bişey diyemem dedi ve regl günü adet oldum hemşire kuzenim var ona sordum oda kimyasal gebelikten bahsetti öyle anladım .
İkincisi rahim filmi için gün sayıyordum Ocak ayında regl gecikmesi yaşadım halsizlik vardı 3 gün gecikince test yaptım kan verdim 40 küsür gibi bir rakam çıktı 5 gün sonra regl oldum şiddetli bir kanama ve ağrı ile .
3. Kimysalım Mayıs ayında oldu 5 gün gecikme pozitif testler baş dönmeleri kan verdim yine ve 70 küsürlerde beta çıktı aradan 3 gün geçti yine kan verdim 114 olmuştu daha sonra değer düştü ve 20 ye gelince kanama başladı hastanede sıra bekliyordum doktor hemen aldı kimyasal Buda dedi .
Hemen arkasına Haziran ayında da hamile kaldım hiç beklemiyordum bu kez . 2900 küsürlerde kese gördük ama bu kez de bebek kesede oluşmadı. Uzun oldu fakat hepsi ayrı derin yaralar bıraktı ve hepsinin farklı belirtilerle öğrendim . Toplamda 4 kaybım var . Bana dua edersiniz çok sevinirim sağlıklı hayırlı şekilde bana da nasip etsin gücüm kalmadı .. 🥺

Kendinizi yıpratmayın 300 lerde zaten mümkün değil kese gözükmez sters için çok erken emin olun değeriniz yükselirse zaten herşey belli olcak . Neden kürtajdan sonra 3 ay beklemediniz rahminiz çok yorulmuştur bu süreçte çok zor bir süreç ben 3 ay oldu ama atlatamadan . Korkuyorum 😦

Benimde %40 artış vardı sizi korkutmak istemem kesinlikle. Boş gebelik ile sonuçlandı kürtaj olmak zorunda kaldım . Sıkı takip edin artışta sıkıntı varsa devamın da bir problem doğuracak diye birşey yok . Sadece stresten uzak temkinli davranmak en doğrusu 🙏🏻
Merhaba. Benimde %40 civarlarında artıyordu malesef ki boş genelikle sonuçlandı. Stres çok etkiliyor iki katına artması gerek deyip korkuttukları için o zamanları hep korku ve üzüntüyle geçirdim acaba artacak mı diye. Sonuçta değişmedi kürtaj la sonuçlandı

İlk kimysalim reglime 6 gün kala test yapmıştım yeni evliyken testte baya iki çizgi vardı burdaki kızlar ben kan ver dedi kan vermeye gittim orda 12 gibi bir rakam çıktı . Doktor var ama net bişey diyemem dedi ve regl günü adet oldum hemşire kuzenim var ona sordum oda kimyasal gebelikten bahsetti öyle anladım .
İkincisi rahim filmi için gün sayıyordum Ocak ayında regl gecikmesi yaşadım halsizlik vardı 3 gün gecikince test yaptım kan verdim 40 küsür gibi bir rakam çıktı 5 gün sonra regl oldum şiddetli bir kanama ve ağrı ile .
3. Kimysalım Mayıs ayında oldu 5 gün gecikme pozitif testler baş dönmeleri kan verdim yine ve 70 küsürlerde beta çıktı aradan 3 gün geçti yine kan verdim 114 olmuştu daha sonra değer düştü ve 20 ye gelince kanama başladı hastanede sıra bekliyordum doktor hemen aldı kimyasal Buda dedi .
Hemen arkasına Haziran ayında da hamile kaldım hiç beklemiyordum bu kez . 2900 küsürlerde kese gördük ama bu kez de bebek kesede oluşmadı. Uzun oldu fakat hepsi ayrı derin yaralar bıraktı ve hepsinin farklı belirtilerle öğrendim . Toplamda 4 kaybım var . Bana dua edersiniz çok sevinirim sağlıklı hayırlı şekilde bana da nasip etsin gücüm kalmadı .. 🥺
Senin icin dua edicem. Hemen hayita basla. Bak benim austos ayinda 9 haftalik kurtajim oldu kalbi durmusdu sonra hic adet olmadim 40 gun sonra gitdim kan verdim 27 cikti 3 gun sora tekrar verdim 17 cikti doktor hormonlarin yeni dusuyor daha sifirlanmadi dedi boyle ne adet olamazsin nede hamile olamazsin sifirlanmasi lazim. 1 hafta sonra 12 oldu hemen basladim hayita sabah aksam ac karninabicdim normalda 15 gun icmem lazimdi 12 gun icdim oylesine testbyapdim cift cizgi kan verdim 1 hafta icinde 12 ye kadar dusen beta397 olmusdu 3 gun sonra 1120 bugun gitdim ultrasonda keseyi girdum Allah sanada kismet etsin insllah. Demem oku hayitin faydalarini saymakla bitmez. Hemen basla

Senin icin dua edicem. Hemen hayita basla. Bak benim austos ayinda 9 haftalik kurtajim oldu kalbi durmusdu sonra hic adet olmadim 40 gun sonra gitdim kan verdim 27 cikti 3 gun sora tekrar verdim 17 cikti doktor hormonlarin yeni dusuyor daha sifirlanmadi dedi boyle ne adet olamazsin nede hamile olamazsin sifirlanmasi lazim. 1 hafta sonra 12 oldu hemen basladim hayita sabah aksam ac karninabicdim normalda 15 gun icmem lazimdi 12 gun icdim oylesine testbyapdim cift cizgi kan verdim 1 hafta icinde 12 ye kadar dusen beta397 olmusdu 3 gun sonra 1120 bugun gitdim ultrasonda keseyi girdum Allah sanada kismet etsin insllah. Demem oku hayitin faydalarini saymakla bitmez. Hemen basla
mrb hayırlı olsun sağlıkla ilerlesin hayıt tohumu mu yoksa macunu numu kullandınız

beyons beyons canım seni çok merak ediyorum. Toparlanabildin mi? Yola devam ediyor muyuz?
Canım benim çok tşk ederim iyiyim toparlandim regl olmayı bekliyorum sonrası çalışmalara kaldığımız yerden devam edecez sen nasılsın biraz uzaklastim burdan çok giremedim toparlanmak için en son tüp bebeğe gececem diye hatırlıyorum seni umarım güzel haberlerini alırız tez zamanda 😘😘

Canım benim çok tşk ederim iyiyim toparlandim regl olmayı bekliyorum sonrası çalışmalara kaldığımız yerden devam edecez sen nasılsın biraz uzaklastim burdan çok giremedim toparlanmak için en son tüp bebeğe gececem diye hatırlıyorum seni umarım güzel haberlerini alırız tez zamanda 😘😘
İyi olmana sevindim kuzum. Çok özeletme gel arada bak. Destek oluruz birbirimize. Ben bu ay yumurta geliştirme yapıyorum sonra yumurtalar toplanıp dondurulacak. Aralık ocak gibi de heralde transfer olacak kuzum. İnşallah hepimiz için en hayırlısı olur

İyi olmana sevindim kuzum. Çok özeletme gel arada bak. Destek oluruz birbirimize. Ben bu ay yumurta geliştirme yapıyorum sonra yumurtalar toplanıp dondurulacak. Aralık ocak gibi de heralde transfer olacak kuzum. İnşallah hepimiz için en hayırlısı olur
Ay canım benim herşey gönlünce olsun güzel haberde mutlaka etiketle canım senin durumunu da merak ediyorum umarım bu süreçte kendiliğinden gelir bebişin hiç belli olmaz ama öyle olmasa da yakında gelecek bebişin buna eminim 🙏😘

Merhabalar bende sayısız kimyasal gebelik 1 kürtajı oldum 1 de tüp bebek denemesi çok yorucu bir süreç artık hayatımın böyle olduğunu kabullendim sanırım şimdi gine hamileyim salı günü 615 perşembe 822 çıktı değerlerim yarın.tekrar kan vericem ve çok korkuyorum çevremde benim durumumu anlayacak kimse yok bir.umut arıyorum işte inşallah hepimiz sağlıcakla evlatlarımızı kucağımıza alacağımız günü görürüz umut işte kesilmiyor

Benimde adetim gecikti 16 günümde kan tahlili verdim 0.47 yani negatif bugun adetimin gecikme günü 19 gün tekrar kan tahlili versem mi

X