Yavaş Yükselen Beta Acil bakarmısınız

1fafeyla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2022
1.222
1.412
24
Kızlar bi çok topiğe de yazdım okudum fakat asla içim rahatlamıyor daha önceden 3 kimyasalım var . Şimdi ise beta değerim yavaş yükseliyor

4 Temmuz 592
6 Temmuz 1006
8 Temmuz 1468
Sat :31 Mayıs

Bu şekilde artış %50 ye yakın olup sağlıklı gebelik elde eden varmı çok endişeliyim dış gebelikten korkuyorum lütfen varsa yazabilirmi 🙏🏻

* 10 temmuzda değerim 2926 oldu ve vajinal ultrasonla keseyi gördük . Çok şükür dış gebelik değilmiş ..Kalp atışı İçin beklemedeyim bugün tam 7. Haftadayız

* 7+5 de kese boyutu 11 mm 5+6 haftalık çıktı usg de doktor boş yada gelişimi durmuş gebelik dedi . Hemen kürtaj yapabilirim dedi ben kese 11 mm olduğu İçin kabul etmedim . Beklemedeyim kahverengi lekelenmelerim oldu .1 gün hastane de kaldım pulton kan uyuşmazlığı iğnesi ve progestan uygulandı .

* bugün tam 8+5 deyiz hala beklemedeyim yarın randevum var eğer bebek görülmezse sabah 8:30 gibi kürtaj İçin yatış yapılcak . Çok korkuyorum üzülüyorum ama elimden birşey gelmiyor. Dilerim rabbim bir mucize versin . O betanın neden az arttığını şimdi anlıyorum galiba. Bir gariplik başından beri varmış umarım bu yazdıklarım birilerine faydalı olur son durumu yarın belirtirim 🤲🏻

*1 Ağustos 2023 bugün sabah 8 de doktorumun yanına gittim son kez vajinal ultrasonla baktı bebek gözükmüyor kese 5. Haftada kalmış kanama alanı çok fazlaydı etrafında. Kürtaj İçin yatış yapmamı istedi . Yukarı çıktık işlemleri hallettik sabah 10,30 gibi dil altı ve vajinadan fitil verildi çok korkuyorum ağrıdan ama çok şükür hiç ağrım olmadı. Akşamdan hiç birşey yiyip içmeden gittim . Kanamam da o an başlaması gerekiyormuş ama başlamadı . Aşşağı indirildim titriyodum korkudan resmen asansör de . Ağladım gidene kadar zaten . En son ameliyathane girişinde bir saat vardı ona baktığım da saat 12:15 di içeriye aldılar bi baktım kuzenim de var odada hemşire kendisi Biraz rahatladım ordaki aletlere uğraşıyor yerleştiriyordu . Korkma dedi hemen biticek . O sırada anestezi uzmanı geldi ne zaman uyucam hissetcekmiyim dedim korkma şimdi sana iki tane ilaç yapcam biraz başın dönecek dedi . Damar yolundan vuruyordu başım dönmeye başladı gözlerim kapanıyordu ooo falan diyorum gülmeye başladılar ağlayarak giren ben resmen Leyla oldum o anda . Ardından uyumuşum zerre bişey hissetmedim ve hatırlamadım . Herşeyin en kötüsüne hazırlamışım kendimi resmen . Odama getirmişler yatağına geç diye uyandırmışlar hemen kalkıp geçmişim annem diyor giderken hepimizi ağlattın geldiğinde güldürdün 😁 yatağıma geçer geçmez bebek varmıydı kese de diye sormuşum . Hemşire de yoktu olsaydı almazdık korkma İçin rahat olsun demiş . Tamam diyip geri yatmışım annem uyandırmaya çalıştı baya uyanmak istemedim çok tatlı geldi o uyku . Su dedim annem yasak bekle dedi . O sırada iğne yapıldı ağrı kesici falan . Yap yap diye arkamı dönmüşüm hemşireye bitek orayı hatırlıyorum ilk 10 dakika ben ben değildim 😁 annemler baya gülmüşler o Halime . 2,5 saat hiç bişey yedirip içirmediler ayağada kaldırmadılar serum takıldı . Bitince su içtim tuvalete gittim bardaktan boşalır gibi kanamam vardı. Daha sonra hemşire geldi kanamama baktı ideal durumda olduğunu söyledi . Zaten iğne yapmışlar kanamam çok olmasın diye . 2 saat sonra tekrar geldiler 40 gün ilişki havuz deniz gibi faaliyetler yasak 3 ay folik asit kullan sonra gebelik düşünebilirsin dedi. Kanaman adet kanaması gibi olcak bu süreçte uzun da sürebilir kısa da endişe etme dedi 3 hafta sonra kontrole gel dedi . Patoloji sonucu da 1 ay da çıkar gelince öğrenirsin dedi . En son ikindin 4,5 gibi çıkışım yapıldı gayet iyiydim doktor da geldi gördü . Çok şükür sorunsuz atlattım gözümde büyüdüğü kadar zor olmadı hatta tek zor yanı damar yolu açılmasıydı o kadar ağlayarak girdim gülerek çıktım. Eve gelince annem anlattı çoğu şeyi en çok bebek varmıydı sorusu içimi yaktı hep bir umut vardır diyodum nasip değilmiş . Rabbim kimseye yaşatmasın zor durumda olana da inşallah yazdıklarım bir gönül ferahlığı olur . Benim sürecim bu kadardı uzun bi süre ara verip genetik testler yaptırıp sorunu araştırcaz sonra rabbim neyi takdir ederse onu yaşıcaz . Herkese sağlıklı hamilelikler diliyorum 🤲🏻

5 aralık 2023 : kürtajın üstünden 5. Aya girdik ben hala anne olmak İçin korkularımı yenemedim . Genetik için randevu bile alamıyorum sonuçlar kötü çıkar diye korkuyorum. Çaresizce yaşıtlarımın 2. Yi doğuruşunu arkadaşlarımın vatsaptan attığı bebeklerini izleyerek yetiniyorum. Ağlayarak uyuyorum hergün . Psikolojim toparlanmadı . Bir gün anne olacağıma inanıyorum ama herşeye rağmen . Olunca bu formun altına yazıcam . İhtiyacı olan birine denk gelmesi dileklerimle 🙏🏻

Son düzenleme:
Canım merhaba. 6-8 arası çok çok az yükselmiş evet.. bu değerle vajinal ultrasonda kese gözükür aslında, kese gözükmüyor ise muhtemelen kimyasal olma ihtimali var. Dış gebelikte bu şekilde artmıyor diye biliyorum onda bir yükselip bir azalıyordu sanırım. 🙏

Canım merhaba. 6-8 arası çok çok az yükselmiş evet.. bu değerle vajinal ultrasonda kese gözükür aslında, kese gözükmüyor ise muhtemelen kimyasal olma ihtimali var. Dış gebelikte bu şekilde artmıyor diye biliyorum onda bir yükselip bir azalıyordu sanırım. 🙏
Sağlıklı olması en büyük temennim ama dış gebelik olmasın en büyük korkum . Midem de bulanıyor hafif hafif anlamıyorum gebelik belirtileri yaşıyorum resmen 🤷🏻‍♀️ Yarın bi kadın doğuma gitcem ..

Dış gebelikte değerler dalgalı olur örneğin 50 iken 150 ye cikar sonra 70 e duser sonra 190 olur, gibi ... Kimyasalsa da değerler yükselmiş baya kimyasalda genelde bukadar yüksek değerlere çok rastlanmıyor artış biraz az olsa da kabul edilebilir degerler aslinda takip etmeniz gerekiyor doktorla birlikte

Dış gebelikte değerler dalgalı olur örneğin 50 iken 150 ye cikar sonra 70 e duser sonra 190 olur, gibi ... Kimyasalsa da değerler yükselmiş baya kimyasalda genelde bukadar yüksek değerlere çok rastlanmıyor artış biraz az olsa da kabul edilebilir degerler aslinda takip etmeniz gerekiyor doktorla birlikte
Yanıtınız İçin teşekkür ederim. Evet çok arada değerler son testimi verirken ağlıyordum babannem acildeydi çünkü düşmüş durumu kötüydü acaba diyorum son değerimi bu etkilemiş olabilir mi üzüntü sters vs gibi . Yada gerçekten sağlıksız bir gebelik mi . Çok endişeliyim

Sağlıklı olması en büyük temennim ama dış gebelik olmasın en büyük korkum . Midem de bulanıyor hafif hafif anlamıyorum gebelik belirtileri yaşıyorum resmen 🤷🏻‍♀️ Yarın bi kadın doğuma gitcem ..
Evet evet aslında en doğrusunu size doktorunuz söyler geciktirmeden bir kadın doğum uzmanı ile görüşün ❤️

Yanıtınız İçin teşekkür ederim. Evet çok arada değerler son testimi verirken ağlıyordum babannem acildeydi çünkü düşmüş durumu kötüydü acaba diyorum son değerimi bu etkilemiş olabilir mi üzüntü sters vs gibi . Yada gerçekten sağlıksız bir gebelik mi . Çok endişeliyim
Yok canim hcg nin stresle alakasi olmaz sen bi doktora gorun en kisa surede

Kızlar bi çok topiğe de yazdım okudum fakat asla içim rahatlamıyor daha önceden 3 kimyasalım var . Şimdi ise beta değerim yavaş yükseliyor

4 Temmuz 592
6 Temmuz 1006
8 Temmuz 1468
Sat :31 Mayıs

Bu şekilde artış %50 ye yakın olup sağlıklı gebelik elde eden varmı çok endişeliyim dış gebelikten korkuyorum lütfen varsa yazabilirmi 🙏🏻
Sonucunuz ne acaba bende aşağ yukarı aynı durumdayım şuan. 15 temmuz 530,17 temmuz 1060,19 temmuz 1500.hepsi ayrı laboratuvar larda çıktı

Sonucunuz ne acaba bende aşağ yukarı aynı durumdayım şuan. 15 temmuz 530,17 temmuz 1060,19 temmuz 1500.hepsi ayrı laboratuvar larda çıktı
Benim hepsi aynı laboratuvardaydı aynı hastane de verdim iki gün sonra tekrar verdim 2926 çıktı o gün vajinal ultrasonla keseyi gördük çok şükür pazartesi de kalp atışı İçin gitcem.. Muhtemelen sizin de 2 güne kese varsa gözükecektir içinizi lütfen rahat tutun o kadar çok az örnek vardı ki bu durumu yaşayan .. mucize gibi birşeydi rabbim yeterki ol desin ..🥰

O gün akşam devlet hastanesinde kan verdim 3400 çıktı değerim.perşem günüde keseyi gördüm şükür. İki hafta sonra kalp atışı var

Kızlar progsetan 200mg kapsülü nasıl kullanıyorsunuz. Acile gittiğimiz için doktor tam olarak bana anlatmadı reçetelere baktığımda intra vajinal yazmışlar yani fitil olarak mı kullanacağım

Aaaa yanlış yere yazmışım ☹️ çok özür dilerim hatırlatma yaptıysam çok üzüldüm yaaa inşallah görmezsin kendini toplamışken tekrar hatırlatmak istemedim lütfen çok üzüldüm çok çok özür dilerim

Aaaa yanlış yere yazmışım ☹️ çok özür dilerim hatırlatma yaptıysam çok üzüldüm yaaa inşallah görmezsin kendini toplamışken tekrar hatırlatmak istemedim lütfen çok üzüldüm çok çok özür dilerim
Sorun değil kuzum İçin rahat olsun iyiyim topladım 🙏🏻

Kızlar progsetan 200mg kapsülü nasıl kullanıyorsunuz. Acile gittiğimiz için doktor tam olarak bana anlatmadı reçetelere baktığımda intra vajinal yazmışlar yani fitil olarak mı kullanacağım
Canım vajinadan içeri iteceksin bir parmak. Ben kendim huylandığım için yapamıyordum. Doğuma kadar eşim yaptı bunu. Yerleştirdikten sonra min 20 dakika ayağa kalkmaman gerek. Hemen eriyen bişey zaten. 20 dakika sonra tuvaletin falan gelirse gidebilirsin. Fazlalık genelde olabiliyor. Tuvalette yarısı falan düşmüş görürsen korkma. Normal o. 20 dakikada etki etmiş oluyor zaten. 😊😊😊 bir de buzdolabının kapağında muhafaza etmelisin. Oda sıcaklığında eriyebilir.

Herkese merhaba. Bu konuyla ilgili yazılan çok şey var ancak artık tıkandım kaldım ve hiçbirisine cevap bulamıyorum. Adetim 2 geciktiği için test yapmıştım pozitif çıkmıştı. Ardından gecikmesinden 8 gün sonra eşimle cinsel ilişkiye girdik. Girmez olaydık :KK43: ilişkiden sonra ağrı ve kanama başladı. . İlk başta düşük diye yorumladım ama ağrı durmadı acile gittik. Beta hcg baktığımızda 400 çıktı.

Doktor Alttan ultrasonla baktığında kese göremedi. İzleyelim dedi. 2 gün sonra 570e yükseldi...yine keseyi göremedi. Dış gebelik olabilir dedi.

bir sonraki gün (bugün) dayanamadım değerlerimi ölçtüm değerler 770 olmuş.. yavaş yükseliyor :KK43: cuma günü ölçtüğümde yine değerler yükselirse iğne vurulacağım kemoterapi iğnesi. Kan şiddetim hafifledi ama hala ara ara kanıyorum az da olsa.. ağrım da hafifledi ancak içten içe kasık bölgemde hep bir çekilme var sanki dogum yapmadan önce açılma olur ya, öyle bi ağrı ... ( daha önce 1 doğum yaptım 8 yaşında oğlum var..

20agus: 400
22sgus:570
23agus: 770

Yumurtalık rezervim azaldığı için bir çocuk daha düşünüyordum. Ancak bu iğneyi vurulduğumda yumurtalıklarda yine azalma olacak ve etkisi olacaktır doğurganlıkla ilgili.. kadamda deli sorular :KK43:( bu şekilde bir tablo geçiren var mıdır aranızda? Varsa yardımcı olun lütfen kafayı sıyırmak üzereyim....şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim..

Herkese merhaba. Bu konuyla ilgili yazılan çok şey var ancak artık tıkandım kaldım ve hiçbirisine cevap bulamıyorum. Adetim 2 geciktiği için test yapmıştım pozitif çıkmıştı. Ardından gecikmesinden 8 gün sonra eşimle cinsel ilişkiye girdik. Girmez olaydık :KK43: ilişkiden sonra ağrı ve kanama başladı. . İlk başta düşük diye yorumladım ama ağrı durmadı acile gittik. Beta hcg baktığımızda 400 çıktı.

Doktor Alttan ultrasonla baktığında kese göremedi. İzleyelim dedi. 2 gün sonra 570e yükseldi...yine keseyi göremedi. Dış gebelik olabilir dedi.

bir sonraki gün (bugün) dayanamadım değerlerimi ölçtüm değerler 770 olmuş.. yavaş yükseliyor :KK43: cuma günü ölçtüğümde yine değerler yükselirse iğne vurulacağım kemoterapi iğnesi. Kan şiddetim hafifledi ama hala ara ara kanıyorum az da olsa.. ağrım da hafifledi ancak içten içe kasık bölgemde hep bir çekilme var sanki dogum yapmadan önce açılma olur ya, öyle bi ağrı ... ( daha önce 1 doğum yaptım 8 yaşında oğlum var..

20agus: 400
22sgus:570
23agus: 770

Yumurtalık rezervim azaldığı için bir çocuk daha düşünüyordum. Ancak bu iğneyi vurulduğumda yumurtalıklarda yine azalma olacak ve etkisi olacaktır doğurganlıkla ilgili.. kadamda deli sorular :KK43:( bu şekilde bir tablo geçiren var mıdır aranızda? Varsa yardımcı olun lütfen kafayı sıyırmak üzereyim....şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim..
Çok geçmiş olsun canım rabbim şifa versin . Baya az yükselmiş dilerim ki güzel haberler al . Son durum nedir acaba kesin mi dış gebelik benim boş gebelik ile sonuçlandı .

2 gün önce yogun bir sancıyla uyanarak laparoskopiyle ameliyat oldum.. sağ tüpümü aldılar malesef oraya tutunmuş...korktuğum başıma geldi.dış gebelikmiş.... ani bir sancı durumunuz olursa saat kaç olursa olsun direk hastaneye gidin ve doktorunuza haber verin. :/

2 gün önce yogun bir sancıyla uyanarak laparoskopiyle ameliyat oldum.. sağ tüpümü aldılar malesef oraya tutunmuş...korktuğum başıma geldi.dış gebelikmiş.... ani bir sancı durumunuz olursa saat kaç olursa olsun direk hastaneye gidin ve doktorunuza haber verin. :/
Çok geçmiş olsun canım üzülme desemde boş biliyorum. Dua et ki daha kötü sonuçlar doğuranilirdi . Bi arkadaşım var seninle aynı durumu yaşadı . Şuan 6 aylık hamile . Demem o ki şuan umutların tükenmiş olabilir. Ama rabbim ne derse o inşallah sağlıklı hayırlı zamanda tekrar bir bebeğin olur 🫶🏻

Çok geçmiş olsun canım üzülme desemde boş biliyorum. Dua et ki daha kötü sonuçlar doğuranilirdi . Bi arkadaşım var seninle aynı durumu yaşadı . Şuan 6 aylık hamile . Demem o ki şuan umutların tükenmiş olabilir. Ama rabbim ne derse o inşallah sağlıklı hayırlı zamanda tekrar bir bebeğin olur 🫶🏻
Zaman herşeyin ilacı.. teşekkürler güzel dilekleriniz için 🙏🏻♥️

X