Hamilelikte Tetanoz aşısı

Esrs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2009
430
6
Bana doktorum ol yada olma demedi eskilerde doğumlar evde olduğu için vururlarmış ama şimdi steril bir ortamda doğum yapılacağı için gerek yok ama yinede sen bilirsin hiç bir zararı yok dedi. Ne yapsam bilemedim sizler vurdurdunuz mu? vurdurmayan var mı?

Ben yaptırdım 2 doz,doğumdan sonra 3 doz daha yapılacak,ne olur ne olmaz önlemimi baştan alayım da....

bende yaptırdım sadece doğum için değil normaldede gerekli tetanoz aşısı yaptırmakta fayda var diye düşünüyorum

bana da dr um olmasan da olur ama sen bilirsin istersen yaptır dedi bende çok kararsız kalmıştım ama yaptırmadım hakkımızda hayırlısı inşallah sonradan pişman olmam..

bende yaptırmadım bu akşam burda okkudum olunduğunu bile bilmiyordumm

ben yaptırdım..2 doz gebeyken..oğluşum 3 aylıkken 3. doz..bi daha 5 sene sonra yaptırcam....şimdi ablam hamile oda yaptırcak...ilk bebeğinde yaptırmamış ama..yani kimse uyarmamış..bilmiyodu...şimdi yaptıracak...sende yaptır bence...

ben daha gecen hafta yaptırdım bı ay sonra bıdaha olacakmıs ben yaptırmanı tavsıye ederım cünkü artık dogumlarda yada amelıyatlarda hersey olabılıyor

ben 2 .dozumu oldum.
dr yaptırmamı istedi, herhangi bir sorun istemiyorum doğumumda
bu nedenle sen bilirsin

bana da dr um gerek yoktu dedi ve olmadımm rabbime emanetizzz

bende yaptırmadım zaten geçde kalmışım yaptırmak için doktorum olsan olur olmasanda olur dedi bende yaptırmadım

evt banada doktorum yaptır falan demedı ama saglık ocagındakı ebe yaptı zaten doktorumdan cok o ılgılenıyo sagolsun :)

hastanelerdeki aletlere çok güvenmeyin ne işler dönüyor ne ortamlarda steril ediliyor bilmiyorsunuz bunu yapan personel hele acemiyse sizi neyin karşıladığını bilmezsiniz size tavsiyem yaptırın

Bende 2 doz olmuştum. 3. doz için süre geçmiş. Gerek yok dediler artık. Zaten 5 sene koruyuculuğu var.

zaten her insanın 3 doz tetanoz aşısını olması her 10 yılda da bir aşıyı tekrar yaptırması gerekiyo.

X