Kararlıyım fakat..

lilyum_s

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2010
263
86
Selam arkadaşlar... Günlerdir bu sitedeki göğüs büyütme ameliyatı olan tüm arkadaşların bütün yorumlarını tekrar tekrar okudum.. Şu an 23 yaşındayım , 4 yıl önce burun ameliyatı oldum Hem burun hem göğüs ameliyatı olan kişilerden bazıları burun çok daha acıyor diyor bazıları ise göğüs.. Yıllarıdr istediğim göğüs ameliyatınıda bu ay olmaya karar verdim...
Açıkça sölemek gerekirse bu forumdaki kötü yorumları ilk okuduğumda ağlıcak gibi oldum bu kadarını duymamıştım çünkü..Göğüs için bir çok yorum okudum , doğum kadar zor oldu diğende , her şeye değer diğende, hatta hiç acımadı diğende... Kas üstünü hiç sormuyorum zaten o acımıyor. Ama kararlıyım.. Doktoruma şimdilik karar verdim gibi hatta görüşmeye de gittim damla kas altı 280 cc (1.64 boyunda 46 kiloyum) karar verdik.. Dr. ıhsan Başaran.. Burdaki yorumlarda dual plan diğe bi şey duydum onu sorucam haftaya.
Burun için bazıları çok zor geçti diyor ama ben şunu söyleyebilirmki kesinlikleee zor bir ameliyat değil ben iğne olmaya bile korkan bi insanım..Şimdi göğüs için bu kötü yorumlarda da o geldi aklıma yada gerçekten bu acı çok zor hiçbir şeye benzemiyor. Yaz sonunda ameliyat olucaktım fakat o kadar korkuyordum ki olamadım..
Artık bu ay olmak istiyorum :KK43:

Sizden duymak istediğim bir kaç şey var.... Göğüs ameliyatı olan arkadaşlardan biraz olsun destek olmanızı bekliyorum.. Acı eşiği diğe bi gerçek var haklısınz ama bu kadar çok değişmez heralde (kas altını kastediyorum kas üstü acımıyor çünkü) ben yıllarca o anı hayal ettim ameliyattan sonra uyandığımdaki o anı , ne kadar mutlu olucağımı, sizce gözümü karartmalı mıyım? Vakit ayırıp ilgilendiğiniz için şimdiden teşekkürler.. :1hug:

Son düzenleme:
bence kafanıza takacağınız şey bu olmasın.
acısa bile o acılar da diner. önemli olan sonuç.

Bence aicisi falan asla problem deyil, sakin korkma, hemen ol ameliyatini. Asla sagin solun lafina bakma. Ben oldum 4 ay once, inanilmaz memnunum. Harika gorunuyolar, insanin psikolojisi duzeliyo. Gecmis olsun simdiden.

Bence aicisi falan asla problem deyil, sakin korkma, hemen ol ameliyatini. Asla sagin solun lafina bakma. Ben oldum 4 ay once, inanilmaz memnunum. Harika gorunuyolar, insanin psikolojisi duzeliyo. Gecmis olsun simdiden.
m
Evet ama bilmiyorum okudunuz mu bir arkadaş ameliyattan bir kaç gün sonra yazmış ben bir doğum yaptım ama doğumla kıyaslanamaz bile diğe.. Keşke dedim okumasaydım çok etkilendim çünkü günlerce düşündüm.. Bu başlığıda o yüzden açtım evet çok istiyorum ama dayanılmaz acı çekiceksem insan bir an için düşünüyo.

ameliyat sonrasındaki 1 hafta içinde en çok pişmanlığı yaşayan belki bendim.

hiç korkma. kararını ver. bütün acılar ve pişmanlıklar sadece 1 hafta.....

sonrasında yaşadığın herşey sadece bir hayal olarak kalacak....

çok ama çook mutlu olacaksın zaman geçtikçe...

kendine inan ve güven

ameliyat sonrasındaki 1 hafta içinde en çok pişmanlığı yaşayan belki bendim.

hiç korkma. kararını ver. bütün acılar ve pişmanlıklar sadece 1 hafta.....

sonrasında yaşadığın herşey sadece bir hayal olarak kalacak....

çok ama çook mutlu olacaksın zaman geçtikçe...

kendine inan ve güven

Şuan senin yerinde olmak o kadar çok isterdim ki... 1 hafta acı çekiceğini bile bile ameliyat masasına yatmak gerçekten yürek ister.. Uff çok korkuyoruuuum şimdiden uykusuz gecelerim başladı ameliyat günü bayılırım heralde.. ama uzatmakda istemiyorum bu stresi bana yardım ediiiin :KK43:

Ben ameliyat olalı 5 gün oldu canım. Hiç öyle abartıldığı gibi değil bence. Derin nefes alamadım 3-4 saat o kadar. Zaten en kuvvetlisinden ağrı kesici veriliyor ki seni öyle bırakmıyorlar bir köşede acından ölesin diye. Valla benim doktorum 2-3 saat hep yokladı ben rahatım dememe rağmen azıcık ağrım başlasa ağrı kesici serum taktırdı koluma, uyudum çoğunlukla .

Ben ameliyat olalı 5 gün oldu canım. Hiç öyle abartıldığı gibi değil bence. Derin nefes alamadım 3-4 saat o kadar. Zaten en kuvvetlisinden ağrı kesici veriliyor ki seni öyle bırakmıyorlar bir köşede acından ölesin diye. Valla benim doktorum 2-3 saat hep yokladı ben rahatım dememe rağmen azıcık ağrım başlasa ağrı kesici serum taktırdı koluma, uyudum çoğunlukla .

Bunları duydukça o kadar seviniyorum ki içim rahatlıyor resmen... Tabikide uyanınca hemen ayağa kalkmayı beklemiyorum ama inim inim inlemek çıkarın bunları demek de istemem.. Bazı arkadaşların heralde çok ağır geçmiş ağrı kesici tam etki etmemeiş ... Birde genelde ertesi gün daha çok acıyo deniyo eve döndüğünde.. O zmnda ağız yoluyla ağrı kesici alıosun dimi?

Şuan senin yerinde olmak o kadar çok isterdim ki... 1 hafta acı çekiceğini bile bile ameliyat masasına yatmak gerçekten yürek ister.. Uff çok korkuyoruuuum şimdiden uykusuz gecelerim başladı ameliyat günü bayılırım heralde.. ama uzatmakda istemiyorum bu stresi bana yardım ediiiin :KK43:

KORKMA bak bu kadar kesin ifade ediyorum.

ameliyat öncesi ve sonrasındaki benim yazılarımı iyice oku, hep olumsuz değilmi?
öyle değilmiş işte!! sadece güçlü ve sabırlı ol.

ben şimdiden o pimpirikli hallerime gülmeye başladım . eğer ben bile sana burdan korkma diyebiliyorsam bundan cesaret alman gerekir.vereliniortak

KORKMA bak bu kadar kesin ifade ediyorum.

ameliyat öncesi ve sonrasındaki benim yazılarımı iyice oku, hep olumsuz değilmi?
öyle değilmiş işte!! sadece güçlü ve sabırlı ol.

ben şimdiden o pimpirikli hallerime gülmeye başladım . eğer ben bile sana burdan korkma diyebiliyorsam bundan cesaret alman gerekir.vereliniortak

Haftaya gün almaya gidicem şubat bitmeden olmak istiyorum.... Çok sağoll.. ben kas altı damla ve göğüs altından ameliyat olucam 23 yaşındayım 1.64 46 kiloyum kaç cc takılsa daha iyi olur bilmiyorum... :gitme:

Gözü karatmak lazım sanki.. Bir de sen yıllarca hayalini kurmuşsun. Acıyı değil, sonrasını düşünmek lazım :eek:

Son düzenleme:
Capcuda acıdan en çok sen bahsettin sahiden. Şimdi böyle diyorsan ben bile hemen cesaretlenirim valla...opuyorumnanaktan

ama arkadaşlarrr capcuda o acıları çekmiş ama deydiğini söylüyo.. ya biz naapıcazz daha o güzelliği görmeden o kadr acı çekicezzzz.. hemen oliiim ve ilk 1 hafta geçsin istiyorummmm naapıcam ben böyle bu kadar korkuyla :KK43:

Ah aynen ya...
Lilyum sen kime ameliyat olacaksın? Karar verdin mi?

şimdilik verdim gibi.. Nişantaşındaki muayinehanesine gittim İhsan Başaran. Birkaç hastane saydı istediğimde yaptırıcam ama acıbademde olmak çok istiyorum güvenilir diğe biraz pahalı ama.. Sen naaptın hiç bi doktorla görüştün mü?

Evet tabi, benim doktorum dual plane dedi.Yuvarlak 275 veya 300 cc ona ameliyat sırasında deneyerek biz karar vereceğiz dedi. Benim göğüs kafesim geniş olduğu için daha fazlasını da kaldırabilirmişim. Benim öyle bomba gibi olsun diye bir derdim yok zaten.Sadece destekli sutyenden BIKTIM... Cesaretimi kaybetmezsem şubat sonu gibi olmayı düşünüyorum... Hayırlısı bakalım...

Ya o dualplan ne oluyooo ben daha yeni duydum doktoruma sorucam hemen... Heralde bnm göğüsüm uygun olmadığından söylemedi.. Banada 270 yada 300cc dedi.. Bnm boy 1.64 kilo 47.. Bende aynennn bu ay bitmeden yaptırmak istiyorum ama korkuyorum.. senin doktorun dren takıyo mu ??

valla adam anlattı dual plan i ama o anki stresten ne olduğunu çok anlamadım kaydirigubbakcemile3 Göğüsü biraz yukarı çekip silikonu kasaltına yerleştiriyormuş böylece koltukaltlaarından filan protez olduğu belli olmuyormuş, bir de ele gelmiyormuş.. Sor bence de. Yalnız bunun için meme dokusunun yeterli olması gerekiyormuş.
Dren takacakmış evet 1 gece de hastanede kalıyormuşuz sabah da dreni çıkarıyormuş... Dikiş de belli belirsizmiş zaten bir kaç taneymiş. Bir süre sonra da onları alıyormuş...

Benim doktorumda 1 gün dren durucak dedi.. Damla kulanılıcak bana ama sanırım dual plan bana uymaz meme dokusu gerekiyosa.. Birde bnm doktorum biraz sert .. acı konusunu ne zaman sorsam acıcak diğo.. haftaya gün almak istiyorum artıkkkkkk uykusuz geceler şimdiden başladııııı :KK43:

X