Bebekleriniz ne zaman çığlık atmaya başladı?

jade_06

Guru
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2008
878
396
benım kız 3 aylık daha ses cıkarmıyo anca kızıyo bıde tukururken buuu dıye ses cıkarıyo acaba ne zaman cıglık atar

cnm benımkı atıyordu 2 aylıkken basladı konusmayada cıglık atmayada bılmıyorum kı sen onla bol bolkonus ıstersen kı oda konusmaya baslasın

benim oğlum 1.5 aylıkken sesler çıkarmaya başlamıştı.şu anda 4 aylık ve bazen konuşurken ben susmak zorunda kalıyorum çünkü o kadar yavaş konuşmama rağmen seslerimiz karışıyor.ben konuştukca o bana karşılık veriyor.gıdığından falan öptüğümde gülmekten çatlayacak hale geliyor.ben oğlumla doğduğundan beri konuşuyorum şimdide devamlı konuşmamaı istiyor. yanından 1 dk ayrılamıyorum. ama konuşurken çok tatlı oluyorla yaaa:emir_bebek:

canım bizimde bir buçuk aylıkken sesler çıkarıyordu,iki aylıkken çığlıklar başadı... :nazar: şu anda da baya baya laflaşıyoruz :kahve: her bebeğin gelişimi tepkileri bir değildir annesi o yüzden takma kafana... ama arkadaşların dediği gibi onunla çok konuş,yanında olmadığında da müzik felan aç hep ses,konuşma olsun evde...

evet evde sadece ikimiz varız
süreklide konusuyorum sarkılar soyluyorum genelde hep onunlayım uyurken bile basındqayım sürekli onunla konusuyorum ama bizimki ağlama konusunda geliştirito kendisini

her bebek bir değildir kesnlkle çocukları kıyaslamayın arkadaşlar ben o işi yaptım çok uğraştımm sonuçta bişisi çıkmadı ama herbebek aynı olmuo kimi geç kimi erken belrtiler oluoo.dorukta 3 aylıktı sanırım çğlık atmaya..

bırazda erkek bebekler daha gec ses vermeye baslıyo cbk ses vermekde cabuk konuscak anlamına gelmıyo yıyenım 1 bucuk aylıkken agucuk bugucuk yapıyordu ama 2 yasında konustu oda zar zor

Ben bebeğimle doğduğu günden itibaren devamlı konuştuğum için 2,5 -3 aylıkken başladı çığlık atmalar, ses çıkarmalar. şu an kahkaha bile atıyoruz maşallah. Bebeğin bir an önce dillenmesini istiyorsan devamlı konuşacaksın onunla. altını değiştirirken, beslerken, yıkarken vs. devamlı anlatmalısın ona ne yaptığını. bu çok önemli. hem bebek göz teması kurmayı da öğrnemiş oluyor bu şekilde.

Bebegınızın suan gelısımı nasıl benım bebegım de 3 aylık ses cıkarmıyor a u demiyor:KK43:
Benim kizim simdi 9 yasinda cenesi dusuk bi kiz:) 3 4 aylikken hic ses cikarmiyodu agzindan anca kopuk cikariyodu. Detayli isitme testi yapilmisti bi sikinti yoktu dr beyin gelisimine bakalim demisti ama gerek kalmadi basladi skma canini yalnizsan belki ondandi4

X