Eski Kıyafetleri Nasıl Değerlendirebiliriz?

Canim ben Ankara'da oturuyorum Gucsuzler Dernegine bir hayli mobilya ve giysi verdim, cogu kez gelip aldilar ayrica ANACEV,Kardelenler ve LOSEV'e de surekli kitap, giysi, oyuncak, yastik, nevresim takimi ,eski tip tv ,bilgisayar..vs. goturup kendim veriyorum, telefon numaralarini hepsinin kendilerine ait internet sayfalarindan bulabilirsin.

giyilmeyecek durumda olanları tozbezi yapıyorum..
iyi durumda olanları kapıcımıza veriyorum..lise çağında iki kızı var..memnuniyetle giyiyolar..daha bugün koca bir torba yaptım onlara..ev taşıyoruz..her şey ortada iken iyice bir döktüm,saçtım ortalığa ne var ne yok..
resmen hem kışlık hem yazlık bir araba kıyafet çıktı verilcek..:lepi:

cogu foto koyarım demıs ama kımse koymamıs :KK43:

bu arada Türkiye de yok mu öyle evinden gelip alan yardım kuruluşu falan belki bilen vardır aranızda... çünkü bende verecek şey bitmezz...bilmiyorumkismile

çevrende ihtiyacı olanlara versen daha iyi bence gerçekten ihtiyacı olan insanlar var bende 3 kız kardeşe veriyorum hatta görmekten sıkıldığım ama hiç giymediğim ayakkabı çanta takı toka ne varsa çokta mutlu aluyorlar

süsleme_1.JPG

süsleme_2.JPG

süsleme_3.JPG

http://hamaratdiva.com'dan alınmıştır..

ben yazin tisört yerine askisiz üstleri tercih ettigim icin tisörtlerin kol kisimlarini kesip sacima band, aksesuar olarak kullanirim veya lastik yaparim

bende elbezi yaparim....keserim kenarini dikerim....almaktan biktim artik kendim dikiyorum....birde burada kiyafet cöpleri var oraya atiyoz...kizilhaca falan gidiyo galiba fakir insanlara....sunuda belirtmek istiyorum....eskiyi vermk degil yeniyi vermek önemlidir!!!

bende genelde değerlendirmiyorsam veriyorum. Çok kötüler toz bezi oluyor...
Bir kız facebooktan benden istemişti. Koli yapıp, çok eski olmayanları yolladım. Daha öncede bir vakfa yollamıştım.

Ama bazen bizden başka kimsenin kullanamayacağı şeyler oluyor. Mesela nevresimler..
Ben en son nevresimlerden paspas yapma projesine başladım. Hala devam etmekte.. Biter bitmez buraya koyacağım..
Nasıl yaptığıma gelince; nevresim kumaşını 6-7 cm (benimkinin kalınlığı bu, isterseniz arttırabilirsiniz ama yerde de kalın durabilir unutmayın ) eninde şeritler halinde kesiyorsunuz. şeritler çok uzun olmamalı, ortalama 1 metre falan. ilk başta 3 tanesini üst üste getirip dikiyorum.sonra başlıyorum saç örgüsü yapmaya.. şeritler bitince, yine ekleme yapıyorum dikerek.. elinizde baya uzun bir halt oluyor böylece.. Henüz bitirmediğimden bu halatın ne kadar uzun olması gerektiğini bilmiyorum. Halt yapımı bitince saç örgülerini yuvarlıyarak iple elimde döndüre döndüre dikicem.. Pas pas hazır..
Bir mağazada görmüştüm bu paspası.. Zor bir iş gibi görünüyor ama tv izlerken falan örüp duruyorum.. 3 şeridin renginide ayrı ayrı yaparsanız harika oluyor.. Mağazada çocuk reyonundaki rengarenkti..

lilibebek diye bir blog var takip ediyorum sürekli..geri dönüşüm kısmında kadın neler neler değiştirip harikalar yaratmış..hayran hayran bakıyorum.doğumdan sonra bende düşünüyorum yapmayı.dikiş bilenleriniz o kısma bakabilirler çok şık şeyler yapıyor kadın

Bendende bir kaç fikir
eskiyen yada olmayan kot pantolonlarımı yiğenime etek yapıyorum kalan parçalardan çanta üzerine işlemeler yapıyorum takım oluyor.

Mesela en son giymediğim bir tşörtüm vardı 5 yaşındaki yiğenime boyundan bağlamalı bir elbise yaptım. Rengi beyazdı üzerine pembe boncuklardan çiçek işledim. Harika bir elbise oldu.

Süet çizmem çok eskidi üzeri çatlamaya başlamıştı giyilmez duruma geldiğini farkettim ve hemen çift mil haroşa örnekli kare bir parça ördüm bir tarafına ilik açtım diğer tarafına düğmeler diktim, şu anda çizmemün sadece ön kısmı görünüyor diz altına kadar gelen kısmı tamamen örgü ve kot pantolonu içine alınca süper bir görünüm elde etmiş oldum. Tavsiye ederim.

Buda evlerinize obje

evde ne kadar mum varsa hepsini eritip pasta kalıplarına döktüm dondurdum ve minik şık mumlar elde ettim. Görenler çok beğendi bende hepsini dağıttım. :)

çocuklarınız varsa barby bebeklerine eskiyen kotlarla yada tşötrlerle çok güzel kıyafetler dikebiliyosunuz. Ben yaptım. çok severim bişeylerle uğraşmayı.

Ve siyah eski bir deri yelek vardı annemden kalma
kutu kolaların üst kısımlarını bardak şekli verir gibi kesip dışlarını siyah deriyle kapladım üzerine minik taşlar yapıştırdım kutunun altına 2 delik açıp içlerine kaktüs ektim. Bu radyasyonu alması için tv ve bilgisayar yanına koymak için yaptığım güzel bi tasarım oldu.

Umarım iyi fikirler verebilmişimdir.

res,mlerini goysan ya merag eddim..

bende birkaç tasarım yaptım.. giymediğim düz beyaz tişörtümü kestim boyadım değişik birşey oldu:)

giymediğim bir kot pantolonumu etek yaptım üstüne tişörte çizdiğim deseni çizdm cokşiirn bir eteğim oldu:)

bugün de düz sıyah sıfır yaka bi tişörtmün yakasını kestim üstüe bir düğme diktm aksesuar olarak. düşük omuzlu sık bir bluzum oldu :)

şimdilik beyaz tişörtmün resmini eklıyorum bu ilk olduğu için düzgün değil cok ama olsn :) çekıp diğerlerini de gönderirim sonra :)

$DSCN0553.jpg $DSCN0552.jpg

Son düzenleme:
Yukarda gönderdiğim tişörte giymediğim kotumdan bir de takım etek diktim:)

$etek bluz takim.jpg

İkisi de çok güzel olmuş.Güle güle kullan.Eteği nasıl yaptın?Ön kısmında dikiş var mı?Çok hoş olmuş.

evet eteğin önünde dikiş var, pantolonu kestiğinde önünde ve arkasında üçgen şeklinde boşluklar kalıyor, kestiğin kumaşlardan dikiyorsun oralaraa vee etek oluyor :KK14:

bi kaç öneri de benden...
süsleme malzemeleri satan yerlerden fırfır,dantel,kurdela,tül gibi malzameler alıp düz sade tişörtlerinizi hareketli hale getirebilirsiniz.
yakası açık diye giyemediğim tişörtün omuzlarından katlayıp diktim ve pileli bir şekil verdim.hem yakası kapanmış oldu hemde omuzları hareketlendi.
giymediğim iki kotumun renkleri açık-koyu tonlardaydı.küçük kareler halinde kesip damalı şekilde bir açık bir konu desenle kendime çanta yaptım.
bir tişörtümü de arkasından üçgen şekilde kesip hem kendi çıkan parçasıyla hemde fırfırla birer birer sırayla diktim.tam bel hizasında çok hoş bir görünüş oldu.
bu sene fiyonklar moda her şekilde fiyonkla süsleme yapın...

X