Çocuk Hastalıkları sevimsiz bi başlık olcak ama bebeği epilepsi hastası olan var mı?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
bende dün gittim eeg çektirdim ama sonuçlar haftaya verilicek.inşallah bişey çıkmaz dua edin.orada yani çocuk nöroloji bölümünde neler vardı kızlar bir görseydiniz.3 aylık bebek ne testlerden geçti kmr çekildi eeg çekildi kardiyolojiye girdi.offff allahıma çok şükür.
bide şunları söylemek istiyorum.orda doktora titremelerini ve göz dalmalarını sordum bana eeg çektirmeden net teşhis koyamayız dedi.ama bana sorduğu sorlar şunlardı.aile geçmişinde epilepsi olan varmı,doğduktan sonra küvözde kaldımı,doğumun nasıl geçti,gözleri daldığında gözlerde kayma oluyormu,morarma oluyormu,kendini yani başını öne yada arkaya atıyormu,dalmalar kaç saniye sürüyor vb.oğlumda bunların hiçbiri olmuyor yani biraz umutlandım.inşallah masumane dalmalardır.bide doktor dediki gece dişten dolayı ağlayabilir gazı gelir ağlar bunlar normal dedi.oğlumun azı dişleri çıkıyor bu arada.zaten aceyiplik olsa farkedersin dedi.işte bu kadar .sonuçlardan sonra tekrar aylaşırım arkadaşlar

Canım paylaştığın için çok teşekkürler. Merakla cevabını bekliyordum. İnşallah temiz çıkacak eeg'si. Kalbini ferah tut. Ben de götürmeyi düşünüyorum ilk fırsatta. Benim oğlum da uykuya dalarken sıçrıyor çünkü.....

benim büyük oğlum epilepsi hastası 8 yaşında başladı nöbetleri bebekken 2 kere havelemiz var fakat onlar ateşliydi.eeg çektirdiğimizde sonuçlar normal çıkmıştı.Allaha şükür 8 yaşına kadarda ne ateşli ne soğuk havele geçirmedi.uykuda sıçrama uykuya dalarken normal olduğunu söyledi gittiğim kaç doktor. .fakat uyanıkken oluyorsa araştırılması lazımmış.genelde bebekken havale geçmişi varsa ilerde epilepsiye dönüşüyor.arkadaşlar 3 yıldır bu epilepsiyle mücadele ediyorum evet oğlumun uykuda sıçraması çok olurdu benim tek şansım nöbetler uykuda oluyor.YÜCE RABBıME ÇOK ŞÜKÜR 1 yıldır içtiği son ilaç nöbetleri kesti.benim neler çektiğimi Rabbim bilir.bunada şükür diyorum.eğer içinizde kuşku varsa eeg çektiirin derim fakat uyanık eegsinde sonuç alınamıyor bazen uyku eegsi kesin tanı veriyor.RABBıM kimseyi evlatlarıyla sınamısın.birde epilepsi maalesef erkek çocuklarında yüzde 60 ve 70 oranında daha çok gözüküyor.inşallah şuan 1 aylık erkek bebeğim var aynı sorunu onda yaşamam.hepimizin evledına şifalar diliyorum.

çocuğu epilepsi olan ailelere allah sabır versın.anneler bu konuda cok yıpranıyor.benım kardesım kucukken aglayınca uğunuyordu baska hıc bır belırtı yoktu doktora gıttık eeg cekıldı dalgalar bozuk dendı.8 aylık falandı ılaca baslandı o ılaclarda cok agır.yaklasık 10 yıl ıctı hıc nobet gecırmedı.sadece dalgalar bozuk dendı.sonra bu ılacı kestık dr kontrolunde hala dalgalar bozuk ama asla nobet gecırmedı okdar ıctıgı ılaca rahmet allaha cok sukur cok zekı bır cocuk okulda sınavlarda hep bırıncı.ıns ılerdede bı sorun cıkmaz bazen dıyoruz bu ılacı bu cocuk yıllarca bosunamı ıctı yoksa faydasıoldumu bılmıyoruz.o bozuk denen dalgalar hıc duzelmedı ama sorunda yaratmadı ona.dıger buyuk abısındede dalgalar bozuk cıkmıstı o ılacı az ıctı ben ıcmem dıye bıraktı.hıc bır sorunda yasamadı.bu epılepsi işi bıraz karısık anlıyacagınız.kardesım kucukken hastane koselerınde onu uyutmaya calısıp eeg cektırmek cok zordu.allah annelere sabır versın.ama korkulacak bır hastalık deıl.ılerı deılse tabı..

Oğlumun doktoru şehir dışında olduğu için kontrole başka bir doktora götürmek durumunda kaldık. Tesadüfen doktor hem çocuk doktoru hem de çocuk nörolojisi uzmanı bir prof.tu. Epilepsi meselesini de sordum. Ya dedi bu Sabiha Paktuna herkesi paranoyak etmiş. Sürekli hastalar epilepsi meselesini soruyorlar dedi. Eğer bebekte epilepsi varsa dikkat çekici şekilde sıçramalar ve göz dalmaları olur ve bu artarak devam eder. Azalmaz dedi. Senin bebeğinin de gelişimi gayet iyi. Takma kafana böyle şeyleri dedi. Bu topicte konuşulmuştu, ben de paylaşayım dedi.

Birde taha0203 hala yazmadın sonuçları.ınşallah herşey yolundadır canım...

merhaba arkadaşlar oğluma 2 kere eeg çekildi.önce bi hastanedeki doktora götürdük eeg ye bakıp tekrar çektirelim dedi.tekrar çektirdik ama ikinci sonuçlar için ona gitmedim çünkü ağzından lafı cımbızla alıyorduk.prof bir doktora götürdüm.muayene etti eeg ye de baktı.bişeyi yok dedi çok şükür.ama siz yinede haziran da bir daha çektirin onlara da bi bakıyım dedi.inşallah ondada bişey çıkmaz.allah tüm hasta çocuklara şifa versin.ailelerine yardım etsin

Arkadaşlar bebeğimde epilepsi şüphesi var. Çok üzgünüm... Çocuk Nöroloji konusunda Ankara da Hangi hastane ve doktoru tavsiye edersiniz. Yardımcı olursanız sevinirim..

Arkadaşlar bebeğimde epilepsi şüphesi var. Çok üzgünüm... Çocuk Nöroloji konusunda Ankara da Hangi hastane ve doktoru tavsiye edersiniz. Yardımcı olursanız sevinirim..

Canım öncelikle çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun. Çocuk Nöroloğu Prof Dr Rıdvan Akın harika bir doktor. Tesadüfen ona gitmiştik, nörolog olduğu için değil de rutin muayene için gitmiştik ama çok memnun kaldık. Kendisi GATA'da çalışıyor aynı zamanda. Muayenehanesi Kızılay'da. Tetkiklerin GATA'da yapılması konusunda yardımcı oluyor. Artık siviller de gidebiliyormuş GATA'ya.

Gerçi bizim nörolojik bir sıkıntımız yok çok şükür ama yaklaşımını çok beğendiğim için tavsiye ederim.

tuğbab79 sana özel mesaj attım ama mesaj sayım 50 yi bulmadığı için gitmedi

merhaba canım epilepsi ile ilgili ankarada bi doktor sorduğunu gördüm.yardımcı olmak istedim. ben ankaralıyım.hemşireyim ve konuya asıl ilgim kardeşiminde epilepsi hastası olmasından kaynaklanıyor.kardeşim yıllarca ankara dışkapı yıldırım beyazıt çocuk hastalıkları eğitim araştırma hastanesinde tedavi oldu.ama aşırı yoğunluk var çocuk nörolojisinde.onun dışında özel doktor olarakta hacettepenin ünlü prof larından ve yurtdışındada tanınan çocuk nöroloji uzmanı prof.dr.meral topçu var ona götürdük.ankara çankaya tunalı hilmi caddesinde muayenehanesi var.götürmeni öneririm.yalnız bu doktor her zaman türkiyede değildir amerikada filan oluyo çoğu zaman belirli dönemlerde geliyo.ve ne yazık bir hafta önce dayımın kızıda havale geçirdi öğrendikki o da epileptik.yani anlayacğın bu hastalık genetik.neyse uzatmayım dayım doktoru aradı randevu için demişler şu an yurtdışında ama bu sıralar gelecek yani şu bir iki haftaya gelecek yada gelmişte olabilir.eğer aramak götürmek istersen bana özel mesaj at adres ve telefonunu annemlerden alıp yazarım sana.Allah bebeğinede acil şifalar versin her türlü hastalıktan muhafaza etsin.epilepsi zor bir hastalık annem yıllarca psikolojik açıdan mahfoldu.epilepsiye ilgimden ve hemşire olmamdan dolayı bilgim var.sormak istediğin şeyler olursa her zaman yardımcı olurum.sevgiler....

tuğbab79 sana özel mesaj attım ama mesaj sayım 50 yi bulmadığı için gitmedi

merhaba canım epilepsi ile ilgili ankarada bi doktor sorduğunu gördüm.yardımcı olmak istedim. ben ankaralıyım.hemşireyim ve konuya asıl ilgim kardeşiminde epilepsi hastası olmasından kaynaklanıyor.kardeşim yıllarca ankara dışkapı yıldırım beyazıt çocuk hastalıkları eğitim araştırma hastanesinde tedavi oldu.ama aşırı yoğunluk var çocuk nörolojisinde.onun dışında özel doktor olarakta hacettepenin ünlü prof larından ve yurtdışındada tanınan çocuk nöroloji uzmanı prof.dr.meral topçu var ona götürdük.ankara çankaya tunalı hilmi caddesinde muayenehanesi var.götürmeni öneririm.yalnız bu doktor her zaman türkiyede değildir amerikada filan oluyo çoğu zaman belirli dönemlerde geliyo.ve ne yazık bir hafta önce dayımın kızıda havale geçirdi öğrendikki o da epileptik.yani anlayacğın bu hastalık genetik.neyse uzatmayım dayım doktoru aradı randevu için demişler şu an yurtdışında ama bu sıralar gelecek yani şu bir iki haftaya gelecek yada gelmişte olabilir.eğer aramak götürmek istersen bana özel mesaj at adres ve telefonunu annemlerden alıp yazarım sana.Allah bebeğinede acil şifalar versin her türlü hastalıktan muhafaza etsin.epilepsi zor bir hastalık annem yıllarca psikolojik açıdan mahfoldu.epilepsiye ilgimden ve hemşire olmamdan dolayı bilgim var.sormak istediğin şeyler olursa her zaman yardımcı olurum.sevgiler....

merhaba meral topçu şuan kanald doktorumda.bende meral hanım ve güzide turanlı doktorlarını önerdim.izmirdeki prof doktorum bu iki isim dışında doktor tanımam dedi ankarada .sizede geçmiş olsun .benim oğlumda epilepsi hastası.

evet öyle gerçekten kardeşimin bi kontrolüne annemlerle beraber bende gittim meral hanıma.bi hemşire olarak gözlemledim ve çok beğendim.

arkadaşlar allah yardımcınız olsun çok zor allaha şükedin peterin peteri var benim oğlum dakikada nöbet geçiriyordu ve her çeşit dalma sıçrama kasılma neler çektim ben bilirim tıpdaki bütün ilaçları kullandım ve bu altıbuçuk ay sürdü doğduğu günden beri çok çekti bebeğim şimdi çok mutlu ve huzurlu allahın onu bu acılardan kurtardı allah size acil şifalar versin inş.bana da dua edin arkadaşlar bebek düşünüyoruz allah bana sağlıklı hayırlı evlatlar nasıp etsin.

merhaba arkadaşlar benim kızım 17 aylık sürekli değil ama arada göz dalmaları oluyor geyet neşeli oyun oynadığı esnada bir anda oluyor gün içerinde oluyormu bilmiyırum çalıştığım için 4-5 saniye sürüyor sesleniyorum tepki vermiyor ama burada bahsedildiği gibi irkilmesi yok bazen geceleri oluyor uyanıyor ağlıyor ama hemen sakinleşip uyuyor dr gitmekmi karar veremedim ama götürcem gibi

şimdi beni çok korkuttunuz benim kızımda da ara ara göz dalması var ve işin kötü kısmı kendim epilepsi hastasıyım zaten şüpheleniyordum şimdi bunu okuyunca daha çok korktum kendi doktoruma hemen sormalıyım ama şunu çok iyi biliyorum çocuklar çok küçükken bu tam anlaşılmayabilir ve nadirde olsa bazı doktorlar ticari amaçlarla çocuklarınıza boş yere ilaç verebilirler dikkatli olmakta yarar var.Birde epilepsi ilaçları öyle hemen bırakılamıyo ben 23 yıldır kullanıyorum...

Dr.Aydan ANGAY ÇOCUK NÖROLOJİ UZMANI :0532 286 8285
ÇOCUK NÖROLOJİ MERKEZİ ve EEG LABORATUARI
Dr. AYDAN ANGAY 0532 286 8285
YeniDoğan - Çocuk - Erişkin Nörolojik Muayene ve
RUTİN EEG - UYKU EEG - TÜM GECE EEG Çekimleri yapılır.

arkadaşlar allah yardımcınız olsun çok zor allaha şükedin peterin peteri var benim oğlum dakikada nöbet geçiriyordu ve her çeşit dalma sıçrama kasılma neler çektim ben bilirim tıpdaki bütün ilaçları kullandım ve bu altıbuçuk ay sürdü doğduğu günden beri çok çekti bebeğim şimdi çok mutlu ve huzurlu allahın onu bu acılardan kurtardı allah size acil şifalar versin inş.bana da dua edin arkadaşlar bebek düşünüyoruz allah bana sağlıklı hayırlı evlatlar nasıp etsin.

canım 2 aylık bebeğim uykuda aniden gözlerini açıyor elini açıp havaya kaldırıyor bağırarak ıh ıh ıh diyor ve çığlık atarak ağlıyor bugün nörolojiye götürdük birşey yoktur ama eeg çektirelim dedi 8 şubata randevu verdi sürekli ağlıyorum psikolojim bozuldu epilepsi olabilirmi :KK43:

lütfen yardım edin delirmek üzereyim 2 aylık bebeğim uykuda aniden gözlerini açıyor elini açıp havaya kaldırıyor bağırarak ıh ıh ıh diyor ve çığlık atarak ağlıyor bugün nörolojiye götürdük birşey yoktur ama eeg çektirelim dedi 8 şubata randevu verdi sürekli ağlıyorum psikolojim bozuldu epilepsi olabilirmi :KK43:

Zehram_26 kiziniz nasil oldu bizde dun ilaç kullanmaya basladik ama ilaçtan çok korkuyorum yan etkileri olan bi ilaç...

X