Çocuk Hastalıkları Laktoz intoleransı bebeğim

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
öncelikle cok teşekkür ederim cv yazdığınız için kızımı elazığ ve malatyada gaztro uzmanlarına götürdüm laktazim damlası önerdiler ve bağırsakları cok hassas olduğu için gaz yapacak ürünlerden uzak durun dedi örneğin pirinc mercimek yumurta daha adını saymadığım bir cok yiyecek var doktorlara bunun bir tedavisi olup olmadığını sorduğumda bana dedikleri tek şey kızım dokuz on yaşlarını beklemeliymişim siz ne yaptınızda gecti onu öğrenebilirmiyim

Hicbirsey yapmadik laktazm kullandik ben birsuru gastro dr gittim kimse bana 8, 10 yas demedi 8, 9.aylarda gecer dendi ki aynen oyle oldu

Hicbirsey yapmadik laktazm kullandik ben birsuru gastro dr gittim kimse bana 8, 10 yas demedi 8, 9.aylarda gecer dendi ki aynen oyle oldu[/QUOT

benim kızımda sadece laktoz yokmuş aynı zamanda hassas bağırsak sendiromu varmış buda yeni bulundu sadece laktoz olsa gecermiş ama bunun için biraz büyümesini beklemeliymişiz

benim bebeğime de bugun bu teshişi koydular canım.bebeğim 1,5 aylık.inanılmaz gazı var.sürekli ağlıyor gece gunduz.kusma sorunumuzda var 15 gundur.kilo alımı durmadı ama yavaş.
doktorum süt ürünleri yememi yasakladı.6-7 ay sonra kendiliğinden geçer hastalık dedi.
aynı ilacı verdi bana.bu ilacı dolapta sakla,sıcakta bırakma dedi.sende öylemi yapıyorsun.birde yemenin yasak olduğu şeyler varmı..
Birde bu hastalığı geciren anneler bize yardımcı olurlarsa sevinirim bende..
Merhaba benim kızım da aynı sorunu yaşadık şimdi 6,5 aylık ve 1,5 aylıkken sorun basladi ve laktazm damla kullandım,çok zor günlerdi,kızımda kronik baska hastalıkmı var vs cok korktum, 3 aylıkken emmeyi bıraktı cıldıracaktım,uyumayan emmeyen bir bebek. Bir cok tahlil yapıldı,süt alerji si açısından degerlendirildi deri testleri kan tahlilleri, kızım iyice huysuz oldu,gaitada redüktan madde + cıktı. Sonuç olarak laktoz intoleransı dendi ve ben emmeyen kızıma ek besine başladım,çorba yedirmem muz vermeye başladım,kakası yesil ve su gibiydi tahlilde mikrop yok ilk defa böyle birşeyle karşılıyordum.Zorla biberona alıştırdım,sütümü sagıp biberonla veriyorum, gündüzleri corba, ve bu sekil kaka düzelmeye ve kızım Kilo almaya başladı,3 aydır bu sekilde,yani korkmayın geciyor büyüdükçe gazını daha kolay atıyor,bu arada hazır gıdalardan süt ve ürünlerinden biraz uzak durun,ya az tüketin faydasını görüceksiniz

merhaba arkadaşlar benim de 1.5 aylık bebeğim var anne sütü yetersiz olduğu için mama takviyesi yapıyoruz ilk günden beri 15 günlükken ishal başladı ve tahlillerinde biraz amip ve lökosit çıktı ilaç tedavisinde sonra tekrar tahll yapıldı amip yok ama lökosit yine çıktı bu arada ishal bir türlü geçmedi iki gündür mamayı değiştirdik inek sütü olmayan bir mama soya bazlı ve bebeğimin ishali durdu acaba bizimki de mi bu hastalık var ya da inek sütüne karşı allerji mi ?
İnek sütünün sindirimi bebeğe uygun olmadıgı için ishal olmustur,düzeldi ise kafana takma bebeğin çok küçük old için inek sütünü içeren masayı sindirememiş olabilir

Ben Ankaradayım. Bizi hacettepedeki bir doçent takip ediyor. Yani 2 ay sonunda oraya gittik ve bu teşhis konuldu. Sizin ne kadar zamanda geçti bu hastalık acaba? Bize geçici ve sonradan oluşan birşey olabilir dediler ama sizinki sanırım doğuştan bir hassasiyet?
Anne sütünü sizde kestiler mi ? Bize de o mamayı verdiler ama anne sütü yeterliyse de gerek yok dediler. Bizimki hem biberona hem o mamaya alışamadı. O yüzden hala sadece anne sütüyle devam ediyoruz. Tabi laktazim damlayı öncesinde vererek...

Ama dün bir de prof.a gittik muayeneye. Gaita test sonucunu görünce laktoz oranı küçükmüş, sadece bu yeterli diil bu teşhisi koymak için dedi. Benim de kafam karıştı acaba başka bir rahatsızlığı mı var diye. Besin alerji testi de yapıldı o da negatif çıktı. Ama benim anladığım laktoz intoleransının çok ciddi bir hastalık olmadığı yönünde... Tabi kilo alımı hala minimum düzeyde devam ediyorsa...

Benim sıkıntım çocuğumun bu hastalıktan dolayı yoğun gaz sancıları daha ne kadar devam edeceği.. Yani sizin kaç ayda düzeldi? Yavaş yavaş mı düzeliyor zamanla?
5 _6 aylarda düzelmeye başlıyor, yavaş yavaş düzenliyor,ben kızıma mama yerine corba yedirdim daha faydalı oldu,bizde yesil sulu kaka ve gaz emmeme vardı, sütümü sagıp verdim ve sebze corbaları yaptım,laktazm damla kullandım, kızım 6 aylık damlayı 2 aydır vermiyorum, anne sütünü bazen yine yeşil yapıyor anlıycan corba hayat kurtardı,en azından anne sütünün diğer faydalarını görüyordur, mamayı içmedi nadiren de olsa içine seker katarak veriyorum. Anne sütünü kesince düzelecek diye umut ediyorum ama o kötü günler geride kaldı şükür

Merhabalar arkadaşlar,
Bebeğim 4.5 aylık ve 4. ayında laktoz intoleransı teşhisi kondu. Yani süt şekeri laktozu sindiren laktaz enzimi eksikmiş. 2.ayından itibaren emme sorunu, inek sütü alerjisi, arada oluyor böyle şeyler diye oyalandık. Ancak 2 ay sonunda hacettepeki doçent sayesinde konuldu bu teşhis. Çocuğa endoskopi vs. yaparlar diye korkumdan gidememiştim hacettepeye. Tabi doktorumuzun da çocuğu hırpalamayalım demesiyle korkmuştum. Halbuki basit bir gaita testiyle çıkıyormuş.
Belirtileri karın krampları, aşırı gaz, ishal, buna bağlı olarak emememe ve uyuyamama sorunları... Bir de kilo alımı nerdeyse duruyor.
2.aydan sonra yani şu aşılardan sonra oldu. Rotavirüs aşısından kaynaklanabileceğini düşünüyordum, doktora sordum evet olabilir dedi. Bu hastalık zamanla geçer diyor doktorlar. Şimdi her emzirmeden önce laktazim diye bir ilaç kullanıyoruz. Hala yoğun gazımız ve karın ağrılarımız devam ediyor. Çocuğu laktoz intoleransı olan var mı aranızda? Veya daha önce olmuş ve şimdi geçmiş. Ne kadar sürede geçiyor merak ettim.
Merhaba benimde oğlum da laktoz int var dogdugundan beri ishal hiç gecmediginden dolayı yapılan tahliller sonucunda ortaya çıktı. gelişimi durmuştü.zaten sadece 4ay emdi memeyi o kadarda cabalamamiza rağmen. Şimdi neocate adında bir mama kullanıyoruz o kendini birazda olsa toparladı ama genede yaşıtlarindan 600 gram falan düşük
Çok zor bi hastalık mis gerçekten allah razı olsun ki istanbulda fugen Çullu hocamızı bulduk onun denetimi altındayız oğlum şu an 7 buçuk aylık

arkadaslar asıl kafası karısan benim.cunki bana test falanda yapılmadı.sadece alttan cok gaz cıkarıyormu diyo sordu doktor.bide kusması ishali ve ayrıca sonrasında kabızlığı vardı.laktazim damla verdi.ama damlaya basladık 2 gundur bebeğim baya rahatladı.yinedesancısı var tabi ama ilki gibi değil..
ee ben şimdi bu testleri yaptırayımmı dersiniz.yada ist.da özeli olan bi doktor varsa tavsiye edeceğiniz gideyim bari ona..
off canım cok sıkkın.Allah hepimizin bebeğine şifa versin..

Merhaba istanbulda çocuk gast fugen Çullu cokugraş var internetten bi araştır biz gaziantep ten sırf bu Dr un namını duyup gittik
İyiki gittik tedavimiz devam ediyor ama düzeldi ishal geçti. Bendede sütten kesmeyelim anne diyet yapsın dedi süt ve süt ürünlerini tropikal meyvaları dana etini kızarmış ürünleri deniz ürünlerini şarküteri ürünlerini herseyi yasakladı sırf çocuğum için yemedim ama kakasi nda bi degisiklik olmayinca sütten kesti ve neocate mamaya başladık.

Bende emzirdiğim dönemde laktazm kullandım ama bir fayda olmadı meger anne sutune alerjisi varmis... sümüksü gibi balgamlı yesil sulu dışkılaması vardı...zaten bu belirtiler sonucunda yapılan kaka tahlillerinde çıktı bu hastalık tedavisi devam ediyor
Bizde simdi doktor kontrolünde corbaya başladık pirinç patates havuç ve 1cay kaşığı irmik koyarak. Çokta heveslenerek yiyor Mamadan çok seviyor diyebilirim hatta

Merhabalar arkadaşlar,
Bebeğim 4.5 aylık ve 4. ayında laktoz intoleransı teşhisi kondu. Yani süt şekeri laktozu sindiren laktaz enzimi eksikmiş. 2.ayından itibaren emme sorunu, inek sütü alerjisi, arada oluyor böyle şeyler diye oyalandık. Ancak 2 ay sonunda hacettepeki doçent sayesinde konuldu bu teşhis. Çocuğa endoskopi vs. yaparlar diye korkumdan gidememiştim hacettepeye. Tabi doktorumuzun da çocuğu hırpalamayalım demesiyle korkmuştum. Halbuki basit bir gaita testiyle çıkıyormuş.
Belirtileri karın krampları, aşırı gaz, ishal, buna bağlı olarak emememe ve uyuyamama sorunları... Bir de kilo alımı nerdeyse duruyor.
2.aydan sonra yani şu aşılardan sonra oldu. Rotavirüs aşısından kaynaklanabileceğini düşünüyordum, doktora sordum evet olabilir dedi. Bu hastalık zamanla geçer diyor doktorlar. Şimdi her emzirmeden önce laktazim diye bir ilaç kullanıyoruz. Hala yoğun gazımız ve karın ağrılarımız devam ediyor. Çocuğu laktoz intoleransı olan var mı aranızda? Veya daha önce olmuş ve şimdi geçmiş. Ne kadar sürede geçiyor merak ettim.
Benim oğlum da 3 aydan sonra daha heder oldu rota virüs aşısından kaynaklanıyor olabilir mi zaten fugen hanim 2 dozunu vurdurmadı

:63:Arkadaşlar çok kotuyun Allah rızası için yardımcı olun paylasinn 1aylikken laktoz intelerons teşhis konuldu şimdi 6 aylık dün kaşık mamasi yedirdim çok kötüleşti bişey yemiyo çok mutsuz acaba geçmedi mi ki bebelac lf yi de istemiyor tahlili temiz di niye böyle oldu anlamadım ne olur yardim
Benim oglum atlatti 8 aylikken cok sukur bu konuda fazlasi ile bilgi sahibi oldum isteyenlere yardimci olabilirim

:63:Arkadaşlar çok kotuyun Allah rızası için yardımcı olun paylasinn 1aylikken laktoz intelerons teşhis konuldu şimdi 6 aylık dün kaşık mamasi yedirdim çok kötüleşti bişey yemiyo çok mutsuz acaba geçmedi mi ki bebelac lf yi de istemiyor tahlili temiz di niye böyle oldu anlamadım ne olur yardim
Benim oglum atlatti 8 aylikken cok sukur bu konuda fazlasi ile bilgi sahibi oldum isteyenlere yardimci olabilirim

Endişelenme, çorba yap, önce patates pirinç başla, sonra havuç kat,daha sonra mevsim sebzeler sırayla kat pişir ve rondodan çekin,benim kızım mama vs hiçbir sey almadı çorbayla büyüttüm,

çoook teşekkür ederim cevap yazdığınız için peki yoğurdu ne zaman veriyim
Endişelenme, çorba yap, önce patates pirinç başla, sonra havuç kat,daha sonra mevsim sebzeler sırayla kat pişir ve rondodan çekin,benim kızım mama vs hiçbir sey almadı çorbayla büyüttüm,
coook
aca, post: 39963221, member: 618800"]Endişelenme, çorba yap, önce patates pirinç başla, sonra havuç kat,daha sonra mevsim sebzeler sırayla kat pişir ve rondodan çekin,benim kızım mama vs hiçbir sey almadı çorbayla büyüttüm,[/QUOTE]
Cook tesekkur

çoook teşekkür ederim cevap yazdığınız için peki yoğurdu ne zaman veriyim

coook
aca, post: 39963221, member: 618800"]Endişelenme, çorba yap, önce patates pirinç başla, sonra havuç kat,daha sonra mevsim sebzeler sırayla kat pişir ve rondodan çekin,benim kızım mama vs hiçbir sey almadı çorbayla büyüttüm,

Cook tesekkur[/QUOTE]
Yoğurt arada bir cay kasıgı ver,döküntü olursa,bir hafta sonra tekrar, döküntü olmazsan hergün cay kasıgı verin,giderek miktar artırırsınız, mama, inek sütü vermeyin, cok zorda kalırsanız,bebelac laktozsuz deneyin,içine şeker katıp verebilirsiniz,çorba ;başta patates pirinç domates yada ev salçası az miktarda tuz koyabilirsiniz, böyle bir hafta sonra havuç, katın

Yoğurt arada bir cay kasıgı ver,döküntü olursa,bir hafta sonra tekrar, döküntü olmazsan hergün cay kasıgı verin,giderek miktar artırırsınız, mama, inek sütü vermeyin, cok zorda kalırsanız,bebelac laktozsuz deneyin,içine şeker katıp verebilirsiniz,çorba ;başta patates pirinç domates yada ev salçası az miktarda tuz koyabilirsiniz, böyle bir hafta sonra havuç, katın[/QUOTE]
Anne sütünü kesmeyin, laktazm damla ecz var mutlaka kullanın,sizde eger emiyorsa süt ve ürünlerinden nispeten uzak durun, durum çok ciddi ise tamamen kesip yavas yavas süt ürünleri alın

Yoğurt arada bir cay kasıgı ver,döküntü olursa,bir hafta sonra tekrar, döküntü olmazsan hergün cay kasıgı verin,giderek miktar artırırsınız, mama, inek sütü vermeyin, cok zorda kalırsanız,bebelac laktozsuz deneyin,içine şeker katıp verebilirsiniz,çorba ;başta patates pirinç domates yada ev salçası az miktarda tuz koyabilirsiniz, böyle bir hafta sonra havuç, katın
Anne sütünü kesmeyin, laktazm damla ecz var mutlaka kullanın,sizde eger emiyorsa süt ve ürünlerinden nispeten uzak durun, durum çok ciddi ise tamamen kesip yavas yavas süt ürünleri alın[/QUOTE]
UMARIM İŞE YARAR, DÖNÜŞ YAPARSANIZ SEVİNİRİM

Yoğurt arada bir cay kasıgı ver,döküntü olursa,bir hafta sonra tekrar, döküntü olmazsan hergün cay kasıgı verin,giderek miktar artırırsınız, mama, inek sütü vermeyin, cok zorda kalırsanız,bebelac laktozsuz deneyin,içine şeker katıp verebilirsiniz,çorba ;başta patates pirinç domates yada ev salçası az miktarda tuz koyabilirsiniz, böyle bir hafta sonra havuç, katın[/QUOTE]
Bu arada çorbaya zeytinyağı katmayı unutmayın

Öncelikle sesine kulak verip dinlediginicin ve geri gondugun icin teşekkür ederim şimdi bebelac lf yi alıyor biraz pirinç unundan mama yapıyorum sabahları yumurta sarısı veriyorum biraz daha iyi çorba patates havuç haslyip biraz tereyağ koymuştum beni emmeyi 3aylikken bıraktı birde dün milupa 7tahilli verdim pek sevmedi muz el aya bayiliyo ama kafam çok dolu karışık üzgün kötü.......inşallahggeçer yarın yoğurt deniycem tesekurler.............

X