İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

canım 8 yanlış yine de iyi..inşallah hiç yanlışsız yapar çocuklarımız.
23 nisanda bizimde folklor oynayacaklar sınıfça. biz sınıfa bu sene geçtiğimiz için
geçen sene dikilmiş kıyafetler. benim oğlan ve bir kaç kişinin yeni dikildi.
oyunlarda öğretmenimiz saz çalıp için kendisi söylüyor öğrencileri oynuyor..

ayyyy ne güzel yaaaa

Kendi ilkokulda ki öğretmenimi anımsadım oda kendisi saz çalar bizde koroda şarkı söylerdikkk

nolurdu sanki hep çocuk kalsaydık

Vatan caddesinde sadece 29 ekimlerde kutlama oluyor diye biliyorum ben.Öğrenirsem yazarım.Bende okula gitmicem bu 23 nisanda.Geçen yıl sıcağın altında velilerle tartışarak geçti,çocukların önüne geçiyorlar sanki onların bayramı ya çok sinir olmuştum geçen yıl çocuklar hep arkada kaldı birde bizim okul 3 okulla birleşti çok kalabalık yani hiç gerek yok o izdihama ve sinirlerimi bozmaya.belki oğlanı darıca hayvanat bahçesine götürürüz.Okuldan kağıt vermişler dün darıcaya gezi 30 tl velide giderse 30 tl. ben kendim götürmek istiyorum o yüzden göndermicem sanırım..

hımmm doğrudur canım bizde 2 9ekimde gidedik de ne bileyim belki 23 nisan da da yapılıyor mudur acaba diye düşündüm.

Darıcaya gitmek güzel fikir ama o gün çok kalabalık olabilir hem trafik hem hayvanat bahçesi...

Geçen hafta sonu pazar günü evden hazırlandık Emirgan korusuna gideceğiz dedik ki çıkmadan önce bir tarfiğe bakalım iyi ki de bakmışız inanılmaz bir trafik var sonra vazgeçip Pierlotiye gittik..

Pazartesi günü buradan bir arkadaş anlatıyor onlarda Emirgana gitmişler tam 4,5 saat trafikte kalmışlar o yüzden bakmak lazım çıkmadan...

Vatan caddesinde sadece 29 ekimlerde kutlama oluyor diye biliyorum ben.Öğrenirsem yazarım.Bende okula gitmicem bu 23 nisanda.Geçen yıl sıcağın altında velilerle tartışarak geçti,çocukların önüne geçiyorlar sanki onların bayramı ya çok sinir olmuştum geçen yıl çocuklar hep arkada kaldı birde bizim okul 3 okulla birleşti çok kalabalık yani hiç gerek yok o izdihama ve sinirlerimi bozmaya.belki oğlanı darıca hayvanat bahçesine götürürüz.Okuldan kağıt vermişler dün darıcaya gezi 30 tl velide giderse 30 tl. ben kendim götürmek istiyorum o yüzden göndermicem sanırım..

aanacıımmmm..bu büyükler çocuktan beter ya..

ben de emir i götürmüştüm ev hanımıyken..ediz yokken..23 nisan.19 mayıs, 29 ekim

evimin önündeydi burhaniye de stadyum..

ama ne zaman kaldırıldı bu gösteriler...o zaman bu zaman yapılmıyordu zaten..

23 nisan 19 mayıs gelir geçerdi stadyum kup kuru,,,bom boş...çok üzülmuştum..bandolor falan geçerdi evin önünden..güm güm..aman ne gurur vericiydi...

şu an sadece okul bahçelerinde yapılıyor gösteriler sanrım..o da her okul yapmıyor belki.

ayyyy ne güzel yaaaa

Kendi ilkokulda ki öğretmenimi anımsadım oda kendisi saz çalar bizde koroda şarkı söylerdikkk

hımmm doğrudur canım bizde 2 9ekimde gidedik de ne bileyim belki 23 nisan da da yapılıyor mudur acaba diye düşündüm.

Darıcaya gitmek güzel fikir ama o gün çok kalabalık olabilir hem trafik hem hayvanat bahçesi...

Geçen hafta sonu pazar günü evden hazırlandık Emirgan korusuna gideceğiz dedik ki çıkmadan önce bir tarfiğe bakalım iyi ki de bakmışız inanılmaz bir trafik var sonra vazgeçip Pierlotiye gittik..

Pazartesi günü buradan bir arkadaş anlatıyor onlarda Emirgana gitmişler tam 4,5 saat trafikte kalmışlar o yüzden bakmak lazım çıkmadan...

aaa iyi ki bakmışsın zeliş ..nasıl bakıyorsun trafiğe ..netten mi..köprülere mi bakıyorsun..

yazık arkadaşına ..o kadar saaat

biz istanbılda yaşarken..bi arkadaşına gittik ..o da veterinerdi..
hadi ben sizi eve bırakayım dedi..maltepe ye..
kar kış
trafik sıkıtşı mı..arabası da eskiydi ..klima yok..buz gibi içi

benim çok tişim gelmişti...ahahahahah..soğuktan daha beter..ay ne sıkılmıştım..sinir olmuştum...
sonra açıldı trafik eve gittik

bi daha da öyle gitmedik karşıya..hep vapurla geçtik..daha kesin çözüm..garanti.

aanacıımmmm..bu büyükler çocuktan beter ya..

ben de emir i götürmüştüm ev hanımıyken..ediz yokken..23 nisan.19 mayıs, 29 ekim

evimin önündeydi burhaniye de stadyum..

ama ne zaman kaldırıldı bu gösteriler...o zaman bu zaman yapılmıyordu zaten..

23 nisan 19 mayıs gelir geçerdi stadyum kup kuru,,,bom boş...çok üzülmuştum..bandolor falan geçerdi evin önünden..güm güm..aman ne gurur vericiydi...

şu an sadece okul bahçelerinde yapılıyor gösteriler sanrım..o da her okul yapmıyor belki.

ne güzel dimi o zamanlar

okuldaykende bando takımındaydım

okul dışında bölgeyi gezerdik herkes camlarda yollarda bakardı izlerlerdi

evet çok gurur vericiydi

ama birilerin zoruna gitti ne yazık kii :KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:

aaa iyi ki bakmışsın zeliş ..nasıl bakıyorsun trafiğe ..netten mi..köprülere mi bakıyorsun..

yazık arkadaşına ..o kadar saaat

biz istanbılda yaşarken..bi arkadaşına gittik ..o da veterinerdi..
hadi ben sizi eve bırakayım dedi..maltepe ye..
kar kış
trafik sıkıtşı mı..arabası da eskiydi ..klima yok..buz gibi içi

benim çok tişim gelmişti...ahahahahah..soğuktan daha beter..ay ne sıkılmıştım..sinir olmuştum...
sonra açıldı trafik eve gittik

bi daha da öyle gitmedik karşıya..hep vapurla geçtik..daha kesin çözüm..garanti.

evet canım internetten bakıyoruz ana yolların o anki durumunu görebiliyorsun

sizin maceranızda fenaymış klima olmaması da tuz biber olmuş yani...

ne güzel dimi o zamanlar

okuldaykende bando takımındaydım

okul dışında bölgeyi gezerdik herkes camlarda yollarda bakardı izlerlerdi

evet çok gurur vericiydi

ama birilerin zoruna gitti ne yazık kii :KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:

evett...bi de alkışlardık balkondan...emir ben ,tüm mahalle...

ne güzeldi

ayyyy ne güzel yaaaa

Zaten böyle tatil günlerinde istanbulda arabayla gezmek eziyet,haftasonuda öyle.Emirgana geçen hafta annemler haftaiçi gitti mertin öğretmeni hastayken okula gitmedi diye onuda götürdüler işte haftaiçi olmasına rağmen trafik felç,emirganın içinde oturmaya yer bulamadık dedi annem sabah 9.30 da gitmelrine rağmen.Benim gözüm korktu sanırım gitmicem emirgana darıcayada gidersek sabah erkenden gideriz..

günaydın kızlarr,
dün Türkçe den yazılı olmuşlar, sınıfta 3.olmuş, 90 almış benimki. Bugün de matematikten olacaklar, bakalım hayırlısı olsun. Yine akşam 1 sayfa matematikten çarpma problemleri vardı, bu sefer epey zorlaştırmış; örnek:
mehmetin yaşı 8 dir, annesinin yaşı mehmetin yaşının 4 katından 5 eksiktir. annesinin yaşı kaçtır? ama akşam epey iyiydi, anlamaya başlamış artık.

günaydın hayırlı cumalar...
bir sayfa bölme işlemleri vardı sağlamalarını da yaptık yanına.
bir sayfada bölme ile ilgili problemler vardı.
deftere yazılacak 23 Nisan yazısını biraz yazdı bitiremedi bugün bitirir artık.
2 sayfada okuma yaptık..

günaydın kızlarr,
dün Türkçe den yazılı olmuşlar, sınıfta 3.olmuş, 90 almış benimki. Bugün de matematikten olacaklar, bakalım hayırlısı olsun. Yine akşam 1 sayfa matematikten çarpma problemleri vardı, bu sefer epey zorlaştırmış; örnek:
mehmetin yaşı 8 dir, annesinin yaşı mehmetin yaşının 4 katından 5 eksiktir. annesinin yaşı kaçtır? ama akşam epey iyiydi, anlamaya başlamış artık.

günaydın canım..
tebrik ederim :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Allah zihin açıklığı versin.

2 sayfada okuma yaptık..
sana da hayırlı cumalar canım.
bölmelere geçtiniz mi sonunda? Biz geometrik cisimleri görecekmişiz, çarpmalardan sonra.
Bizim de 23 nisan şiiri vermiş öğretmen ezberleyin diye.

günaydın canım..
tebrik ederim :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Allah zihin açıklığı versin.
sağol canımmm, amin:KK16::KK16::KK16:

sana da hayırlı cumalar canım.
bölmelere geçtiniz mi sonunda? Biz geometrik cisimleri görecekmişiz, çarpmalardan sonra.
Bizim de 23 nisan şiiri vermiş öğretmen ezberleyin diye.

sağol canımmm, amin:KK16::KK16::KK16:

nerdeyse 1 ay olmuştur bölmelere geçeli..

günaydın kızlarr,

Günaydın cnm,tebrik ederim kuzuyu,matematikte soru karışık gibi okurken ama tabi öyle değil bende her defasında anlayarak oku çok basit diye uyarıyorum.

nerdeyse 1 ay olmuştur bölmelere geçeli..
yaaa biz 1 aydır çarpmaları pekiştirmeye çalışıyoruz, sanırım bugün artık son kez yazılı yapıp, konuyu geçecek.

Günaydın cnm,tebrik ederim kuzuyu,matematikte soru karışık gibi okurken ama tabi öyle değil bende her defasında anlayarak oku çok basit diye uyarıyorum.
sağol canım, evet tek sorun zaten soruyu anlamamaları, hemen işleme geçiyorlar, o zaman eksik oluyor, soruyu 2 kere okusalar, tam olarak anlayacaklar da.:KK16:

Günaydın kızlar,dün akşam işten çıktım olivıum diye bir avm var oraya gittim,yarın oğlanın sınf arkadaşına gidicez annesi doğum yaptı bebiş görmeye o nedenle hediye baktım birde pazar günü sınıftan bir çocuğun doğum günü varmış mc donalds da yapıcaklarmış davetiye geldi eve onada hediye aldım keyifli bir akşamdı sonra eşim geldi aldı.

Zeliş senin oğlanda gs idi değilmi yanlış hatırlamıyorsam.Zeytinburnu olivıum gs store indirime girmiş çok güzel şeyler vardı uğra istersen sepete penyeler koymuşlar 9.90tl oğlanın 3 arkadaşına da aldım birde doğumgünü çocuğuna kapşonlu çıtçıtlı gömlek gibi uzun kollu penye aldım oda çok uygundu.Eşim poşetleri görünce gözü döndü ama:KK1::KK1:sonra izah ettim çok uygundu diye:KK9::KK9::KK9:

Günaydın kızlar,dün akşam işten çıktım olivıum diye bir avm var oraya gittim,yarın oğlanın sınf arkadaşına gidicez annesi doğum yaptı bebiş görmeye o nedenle hediye baktım birde pazar günü sınıftan bir çocuğun doğum günü varmış mc donalds da yapıcaklarmış davetiye geldi eve onada hediye aldım keyifli bir akşamdı sonra eşim geldi aldı.

Zeliş senin oğlanda gs idi değilmi yanlış hatırlamıyorsam.Zeytinburnu olivıum gs store indirime girmiş çok güzel şeyler vardı uğra istersen sepete penyeler koymuşlar 9.90tl oğlanın 3 arkadaşına da aldım birde doğumgünü çocuğuna kapşonlu çıtçıtlı gömlek gibi uzun kollu penye aldım oda çok uygundu.Eşim poşetleri görünce gözü döndü ama:KK1::KK1:sonra izah ettim çok uygundu diye:KK9::KK9::KK9:
ohhh maşallah iyi olmuş canım, dışarda yemeği de halletmişinizdir. Güle güle kullansınlar canım hediyelerini. Şimdiden size iyi eğlenceler.
Yeşim benim kız da GS lı, ona da alıp gönderseydin keşke:KK53::KK53::KK53:

ohhh maşallah iyi olmuş canım, dışarda yemeği de halletmişinizdir. Güle güle kullansınlar canım hediyelerini. Şimdiden size iyi eğlenceler.
Yeşim benim kız da GS lı, ona da alıp gönderseydin keşke:KK53::KK53::KK53:

aa senin kızda damek gs li aferin ona.Haberim olaydı alırdım valla,tüh.Gidersem tekrar bakarım:)

günaydın kızlarr,
canım maşşallahl..

hep böyle gider sen merak etme..

bizim oğlanlar da bugün sbs olacakmış..emir söylemedi hiç..akşam sınıfa doğru giderken emir in bi arkadaşı söyledi .

2 sayfada okuma yaptık..
günaydın.biz daha geçmedik bölmelere..

aynı canım ben de..:KK16:

oof iyi doping olmuştur sana o alışveriş

yeni bebiş ömürlü olsun inşallah.

arkadaşının doğum günü de kutlu olsun..bu günlerde yoğunsunuz ana oğul

ben dün öğlen üstü blogumdan takip ettiğim blog arkadaşımnın kızının vefatını öğrendim..

inanılmaz şaşırtım..moralim yerlerdeydi..ağladım .zırladım..çok üzüldüm.

o yüzden de girmek istemedim bi saatten sonra..

gece sık sık ediz ve emir i kontrole gittim..

isteyen olursa özelden bloğunun adını yazarım..sanıyorum burdan yazmak yasak.
güzel paylaşımları oluyordu arkadaşın..

çok eğlenceli bi blogdu ..
3 yaşında oğlu ve 1,5 yaşında kızı vardı.
hep takipteydim ki bi zaman takip etmemişim..
28 gün olmuş kızını kaybedeli.ben dün öğrendim.

X