Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

ay eveet! Benim hedef kilom 58di şimdi 57ye bi düşsem mi yaa falan diyorum :KK1:
ohhh reglle birlikte bence 1 kilo rahat gider canım benim

yağsız kızarmış biberi nasıl yapıyosun yağmurum? Közler gibi mi?
Ohhhh afiyet olsun canım, benim de bugün mönümde dukan beğendi var :KK1:
Dün elceğizlerimle yaptım :KK1:
son cümlelerine içtenlikle katılıyorum canikom, ayrıca iftarın tadı sultanahmette çıkar dememi beklemeyin çok kalabalık oluyo :KK1:
Ben fatihte oturuyorum elhamdülillah müslümanım :KK1: ama nereye isterseniz gelirim yani bana yol sorun değil ömrüm yollarda geçti çünkü alıştım :KK1:
Kızlar gelsin, konuşalım. Yolanda da ataşehirde oturuyodu.

hayatım yağsız kızarmış biberi şöyle yapıyorum.biberleri yıkayıp teflon tavaya koyuyorum kendisi sulanıyo sonra kızarıyo aynı mangalda közleniş gibi,sonracıma dışını soyuyorum harika oluyo.
biliyomusun sultanahmette hiç iftar yapmadım ama dediğin gibi çok kalabalık oluyo oralar.başka biryerde ayarlarız bizde.dukan beğendi haaaa hımmm güzel olmuştur o şimdi sanada afiyet olsun bebeğim.yolanda ataşehirdemi ooo süper yakınız hep.

yolanda daa da a yolanda ,yolanda haydi bekliyoruz şimdiiiiii yoli buraya yoli buraya

yolanda geçmişin tozlu sayfalarıyla boğuşuyor şuan:KK60:

Bir hafta tatilde dilediklerini yemenin sonucu + 2 kilo :KK43: :KK43: :KK43: hedefe 2 kilo kalmışken oldu bana 4 kilo :KK1: :KK1: :KK1: neyse 5+5 le çabuk gider diye düşünüyorum :44: :44:

Kızlar ben de döndüm tatilden.Geçmişi okudum biraz.Tatilde hiç giremedim ne yazıkki.Ben baya bi ara verdim ama hiç kilo almadan atlattım çok şükür.Kilo da vermedim ama.Hepinizi öpüyorum ve çok özledim.Ramazan menülerinizi paylaşın.Ben gece sahurda gene başladım dukana umarım iyi gider.Ramazanınız hayırlı olsun bu arada:86:

Durumcum süpersin...:KK9::KK9::KK9:

Benimde aklımda böyle birşey vardı ama nasıl yapılacağını bilemediğimden ayrıca çokta bir tarifim olmadığından kaldı. Gerçekten harikasın. Aşağı yukarı aynı kilolar hedefimiz. Ben hedefime 80 günde ulaştım, tam 13 kilo vererek 71 den 58'e indim. Şimdi 3.evredeyim ve tariflerin ufkumu genişletti. Ayrıca ancak geçen cuma günü yani 3.evreye geçtiğimde yulaf kepeğini bulabildim. Senin blogu çok iyi duyurmalıyız ki başlayan arkadaşlar alternatifleri görebilsinler. Çok çok teşekkürler...

Merhaba ipeksir.. III.evreye geçen pek kimseye rastlamamıştım istediğiniz kiloya düşmenize sevindim. Ben de 1 aydır güçlendirme evresindeyim, gayet iyi gidiyor.. Kilo almadım hatta 1 kilo vermişim.. 62 kilodan 54 kiloya düştüm..:) Güçelndirme evresi nasıl geçiyor ?

arkadaşlar bu durucum acaba simla hanım mı?
İlk sayfaları okuyordum da bakın ipeksir adlı kullanıcıdan bi bölüm kopyaladım güçlendirme hakkında:

"Süper geçiyor. Çooooook yiyormuşum gibi geliyor. Kilo yerinde sayıyor gibi. Saf proteinin ertesi günü 500-600 gr vermiş gibi gözüküyor. Senin nasıl gidiyor? Kaç günün kaldı? Seni görüpte bu diyete başlayan kaç kişi var? "

Ve bir bayan daha güçlendirmede 1 kilogram kaybettiğini açıklamış. Demek ki dikkatli gidiyormuş güçlendirmede de.

Bir hafta tatilde dilediklerini yemenin sonucu + 2 kilo :KK43: :KK43: :KK43: hedefe 2 kilo kalmışken oldu bana 4 kilo :KK1: :KK1: :KK1: neyse 5+5 le çabuk gider diye düşünüyorum :44: :44:

Seni berrine havale ediyorum... :KK19:

Canım buradayım tabi,
Hayretle geçmişi okuyorum, yoğun ve sıkıcı bir hafta sonu geçmiş , üzüldüm neyse bitti gitti diyelim..
İkinize de geçmiş olsun tatlı, akıllı ve kafalı kadınlar:-))

canımmm elettra ablam, iftar yapalım hadi gel sen de :)))
müsait olduğumuz bi gün yapalım bunu ben gerçekten istiyorum, havada kalmasın yani.
Kilo durumları ne alemde?

Kızlar ben de döndüm tatilden.Geçmişi okudum biraz.Tatilde hiç giremedim ne yazıkki.Ben baya bi ara verdim ama hiç kilo almadan atlattım çok şükür.Kilo da vermedim ama.Hepinizi öpüyorum ve çok özledim.Ramazan menülerinizi paylaşın.Ben gece sahurda gene başladım dukana umarım iyi gider.Ramazanınız hayırlı olsun bu arada:86:

evet iftar ve sahur mönülerimizi paylaşalım bence de. Oruç tutacak ve tutmaya yeltenen -ben :KK53:- arkadaşlara fikir olur :KK1:
ben de düşüncelerimi dukan diyeti yapanlar grubunda paylaşmıştım taslak mönü de yazdım oraya. Artık geliştiririz. :KK1:

Kızlar merhabalar, hayırlı ramazanlar, Allah niyetlenenlerin orucunu kabul etsin

Ben bu hafta sonu bir çılgınlık yaptım. :KK52: Cuma saat 15'den itibaren pazar akşamı saat 19:00 a kadar HİÇ BİR ŞEY yemedim. Su ve her zaman içtiğim şeyden içtim Amacım hem Meto yu hem de Dukan ı tokatlamaktı.

Bu sabah tartılamadım. Yarın sabah umuyorum şu sabitlediğim kiloyu kırmış olacağım. Lütfen lütfen acık düşük çıkayım noooollllluuuuurrrrr:KK25:

ay eveet! Benim hedef kilom 58di şimdi 57ye bi düşsem mi yaa falan diyorum :KK1:
ohhh reglle birlikte bence 1 kilo rahat gider canım benim

yağsız kızarmış biberi nasıl yapıyosun yağmurum? Közler gibi mi?
Ohhhh afiyet olsun canım, benim de bugün mönümde dukan beğendi var :KK1:
Dün elceğizlerimle yaptım :KK1:
son cümlelerine içtenlikle katılıyorum canikom, ayrıca iftarın tadı sultanahmette çıkar dememi beklemeyin çok kalabalık oluyo :KK1:
Ben fatihte oturuyorum elhamdülillah müslümanım :KK1: ama nereye isterseniz gelirim yani bana yol sorun değil ömrüm yollarda geçti çünkü alıştım :KK1:
Kızlar gelsin, konuşalım. Yolanda da ataşehirde oturuyodu.

bende bu akşam karnıyarık yapmayı düşünüyorum yağsız nasıl olucak bilmiyorum ama idare edicez artık, patlıcanları da kızartmak yerine ızgarada pişirsem olur herhalde bilemedim , bu arada dün ben sarma yaptım kızlar yulaf ezmesiyle sadece içinde pirinç olmadığından suyunu tam ayarlayamadım az su çekti ama tat olarak leziz olmuş üstüne yoğurt falan döküp yiycem bugün tavsiye ederim yani

canım hiç merak etme bende 2,5 kilo alarak dönmüştüm ama o hafta içinde bir yumrukla hallettim gittiğim kiloya düşmüştüm

canım ben de beklerim seni aşk olsun önümüzdeki pazartesi geçelim mi güçlendirmeye?

hii başınız sağolsun, aşk olsun böyle bi durumda bahane mi aranır? Geldik, buradayız hep beraberiz yine :KK70:

Alıntıdır:
Unutmayın! Yapacağınız bir küçük hata bir balona iğne batırmaya benzer. O güne kadar diyetiniz için sarfettiğiniz tüm emekleriniz boşa gidebilir. :)))

Allah kabul etsin. :)

not: destek için birbirimize hep hatırlatalım diye yazıyorum, muhalefetliğimden değil. Yoksa sizin o iki ısırıklık kaçamağınıza oh iyi olmuş afiyet olsun desem, arkası gelebilir. Ben sadık dukancıyım, berrine şikayet ederim valla :KK19: :KK1:

amin canım inşallah...evet haklısın gerçekten arkası gelecek gibi durumdayım ...zaten durağanlığın son noktasındayım moralmen eksilerdeyim :))))bozmak istiyorum ama buraları sürekli okuyorum motive ediyo beni tekrar... hele böyle 57-58 kg lara düşenleri görünce hemen toparlanıyorum.ama benim daha çooooook çalışmam lazım.durağanlık ilk 10 kg verdikten sonra başlar diyor ama benim 6 kg dan sonra başladı ve beni sinir etti. kilom 81 küsürdu şimdi 75 küsürda takıldı kaldı.20 haziranda başlamıştım bugün 43. gün.yaklaşık 3 haftadır aynı kilodayım.durumum nasıl sizce. ben 2 haftada 4 kg verince bu zamana kadar 9-10 vermeyi hesaplamıştım ama evdeki hesap dukana uymadı :))))

oleey o zaman çıtırdayan ve kumlu olduğunu düşündüğüm yulaf kepeğimi bi kenara itip buğday kepeği ile devam edicem:KK66:

bende de süt değil de yumurta çok sorun yaratıyo..kokusundan çok midem bulanıyo kızların yukarıda bahsettiği kaymaçina vardı ya ben onu denedim bi heves ama yok yiyemedim tatlı haşlanmış yumurta yiyorum gibi geliyodu mesela.bide o hazır köftelerin pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum çok katkı maddesi var içinde değil diyet normalde bile pek tercih edilmemeli bi yapaylık hep var lezzetinde

olsun canım bi süre kokusuyla doyucaz bide:KK60: kızartma yerine activia yediğin için sana bi alkış:KK9:

Maleseff:KK43: Teşekkür ederim alkış için :))))

diğer eski çoook tecrübeli dukancılarda bişeyler yazarsa sevinirim ihtiyacım var motivesyona.....yesemin.... yolanda....elettra....

Bugün sabah tartıldığımda. 75.1 i gördüm :KK43: Halbuki hiç kaçamak falan yapmamıştım.. Ticker ımı nasıl değiştircem?

kolay gelsin kızlar

ya ben bu dukanın sitesinden bi halt anlamadım. Eğer aranızda boyu 1.65 olan varsa, dukan sitesinde hesaplattıysa, ideal kilosunun kaç çıktığını yazarsa sevinirim
:13:

bende bu akşam karnıyarık yapmayı düşünüyorum yağsız nasıl olucak bilmiyorum ama idare edicez artık, patlıcanları da kızartmak yerine ızgarada pişirsem olur herhalde bilemedim , bu arada dün ben sarma yaptım kızlar yulaf ezmesiyle sadece içinde pirinç olmadığından suyunu tam ayarlayamadım az su çekti ama tat olarak leziz olmuş üstüne yoğurt falan döküp yiycem bugün tavsiye ederim yani

yasom ben patlıcanları fırına atıp öyle yağsız susuz tuzsuz kupkuru
közleniyo onlar öyle. Sonra içlerine az yağlı kıyma koyuyorum önceden kavurduğum.
Azıcık baharatlı su koyuyorum tavaya, sonra içlerine kıyma koyduğum patlıcanları da tavaya yerleştiriyorum. Öyle azıcık su çekene kadar pişiriyorum kısık ateşte. Denemek istersen, tavsiye ederim, güzel oluyor.

amin canım inşallah...evet haklısın gerçekten arkası gelecek gibi durumdayım ...zaten durağanlığın son noktasındayım moralmen eksilerdeyim :))))bozmak istiyorum ama buraları sürekli okuyorum motive ediyo beni tekrar... hele böyle 57-58 kg lara düşenleri görünce hemen toparlanıyorum.ama benim daha çooooook çalışmam lazım.durağanlık ilk 10 kg verdikten sonra başlar diyor ama benim 6 kg dan sonra başladı ve beni sinir etti. kilom 81 küsürdu şimdi 75 küsürda takıldı kaldı.20 haziranda başlamıştım bugün 43. gün.yaklaşık 3 haftadır aynı kilodayım.durumum nasıl sizce. ben 2 haftada 4 kg verince bu zamana kadar 9-10 vermeyi hesaplamıştım ama evdeki hesap dukana uymadı :))))

benimki de öööyle durmuştu bi ara. panik yok. 40 günden sonra patır patır inenler var ben facebookta da takip ediyorum diyeti yapanları. Sabır sadece sabır. Ben regl olana kadar çatlicaktım 61.2 60.8 hep böyleydim. Şimdi inanıyorum tartıda yeniden 59u görücem. 58i görünce artık naparım bilmem :KK1:
Bozmak yok asla! İştahınızı dizginlemek için en iyi yol peynir ve adaçayı. Bitki çaylarının birkaçı daha bu etkiyi yapıyor mesela sade yeşil çay gibi. Sadece sabredin. Olmadı yumruk deneyin.

kolay gelsin kızlar

ya ben bu dukanın sitesinden bi halt anlamadım. Eğer aranızda boyu 1.65 olan varsa, dukan sitesinde hesaplattıysa, ideal kilosunun kaç çıktığını yazarsa sevinirim
:13:

dukann ideal kiloyu boya göre hesaplamıyor. Kişisel bilgilerinizle bunu kendiniz yapmalısınız.

canım hiç merak etme bende 2,5 kilo alarak dönmüştüm ama o hafta içinde bir yumrukla hallettim gittiğim kiloya düşmüştüm

Bende gider diye düşünüyorum canım,ölçülerimi aldım üzülsem mi sevinsem mi bilemedim,kiloda artış gözüküyor ama ölçülerde bacaklarım 1 cm incelmiş,çok yüzmenin etkisi diye düşünüyorum :KK61: :KK61:,diğerlerinde bir değişiklik yok.Peki ölçülerimde değişiklik yoksa ben bu +2 yi nereme aldım acaba merak ediyorum :44: :44:

dukann ideal kiloyu boya göre hesaplamıyor. Kişisel bilgilerinizle bunu kendiniz yapmalısınız.

hııım anladım canım saol, gerçi kilo fazlam yok ama dukana göre neymiş onu merak etmiştim, iyi ingilizce bilen birini bulup oturtayım yanıma:13::13:

Son düzenleme:
X