Dukan diyeti ile hedef 15kg

pufffart

Guru
Kayıtlı Üye
13 Mart 2012
168
72
10 yıl önce dukan diyeti yapmış ve 15 kilo (68kg dan 53e) kadar vermiş, 3, 4 yıl dikkat etmediğim halde kiloları geri almamıştım. Tekrar kilo almamda farklı diyetlere başlayıp bırakma ve sigarayı bırakma denemeleri ve yaş faktörünün de etkisi büyük. Disiplinle uyabildiğim tek diyet dukan diyeti olduğu için 1 hafta önce tekrar başlamaya karar verdim. Güncel kalması ve bana gaz vermesi açısından diyet günlüğü tutmaya başlamak istedim.

Başlangıç kilom 70, dukan testi 3 gün atak vermişti şu an seyir dönemindeyim. Boy 163, tahmini hedef kiloya ulaşma süresi 2.5 ay, güçlendirme evresi 5 ay. Yakında yürüyüş ve bisiklete başlayıp onları da ekleyeceğim.

Başlangıç tarihi: 27 kasım 2023
Başlangıç kilo: 70 kg
Hedef: 55 kg

Güncel kilo: 64.9 kg (diyette 34.gün)
Kayıp: -5.2 kg

Son düzenleme:
Bugün protein+sebze günüm.

Kahvaltı
Biberli lor peyniri
Dukan krep
Piliç fümeli omlet
Domates

Akşam için
Köz patlıcan salatası
Tavuk pirzola
Tatlı olarak da dukan cheesecake

Bugün de sebze+protein yaptım.

Kahvaltıyı atladım

Öğlen: tavuk dürüm (dukan krep+marul+tavuk but ile)

Akşam: ton balıklı salata (marul, ton, mısır, turşu)

Tatlı düşkünü olduğum için hazırda sürekli tatlı tutuyorum. Bugün menümde kabak tatlısı vardı.

Saf protein günü, sabah tartıldım 500gr daha gitmiş. 67.1 ile devam.

Öğlen omlet ve peynir
Akşam ızgara balık

Tatlı olarak da dukan irmik tatlısı denen tarifi denedim ama sevemedim. Tariflerde tatlı olarak şu ana kadar en başarılı bulduğum cheesecake, kara kek ve puding oldu.

PS günü
Öğlen: balık dürüm (dukan krep,marul, ızgara uskumru ile)
Akşam: ton balığı çorbası, dukan usulü karnıyarık
Tatlı olarak limonlu dukan cheesecake

Gün içerisinde kahve ve tarçınlı yeşil çay

SP günü
Bugün 200gr daha gitti. 66.9kg çıktım bu sabah. 63leri görünce sigarayı da bırakıp diyete öyle devam edeceğim, muhtemelen 2- 2.5 hafta kadar sonra görürüm diye düşünüyorum.

Öğlen: dukan krep+peynir
Akşam: ızgara çupra
Tatlı, yeşil çay

Ps günü, sabah 66.60kg geldim 🥳🥳🥳

Öğlen 3 yumurta+dukan krep
Akşam ızgara tavuklu sezar salata.

Bugün dışarıda yemek zorunda olduğum için en masum menü olarak salata sipariş verdim ama resmen kalori ve yağ deposuydu. Umarım bir duraklamaya neden olmaz.

Sp günü. Sabah 66.10 kg geldim bu hafta toplam kilo kaybı 1.5kg olmuş.

Sabah 2 yumurta + dukan krep
Akşam somon dilim ızgara

Aralarda kahve, yeşil çay, dukan cheesecake

Birkaç gündür yazmamışım arada unutuyorum🙈
Dün arkadaşımın doğum günü yemeği vardı, büyük bir sınav verdim. Dün bozmadıysam hayatta bozmam. Yemeğimi de tatlımı da yanımda götürmüştüm, bu sayede günü kolay geçiştirebildim.
Yalnız 3 gündür bırak kilo vermeyi, kilo artışı söz konusu. Ben 65leri görürüm artık derken tartıda 66.5 çıktım😱 bu epey canımı sıkıyor. Şu an adet dönemindeyim umarım birkaç güne 65leri görürüm.

Bugün Sp günü

Öğlen ton balığı çorbası
Akşam çupra ızgara
Dukan puding

Ps günü, diyette geçen 18.gün

Öğlen biberli lor peynir+krep
Akşam brokoli+tavuk ızgara

Hala 66.5 kiloyum, çok sinir bozucu gram oynama yok. Yine de yola devam. Etraftan zayıfladın mı sen diyenler olmaya başladı ama henüz kıyafetlerde bariz bir değişim hissetmiyorum. Zayıfladın mı soruları gaz veriyor, iyi geliyor. Üşenmeyip beden ölçümlerimi almam ve bir an önce spora başlamam lazım artık.
Pazarları esas tartı günü, eğer değişim olmazsa dukan çorbalarına ağırlık verdiğim bir stille bu gidişatı kırmaya çalışacağım.

Son düzenleme:
Ps günü, sabah 65.9 çıktım ama bakalım yarınki ölçüm esas olacak.
Bugünkü menü
Sabah 1 kase yoğurt
Akşam mantarlı tavuk ciğeri kavurma + kabak tatlısı

merhaba bana bu diyetle ilgili bilgi verebilir misiniz acaba

merhaba bana bu diyetle ilgili bilgi verebilir misiniz acaba
Merhaba. Özetle yağsız protein tüketimi sayesinde kilo verdiren bir diyet dukan diyeti. Uygulamasını indirip testini yapıyorsunuz diyet evrelerinin ne kadar süreceğini size söylüyor. 4 aşamadan oluşuyor atak, seyir, güçlendirme ve koruma. Benim atak 3gün, seyir 2.5ay, güçlendirme de 5 ay sürecek. Diyette bir yemek listesi yok, evresine göre izinli gıdalar var, onlarla ilgili tarifler var. Yemeklerde yeme ölçüsü ya da saati yok.
Atak: yağsız proteinler
Seyir: 1 gün yağsız protein 1 gün yağsız protein+sebze (istenilen kiloya gelene kadar)
Güçlendirme: (verdiğiniz her 1 kilo için 10 gün uygulanıyor) protein, sebze, nişastalar, meyve ve haftada 2 serbest ödül öğünü
Koruma: haftada 1 gün yağsız protein günü yapılarak mevcut kiloyu koruma
Benim için diyet; proteinsel ürünleri sevdiğim, yemek sınırının olmaması ve meyveyle aram olmadığı için kolay uygulanabilir oluyor. Daha detaylı bilgileri, izinli gıdaları ve yemek tariflerini internetten bulabilirsiniz.

Diyette 20.gün
Bugün tartı günüm, 65.5 çıktım. Bu hafta giden kilo az oldu -600gr
Dışarıda yemek yemem gerektiğinde ızgara tavuk ve salata tercih ettim. Diyeti bozmadan devam ediyorum. Aç kalmadığım ve dukan a uygun tatlı da yiyebildiğim için zorlanmadan ve bozmadan devam edebiliyorum.

bugün sp günü
2 Yumurta, peynir, dukan kreple sabah kahvaltısı
akşam tavuk ızgara
atıştırmalık dukan cheesecake, dukan puding

Ps günü, sabah 65.3 çıktım

Öğlen: mantarlı tavuk ciğer kavurma
Akşam: ızgara levrek, kabak tatlısı

Diyette 27.günüm, bugün saf protein günü

Pazarları temel önemsediğim tartı günü, bugün 64.9 çıktım🥳 63leri gördüğümde sigarayı da bırakacağım, bu da muhtemelen 1 hafta sonra olacak.

Dukan'a uyan şeyleri yanımda bulundurduğum sürece kaçamak yapma ya da diyeti bozma ihtimalim olmuyor, zorlanmadan devam edebiliyorum. İnceldiğimi hissetmek mutluluk verici.

En çok kilo alma sebebim normal yemek yerine öğünleri abur cuburla atlatmak ve dışarıdan yemekti, evde yemek yapan bir insan değildim. Bu düzeni oturtma konusunda dukan bana iyi geliyor. İstediğim kiloya ulaştıktan sonra öğünleri geçiştirmemeye ve evde yemek yapmaya devam edeceğim.

Bugünkü menü:

Kahvaltı, 2 haşlanmış yumurta ve peynir
Akşam, dukan çorba ve levrek ızgara
Tatlı atıştırmalık olarak dukan kara kek

X