Doğuma Hazırlık Antalyalı anne adaylarının alışveriş paylaşım alanı

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
günlerdir bende başlıklar açtım ama cevap veren olmadı desem yeri var ... umarım senin açtığın başlığa cevap verirler..

sadece antalya içindeki alışveriş mekanlarından öte bazı internet sitelerinde de çok uygun fiyatlı şeyler olabiliyor...

ama dediğim gibi ben cevap alamadım :))

bende 13+2 haftalık hamileyim.. daha bir iğne bile almadım :)) sen kaç haftalıksın ??

allah tamamına erdirsin sağlıklı kucağımıza almayı nasip etsin inşallah :Saruboceq:

kızlar bende geldim..antalyada hamile yok mu ama dimi?bende bakıp duruyorum..bebek odasına yöneldim..belis diye bi sitede karizma bebek odası var..bi baksanıza nasıll.benim hoşuma gitti..bebek arabası baktım.3 tekerli olsun istiyorum,rahatmış kullanımı.bide ana kucağı ve park yatak bakıyorum..ama sonuç yok.

canım belis adlı siteye girdim ama karizma bebek odası göremedim ben ya :KK43: sitenin tam ismini özelden yazarsan fikrimi söyleyebilirim bende :))

kızlar bende geldim..antalyada hamile yok mu ama dimi?bende bakıp duruyorum..bebek odasına yöneldim..belis diye bi sitede karizma bebek odası var..bi baksanıza nasıll.benim hoşuma gitti..bebek arabası baktım.3 tekerli olsun istiyorum,rahatmış kullanımı.bide ana kucağı ve park yatak bakıyorum..ama sonuç yok.

selam kızlar bende antalyalı anne adayıyım şu ana kadar sadece ilk günler lazım olucakları aldık babyjuniordan fiyatlar normal önce üye oluyorsun 10 tl verip kart çıkarttırıyorsun böylelikle indirimli alıyorsun ürünleri zaten herşey var orda
kıyafette boynerde güzel şeyler var biberon emzik filanda var birde kapalıyolda kışlahanın karşısına bebek mağzası var ben gitmedim ama eşim gitmiş yeni açılmış çok güzel bebek kıyafetleri varmış bayada büyükmüş aradığının herşeyi bulabilirsiniz orda
park yatağı çok araştırdık hem netten hem piyasadan ben ilk etapta oda yapmıycam için beni tam anlamıyla kurtarıcak bişey olsun istedim özdilekte idil bebe var orda bulduk
Babymax.com.tr - Bebek Arabaları,Travel Sistem Bebek Arabaları,İkiz Bebek Arabaları,Oto Güvenlik Koltukları,Bebek Gereçleri
bu model hem aparatları hem cici görünüşü hem sallanması bana uygun geldi orda kraftında var oda fena değil ama bana çok sade geldi
bu arada özdileğin karşısında mavi akdeniz bebe mağzası var ordada çeşitler var
arabaya gelince ben ıvır zıvır çok sevmem yani sadece ilk hastane çıkışı ve 1-2 ay kullanmak için portbebe aldım sonrası içinde doğumdan itibaren kullanılan baston puset chıcconun lıte way di sanırım o modeli alıcam dün boynerde baktım özellikleri çok güzel yaz kış harika model ilk günden en az 3 yaşına kadar kullanılır hemde bütün tecrübelerle konuştum başta o kocaman bebek arabalarını alanlar hiç kullanmamışlar hep gidip 2. arabayı baston olarak almışlar fuzuli diyorlar
bu arada 3 tekerlekli arabayı asla tavsiye etmiyorlar denge kaybı çok oluyormuş
nette çok çeşit var ama aynılarını araştırın merkezdeki veya avm deki mağzalarda aynı fiyata bulabilirsiniz yani kızlar herşeyi gözünüz göre göre alın derim ben tchıbonun sitesinde giysilere baktım az kalsın alıyordum sonra vazgeçip gidip migros avm deki tchıboya baktım ve kumaşı malı hiç hoşuma gitmedi böyle işte
bebek bakım setinide baby juniordan aldım chıcconun çantası ve içinde birsürü ürün 46 liraydı
başka sormak istediğiniz bişey olursa yardımcı olabilirim

süpersin semaveela :))) ellerine yüreğine sağlık alkisalkisalkis

kaç haftalık hamilesin?? cinyeti belli mi??? allah sağlıklı sıhhatli mutlu huzurlu evlatlar nasip etsin cümlemize :Saruboceq:

kızlar merhaba ben 16 hafta 5 günlük hamişim.bebişimin cinsiyeti kesin olmamakla birlikte erkek.alışveriş için sabırsızlanıyorum ama cinsiyeti kesinleşsin öyle yapıcam.bende dayanamayıp boynerden tulum aldım 3lü 26.00 tl.konyaaltında bebeji mağazası var ürünler çok güzel sitesi de var ordan da bakabilirsiniz.ben mağazaya gittim ürün çeşidi çok bebek arabasına baktım ana kucaklı takım düşünüyorum 380.000 tl.kışlahanda da bakmıştım o 350.000 tl demişti.beşiğide baby junior da beğendim ağaçtan sepet beşik düşünüyorum malum bir süre yanımızda olmaları gerek o da 300 tl babamız sabırsızlanıyor almak için ama ben daha erken olduğunu düşünüyorum.arkadaşlar hamile kıyafetlerinizi nerden alıyorsunuz bebek kıyafetleri için internetten alışveriş yapan varmı,siz uygun fiyatlı yerler biliyormusunuz cevap yazın ltf..

süpersin semaveela :))) ellerine yüreğine sağlık alkisalkisalkis

kaç haftalık hamilesin?? cinyeti belli mi??? allah sağlıklı sıhhatli mutlu huzurlu evlatlar nasip etsin cümlemize :Saruboceq:

canım ne demek
30+1 haftalık hamileyim canım kızım olucak nasipse
ben riskli gebeliğe giriyorum biraz kanamam olmuştu 21. haftada o yüzden dışarı pek çıkamıyorum doktorum izin vermiyor hep evde istirahatteyim ama evde sürekli netten araştırma yapıp eşimi gönderiyorum o bakıp fotolarını çekip geliyor bende tercihimi yapıyorum sadece geçen gün migrosa gittim gezip baktım ama gene netten karar verdiklerimi beğendim hep birde tabi tecrübelerin nasihatlerinide pas geçmiyorum sürekli soruyorum araştırıyorum malum bütçeler kısıtlı herşeyden alıp kullanamamaktansa tek tek alıp iyiki almışım demek daha güzel olur diye düşünüyorum
evet gerçekten insan acayip hevesleniyor herşeyi almak istiyor ama biraz sabırlı olmak daha doğru
allah hepimizin yavrularını sağlıkla kucağımıza almayı nasib etsin inşallah :Saruboceq:

bu arada 28. haftada artık çantanızı hazırlamış olun bende size yardımcı olmak amaçlı liste veriyim kendi yaptıklarımın listesi
1 adet emzirme yastığı
2 adet gecelik
1 adet pijama
2 adet pijamaya uygun çorap
1 adet hastane terliği gene pijamaya uygun renkte sabolar uygun
1 adet lohusa tacı bantı veya kırmızı şal yazma vs.
1 kutu göğüs pedi
1 paket en büyük boy pet
havlu
meme ucu için krem (garmastan)
emzirme sütyeni 2-3 külot
göğüs pompası
bebek için:
emzik biberon
2 adet hastane çıkış bezi
ağız silme mendili
bebek bezi prima yenibebek serisi tavsiye edildi
portbebe
hastane çıkış setinde battaniye oluyor ama siz genede ekstra doğum mevsimine göre kalın veya ince bir battaniye koyun
eğer hava soğuksa yelek hem bebeğe hem kendinize
ve taburcu olurken giymek için uygun bir eşofman takımı

ve bunlara istediğinizi ekleyebilirsiniz tarak diş fırçası macun makyaj malzemesi gibi gibi
bütün bunları ilk önce alın ve hazır dursun sonra hepsini yıkayıp ütüleyip 28. haftada çantanızı kenara koyun yerimseniben

Son düzenleme:
bebek şekeride piyasada ortalama türüne göre 1,5 2 liradan başlıyor
benim ablam örgüden tül ve kurdelelerle hazırlıyor ama size bir site veriyim ordan çok uygun fiyata kargoyla getirtin şekerinide marketten alır hazırlarsınız hem çok zevkli olur hemde 3 te 1 fiyatına mal edersiniz
bebek şekeri malzemeleri - bebek figürleri
burdan temin edebilirsiniz en tavsiye edilen site burası

veee hastaneden eve gelince ilk bikaçgün alışveriş imkanınız olmaz o yüzden 1-2 hafta evde lazım olucaklarda şunlar
bebek için rezene çayı anne için rezeneli bitki çayı sütü arttırıcı humanayı tavsiye ediyorlar
evde misafiri karşılarken giyilecek uygun pijama ve eşofman takımı
lohusa şerbeti harcı sanırım karagöz kuruyemişçisinde (bahçelideki) hazırı satılıyormuş alıp hemen kaynatmak. için yanında ikramlık çikolata çerez
bol bol pet
bebek için ateş ölçer
pudra krem yağ vs set
göbek bağı için göbek bağı bandı yada gazlı bez pansumanı kendiniz yapıcaksanız bebeğe doktorunuza sorun pansuman malzemesi
tırnak makası fırça tarak kulak pamuğu
ve bebeğe birkaçgün yeticek tulum patik yelek tabi mevsimine göre çıtçıtlı badi ne vs
sonrası artık bebişinizle siz booool bol çıkar alışversişinizi yaparsınız ihtiyaçlarınız doğrultusunda

allah hepimize sağlıklı gebelik ve bir avazda sağlıklı doğum nasib etsin

veee hastaneden eve gelince ilk bikaçgün alışveriş imkanınız olmaz o yüzden 1-2 hafta evde lazım olucaklarda şunlar
bebek için rezene çayı anne için rezeneli bitki çayı sütü arttırıcı humanayı tavsiye ediyorlar
evde misafiri karşılarken giyilecek uygun pijama ve eşofman takımı
lohusa şerbeti harcı sanırım karagöz kuruyemişçisinde (bahçelideki) hazırı satılıyormuş alıp hemen kaynatmak. için yanında ikramlık çikolata çerez
bol bol pet
bebek için ateş ölçer
pudra krem yağ vs set
göbek bağı için göbek bağı bandı yada gazlı bez pansumanı kendiniz yapıcaksanız bebeğe doktorunuza sorun pansuman malzemesi
tırnak makası fırça tarak kulak pamuğu
ve bebeğe birkaçgün yeticek tulum patik yelek tabi mevsimine göre çıtçıtlı badi ne vs
sonrası artık bebişinizle siz booool bol çıkar alışversişinizi yaparsınız ihtiyaçlarınız doğrultusunda

allah hepimize sağlıklı gebelik ve bir avazda sağlıklı doğum nasib etsin
verdiğin bilgiler için çok sağol bebeğin kıyafetlerini nerden aldınız ?fiyatları nasıl..

verdiğin bilgiler için çok sağol bebeğin kıyafetlerini nerden aldınız ?fiyatları nasıl..

henüz sadece hastane çıkışları alındı baby juniordan 10 lu set 25 civarı sanırım 5 li setlerde çetinkayada yada kışlahanın karşısında yeni bebek mağzası açılmış ordan alabilirsiniz 15-20 civarı ama Mothercare dende alabilirsiniz organikler filan var (ben çok karşıyım yani yaşlanana kadar hep organikmi giyicek çok saçma geliyor bana 1-2 kıyafet organik kalan başka mal olmaz bence tabi) onların fiyatları 80-90 civarı ama genelde %100 pamuk tavsiye ediliyor
birde boynerden bir tulum aldım polar gibi bişeydi yumuşacık 25 tl birde çıtçıtlıları o kışlahanın karşısındaki yeni bebe mağzasından alındı 2,90 yanılmıyorsam e daha zaman var artık ufak ufak bikaç parça daha alıcam yeter

henüz sadece hastane çıkışları alındı baby juniordan 10 lu set 25 civarı sanırım 5 li setlerde çetinkayada yada kışlahanın karşısında yeni bebek mağzası açılmış ordan alabilirsiniz 15-20 civarı ama Mothercare dende alabilirsiniz organikler filan var (ben çok karşıyım yani yaşlanana kadar hep organikmi giyicek çok saçma geliyor bana 1-2 kıyafet organik kalan başka mal olmaz bence tabi) onların fiyatları 80-90 civarı ama genelde %100 pamuk tavsiye ediliyor
birde boynerden bir tulum aldım polar gibi bişeydi yumuşacık 25 tl birde çıtçıtlıları o kışlahanın karşısındaki yeni bebe mağzasından alındı 2,90 yanılmıyorsam e daha zaman var artık ufak ufak bikaç parça daha alıcam yeter

baby junior fiyatları uygunmuş gerçekten bizim baba fenerbahçeli olduğu için hastane çıkışını ordan alıcak bana göre gereksiz 60 tl vermek bende juniora bakıcam kışlahanın ordaki bebek mağazasının adını biliyormusun acaba.mothercare de baktım fiyatlar uçuyor ama gezmelik kıyafetlere para verilir çok güzel modeller var.kıyafetleri kaçıncı ayda almalı acaba hani bebeğin kilosunu öğrensek son aya doğrumu almalı.

verdiğin bilgiler için sağol canım... ben daha 13 + 3 haftalığım... çok sıcak olduğu için ve cinsiyet henüz belli olmadığı için bir iğne bile almadım... havaların biraz serinlemesini bekliyorum... sonrasında kışlahan tarafına gelip oralarda dolaşmak istiyorum... diğer sitelerde de hep kışlahanın o taraflar öneriliyor.. fiyat yönünden de uygunmuş sanırım..

civilim diye bir firmadan bahsediyor diğer anne adayları... internetten sitesine ulaşabilirsiniz... hemen ertesi gün teslimat yapılıyormuş.. mallarıda güzelmiş... bende baktım her bütçeye uygun bişiler var... bir bakın isterseniz...

hayırlısı artık.... :Saruboceq:

verdiğin bilgiler için sağol canım... ben daha 13 + 3 haftalığım... çok sıcak olduğu için ve cinsiyet henüz belli olmadığı için bir iğne bile almadım... havaların biraz serinlemesini bekliyorum... sonrasında kışlahan tarafına gelip oralarda dolaşmak istiyorum... diğer sitelerde de hep kışlahanın o taraflar öneriliyor.. fiyat yönünden de uygunmuş sanırım..

civilim diye bir firmadan bahsediyor diğer anne adayları... internetten sitesine ulaşabilirsiniz... hemen ertesi gün teslimat yapılıyormuş.. mallarıda güzelmiş... bende baktım her bütçeye uygun bişiler var... bir bakın isterseniz...

hayırlı olsun cnm.evet havalar çok sıcak çıkıp dolaşılıcak gibi değil.civilime bende baktım da bilmiyorum mallarının kalitesini eşimde biriki parça sipariş ver dene diyor bilmiyorum.daha da erken benim 16 hafta 5 gün cinsiyeti kesinleşmedi henüz erkek göründü ama emin değiller tabii neyse hayırlısı.bu arada doktorun kim?

civilimin kalitesini sipariş edenler iyi diyorlar... memnunlar yani... ama eşinin dediği gibi 1-2 siparişle deneyebilirsin...

benimde erkek olabilir dendi ama kesin değil... 1 ay daha bekliycem ben mecburen.. çünkü 17. haftada tekrar kontrole gidicem.. bakalım ozaman gösterir inşallah...

medisu hastanesi özgür kavaz benim doktorum... şiddetle tavsiye edilecek bir doktor... zemuszemus

hayırlı olsun cnm.evet havalar çok sıcak çıkıp dolaşılıcak gibi değil.civilime bende baktım da bilmiyorum mallarının kalitesini eşimde biriki parça sipariş ver dene diyor bilmiyorum.daha da erken benim 16 hafta 5 gün cinsiyeti kesinleşmedi henüz erkek göründü ama emin değiller tabii neyse hayırlısı.bu arada doktorun kim?

teşekkürler canım hemen sitesine bakıyorum
evet kışlahanın orelarda güzel şeyler var kapalıyol şarampolede yakın çıkmışken juniorada baby keeperada uğrarsın
oy senin kuzun daha küçükmüş daha zamanın var maşallah ama genede bişeyler alıcaksan beyaz sarı renkleri tercih ederek ufak tefek alabilirsin hemde gezerken tecrübe edinirsin

evet canım benim kuzum daha çok küçük :)) daha epey zaman var... bakalım hayırlısı canım...kaydirigubbakcemile3

teşekkürler canım hemen sitesine bakıyorum
evet kışlahanın orelarda güzel şeyler var kapalıyol şarampolede yakın çıkmışken juniorada baby keeperada uğrarsın
oy senin kuzun daha küçükmüş daha zamanın var maşallah ama genede bişeyler alıcaksan beyaz sarı renkleri tercih ederek ufak tefek alabilirsin hemde gezerken tecrübe edinirsin

canım belis adlı siteye girdim ama karizma bebek odası göremedim ben ya :KK43: sitenin tam ismini özelden yazarsan fikrimi söyleyebilirim bende :))

canım walla kusura bakma ,dalgınlıkla yanlış yazmışım..benim söylediğim 2 site var..bi bak bakalım..bebekom sitesinde karizma bebek odası..bide littlecolors.net sitesinde orange bebek odası...

X