Anlatmadan duramicam...neden bukadar yani icim

hasretim87

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2010
21
0
Günaydin arkadaslar.
Dün bir konu acmistim canim cok ynaiyor diye....o konuda biten beraberligim hakkinda pek birsey yazmadim...ama ki yazmak istiyorum...

yaklasik 10 ay önce beraberligimi sonlandirdim....baslarda cok güzel giden bir beraberlikti...onunla gecirdigim her saniye harikaydi...gözlerime ask ile bakiyordu...ellerim ellerimiz ellerimizden ayrilmasin istiyorduk...öyle aman aman kavgamiz hic olmazdi...okadar bütünlüyorduk ki birbirimizi arkadaslar bile sasiriyordu...sonradan iste ben hastaneye yattim..ameliyat oldum...ve bir hastalik cikti ortaya..burada ahstaligimi anlatmak istemiyorum ama...bu hastalik benim hayatimin belirli seylerini engelleyen birsey...sevgilime tabiki anlattim bunu...destekci oldu bana...en büyük destegim o du benim! sonradan iste tedaviye basladim...zaten o siralar biz sözlenmeyi düsüyorduk...ve bu hastalik bir gölge düsürmedi beraberligimize...ama ki zaman zaman ya hastaliktan dolayi yada benim düsüncelerimden dolayi hep kalbimi kirmaya basladi...yani aslinda sebebsiz seyler ama ne biliyim hep kavga cikiyordu durmadik yerde...konular: gelinlik acik mi kapalimi...annemi görmeye ne kadar gidicez..benim annemi babami görme hakkim 2-3 ayda bir kereymis...dügün onun yasadigi sehirde olabilirmis sadece ayriyetten beni yasadigim sehride yapamazmisik...bu üc konu sadece...cok kavga ettik..ama yinede sonunda onun dedigi oldu ve ben sustum...her kavgadan sonra ayrilalim derdi..yani kiz istemye bir kac hafta kalmis o ne diyor. hep benim ayrilmamak icin cabalayan...sonradan bir sevgilim beni ziyarete diye yola cikti..anesini de aldi yanina ve yol da abisine birakti..anneisni biraktiktan sonra biz ikimiz telefonlastik..telefonda dediki bana: annem de diyorki bir an önce evleninde bu yolu hep gidip gelme...bana bunu dediginde benim karsiligim aynen su oldu: bu yolu hep gidip gelmek zorunda kalicazki...sonucta annem babam var...yemin ederimki hic bir art niyet yoktu bu lafin altinda...ama o tabi yine tersten anladi..neymis ben onun annesine laf atmisim...onun annesi kötü birseymi demis...beni resmen kücük cocuk gibi aglatti karisisnda..ben onu sakinlestirmeye calsiirken o daha da fazla ielriye gitmeye basladi..gözleri öyle kin doluyduki anlatamam...onun o sözlerinden sonra benim tabiki kalbim bir hayli kirgin...bir kac gün görüsmedik..sonradan teelfonlasmaya basladik..ama ki ben okadar kirgindimki onun bana o gün ettigi sözlerden dolayi..telefonlasmak bile istemiyordum...sonradan da ayrildik iste...o yine barismak sitedi ama ne biliyim, belki basina böyle bir olay gelmis olan arkadaslar vardir..hani okadar büyük bir kirginlikki, haketmedigin sözleri isitmek insani cok yaraliyor...derler ya hani dil yarasi bicak yarasindan derindir diye aynen öyle... son telefonlasmaizdan sonra ona dogumgününde mesaj yolladim..ya benim hep aklimda yinede o vardi hep yinede bir ümit barisiriz diyordum...ve aylar gecti ses soluk yok..o sirada iste ilk babaannem sonradan da demem vefaat etti...bekeldim biraz...ve 3-4 ay önce hal hatir sordum tekrardan görüsmeye basladik...haftada bir iki defa konusurduk. ayni eski zamanlarda konsutugmuz gibiydi...hemen gidip anneme bile anlatmistim barisiyoruz galiba diye :KK43: neyse sonradan iste bana anlatti bir sevgilisnin oldugunu. ve benimle sadece arkadasca görüsebilecegini...ben soguk davrandim basta...hani mutluklar dilyiorum ve benzer sözler...olgunluguna hayranim dedi bana..oysaki akan gözyaslarimi görse ne derdi acaba...sonradan ona mesaj attim..bu sekilde arkaads kalamayaiz bu ne o kiza nede bana iyi gelicek..ben olsam o kizin yerinde cok incinirdim...kusura bakma dedi, seni kirmak yada incitmek degildi amacim.saedec sana durumlari anlatmak istedim. bos heveslere kapilma diye. oysaki beni bos heveslere coktan kapilmama sebeb olmusdu sözleriyle....sonradan iste bir iki mesaj yolladim...duygularimi dile döktügüm mesajlar rahatlamak icin..ve son sözüm su oldu rabbim bana öyle bir es nasip etsinki. beni kendisine degil beni rabbime baglasin oldu...bu sözden sonra snirlenmis...beni kirmaya mi calsiyiorsun da su da buda...yoo hayir dedim bunlar benim düsüncelerim...sonradan sormus bana kirginmisin diye..hayir dedim zamaninda cok kirgindim ama o kirginlik geceli cok oldu...iste kendien iyi bak su bu dendi etti. sonradan ben dedim ki beni sileceksen haber et bende sileyim seni...öyle durumlar olursa haber ederim dedi ce cikti internetten. sonradan bir kez daha gördüm internette birdaha da hic bir haber alamadim. telefonnumarasini sildim. faceden sildim birtek msn de var daha.

sizce arkadaslar dönermi daha? acaba kendisni agirdanmi satiyor yada yedekte mi tumaya calsyior? cabalayimmi? ben onu geri istiyorum! kafayi yicem artik.
coook özledim.

saçmalama böyle bi adama geri dönülür mü ya
şimdi kendi yazdıklarını bida baştan oku
bak neler yapmış sana
sonunda hiç öyle geri isteyecegini falan tahmin edemedim
şok oldum şimdi
sen aşık olduğun için göremiyorsun belki ama
işler ciddileşmeye başlayınca adam resmen içindeki canavarı çıkarmış ya
ki bu onun gerçek kimliği oluyor.
noluyordu hani birbirinizi bütünlüyordunuz.
bütünleyen adam ananı görmeye gitmiyceksin dermi
var mı böyle öküzlüğün alası.
rolmuş onun yaptıkları demekki.
ya ağırdan satılacak ne var
seni kaybetmekten zerre korkmayan adamı
nie kaybetmekten korkuyorsun.
ya ne cehenneme gidecekse gitsin
sen mutlu olsana Allahın sevgili kuluymuşumda
beni kurtardı bu tipten diye.
sen zannediyormusun ki dönünce gene mutlu oluruz diye.
daha beter olucağına inan bak
adamın artık sana saygısıda kalmıycak
çünkü herşeyi alttan alıyorsun
aman tartışma çıkmasın aman şöle olmasın aman böle olmasın
buda seni ezdikçe eziyor
bi ağırlığını koymamışsınki hiç
hep kaybederim diye.
sen bi kendini topla.
bi kere bunu gurur meselesi haline getir..
beni istemeyeni ben hiç istemem de
ve öyle kafayı yicem bilmemne
diye düşünme.
hiç kimse vazgeçilmez degildir.
bi kere önemli olan sen kendinsin.
tüm bayanlar iyi yada kötü bende dahil herkes ayrılık atlatmıştır.
kimse bu acıdan ölmüyor inan bana.
öyle olsaydı ben çoktan dikerdim nalları:KK9:
neyse sen kendini sürekli oyala
sürekli yapacak bişeyler bul kendine
öyle yataktan çıkmazsan sürekli odanda yalnız kalmaya falan çalışırsan
daha da bunalıma girersin
kendine yeni uğraşılar edin
içinden gelmiycek biliyorum
hemde çok iyi biliyorum
ama zorla kendini
her konuda serbestsin
bir tek şu adamla irtibatı yasak et kendine.
ciğeri beş para etmez bi adam bu
iyi ki evlenmemişsin
cidden sevindim senin adına.
şimdi farkında degilsin ama
ilerde sende aynı duaları edeceksin.

saçmalama böyle bi adama geri dönülür mü ya
şimdi kendi yazdıklarını bida baştan oku
bak neler yapmış sana
sonunda hiç öyle geri isteyecegini falan tahmin edemedim
şok oldum şimdi
sen aşık olduğun için göremiyorsun belki ama
işler ciddileşmeye başlayınca adam resmen içindeki canavarı çıkarmış ya
ki bu onun gerçek kimliği oluyor.
noluyordu hani birbirinizi bütünlüyordunuz.
bütünleyen adam ananı görmeye gitmiyceksin dermi
var mı böyle öküzlüğün alası.
rolmuş onun yaptıkları demekki.
ya ağırdan satılacak ne var
seni kaybetmekten zerre korkmayan adamı
nie kaybetmekten korkuyorsun.
ya ne cehenneme gidecekse gitsin
sen mutlu olsana Allahın sevgili kuluymuşumda
beni kurtardı bu tipten diye.
sen zannediyormusun ki dönünce gene mutlu oluruz diye.
daha beter olucağına inan bak
adamın artık sana saygısıda kalmıycak
çünkü herşeyi alttan alıyorsun
aman tartışma çıkmasın aman şöle olmasın aman böle olmasın
buda seni ezdikçe eziyor
bi ağırlığını koymamışsınki hiç
hep kaybederim diye.
sen bi kendini topla.
bi kere bunu gurur meselesi haline getir..
beni istemeyeni ben hiç istemem de
ve öyle kafayı yicem bilmemne
diye düşünme.
hiç kimse vazgeçilmez degildir.
bi kere önemli olan sen kendinsin.
tüm bayanlar iyi yada kötü bende dahil herkes ayrılık atlatmıştır.
kimse bu acıdan ölmüyor inan bana.
öyle olsaydı ben çoktan dikerdim nalları:KK9:
neyse sen kendini sürekli oyala
sürekli yapacak bişeyler bul kendine
öyle yataktan çıkmazsan sürekli odanda yalnız kalmaya falan çalışırsan
daha da bunalıma girersin
kendine yeni uğraşılar edin
içinden gelmiycek biliyorum
hemde çok iyi biliyorum
ama zorla kendini
her konuda serbestsin
bir tek şu adamla irtibatı yasak et kendine.
ciğeri beş para etmez bi adam bu
iyi ki evlenmemişsin
cidden sevindim senin adına.
şimdi farkında degilsin ama
ilerde sende aynı duaları edeceksin.

iyi ve kötü yanlari vardi aynen bende oldugu gibi. her insan da oldugu gibi....ahh mantigim birde kalbime söz gecirebilse ama olmuyor .gercekten olmuyor...bizim onunla bir simit yiyisimiz vardi..bir görseydin...herkez sasardi...bir simit ya......benim de hatalrim oldu...hep direttim annemi babami görücez diye cok direndim biraz daha alttan alsaydim....diyorum ama ki iste su hastalikda etki etti galiba. belkide ondan dolayidir...sonucta ben belkide anne bile olamicam...bu da bir erkege agir gelmeli...
herkezde ben onu ariyorum...kimseye yanasamiyorumki...

ha annemi babamı görücem diye direttim diye kendine kızıyorsun
daha da alttan alsaydım diyorsun
ben daha bişey demiyorum sana arkadaşım

canım ya ne dönmesi..asıl dönmemesi senin için çok büyük bi iylik olur..kendne gel aynı şeyleri sana tekrar tekrar yaşatacak biriyle neden olmak istiyosunki.kurtulmuşsun işte.başkasıyla çıkıyomuş nasıl kabullenebiliyosun bence artık arkana bile bakma derim

inanamiyorum ve inanmak istemiyorum bir baskasinin olduguna :KK43: ya o öyle biri degil...daha ilk konusmamizda derdi birisi var diye beklemezdi bir iki ay....hani baslarda cok iyiy konusuyordu...sonradan pat diye degisti hani snaki biri akil vermis eziyet et demis gibi. kendisini agirdan sattigini düsünüyorum...hani ben ona zamaninda geri dönmedim simdide o dönmüyor..kendisi inatci ve gururcudur...

ha annemi babamı görücem diye direttim diye kendine kızıyorsun
daha da alttan alsaydım diyorsun
ben daha bişey demiyorum sana arkadaşım

yok görmeden etmem...kulluk haki vardir sonucta...ben ona herseyi anlattim. annen baban hastanede olsa ilk ben giderim dedim.sabahtan aksama kadar ben bakan olurum bir dediklerini iki etmem...ve aynisni bende yapmak istiyorum anneme babama mesafe her ne olursa olsun....hani düsüncelerimi bilyiordu...
ama ki hani belki evlendikten sonra düsüncesi degisirdi...sonucta benim onun ailesine gösterdigim saygiyi oda gösterirdi....birde su var. onlar bir cok kardes..ve hepsi hayirsiz..hic biri bayramlarda bile dogru dürüst arayip sormazlar anne babalarini tek benim sevgilim diye anneye babaya hürmet eden...bunun da etkisi vardi...hani abilerinin esleri gitmiyorlar annesine..daha cok kendi ailelerinin icindeler. ve ben sevgilim böyle birsey yasamak istemiyordu...esi onunda ailesiyle daha dogrusu anne ve babasiyla iyi anlassin görüssün istiyordu...ve benim bunu yapacagimida biliyordu. mesela..gecen kurban bayraminda..cok üzgündü. dediki kimse gelemdi anneme babama. bende dedimki üzülmeyin siz..senye biz evli olucaz...aksamdan hazirlik ypaarim sabah beni annene birakirsin babanla bayram namazina gidersin bende annende yemek hazirlarim siz gelicne de beraber oturup yeriz. bosver her insan kendisinde sorumlu..onlarin da evlatlari onlara öyle yapar dedim...cok sevinmisti u lafima...bilyiorum..seni taniyorum..yapacagindan eminim zaten demisti...

canımsın bak birisi aklına girmiş diyosun..eğer herkesin öyle kolayca aklına girmesine izin veren bi insansa zaten hiç bulaşma derim..hem arkdaşında dediği gibi daha ne kadar alttan alıcaksın onlar senin ailen onları istediğin zaman görmek tabiki hakkın ne demek sınır koyması ya

haklisiniz...aileye gelince sinir taninmaz..ama o galiba yanlsi anladi beni...diyorduki beni gercekten sevsen düsünmezdin..simdiden pazarlik etmezdin nekadar görücen aileni diye. benim de karsiligim suydu bes parmagim var bir elimde. bir annem biri babam digerleri de sen ve kardeslerim. hangi birini kesersem keseyim hepsi es degerde yakar canimi. ben sevdigim insanlari seviyorum ve deger veriyorum ve ehp yanlarinda olayim sitiyorum iyi ve kötü günlerinde...benim onu yterince sevmedigimi snaiyordu galiba

canım bilmiyorum ya bana erkek arkdaşının davranışları çok saçma geldi sen ona böyle sınırlamalar getirmezken o şimdiden pazarlık etmeye başlıyo falan..hiç doğru değil..bu erkekler zaten adamı öldürür kendiler her türlü sınırlamayı koyar bizim hoşlanmadığımız bir çok şeyi yapar biz sesimizi çıkarmayız çıkarıncada hemen ayrılmak isterler..ve en zayıf yanlarıda bu en basit bişeyde hemen ayrılık bu kadar kolaymı ya bitirmek

bukadar kolaymi bitirebiliyorlar bilmiyorum...ama ki bildigim su...ben vaktinde ona dedim. bir gün senin de kizin olursa ona böyle davranilmaisni istermisin..karistirma dedi öyle bir konuyu...susmadim...söyledimki..bak sen edersin ve ilerde sen sahit olursun nasil cektirildigine ve elinden ozaman birsey gelmez...ki bu lafimin halen arkasindayim...

simdi belki kolaydir ama ilerde benim bu sözlerim kulaginda cinlar insallah ki kendi de görür nasil aciymis...

belkide ayrilmak icin bahane aradi diyorum..hani hastaligimdan dolayi...cünkü hastalik ciktiktan sonra kavgalar basladi

canım biz sana ne desek nafile
sen her halikarda onu haklı göreceksin.
toz kondurmuyorsun.

çok iyi söylemişsin canım hakkaten kendi kızı olsa ve kızının kocası olacak kişi sizinle görüştürmese bakalım ne yapardı..böyle bi saçmalık olamaz yani..walla canım oda olabilir inanki çünkü kendimden biliyorum benimde hastalğım var bu konuda benimde çok incindiğim oldu o yüzden herşey olaiblir diyorum

sayet hastaliktan dolayi ise de...Rabbim büyük...diyorum sadece...dilim susuyorda...gönlüm ah gönlümün sesi susmuyor iste...onun daha cekecegi var biliyorum...is isten gectikten sonra pisman olmasinda...

Aşık olayım olmayayım
Bir adam bana diyecek ki evlendiğimizde anne ve babanı görme hakkın 2 3 ayda birdir
O anda biter iş benim için
Ve siz bunca şeye rağmen hala ben mi hatalıyım diye kendinizi suçluyorsunuz,tabiiki de direteceksiniz anne babamı göreyim diye,aile yahu bu başka şeye benzer mi ?
Yanlış olan ortada ama siz görmek istemiyorsunuz
Bunca olan şeye rağmen olur da barışırsanız,yüksek ihtimalle yine aynı kavgaları yaşacaksınız
O zaman size denebilecek en doğru cümle şu olur : "Kendi düşen ağlamaz."
Eğer ağlamak istemiyorsanız artık bu adamı kafanızdan ve kalbinizden silin,kolay değildir ama en azından çabalayın.Onu istiyorum!! diye takıntı haline getirmeyin.

kusura bakma ama allah kurtarmış inşallah dönmez !
geri kafalının tekiymiş resmen
dönse ne yararı olucak ki
çok mu mutlu edicek seni ?
senden sonra çok geçmeden biriyle olmuş ki öncedende seni kırıyomuş zaten
bırak dönmesin canım
sende kendine yenibi yol çiz kimse unutulmaz değil
rabbim daha iyilerini sana daha yakışanı çıkarıcaktır karşına
ama önce içindeki umudu yok etmen gerekiyo
hakkında hayırlısı inşallah :KK48:

o kadar anattığın şeyin üstüne , bir da bizim bilmediklerimiz de var ,
sence geri döner mi ?
ayrılalı 1 yıl olmui nerdeyse ,
adam kendi yoluna gitmiş , başka sevgilisi varmış daha ne geri dönmesi ?
siz herşeye tamam dediğiniz için size kin duymuş bence .
siz de kendi yolunuza gidin ,
sonu olmayan bir şey içinde kafayı yiycem filan demeyin ,
kendi kendinize yanıp durmanın bir manası yok ..
ayrıca 10 ay çok uzun bir süre , siz bu süreç içerisinde hep bu fikirlerdeydiseniz , vay geçen zamana!
kendinize gelin hayatınıza devam edin , unutun zira o sizi unutalı yıl olmuş ...

cnm öncelikle geçmiş olsun hastalıgından dolayı.allah acill şifalar versin.
bu adamı özleme bile unut gitsin(zor olacagını bilerek sölüyorum)
öncelikle gerçekleri görelim hastalıgın nedir bilmiyorum
ama kalıcı bişeyse sebep bu olabilir.
en bastan zora sokmalar falan tartışmalar..bunlar onu sebebi olabilir.
inşallah böle bi düşüncesi yoktur çünkü insanın başına ne gelecegi belli olmuyo..
sana tek önerim ne ara ne sor nede bekle.
herşeyden önemlisi seni ailenle görüşmeye kısıtlamış
buda unutman için yeterli bi sebeptir bence.

hayatına bir başkasını almasına rağmen senin gelecekteki eşinle ilgili yazdığın mesaja kızması çok bencil olduğunu, egosuyla davrandığını, arkasında yaralı birini bıraktığı için de korktuğunu ifade ediyor. eşim beni Allah'a bağlayan biri olsun demişsin çok da güzel bir cevap olmuş, sakın kederlenme. iyi niyetinin suistimal edildiğini düşünüyorum fazlasıyla. geri dönmesini vs bekleme, gelse de dönmemelisin zaten.

cnm öncelikle geçmiş olsun hastalıgından dolayı.allah acill şifalar versin.
bu adamı özleme bile unut gitsin(zor olacagını bilerek sölüyorum)
öncelikle gerçekleri görelim hastalıgın nedir bilmiyorum
ama kalıcı bişeyse sebep bu olabilir.
en bastan zora sokmalar falan tartışmalar..bunlar onu sebebi olabilir.
inşallah böle bi düşüncesi yoktur çünkü insanın başına ne gelecegi belli olmuyo..
sana tek önerim ne ara ne sor nede bekle.
herşeyden önemlisi seni ailenle görüşmeye kısıtlamış
buda unutman için yeterli bi sebeptir bence.

hastaligim kalici...ve hani belki belli degil ama yüzde 40 anne olamicam ben...Rabbim hayirlisini versin

hayatına bir başkasını almasına rağmen senin gelecekteki eşinle ilgili yazdığın mesaja kızması çok bencil olduğunu, egosuyla davrandığını, arkasında yaralı birini bıraktığı için de korktuğunu ifade ediyor. eşim beni Allah'a bağlayan biri olsun demişsin çok da güzel bir cevap olmuş, sakın kederlenme. iyi niyetinin suistimal edildiğini düşünüyorum fazlasıyla. geri dönmesini vs bekleme, gelse de dönmemelisin zaten.

Rabbim biliyor beni...yemin ederimki bir kez olsun kötü birsey düsünmedim ne onun hakkinda nede ailesi hakkinda...ya düsüncelerimi bir bilseniz...hani ben hep derdim anne ve babama giderim onlarla gezerim...cocuklar onlarin yanlarinda büyürler su bu...ama o bunlarin degerini gercekten bilemedi...ben hep sucu kendimde ararim.karsimdaki insan mutlu olsunda ben onlarin mutluluklariyla mutlu olurum. evet beni yarali biraktigi icin korkuyor...ama ki hakkimi helal etmiyorum...ben ona cok güvenmistim...benim ona verdigim degere karsilik bu son hic yakismadi...

X