Bebek Beslenmesi Sadece Mama ile Beslenen Bebek

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
sma yı dene bıde ıstersen..senın kıznda benım kucuklugum gıbı aynı..
ama sen uzulme gececek bu gunlerınde..her bebek farklı bırasda deneyerek cozumler ureteceksın..

ben 20 günlükken mamaya başladım.milupa 1 kullandım 2 aylıken ülker hero babye geçtim .çünkü bebelacla ilgili çok şikayetler duydum nette.ama kızım şu anda 3 ayını bitirdi bugün.milupa 1 deyken hiç kilo alamıyordu şimdi biraz daha iyi ama ben az süt ve daha çok sudan oluşan pirinç unu maması ve 3-4 bebe bisküvi maması veriyordum sulu bir şekilde biberonla.ama pirinç ununu hafif sulu bir şekilde kaşık maması olarak yedirdim ağzındaki mantar yüzünden.tabi 3 aylık bebeklere elma suyu ve yoğurt başlayanlarda duydum ama daha doktorumla konuşmadım

ben 20 günlükken mamaya başladım.milupa 1 kullandım 2 aylıken ülker hero babye geçtim .çünkü bebelacla ilgili çok şikayetler duydum nette.ama kızım şu anda 3 ayını bitirdi bugün.milupa 1 deyken hiç kilo alamıyordu şimdi biraz daha iyi ama ben az süt ve daha çok sudan oluşan pirinç unu maması ve 3-4 bebe bisküvi maması veriyordum sulu bir şekilde biberonla.ama pirinç ununu hafif sulu bir şekilde kaşık maması olarak yedirdim ağzındaki mantar yüzünden.tabi 3 aylık bebeklere elma suyu ve yoğurt başlayanlarda duydum ama daha doktorumla konuşmadım

canımbu söylediğin pirinç unu maması ve bisküvi maması nasıl yapılıyo ?? Bi anlatabilir misin acaba??

canım yoğurt ne yoğurdu bildiğimiz yoğurt mu yoksa mamayla yapılan mı?

sma yı dene bıde ıstersen..senın kıznda benım kucuklugum gıbı aynı..
ama sen uzulme gececek bu gunlerınde..her bebek farklı bırasda deneyerek cozumler ureteceksın..

canım sanırım bizimkisi mamaların tadını sevmiyo hangisini verirsem vereyim sonuç değişmiyo bi iki çekip bırakıyor. SMA da denesem değişmeyecek aptamile alışsa yese daha çok memnun olucam ama nafile. Aslında anne sütü varken çok güzel içiyodu sağıp verince tek seferde 100 cc içtiği bile oluyodu ki o zaman daha 1 aylık bile değildi. Ne zamanki süt bitti bu iştahsızlık başladı. Anne sütü bulmam lazım ama nasıl???

Canım canın çoksıkkın lohusalık felan tamam ama lütfen sakin ol o minnacık bebeğine yazık sakın ikinizede zarar vericek şeyleri düşünme bebeğin aptamili sevmediyse başka mama dene tadını sevmemiştir yavrucak nebilim hipp dene bebelac dene esema dene veya alternatif iyi mamalar var doktoruna danış hayatım geçicek yakında hepsi merak etme...

canım danıştık danıştık da dr a haberi yok mamalardan ben mamalardan anlamıyorum dedi. Devlet hastanesinde dr işte. Küçük bir ilçedeyiz biz öyle dr bulmak zor. Kendi çapımda sağdan soldan duyduklarımla deniyorum ama sonuç alamıyorum.

Bu forumda olmazsa ne yapardım yaaa :KK43:((

ne kadare zor olduğunu inanki çok iyi biliyorum bende 2.5 aylıkken başladı aynı dert ne kadar kötü düşünme desemde olmuyo biliyorum benim en çok korktuğum şey cinnet geçirip kızıma zarar verebileceğim düşüncesi onun canını yakmamak için kendi canımı yaktığımı biliyorum ama kasma kendimi baktın yemiyo bir 10 dk ara ver yarım saat duruma göre kendini rahatlat ondan sonra devm et canım lütfen kötü birşey yaparsan daha fazla ülüceksin emin ol bizimki ne zaman yemese mama değişiyo birkaç gündür yine huysuzlandı milupa aldım kustu sürekli tekrar bebelac sende dene eminim seveceği bir mama bulunur
haaa bu arada başkarının sana sürekli akıl vermesi pek hoş degil kendimden biliyorum herkez biliyo bir ben mi bilmiyorum düşüncesi beni delirtiyo ama sakin kafayla düşündügünde içlerinde senin işine yarıyacak bir iki şey çıkabiliyo

canım sor olmaz mı o kadar zor ki hemdee. Ne yapayım mecburum akıl almaya çünkü çok zor durumdayım. Olsun bi çözüm olsunda ben razıyım herşeye dedim ya burası da olmazsa ne yapardım :KK43:(((

kızlar kızım 3 aylık 8 günlük oldu ne yedireyim ne olur yardım :KK43:((

doktorların uyesı oldugu sıteler var.burdan versem sorun olur sanırım ozel msjında kapalı ama google yazarsan doktorlara soru sorabılecegın onerısını alabılecegınbırını mutlaka bulursun..ben farklı bı konuda yazmıstım donus yapıyolar..ınternetınde var elının altında..forumdan doktorların maıl adreslerıne yada uye oldugu forumdan mesaj gondererek ulasabılırsın..

haklısın bunu da deneyeyim. Biiyorum o siteleri. Yanlız bi önceki arkadşın yazdığı pirinç suyu takıldı kafama????

benil pirinç suyunu bende kullandım 4 ayına girdigin de 1 hafta kadar kullandım tat olarak bi değişiklik oldugunu sanmıyorum ama o hafta kilo alımı artmıştı....

1 fincan pirinçi 3-4 su bardagı ile 40 dk filan kaynatıyorsun sonra süzgeçten geçiriyosun cam bi şişenin içinde 2 gün kadar buzdolabında bekletebiliyorsun...
ben 90 cc mama hazırlarken 30 cc pirinç suyu 60 cc kaynamış su olarak hazırlıyordum...
istersen biraz daha bekle acele etme...
bide benim kızım fazla mama ayrımı yapmıyor ama bi defa gece mama kalmadıgın da bebelac almıştım ve çok sevmişti diger mamalardan 90-100 içerken onda 120 cc içip bitiriyodu...
dilleri yok ki anlayalım dertlerini mecburen deneme yanılma yoluyla anlıyoruz...her ne kadar doğru olmasa da....

anladım pirinç suyunun nasıl yapıldığı sağolun. Kızım bu ayın 24 ünde 4 aylık oluacak zaten o zaman denerim bende ilk iş. Başka neler denedin 4 aylık olunca???

benim dr um 4 ayına girdigin de ek gıdalara başlattı geciş süresi biraz zor oldu ama sonra alıştı şimdi 5 aylık oldu

meyveleri cam rende de rendeleyip suyunu verdim biberonla çok sevdi içti...muhalebiyi sevmedi malesef..
bende pirinci kaynatıp içine yogurt,1 ölçek mama ve çok az zeytin yagı koyup öyle veriyorum onu da çok sevdi....
azardan başlayıp 1 hafta sonunda yiye bildiği kadar verdim...

üzülme elbet sevdiği bişey bulunacaktır sadece biraz sabır gerekli....

benim dr um 4 ayına girdigin de ek gıdalara başlattı geciş süresi biraz zor oldu ama sonra alıştı şimdi 5 aylık oldu

meyveleri cam rende de rendeleyip suyunu verdim biberonla çok sevdi içti...muhalebiyi sevmedi malesef..
bende pirinci kaynatıp içine yogurt,1 ölçek mama ve çok az zeytin yagı koyup öyle veriyorum onu da çok sevdi....
azardan başlayıp 1 hafta sonunda yiye bildiği kadar verdim...

üzülme elbet sevdiği bişey bulunacaktır sadece biraz sabır gerekli....

canım çok sağol verdiğin öneriler için. İnan yardıma o kadar çok ihtiyacım var ki. En kötüsü de kimsemin olmaması yardım alabilecek. Bu önerilerini bende deneyeceğim . Allaha çok şükür ki yaz mevsim meyve çeşidi bol. İçim çok sıkılıyo anlatamam ıssız bir adada gibiyim kendimden bile nefret eder oldum. Allaha dua etmekten başka bir çarem yok rabbim bu mübarek üç aylar hatırına bir ışık versin aydınlatsın içimi...

arkadaşım,pirinç suyunu verme bence çünkü pirinç sünni bir şişlik yapar kaynatıyorsun suyu sırf nişasta oda şeker demek,uzmanlar bie pirinç yerine bulgur yiyin diyor,buyuklerde pirinç yedikten sonra heme uyku gelir gereksiz şeker yüklersin bebeğine bebeğin,açıkınca ağlamıyor mu?açlığını bi şekilde elli eder açıkınca mama ver bide bişey dudydum mamaya 1 kesme şeker at demiş biri sanırım,onunye rine bir çay kaşığı keç, boynuzu pekmezi koy çok faydaı sütün 3 katı kalsiyum var içinde bi dene istersen,mahrumiyet bölgesindeymişsin,aktardan falan bak memeleketten getirt veya,ev yapımı üzüm pekmezide olur umarım işe yarar,sevgiler

arkadaşım,pirinç suyunu verme bence çünkü pirinç sünni bir şişlik yapar kaynatıyorsun suyu sırf nişasta oda şeker demek,uzmanlar bie pirinç yerine bulgur yiyin diyor,buyuklerde pirinç yedikten sonra heme uyku gelir gereksiz şeker yüklersin bebeğine bebeğin,açıkınca ağlamıyor mu?açlığını bi şekilde elli eder açıkınca mama ver bide bişey dudydum mamaya 1 kesme şeker at demiş biri sanırım,onunye rine bir çay kaşığı keç, boynuzu pekmezi koy çok faydaı sütün 3 katı kalsiyum var içinde bi dene istersen,mahrumiyet bölgesindeymişsin,aktardan falan bak memeleketten getirt veya,ev yapımı üzüm pekmezide olur umarım işe yarar,sevgiler

söylediklerine katılmakla beraber bir şey eklemek istiyorum.acıkınca ağlayacak diye bir şey yok.benim bebeğim en son ne zaman açlıktan ağladı hatırlamıyorum.ben vermezsem kendisi 10 saat durur.bazen hayret ederim,bir kase mamayı yer ama öncesinde acıktığına dair hiç işaret göndermez.yani her bebek acıkınca ağlamıyor malesef

söylediklerine katılmakla beraber bir şey eklemek istiyorum.acıkınca ağlayacak diye bir şey yok.benim bebeğim en son ne zaman açlıktan ağladı hatırlamıyorum.ben vermezsem kendisi 10 saat durur.bazen hayret ederim,bir kase mamayı yer ama öncesinde acıktığına dair hiç işaret göndermez.yani her bebek acıkınca ağlamıyor malesef

ah canım aynı benimkisi de öyle acıkınca bir işaret yok ben vermezsem yemez yemeyince de uyuklar ve şekeri düşer korkuyorum şeker komasına girer diye zaten çok iştahsız zorlayarak emzikle kandırarak verdiğiminde yarısını yer ayına göre beslenmiyo ki hala 1 aylık bebek gibi ki 3,5 aylık oldu oysaki. bu ayın 24 ünde ek gıda başlıycaz nasıl vercem bilmem kesin onları da yemez ...........

X