Bebek Beslenmesi Sadece Mama ile Beslenen Bebek

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bebeklerde sarılık ilk doğdukları 10 gun içinde olur mrk etmeyn. kan şekeri düştüğünü düşünürsen az şeker verneye çalış. sarılık olmazlar kocaman oldu artık onlar :)

eos;
kızım 6 aylık olmak üzere,bazen çok uzun süren açlıkları oluyor ve sonrasında ateşi yükseliyor.sarılık tehlikesi yok,ama gittiğimiz bir profesör bu ateşlenmelerin sonucunun havaleye kadar gidebileceğini söyledi.yapacak bir şey yok,zorla yedirin dedi.
benil, ne desem bilmiyorum ki:KK43: kızım bazen düzeliyor,2-3 gün güzel yiyor,sonra hemen tersine dönüyor.ek gıda konusunda sana tavsiyem sebzeden başla.bize meyveden başlattı doktorumuz,ama pişmanım.çünkü meyvenin tadını aldı,sebzeye nazlanıyor.ama önce sebzeyle başlayanlar pek sıkıntı çekmiyor.2-3 kaşık derken alışır.

söylediklerine katılmakla beraber bir şey eklemek istiyorum.acıkınca ağlayacak diye bir şey yok.benim bebeğim en son ne zaman açlıktan ağladı hatırlamıyorum.ben vermezsem kendisi 10 saat durur.bazen hayret ederim,bir kase mamayı yer ama öncesinde acıktığına dair hiç işaret göndermez.yani her bebek acıkınca ağlamıyor malesef

bebğin kaç aylık?10 saat nasıl aç kalabiliyor anlamadım maşşallah ozaman.

eos;
kızım 6 aylık olmak üzere,bazen çok uzun süren açlıkları oluyor ve sonrasında ateşi yükseliyor.sarılık tehlikesi yok,ama gittiğimiz bir profesör bu ateşlenmelerin sonucunun havaleye kadar gidebileceğini söyledi.yapacak bir şey yok,zorla yedirin dedi.
benil, ne desem bilmiyorum ki:KK43: kızım bazen düzeliyor,2-3 gün güzel yiyor,sonra hemen tersine dönüyor.ek gıda konusunda sana tavsiyem sebzeden başla.bize meyveden başlattı doktorumuz,ama pişmanım.çünkü meyvenin tadını aldı,sebzeye nazlanıyor.ama önce sebzeyle başlayanlar pek sıkıntı çekmiyor.2-3 kaşık derken alışır.

canım haklısın galiba önce sebze ile başla demekle çünkü düşününce meyveler tatlı çocuk tatlı şeylere alışınca sonrasında sebze tatsız gelebilir ve reddetme ihtimali olabilir. Sebzeleri nasıl hazırladın canım??

arkadaşlar biz 4.ayda ilk elma suyuyla başlamıştık sonra muhallebi sebze 5.ayda başlanıyo genelde havuç patates prinç çorba yapılıyo tel süzgeçten geçirilip veriliyo 6.ayda da yoğurt yumurta sarısı falan başlanıyo..

birde anlamadığım birşey var şimdi ben bu ayın 24 ünde başlıycam ek gıdaya elma suyu bebeğin bir öğünü mü olucak yani?? Yoksa yine bi yandan mama da içirmeye devam mı edicem gerçekten çok karışık?? Bi de bebek elma şeftali gibi tatlı güzel meyvelerin sularına alışırsa sebze vs. yemesi zor gelmez mi tatsız gelmez mi bebeğe? Çünkü duyduğm kadarıyla 1 yaşından önce tuz şeker vs. katamıyormuşuz hazırlanan ek gıdalara...

eos;

canım ateşle aç kalmanın bi bağlantısı olabilirmi ki? bence başka bi doktora daha götür canım başka bi sorun olabilir belkii Allah korusun :KK43: bebişin en kısa zamanda düzelir inşallah..

birde anlamadığım birşey var şimdi ben bu ayın 24 ünde başlıycam ek gıdaya elma suyu bebeğin bir öğünü mü olucak yani?? Yoksa yine bi yandan mama da içirmeye devam mı edicem gerçekten çok karışık?? Bi de bebek elma şeftali gibi tatlı güzel meyvelerin sularına alışırsa sebze vs. yemesi zor gelmez mi tatsız gelmez mi bebeğe? Çünkü duyduğm kadarıyla 1 yaşından önce tuz şeker vs. katamıyormuşuz hazırlanan ek gıdalara...

canım bi öğün olmuyo tabii elma suyu sadece farklı tatlara alıştırmak amacıyla zaten ilk 1-2 çay kaşığı veriliyo sonra arttırılıyo zaten alışınca ona püre halinde vermeye başlıyosun..sebze çorbasıda öle azar azar başlıyosun ..yani önemli olan bebek yeni tatlara alışsın..bizde pek sorun olmamıştı ama tabi her çocuk farklı sen yinede tadına alışması için 1-2 kaşık sebze çorbası verebilrsin

bebğin kaç aylık?10 saat nasıl aç kalabiliyor anlamadım maşşallah ozaman.

ayy lütfen deme maşallah diye,bildiğin iştahsız.10 saati lafın gelişi söyledim,yanlış hatırlamıyorsam rekorumuz 8 saat.3 aylıkta beri böyle,6 aylık olmak üzere şimdi

canım ateşle aç kalmanın bi bağlantısı olabilirmi ki? bence başka bi doktora daha götür canım başka bi sorun olabilir belkii Allah korusun :KK43: bebişin en kısa zamanda düzelir inşallah..

kan şekeri düşüyor malesef çok uzun süreler aç durunca(7-8 saat gibi) bu da ateşini yükseltiyor.o anda karnını doyurabilirsem hemen düzeliyor.garip bir durum malesef,3-4 kez yaşadık.kaç doktora gittim,kaçıyla telefonda internette görüştüm tahmin eemezsin..sadece iştahsızlık diyorlar,çok şükür bugüne kadar yapılan tahlillerde,tetkiklerde bir problem çıkmadı.

canım haklısın galiba önce sebze ile başla demekle çünkü düşününce meyveler tatlı çocuk tatlı şeylere alışınca sonrasında sebze tatsız gelebilir ve reddetme ihtimali olabilir. Sebzeleri nasıl hazırladın canım??

sebzeleri haşlayıp püre şeklinde verdim önce,tadına bile bakmadı.belli aralıklarla denedim ama yine aynı.en son doktorumuz ,son çare olarak az salçalı ve az tuzlu pişirerek dene dedi,öyle verdim dün ilk kez çok güzel yedi,ama bugün yemedi:82:sıpam yemez öyle her gün aynı yemeği:KK52:
bebeğin zaten sorunlu,öyle her şeyi yiyen bir bebek olsa hiç sıkıntı olmaz.yaşayan biri olarak tavsiye ediyorum sebzeyi.1 hafta 10 gün en fazla,azar azar sebze ver.2-3 kaşık bile kafi.sonra myve ver,onu mutlaka yer.meyvenin öğün olabilmesi için 100 cc kadar vermen lazım.o da başlangıçta zor.sen sadece tattıracaksın.5 aylık olduğund öğün olabilir sanırım( ben veriyorum doyuracak kadar,1 hafta sonra 6 aylık olacak)
bir de ben tek başına yoğurt,ya da tek başına meyve vermiyorum çoğu zaman.meyveyi seviyor,o yüzden her mamanın yanına meyve de koyuyorum.1 kaşık meyve 1 kaşık mama derken doyuyor,yoksa mama yemiyor.ya da meyveyle yoğurdu birlikte veriyorum.biliyorum belki zararlı ama başka türlü yemiyor.biraz önce mesela;meyve,yoğurt,bebe bisküvisi ve mama....hepsini aynı anda verdim azar azar.iki ondan bir bundan derken yedi birAz..çaresizlik:93:

sebzeleri haşlayıp püre şeklinde verdim önce,tadına bile bakmadı.belli aralıklarla denedim ama yine aynı.en son doktorumuz ,son çare olarak az salçalı ve az tuzlu pişirerek dene dedi,öyle verdim dün ilk kez çok güzel yedi,ama bugün yemedi:82:sıpam yemez öyle her gün aynı yemeği:KK52:
bebeğin zaten sorunlu,öyle her şeyi yiyen bir bebek olsa hiç sıkıntı olmaz.yaşayan biri olarak tavsiye ediyorum sebzeyi.1 hafta 10 gün en fazla,azar azar sebze ver.2-3 kaşık bile kafi.sonra myve ver,onu mutlaka yer.meyvenin öğün olabilmesi için 100 cc kadar vermen lazım.o da başlangıçta zor.sen sadece tattıracaksın.5 aylık olduğund öğün olabilir sanırım( ben veriyorum doyuracak kadar,1 hafta sonra 6 aylık olacak)
bir de ben tek başına yoğurt,ya da tek başına meyve vermiyorum çoğu zaman.meyveyi seviyor,o yüzden her mamanın yanına meyve de koyuyorum.1 kaşık meyve 1 kaşık mama derken doyuyor,yoksa mama yemiyor.ya da meyveyle yoğurdu birlikte veriyorum.biliyorum belki zararlı ama başka türlü yemiyor.biraz önce mesela;meyve,yoğurt,bebe bisküvisi ve mama....hepsini aynı anda verdim azar azar.iki ondan bir bundan derken yedi birAz..çaresizlik:93:

zor zor ama benim gelecekde öyle olucak gibi duruyo ama şunuda söyliyeyim en azından bir şekilde besliyormuşsun buna da şükretmek lazım. Keşke benim kızımda o kadarlık olunca yese birşeyler...

ayy lütfen deme maşallah diye,bildiğin iştahsız.10 saati lafın gelişi söyledim,yanlış hatırlamıyorsam rekorumuz 8 saat.3 aylıkta beri böyle,6 aylık olmak üzere şimdi

gelişimi nasıl?
boyu ve kilosu..yemede problem varsa sende sevdiği tatları veriyosundur benim oğlum tatlılara bayılıyo mesela

gelişimi nasıl?
boyu ve kilosu..yemede problem varsa sende sevdiği tatları veriyosundur benim oğlum tatlılara bayılıyo mesela

ek gıdaya başlamadan önce hep uykuda besledim,kilosu idare etti.zaten kilolu doğdu o yüzden yaşıtlarından geri değil.ama ek gıdayla birlikte uykuda alım çok azaldı,haftaya aşımız var orda belli olur.fena değil gibi geliyor bana:)yani 400-500 gr almışsa süper olur.
boyu gayet iyi,biraz genetik bir durum

ve hüsrann.. Bu gün tartıldık ve sadece 410 gram almış ben ne yapıcam yaa 1 kg alması gereken bebvek sadece 410 gr almış of allahım yaa :KK43:((

ve hüsrann.. Bu gün tartıldık ve sadece 410 gram almış ben ne yapıcam yaa 1 kg alması gereken bebvek sadece 410 gr almış of allahım yaa :KK43:((

canım bence gayet iyi yani kötünün iyisi biz bu ay sadece 270 gr aldık senin bebişin kilosu ne kadar

benil canım merhaba konunu yeni gördüm sakın üzülme benim kızımda sadece mama ile beslendi okadar zayftıki hergün ağlıyordum hep gr alıyordu ama 6. ayında başladı kilo almaya şimdi 21 aylık 13 kilo 84 cm maşallah hiç üzme kendini sağlıklı olsunda bırak zayıf olsun canım ben sma gold kullanıyordum ek gıdayada yoğurt tattırarak başla ben mama verdiğim için 5 aylıktı başladım ek besine acele etme bence gr bile almayan bebekler var canım

X