Türkiyede (Istanbulda) yaşam şartlari..

Tekrardan cok cok tsk ederim cevaplariniz icin. Gercekten cok yardimci oluyor bunlari duymak, az cok kendimde nasil olur diye tahmin edebiliyorum sizin sayenizde.
Ben eczacilik okuyorum, burda olsam maasim, isim fena sayilmaz, ama orda nasil olur, kolay is bulabilirmiyim, maasi nekadar olur hic bilmem. Bende kesinlikle calismak istiyorum, evde oturmak icin onca emek harcamayi düsünmüyorum. Hem de esime yardim etmek icin, rahat yasamak icin calismak istiyorum.
Malesef evimiz olmicak, ama ev almaya kararliyim ben, yani insallah olur.
Kiraya faturalara 1000 tl gitse, mutfak masrafi da 500 tl olsa, 3000 ile birseyler biriktirebiliriz insallah. Yani hayati bastan kurmak icin 2000 tl az gibi geldi bana. Yani öyle tahmin ediyorum en azindan, ne olucagini allah bilir tabikide :)
Herkes icin hayirlisini dilerim..

Tekrardan cok cok tsk ederim cevaplariniz icin. Gercekten cok yardimci oluyor bunlari duymak, az cok kendimde nasil olur diye tahmin edebiliyorum sizin sayenizde.
Ben eczacilik okuyorum, burda olsam maasim, isim fena sayilmaz, ama orda nasil olur, kolay is bulabilirmiyim, maasi nekadar olur hic bilmem. Bende kesinlikle calismak istiyorum, evde oturmak icin onca emek harcamayi düsünmüyorum. Hem de esime yardim etmek icin, rahat yasamak icin calismak istiyorum.
Malesef evimiz olmicak, ama ev almaya kararliyim ben, yani insallah olur.
Kiraya faturalara 1000 tl gitse, mutfak masrafi da 500 tl olsa, 3000 ile birseyler biriktirebiliriz insallah. Yani hayati bastan kurmak icin 2000 tl az gibi geldi bana. Yani öyle tahmin ediyorum en azindan, ne olucagini allah bilir tabikide :)
Herkes icin hayirlisini dilerim..

eczacı ısenız kolay ıs bulursunuz... en ıyısı bır eczane acmak bana kalırsa :)))

Nazap'in fikrindeyim, ohhh valla bencede en iyisi :KK51:
Ben hemsirelik okuyorum, temmuzda bitiyor Allah izin verirse, 2-3 yil para koyacam kenara ve Istanbul'a kesin donus yapicam bende insallah. En Büyük TÜRKİYE Insanin kendi ulkesi gibi yok yaaaa, hele su ezan sesine hasret kaldim :KK5:

Merhaba kizlar,
Umarim yardimci olabilirsiniz. Ben yurtdisinda yasiyorum, erkek arkadasim ise türkiyede. Üniverste bitince, yani 3 4 yil sonra evlenmeyi düsünüyoruz. Evlenince de istanbulda yasiyacagiz büyük ihtimal.
Ben yurtdisinda dogup büyüdügüm icin, memleketime sirf tatil icin gittim simdiye kadar.
Simdi benim sorum:
Istanbul gibi büyük bi sehirde nekadar gelirin olmasi gerek normal bi sekilde, ama rahat ve borcsuz yasamak icin? Büyük ihtimal kirada oturcaz, zamanla insallah kendi evimizi de aliriz.
Bazen düsünüyorum oyle ve türkiyede yasam daha zordur diye korkuyorum. Uzaktan "paran yoksa kötü, paran varsa krallar gibi yasarsin" gibi görünüyor.
Cok özel olmazsa siz aylik ne kadar parayla gecindiginizi de ögrenebilirmiyim?

Simdiden cok sagol cevaplar icin.
Iyi günler dilerim :)

arkadaşım sen hangi ülkedesin şu anda?
bence sen boşver, orda kal
büyük hayal kırıklığına uğrayacaksın

X